křesťanství a okultismus

Re: křesťanství a okultismus

Příspěvekod Arpaix » 06 úno 2012, 00:15

Tak luterane mne zavrhuji,ale zastupci katolicke cirkve vyhledavaji. Ano, vzdyt i cirkev katolicka praktikuje tzv. bilou magii, o ktere je cely exorcismus. Oficialne cirkev rika ze zivot po zivote neni,ale sami predstavitele katolicke cirkve VEDI A VERI v zivot p zivote! Vyssi predstavitele cirkve se magii zabyvali jiz ve strdoveku a zabyvaji se stale. O exorcii se prilis nehovori,ale stale existuji experti Vatikanu, kteri ji provozuji.
Ano,zastupci katolike cirkve veri v zivot po zivote, v Duchy, v Duse zemrelych kteri nenasli klid ani po smrti a rada predstavitelu cirkve zbyva se spiritismem a i necromantii! Vim o clenech cirkve kteri timto zabvaji se.
Zajimave ak tez cirkev katolicka si protireci. Neuznavaji ve sve hierarchii zenyani transexualy, transgendery, homosexualy,ale pokud clovek vi neco a studoval,pak jiz nezajima je tak pohlavi, jako vedomosti. To, co ja pisi o historii katolicke cirkve, inkvisici, mem historickem vyzkumu,ale i exorcismu, demonologii, zacalo zajimat i predstavitele katolicke cirkve ve stredni Evrope. Ve Finsku znala jsem tez exorcistu ktery byl poveren pro Finsko Vatikanem,a jednalo se tezo muze z Francie, Guy Barbier. Zemrel pred rokem ve veku 89 let a znala jsem se s nim. On byl jedinym Vatikanem povereny exorcista ve Finsku,a jeste k omu pracoval bezplatne. On byl P. Guy Barbier za 2. valky veznen v koncentracnim tabore Buchenwald a po valce se vratil do Francie, ale cirkev povolala ho do Finska. V stari vsak nedostal zadny duchod z Francie, kde nepracoval, Vatikan mu ani neplatil, muz pry pracoval dobrovolne a Finska vlada mu platila minimalni duchod 500 euro! Jedine co dostal bylo bydleni gratis,ale tomu neplatila cirkev,ale verici,a cesty mu platili tez verici i mel v centru dominikanu jidlo gratis. On byl velmi dobry clovek a pry udelalslib chudoby,proto ani po cirkvi nezadal zadny plat, pracoval az skoro do once sveho zivota a dostaval veFinsku jen minimalni duchod. Byl to dobry clovek a tez puvodem z Francie a my casto o tzv. bile magii hovorili.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 23 bře 2012, 00:23

V CR v Praze velmi dobre vzpominam na kneze, frantiskana P.Stanislav Norbert Samarek, zemrel v r 2001,ale ja v 90.letech v Praze casto s nim hovorila o historii i theologii. On byl fararem u Panny Marie Snezne na Jungmannove namesti v Praze 1 pod Vaclavskym namestim. On byl velmi vzdelany, studoval za valky ve Francii a kdy se vratil do CR, tak komunistickym rezimem byl veznen a pracoval asi 6 let v uranovem dole. Nekdy v 80 letech stal se fararem u P.Marie Snezne. Znal velmi dobre cirkevni historii,ale mluvil i francouzsky na urovni native, my kazdy tyden debatovali, on mne pukcoval ruznou literaturu z oblasti cirkevni historie, shanel mi i informace o cinnosti inkvisicnich tribunalu v Praze do roku 1350. Pamatuji na neho jako na ceskeho katolickeho teologa, kneze, ktery nebyl pokrytec,a jednal se mnou jako s muzem, ac vedel o me transexualite, chtel at pisi dejiny pravdive. Moc na neho vzpominam i kdzy je jiz dlouho po smrti a nevim ani kde je pohben, kdyz zemrel, ja jiz byla ve Finsku.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Arpaix » 16 dub 2012, 15:00

Zajimave ale jak dnes prave predstavitele ceske cirkve, ceskych dominikanu mlci k historii, strkaji hlavu do pisku. J akontaktuji ceske dominikany, nebot mne zajima presne a chci presne udaje a data z dob za panovani krale Karla IV. kdy i v Ceskem kralovstvi fungovaly inkvisicni tribunaly. Nikdo nic nevi, knezi mi odpovidaji ze to je pro ne "uzavrena eipsoda" a ze radeji kazi Sv. Evangelium. Mne ale zajima historie. Knezi i reholnici ve Spanelsku ci Francii jsou daleko vstricnejsi nez ti cesti. V Cechach nevychazi ani zadna literatura o tomto obdobi a co ja vim o Ceskych zemich, to mi zjistil P.Stanislav Samarek ktery jiz nezije, on se mnou ty archivy navstevoval. Psala jsem i na nakladatelstvi radu domininaku v Praze Krystal OP on nejake informace- opet ticho. Nevsticnost ceskych cirkevnich predstavitelu mi stve. Cim toto mlceni muze byt zpusobene? V jizni Evrope k tomuto tematu staveji se otevreneji. Cim myslite ze to je? Kdzy napisi napriklad do mesta Valladolid, ci Ávila, mistni archivy,ale i cirkevni predstavitele jsou pomerne vstricni. Cesti predstavitele cirkevni jsou uzavreni,a spise takovi jako by meli "strach", jako by opravdu "strkali hlavu do pisku". Nejlepe se spolupracuje s predstaviteli Spanelska, jizni Ameriky, i Francie. Napriklad jiz zesnuly Jean Duvernoy, historik byl velmi vsticny,ale i Bertrand de La Farge, ktery zkouma prevazne katarske hnuti,ale s tim i spojenou historii pocatku Inkvisice ve Francii.
Kdyz chci od Cechu zaznamy tribunalu okolo roku 1350 z Mlae Strany (Matke Bozi pod Retezem) od Hvala z Kosoric, tak nikdo k tomuto neda udaje, informace,ani kopie archivu. J atoto zjistovala pres P.Samarka, ci primo pres archivy v Rime. Od ceskych dominikanu nedovedela se nic.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Předchozí

Zpět na Příběhy k zamyšlení