Automatické psaní, automatická kresba

Vitakineze je schopnosti manipulace s životní energií ať už za pozitivním či negativním účelem

Automatické psaní, automatická kresba

Příspěvekod Noční můra » 12 pro 2016, 16:55

Ahoj,
jsem teprve na začátku pročítání tohoto fora ( nováček ) a asi jsem malinko netrpělivý. K tomu co hledám jsem se ještě nepročetl, tak se moc omlouvám, jestli to tady již někdo napsal, ale musím se zeptat, zdali tady někdo má zkušenosti s automatickým psaním, kresbou...
Nějaké zkušenosti jsem získal v mládí, ale jak jde čas a přibývají jiné zájmy a hlavně starosti, tak se to kdesi vytratilo. Bylo to silné a v té době jsem moc netušil do čeho se pouštím, malinko mě to začínalo ovládat a netušil jsem kam to vše směřuje. Samozřejmě podělit se o zkušenosti jsem nemohl, internet byl v plenkách a říct to kolegovi třeba v práci by asi znamenalo vyhazov.
Tak jestli tady najdu někoho s kým si o tomto jevu poklábosit, budu rád.
Noční můra

Školák

Na ruce: 388.01

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Automatické psaní, automatická kresba

Příspěvekod Razorka Tektzby » 12 pro 2016, 22:56

Mám otázku. Kterou ruku používáš při automatické kresbě, resp. používáš při auto kresbě stejnou ruku, kterou běžně píšeš?
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Noční můra » 13 pro 2016, 17:04

ahoj,
no přiznám se, že jsem zkoušel obě, ale samozřejmě tou levou, kterou nepíši to bylo špatně čitelné. Tak jsem zůstal u pravé. Ale musím také doplnit, že to nebylo nejšťastnější rozhodnutí, protože jsem se tomu věnoval docela často a začalo mi to ovlivňovat rukopis. Stávalo se mi, že jsem při zapisování školních poznámek do sešitu, byl tlačen po papíře jinam, než jsem chtěl. Prostě se to napojovalo kdykoliv jsem vzal tužku do ruky a s tím souvisí i další věci, ale k těm se určitě tady ještě dostanu. A od té doby píšu pouze tiskacím písmem, už asi třicet let. Ještě musím napsat, že jsem to spoustu let nepraktikoval, pokusil jsem se o to po mnoha letech minulý týden a vyloudil jsem pouze jedinou větu, ale naprosto spolehlivou, opět mě přesvědčila, že to funguje i když zatím mizerně. Holt tréning a soustředění je důležitý.
Noční můra

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 13 pro 2016, 21:03

Ruka, která dominuje (v tvým případě pravá) by měla být spojená s vědomím. Ruka, která není dominující (že by to v tvým případě byla levá? :D ) by měla být spojená s nevědomím. Z toho vyplývá, že by možná stálo za to zkusit, po zklidnění se a následným soustředění se, napsat otázku dominující rukou (pravou) a potom přehodit pero do druhé nedominující ruky (levé). Osobně jsem to nezkoušela, ale zkusím to a pak se podělím o výsledek :))
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Noční můra » 14 pro 2016, 19:04

Automatické psaní i kresbu jsem pokoušel cca před 25ti lety, od té doby ne. Byl k tomu pro mě dost vážný důvod, rozepíši se jindy.
Ale k tomu psaní L a P rukou. Preferoval jsem vždy pravou. Bylo to tak nějak přirozenější. Včera večer mi to nedalo a zkusil jsem. Nejsem soustředěný a nemám natrénováno, ale vyloudil jsem pár vět. Je však zajímavé, že levou rukou mi to psalo opačně z prava do leva.
Ne přímo zrcadlově, ale prostě opačně. Ale i těch pár vět mě zase prostě dostalo ( trefa do živého ). Prostě je něco mezi nebem a zemí a mi víme prd...
Noční můra

Školák

Příspěvekod Saviour » 15 pro 2016, 18:28

Nemáš dáke fotky ? Alebo čo vlastne vzniká aké obrazy alebo význam slov :)
Saviour

Školák

Na ruce: 153.38

Příspěvekod Noční můra » 15 pro 2016, 19:10

Aut. psaním vznikají celé věty psané v jednom slově bez přerušení. Vznikají tak jak se ptáš.
Jinak při aut. kresbě např. silueta člověka, kde můžeš například diagnostikovat onemocnění. Ta jsou obvykle vyšrafovaná ( začerněná ). Ale to je už na hranici velikých spekulací i když mám jeden dřívější případ, kdy jeden známí přinesl fotografii své sestry a byla jí provedena diagnostika na dálku, kdy vyšli určité choroby a byly tím dotyčným potvrzené. Ale opět píši veeeliká spekulace. Asi tak jako, když si vezmeš proutek do ruky a najdeš vodu. Ale kopat tam asi nebudeš, aby jsi si to potvrdil a pramen tam taky bez kopání nebude tryskat do víše.
a foto? Hmm, možná někdy 'Sorry'
Noční můra

