Neznáme pôsobenie

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Neznáme pôsobenie

Příspěvekod Jem » 13 úno 2016, 18:31

Dobry den.

Chcel by som sa opytat na dve javy, ktore su pritomne v mojom zivote.

1 - Mam nieco ako povedzme zlozvyk, s ktorym bojujem.Povedzme ze s nim ani tak nemusim bojovat, lebo sa mi to dari ovladat avsak z casu na cas sa neovladnem a podlahnem.V zivote som si vsak povedal, ze to nebudem robit vobec, pretoze to neuznavam a nepodporujem.Je to proti mojmu presvedceniu, mojej viere, proti vyssej sile ktoru uctievam.Je to az tak silne, ze som si pravdepodobne vsugeroval, ze akonahle to urobim, trest ma neminie.A takmer vzdy ked to urobim, naozaj pride nejaka vec ktora mi je neprijemna.Vsugeroval som si to asi preto, lebo verim ze vyssia sila kaze nerobit to co je proti mojmu presvedceniu.(Samozrejme mat pistol pri hlave je ina situacia) lenze toto robim dobrovolne lebo podlahnem.Je asi len jeden pripad kedy "trest" neprisiel, ale to pravdepodobne preto, lebo som sa pred zlozvykom zamyslel a akokeby odosobnil.Stretol som vela ludi, ktori robia to iste a zda sa mi ze u nich taketo tresty nenastali, pretoze ti ludia to beru normalne.Ja vsak nie, moje svedomie nie.Chcem vsak upozornit, ze to nieje nic nelegalne, nemravne a nemoralne.Je to v podstate malickost, ale chcel som to prediskutovat.

2 - Druhy jav vysvetlim prikladom (vymyslenym), pretoze je to trosku zlozitejsie na vysvetlenie.

Predstavme si ze chcem dievca, ktore sa mi paci, no zistim ze pred par dnami ju zbalil niekto iny.Ja z toho budem smutny ale nebudem robit nic zle ani jemu ani jej pretoze jednoducho nechcem robit problemy aj ked ma to mrzi.Zaujmem postoj - neriesim to, nevadi mi to, mam ju rad praajem jej vsetko dobre, ja si najdem inu.Uvedomim si uznanie jej slobodnej *CENSORED*.A ked toto urobim, o isty cas stane ze sa s nim rozide.Pravdepodobne preto, lebo som akceptoval situaciu a nebojoval proti nej.Avsak ja to dievca uz v tom case nechcem lebo som si povedal ze pride ina.Mohol by som to brat pozitivne - ze je volna, no ja vsak nechcem ovplyvnovat zivoty inych ludi a uz vobec nie rozbijat vztahy, preto neviem a preto sa pytam, ci som v takomto pripade urobil nieco negativne alebo nie.Co mam robit, ak uznam jej slobodnu volu, avsak uz ju nechcem, lebo jej prajem stastny zivot s niekym inym?Toto je len priklad ale deje sa to takymto sposobom.Neviem co si o tom mam mysliet, preto vas prosim o pomoc.

Dakujem.
Jem

Školák

Na ruce: 920.80

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Neznáme pôsobenie

Příspěvekod Pietko » 13 úno 2016, 18:51

Zasa- problem sa stava problemom ked v urcitej veci vidis alebo hladas problem. Uvolni sa. Ides na veci prilis fanaticky a vyhraneno. Ked je nieco proti tvojmu presvedceniu tak to nerob. Co ta tresta si vzdy ty sam. Sam mas na seba upleteny bic. Nikto iny ta nesudi.

Slobodna vôla- plati aj vzhladom na teba aj vzhladom na inych. Ked sa jedna o dvoch ludi mate slobodnu vôlu sa dohodnut na kompromise, alebo sa nedohodnut a ist kazdy svojou cestou. Ked sa to teoreticke dievca rozide s niekym je to ich vec. Vztah nesedel. Ked uz o nu nemas zaujem tak co? Nic sa predsa nedeje. Nieco sa zmenilo a to zmenilo zaciatocne podmienky. Preco by ta to malo trapit?
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,989.88

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 32 příspěvky

Příspěvekod Jem » 13 úno 2016, 20:59

Musim sa uvolnit ale zaroven dodrzat iste podmienky, inak ma to moze absoultne vymyt.A podobne niekedy hovoria aj ezotericky radcovia/bludari.Niekomu sa to povie lahko, ale mna jednoducho svedomie zoziera.To si treba uvedomit.Docasne ho mozem oklamat, no potom pride kriticka situacia, ktora priplavy stare strasti a je to.

