Opakující se sny v dětství

Zde pište své sny, pokusíme se najít přčinu dané věci.

Opakující se sny v dětství

Příspěvekod Noční můra » 12 pro 2016, 17:50

Zdravim,
chtěl bych se podělit se snílky o dva mé sny z dětství, které byly pro mě jako dítě snad ty nejhorší noční můry a ještě dnes je mám v živé paměti.
Musím na začátek napsat, že tyto sny mě provázeli dětstvím a ještě dnes po hoooodně letech se občas k nim v útržcích vracím.
Tak první sen byl samozřejmě takový, že mě cosi honí po cestě a já utíkám...ale ten dojem byl vždy monstrozní a po probuzení jsem to nemohl celý den rozdýchat. Někdy mě honilo cosi neznámého, někdy obří pavouk, ale musím něco k tomuto vysvětlit. Dětství jsem strávil na samotě uprostřed lesů a onen sen byl vždy reálně zasazen do jisté polohy našeho domu, do realné krajiny a to zlé vždy přicházelo z jednoho a toho samého směru. Ŕeknete si obyčejná dětská noční můra. Jasně, taky jsem se s tím moc nezatěžoval, ale jak jde čas tak člověk přiřazuje určité věci k jiným a já po třiceti letech dospěl k jedné zvláštní věci. Možná náhoda, možná mám moc času a přemýšlením nad blbostma, sám nevím. No prostě jsem došel k tomu, že můj sen by mohl mít něco společného s tím, co se nachází v nedaleké blízkosti domu, ve kterém jsem bydlel. Přesně v místech, odkud přicházeli ony noční můry ( to jsem zjistil až po mnoha letech ) je obrovské mohylové pohřebiště z doby bronzové. Tak co vy na to?

Druhý neméně pro mě děsivý sen je o tom, že jsem přítomný jakéhosi narychlo vypraveného pohřbu, možná sám pohřbívám, to nevím je to nejasné, vždy jsem u toho sám. Posléze se mi stává že jdu krajinou a zabořím se nohou do pozůstatků člověka. Občas cítím strašnou vinu, jako bych sám toho mrtvého zakopal. Také sen, který se mi opakoval celé dětství až do současnosti.
A teď rychlé rozuzlení. Opět po mnoha letech jsem náhodou zjistil a dodnes je to místní tajemství o kterém se tady jen šušká, že opět v okolí ( dnes přesně znám to místo ) našeho domu je pochován tak nějak narychlo německý voják. Prý ho zastřelil jeden místní človíček, který po celou dobu války seděl pěkně doma za pecí a když to vše skončilo, tak vzal kulovnici a střelil na křižovatce do hlavy prvního nepřátelského vojáka,který se mu naskytnul. Ten zastřelený byl prý pohledný kluk, snad beze zbraně a chtěl se jen dostat pěšky domů do Němec. Tak ho s kumpánama zatáhli pár metrů od cesty do lesa a tam ho zakopali. Dodnes neproběhla exhumace. Po Válce se o tom nemluvilo, protože o tom věděli i usedlíci německé národnosti, kteří se báli o svou existenci a ten dotyčný střelec žil ještě dlouho po tomto činu a samosebou byl veliký komunista až do hrobu. A ani dnes se jim o tom nechce hovořit. Když jsem se náhodou o tomto činu dozvěděl, tak nějak se mi hned vybavil můj sen z dětství a udělalo se mi zle, ale pak přišla náhlá úleva, protože jsem si spojil vše dohromady. Jestli správně, to nechám na posouzení Vás.
K tomu všemu musím ještě doplnit, že ve stejných místech se prý nachází mnoho neoznačených hrobů německých vojáků, jak došli svému konci radši nebudu ani spekulovat. Jednou o tom zkusím vyzvědět více, mám přímý zdroj těchto událostí, ale je to citlivé a já nemám odvahu se v tom vrtat.
Noční můra

Školák
 
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2016, 22:19

Na ruce: 388.01

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Opakující se sny v dětství

Příspěvekod tyci » 19 dub 2017, 19:38

Ahoj pozdě ale přece píšu. Zabij jehně a krví pomaž futra domu. Dělám si srandu :D . Sny jsou řeč duše ale někdy se projevuje i mozek takže pokud tě jasně sen nezavede např. k zakopané zlaté truhle či mrtvole tak to neřeš. Toto řeš až budeš 2 měsíce bez spánku a na konci sil. Sugesce je veliký nepřítel.
tyci

Školák
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 zář 2016, 18:53

Na ruce: 211.85

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Karma: 0
Re: Opakující se sny v dětství

Příspěvekod Andreaa » 11 říj 2017, 08:05

Ja jen k tomu snu o pavouku...ja rada pouzivam jeden psychologicky snar (ktery ale ne vzdy sedi)-tam se rika, ze pavouk znamena stesti. Mne se o pavoucich zda taky v ruznych kontextech. Ja osobne jsem se spokojila s jednim vysvetlenim, ktere jsem kdesi zahledla v televizi. Nasi predkove bojovali s ruznymi zviraty a jedovati pavouci a ruzni brouci apod., to byla hrozba. My lide si ty strachy z hmyzu apod. haveti porad prenasime. Strach z pavouku se tedy prenasi uz od nasich davnych predku i do nasich snu. Neco jako pricina strachu, zdedena po generacich. Mne to jako vysvetleni stacilo...
Andreaa

Školák
 
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2016, 10:21
Bydliště: Olomouc

Na ruce: 96.98

 Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0

Zpět na Sny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron

Zásady ochrany osobních údajů