Školák

Příspěvekod Saviour » 15 pro 2016, 21:41

Hmm,tak ďakujem za odpoveď len ma proste zaujímalo čo sa možem dozvedieť z tých textov dačo užitočné pre moj osobný a duchovný rozvoj :D :)
Saviour

Školák

Na ruce: 153.38

Příspěvekod Noční můra » 13 úno 2017, 13:48

Noční můra

Školák

Příspěvekod Vea BM » 17 úno 2017, 22:50

Ahoj, také bych o tom ráda věděla víc. Já používám pravou ruku, dominující a píši věty, kreslím...záleží na co se soustředím. Jde mi spíš o to, že nevím přesně, jak to má fungovat, lépe řečeno, nerada se napojuji "na něco" když nevím kdo mi odkud odpovídá. Takže je třeba se zaměřit na konkrétní energii? Bytost, která mi odpoví? Co se týče kreseb, tak kreslím postavy, prostor, cokoli, co má dá odpověď. Jinak věty ....záleží na tom, kdo mi odpovídá, takže se mění i písmo, i styl psaní.
Vea BM

Školák

Na ruce: 173.42

Příspěvekod Noční můra » 18 úno 2017, 17:05

Ahoj, alespoň jeden človíček se našel a přiznal barvu.
Komunikuj jen tak pro radost, doporučuji neptat se na hlouposti typu budoucnost. V literatuře se píše, že dostaneš dvě dobré odpovědi, třetí však bude lživá. Jde o to, aby jsi tomu moc nepropadala a držela si odstup, a hlavně si nic nedělej z toho, když dostaneš občas pochybnou odpověď. Já občas měl tušení, že se vetřel do rozhovoru někdo jiný, proto ta horší odpověď. Jestli se ti mění písmo to je zajímavé, já psal jinak, ale snad asi vždy podobně. Teď mám jiný problém, chci navázat po dlouhé odmlce a jsem zase na začátku, tak je to jen takové škrábání s pár čitelnýma větama a hlavně mě dostává písmo vzhůru nohama. No je to vždy takový experiment, protože v dnešní době těžko najdeš odpovědi či vedení znalých v tématu.Chtěl jsem se zeptat jestli žádáš o představení ( jméno )?
Moc bych rád viděl nějaký tvůj výtvor, pokud by jsi měla odvahu a možnosti, tak bych ho rád zkouknul. Klidně do SZ. Nikdy jsem neviděl výtvor nikoho druhého, vždy jen z literatury.
Noční můra

Školák

Příspěvekod Vea BM » 18 úno 2017, 20:25

Ahoj, no spíš jsem řešila nějaké problémy, tak jsem hledala odpovědi. Ptát se na jméno - ano..občas komunikuji s konkrétní osobou. Jinak se u mne občas právě vystřídá vícero bytostí, takže pak je to chaos. Co se týče těch špatných odpovědí, občas přišli i urážející texty, to už nebylo právě příjemné, co a kdo se napojoval. Takže jsem od toho upustila, protože jsem začala kreslit pak i různé brány....Vše jsem samozřejmě právě roztrhala, možná najdu fotku třeba, co jsem posílala komu ...tak pošlu a ráda vyměním zkušenosti. Písmo vzhůru nohama - to se mi děje, když kreslím pro někoho jiného - je to vzhůru nohama , protože on sedí naproti mě. Jinak pokud si píšu s tou onou bytostí, tak ano, žádám její představení a někdy je umění zjistit, jestli je to skutečně ona, poznám to právě podle druhu písma. Jedině tak se ujistím, že mi neodepisuje nikdo jiný.
Vea BM

Školák

Příspěvekod Noční můra » 19 úno 2017, 15:48

A to je škoda, nikdy nic nevyhazuj skovej to a po letech se to bude ještě hodit. Ale to stejné jsem udělal i já. Jak rád bych to vrátil zpět.
Ale i tak když něco najdeš budu rád, neboj nehodlám to nikde ukazovat. Já vím, hromadí se počmáraný papíry a kam s nima? Dneska je to dobrý, ale já neměl ani na co psát. Ne, že bych vyrůstal v době, kdy se psalo na hliněný destičky, ale nějak papíru a peněz bylo pomálu.
Já byl většinou napojený na jedinou bytost, snad proto mi to neměnilo písmo. Ale je pravda, že občas ujela nějaká výhružka, nebo nadávka a to jsem pak čuměl. Ale ta ,,má" bytost tohle nikdy nedělala. Co se týká blízké budoucnosti tak to jsem většinou dostal předpověď, která se vyplnila, ale to tak řádově pár dnů dopředu. Dlouhodobě to nefungovalo a asi byla hloupost to pokoušet. Je těžké určit hranice, kdy je to rozumné a kdy ne. Hlavně, když je dotyčnému ...náct.
Vypozorovala jsi, že ti to jde v určitou hodinu líp, než jindy? Já například zjistil, že při bouřce to píše jako bláznivý. Asi je ve vzduchu hodně energie.
Nedávno mi zemřela jedna hodně blízká osoba a to byl popud proč se zase o tohle zajímat. I ona se kdysi zajímala o podobné věci, tak jsem nad tím dlouho přemýšlel, protože jsem měl malinko obavy, abych jí neurazil a nežádal něco oč bych žádat neměl. Je to složitý popisovat, prostě se ve mě míchá touha, zvědavost, ale úcta a i vztah k bohu, proto bych nerad šťoural do věcí do kterých mi nic není. Ale to je těžké jak jsem již psal posoudit kde jsou hranice. Tak jsem do toho šel a zase mne malinko zamrazilo, jak dobře to funguje. Hned první větou jsem byl usazen hluboko do židle, protože jsem byl osloven a pozdraven taj jak mě jen tahle osůbka zdravila a to ještě jen když si chtěla malinko do mě rýpnout. Trošku byl problém kolem jejího pohřbu a i na to jsem dostal jednoznačnou odpověď, kterou bych já nikdy nevyslovil. Někdo tady, kdo to bude číst napíše, že to bylo podvědomí, nebo nějaký ,,mozkový,, proces. Já jsem jiného názoru.
Noční můra