Myslel som to tak, ze ja s tym dievcatom nekomunikujem.Jednoducho ju chcem, ona si najde ineho, ale nebavime sa spolu.Trapit by ma to malo preto, lebo som na energetickej urovni (posobenie pozitivneho myslenia, situacia sa dostala do kolaji ktore som prvotne chcel - je volna rozisla sa s nim)resp. cez energeticku uroven dosiahol ich koniec vztahu.Hovorim o pripade, kedy sa oni nerozisli sami od seba ale o pripade kedy som to ja, hoc aj nezistne dokazal.
Jem

Školák

Příspěvekod Pietko » 14 úno 2016, 00:58

Nedosiahnes nic cez energeticku uroven pokial sa tak nema stat... Ak sa vztah ma ukoncit tak mu teoreticky k ukonceniu pomozes, ale inak, ak sa jej vztah ma udrzat tak dosiahnes skor opak. Neprecenoval by som posobenie mysle jedneho cloveka na mysel toho druheho. Kde nie je komunikacia... tam cakaj uplne minimum. Radsej ani to nie.

Uvolnit to nie je blud. Trapit to moze, ale zaroven aj ist tak pomimo. Mam s tym dlhodobe skusenosti. Co ostane je pokoj a laska. Co chces dolezite nie je. To z teba, co chce, nie je dolezite.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,989.88

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 32 příspěvky

Příspěvekod Trisha » 14 úno 2016, 01:45

Teraz važne bez srandy bez urážky. Skúšal si psychológa lebo to čo píšeš Jem si na neho zrelý. To neber ako podceňovanie ale možno máš niake bloky ktoré treba odstrániť inak by ti to mohlo robiť problémy v živote.
Trisha

Školák

Na ruce: 592.45

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 14 úno 2016, 20:20

Jem píše:Dobry den.

Chcel by som sa opytat na dve javy, ktore su pritomne v mojom zivote.

1 - Mam nieco ako povedzme zlozvyk, s ktorym bojujem.Povedzme ze s nim ani tak nemusim bojovat, lebo sa mi to dari ovladat avsak z casu na cas sa neovladnem a podlahnem.V zivote som si vsak povedal, ze to nebudem robit vobec, pretoze to neuznavam a nepodporujem.Je to proti mojmu presvedceniu, mojej viere, proti vyssej sile ktoru uctievam.Je to az tak silne, ze som si pravdepodobne vsugeroval, ze akonahle to urobim, trest ma neminie.A takmer vzdy ked to urobim, naozaj pride nejaka vec ktora mi je neprijemna.Vsugeroval som si to asi preto, lebo verim ze vyssia sila kaze nerobit to co je proti mojmu presvedceniu.(Samozrejme mat pistol pri hlave je ina situacia) lenze toto robim dobrovolne lebo podlahnem.Je asi len jeden pripad kedy "trest" neprisiel, ale to pravdepodobne preto, lebo som sa pred zlozvykom zamyslel a akokeby odosobnil.Stretol som vela ludi, ktori robia to iste a zda sa mi ze u nich taketo tresty nenastali, pretoze ti ludia to beru normalne.Ja vsak nie, moje svedomie nie.Chcem vsak upozornit, ze to nieje nic nelegalne, nemravne a nemoralne.Je to v podstate malickost, ale chcel som to prediskutovat.

2 - Druhy jav vysvetlim prikladom (vymyslenym), pretoze je to trosku zlozitejsie na vysvetlenie.

Predstavme si ze chcem dievca, ktore sa mi paci, no zistim ze pred par dnami ju zbalil niekto iny.Ja z toho budem smutny ale nebudem robit nic zle ani jemu ani jej pretoze jednoducho nechcem robit problemy aj ked ma to mrzi.Zaujmem postoj - neriesim to, nevadi mi to, mam ju rad praajem jej vsetko dobre, ja si najdem inu.Uvedomim si uznanie jej slobodnej *CENSORED*.A ked toto urobim, o isty cas stane ze sa s nim rozide.Pravdepodobne preto, lebo som akceptoval situaciu a nebojoval proti nej.Avsak ja to dievca uz v tom case nechcem lebo som si povedal ze pride ina.Mohol by som to brat pozitivne - ze je volna, no ja vsak nechcem ovplyvnovat zivoty inych ludi a uz vobec nie rozbijat vztahy, preto neviem a preto sa pytam, ci som v takomto pripade urobil nieco negativne alebo nie.Co mam robit, ak uznam jej slobodnu volu, avsak uz ju nechcem, lebo jej prajem stastny zivot s niekym inym?Toto je len priklad ale deje sa to takymto sposobom.Neviem co si o tom mam mysliet, preto vas prosim o pomoc.

Dakujem.

