Nacionalismus

Nacionalismus

Příspěvekod Arpaix » 28 črc 2011, 02:28

Ja premyslimnad tim jak denne slysim, jaky mam accent, jak mluvim a denne to" at vratim se do Francie", lide ve Finsku jsou nacionaliste,ale u nas tez. Kamarad , co je z Carcassonne opravdú nenavidi jine narody nez z Francie.
Jean Louis L. mi radi, at sama zadam sluzby ve fr a ze ja nejsem povinna ucit se finsky ani anglicky,ale at Finove mluvi francouzsky. Myslim, ze to neni dobre. Pro mne je tezke se ve 40 letech ucit rec,ale vim ze ja jsem emigrant a musim. Finove nemaji povinnost mluvit moji reci i kdyz je hlavni reci EU. To kdy kamarad ktery sam neumi zadnou rec radi at se Finove uci, neni dobre, nebot pro Finy to je tak tezke ucit se fr.jako pro mne cesky ci finsky.
Ted az vidim ze mojikamaradi z Carcassonne opravdu nenavidi cizince a to neni dobre. Ve Finsku mame spatnou povest jako nationaliste.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Nacionalismus

Příspěvekod KillerLP » 28 črc 2011, 09:55

No jo, nacionalismus.. Není hezké, když lidé odsuzují lidi jen proto, že jsou z jiného státu.
"Kdo trpí sám, ten trpí mnohem tíž, že vidí štěstí druhých přes svůj kříž."
KillerLP

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 34.82

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 28 črc 2011, 14:24

Myslím, že v době, kdy se na všechno dívá globálně, je tehle náhled "Nacionalismu" dost přežitej. Co by blo bej "míchání" a "mutací", jen degenerace a úpadek.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod martink » 28 črc 2011, 15:36

Zdravím, pozor na tyto velice citlivá témata , jestliže zjistím náznak vyznáváni nacionálního dogmatu bude uživatel permanentně zabánován a celé vlákno bude přesunuto do skryté sekce pro potřeby dalšího řešení. Jinak můžete o tomto tématu bez problému diskutovat, ale vše v rámci zákona, děkuji
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod vasmat » 28 črc 2011, 15:45

Arpaix uz jsem cetl par clanku, ze Finove jsou silne Nacionalne zamereni a nekteri jsou hrdi na svoje vojaky co bojovali po boku Wermachtu. Jen bych poupravil, ze hlavnim jazykem eu je Anglictina. Francouzstina je jazyk diplomatu. :) Pocitujes to kazdodenne, nebo jsou to jen ojedinele pripady?
vasmat

Školák

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 29 črc 2011, 00:55

Ja nerozdeluji lidi dle narodnosti, ani viry. Nerozdeluji . V kazdem narode jsou lide dobre,a ti mene dobri.
V kazdem narode je neco dobreho i spatne. Ja nerozdeluji podle narodnosti,reci ani barvy kuze.
Mne zajima, jaky clovek je. Vsichni jsme bratry a sestry pred Otcem nebeskym.
Nase Duse si samy vybraly tela a narody jiz pred narozenim,a nase Duse si vybrala takovy narod, kde ma nejvyce Dusi ji blizke.My jsme jiz v minulych zivotech mohli zit v tom stejnem narode jako drive.
Muj pobyt ve Finsku, narodu ktery je mi mentalne, jazykove i kulturne vzdalen, bery jako zkousku.
Muze to byt neco, co ja udelala v minulem zivote,ale i v tomto. Jako mlada jsem nechtela se ucit anglicky, nemela jsem moc rada turisty, kteri se nesnazili ucit francouzsky...a az se dostala do skandinavske zeme. Myslim ze to je zkouska.
Ted se divam na situaci jinak nez pred 11 lety,ahodne premyslim o techto vecech.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 29 črc 2011, 03:14

A to tě šlechtí, lidi jsou lidi, prostě jen lidi. Nemůžeš řešit jejich hloupou krátkozrakost, když oni nedokážou prohlédnout tvým pohledem.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 30 črc 2011, 00:55

Dekuji. V kazdem narode jsou lide dobri, i ti mene dobri. I zde ve Finsku jsem objevila forum o paranormalnich jevech..noo, nenasla sama,ale jeden Fin doporucil, na http://paranormaaliblogi.net/
a lide, a to i luterani,krestane majizajem o paranormalni jevy o kterych se ve Finsku nemluvi. Pisi tam asi 2 dny, tez pod jmenem Arpaix, prave o paranormalnich jevech ve Finsku, nebot mam zkusenosti z oblasti " pohjois Savo"- severni Savonie,a pak z Laponska, ja zila pred tim v Laponsku, v meste Kuusamo,Inari,Utsjoki.
Mnoho jsem cestovala a vim ze dobri ale i spatni lide jsou na celem svete. Fanaticky nationalismus je proto hloupost.
Vsichni jsme lide a vsem musime v ramci moznosti pomahat. Toto finske forum o paranormalnich aktivitach je dobre.
Ja tam pisi i o reinkarnaci,principech reinkarnace, katarske filosofii, gnosticismu, dualismu..a Finove se ptaji. Oni nevedi nic o katarske filosofii,ani o necromantii, spiritismu. Pokud neovladajijine reci nez finsky, tak nic finsky zadna literatura neni. Ja pisi o techto vecech finsky,a jeste lepe pise jeden native Fin a spiritista, Pekka Kääräkäinen, ktery i prekladal neco z me prace a opravoval, korigoval me texty. Nebot ja pisi finsky asi tak jako cesky, ne na 100%. Jak cesky, tak i finsky hovorim asi na 95 %, ale mam accent..
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Arpaix » 16 srp 2011, 01:15

Ted pisi i na http://vapaakielivalinta.fi/
je to forum kde Finove protestuji proti povinnosti ucit se svedsky na skolach a povinnosti kde na zastavani nerejnych uradu clovek musi umet i svedsky. Ja to mam ale tezsi nez Finove a kdyz ja mela praci ceremoniare v pohrebnictvi, tak jsem pred tim musela udelat zkousku jak z finskeho i svedskeho jazyka neb marodna rec je francouzska. A to bylo velmi tezke, neb na profesi ceremoniare v krematoriu musi u nas clovek hovorit finsky na urovni native,a ja mam stale accent.
Finove si stezuji ze se museji ucit svedsky kdyz chteji vykonavat verejnou funkci, ja se musela ucit oba jazyky i delat z nich statni zkousky a az po predlozeni vysvedceni mohla mit urad jako ceremoniar , zastupce reditele krematoria.
To nebylo lehke. Cesi jsou daleko vice otevreni jinym kulturam a ja v Praze pracovala v pohrebnictvi tez jako vedouci kaple na vinohradskem hrbitove, s velmi spatnou znalosti reci abylo mi asi 22 let v te dobe! Ve Finsku pozaduji dlouhou praxi, min stredni vzdelani a kursy v oboru, zivnost.list provozovatele pohrebnich sluzeb,a u cizincu statni zkousky z finskeho i svedskeho jazyka, zdravotni prohlidku, psychologicke zkousky. A stale se mi stavalo ze lide rikali ze mam accent.
K vuli praci ja zmenilasi i jmeno z Arpaix, na jmeno skandinavske. Arpaix bylo me civilni jmeno do roku 2007. Ale Finove to neumi rici..tak musela dat neco lehke.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Zpět na Příběhy k zamyšlení