Školák

Příspěvekod Vea BM » 19 úno 2017, 20:55

No jak píšeš, už tu osobu poznáš, jakým stylem píše. Mám taky takovou jednu. Jinak moje zkušenosti - napojovat se jen tak není nikdy moc dobré, dělat věci jen tak bez záměru. Co se kreseb týče, tak jsem je musela roztrhat, kreslila jsem ty brány, přes které ke mě lezlo spoustu bytostí. Popravdě, jestli mi někdo řekne, že to tvoří podvědomí, je mi asi jedno. Jsou to moje zkušenosti, které sdílím ráda s někým druhým. Původně jsem si myslela právě, že automatická kresba je práce s vlastním podvědomím a proto jsem také tenkrát vzala tužku a papír a šla si "jen tak psát" abych se dozvěděla něco ze sebe. Jenže tak to začalo. Začali se napojovat různé bytosti a psali různé věci.....Ale asi toto funguje u každého jinak.

Mám jen jednu kresbu, kterou jsem nevyhodila, takže ji odfotím a pošlu ti ji. Je jediná, kterou jsem zatím nerozluštila. Jinak ostatní se týkaly druhých lidí, tak to mi vždy dávalo smysl. V podstatě mi to vždy jen dopomohlo si ujasnit věci, které jsem s dotyčným řešila. Myslím, že je jedno jestli je ti náct nebo cet. Důležité je, jak moc je člověk uvědomělý. Jak jsem zjistila v jedné restauraci včera, tak i dospělákům je jedno, jakou energii mají kolem sebe, hlavně se "něco děje". Jinak mě se to kreslení tak nějak otevřelo samo ve chvíli, kdy jsem ho moc potřebovala. Pak to zase ustalo. Teď nekreslím, kvůli těm branám. Sem tam, když potřebuju.....ale už ne tak moc.
Vea BM

Školák

Příspěvekod Noční můra » 20 úno 2017, 19:42

Hele, ale to je paráda... Moc mě mrzí, že v době kdy jsem začínal, nebo spíš byl na vrcholu, tak jsem toho moc neznal. Prostě se mi dostala do ruky jedna obyč kniha z místní knihovny a chtěl jsem to zkusit. A po čase to šlo. Ale jen kdybych věděl, že existuje ještě něco víc, tak bych to také vyzkoušel.
Jsem na tyhle věci dost chytlavej. Jeden pán o polední pauze vzal do ruky proutek a prý já ti něco ukážu. A tak jsem během deseti minut hledal vodu. Pak jsem vzal do ruky kyvadlo a hle, fungovalo. Od toho byl krůček k tabulce. Samo sebou s klukama, kteří z toho měli prču. Tak jsem to vyzkoušel sám v klidu a tabulka pracovala. A pak jen už tužka v ruce. Pak jsem spojil vše dohromady a zkoušel jsem diagnostiku a mám pár lidiček do kterých jsem se trefil i na dálku podle fotografie. Ale to už byla docela vážná věc a já neměl kam dál růst, na zdokonalení nebyl žádný vzor, žádné další vodítko. Tak jsem toho nechal. Ono je jedna věc něco vyprodukovat a druhá pevně tomu věřit a stát si za tím. A to já moc nedokázal, protože kdybych pustil něco chybného a někdo tomu bezhlavě věřil, mohl bych mu napáchat hodně škody.
No a pak přišlo pár nepříjemných věcí, jistě jsi už četla co jsem psal a já to neustál a vzdal jsem se všeho. Dnes lituji. Už nemám tolik času, nemám tolik energie, protože jsem hned spící po několika soustředěných minutách a tahle věc bere mnoho energie a zdravotně na tom taky nejsem nejlíp. Ale věřím, že až vyleze sluníčko, já trochu naberu energii, tak bude líp. Zatím to jde trošku zmateně, ale to se jistě zlepší.
Noční můra

Školák

Zpět na Vitakineze