Druhej jev jako problém nevidím, Pietko to vystihl. A první jev je o tom, že na co myslíme, to taky přitahujeme, resp. podvědomě děláš všechno proto, aby trest přišel. Mělo by to časem přejít.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 úno 2016, 13:09

Přijde mi to jako forma masochismu v nějakém podvědomém zastoupení.
Pokud očekáváš od vyšší síly trest, tak po tom trestu toužíš ergo masochismus.
Nevidím v tom nic špatnýho, jenom se to může poměrně mlátit se socializací v dnešní společnosti.
Vzhledem k tomu, že všechno je dnes bráno systémem záslužby a odměny.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Jem » 15 úno 2016, 20:21

Pietko - uvolnenie blud nieje.Tak som to nemyslel.Skor som narazal ze sa mi to priblizuje reciam ezoterikov, ktore sa mi niekedy zdaju viac provokacne ako napomocne.Teda - nechcem tvoje tvrdenia k nim prirovnavat ani nic podobne, to by som si iste nikdy nedovolil, lenze niekedy by radsej mali nechat cloveka tak alebo povedat mu nieco ine ako napr."upokoj sa, mysli pozitivne" ak na nom vydia ze je na dne alebo ze ho v tej chvili ovlada neovladatelny hnev napr. preto, lebo bol ponizeny.Ten pokoj co ostane, tak s tym mam aj ja nejake skusenosti, mal som pokojne obdobia.Teraz to vo mne nieje o nepokoji, ale nieco sa zmenilo, nieco sa zlomilo.Praacujem na tom a viem ze to prejde.Musi.Je to momentalny stav ktory sa istotne transformuje.Nerozumiem vsak, preco by sa nieco malo stat alebo nemalo.

Trisha - niekto preziva veci viac, niekto menej.Niekto ma svedomie otvorene, niekto uplne zakryte.Po svete pobehuje plno ludi, ktori by boli hodni navstevy psychologa.Vela z nich je inteligentnych, nosia usmevy a obleky a su prijemny.Ale v sukromi...
Ja hovorim o ludskej prirodzenosti a cistote.Hadam nebudem bojovat proti prirodzenym veciam.Otvoril som tuto temu, lebo som chcel zistit mieru prirodzenosti v danych veciach.Co je este v norme a co nie.Nikdy som sem nenapisal nic zo srandy!Vsetko seriozne!Forum je tu na to aby sa diskutovalo tak som to vyuzil.Avsak respektujem to co si napisala.Aj to je nazor.

Razorka Tektzby - som rad ze si napisala to co si napisala.Nieco take som si aj myslel a znamena to ze mi to odhalilo pricinu.Musim trenovat koncentraciu.

Sam Tektzby - ano priznavam, moze v tom byt nejaky extrem.Ide mi o to byt maximalne cestny, dostojny a mat absolutne ciste svedomie.Nuz ako sa tak na to pozeram, asi sa to uplne neda.Musim vsak najst idealny sposob ako sa s tym vysporiadat.Nejde mi ani tak o to aby prisiel trest, ale aby sa zachovala spravodlivost.Niektori ludia robia hnusne veci ale netrapia sa koli tomu.Preto trest nepride a potom to vyzera tak ako to vyzera.S tou socializaciou v aktualnej modernej spolocnosti mam dost problem, to je fakt.Nestotoznim sa s jej hodnotami.System zasluzby a odmeny moze narusit ktokolvek prizemny a tupy.Ak ma moc, zmeni si pravidla a neriesi ci zasluha prebehla spravodlivo.Potom to aj tak vyzera.

Dakujem vam vsetkym.
Jem

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 úno 2016, 20:25

Otázka je co je čestnost a absolutní čistota.
Ono to, že se řídíme morálností a kodexama dnešní doby, nebude například zmanenat čistotu v budoucnu.
Je třeba si uvědomit, že stále jsme jenom zvířata, s pocitama, chtíčema a potřebama.
To, že se chceš trápit kvůli nějaký morálnosti není třeba ve skutečnosti chtíč po čistotě, ale možná jenom to vzrušení z nastálých útrap a trestu.

Jinak tě můžu ubezpečit, že masochismus není extrém ;)
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Jem » 15 úno 2016, 23:40

Tazko na to zrozumitelne a jednoducho odpovedat - byt fer a dorzat zasady slusnosti, ohladuplnosti a tolerancie voci sebe samemu a vsetkemu zivemu okolo na 100% vzdy a vsade a neustale.Voci nezivemu tiez, ale je rozdiel zive a nezive.Kodexy mozu byt niekedy spochibnitelne.Podstatne su pravidla ktore su jasne a nemusia byt nikde napisane.Vychadzaju z nas automaticky.Napr. uznanie prava na zivot, na slobodu...taketo veci si uvedomuje aj clovek s nizkym iq.Moze ich porusit, ale niekde v nom to uvedomenie vzdy bude.To ze sme zvierata s potrebami si plne uvedomujem.Je to akoby koren tychto diskusii ktore som vytvoril.To vzrusenie z trapenia moze byt pravda, nehovorim ze nie.Avsak v mojom pripade by som tu tuzbu po cistote nevylucoval.Ja si myslim ze ju seriozne a realne mam.A nepochopil som ako si myslel to, ze masochizmus nieje extrem.
Jem

Školák

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy