Pretvarka v musice

Vše okolo hudby

Re: Pretvarka v musice

Příspěvekod Sam Tektzby » 16 črc 2011, 03:46

Najdou se i umělci, na který rád peněžně přispěju. Proč ne, v tomhle ohledu to vidím jako jeho podporu (samozřejmě nepodporuji politiku vydavatelských společností, na to jsem moc malej tvor).
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arta » 16 črc 2011, 21:25

Bohužel bez vydavatelských společností budou "umělci" ve většině případů sedět doma.
Pokud chceš hrát, věnovat se třeba muzice a můžeš mít sebevětší talent, potřebuješ, aby tě lidi znali, aby na tebe chodili, prostě potřebuješ
reklamu. Potřebuješ prachy - investice do pracovních pomůcek muzikanta není nejnižší. Potřebuješ někoho, kdo tě lidem "ukáže".
A samozřemě i štěstí ti musí přát.
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Sam Tektzby » 16 črc 2011, 22:41

To jsem pochopil, ale výroba a samotná píseň pořád jsou přeplacený zbytečnýma poplatkama, který jdou společnostem a ne umělcům. Bohužel a s tímhle já nesouhlasím.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod kllara02 » 16 črc 2011, 23:33

Když chodí do kostela, má rozmazlené děti nebo si barví vlasy .. tak už není rocker ?! Heslem "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" se Kissáci řídili, když byli mladí, ale to už je pryč .. teď je rok 2011, zestárli a chtějí si užít, co vydělali. Co na tom, jak Gene žije ? .. Je to legenda, protože Kissáci ve své době přinesli do hudby něco nového, a to už jim nikdo neodepře, jejich hudba se poslouchala, poslouchá a poslouchat ještě dlouho bude. Peníze a sláva k tomu samozřejmě patří, každý se tím ovlivní, ale proč by tohle mělo změnit jejich postoj k hudbě ?
.. Jinak, o té přetvářce .. vždyť se tím proslavili, jejich masky zaujaly, proto lidé začali poslouchat jejich hudbu. Stejné je to i s Alice Cooperem, který má také svůj look, ,,mimozemšťanem" Davidem Bowie, Lady Gagou, Dee Sniderem (Twisted Sister), který se kvůli své hudbě líčil jako prostitutka, ale nebýt toho, svět by ho neznal. Takhle to prostě je, lidi nechtějí stereotypní hvězdy, chtějí extravaganci a originalitu. Ale to je jen jedna stránka věci, ta druhá je ta hudební, lidi by neposlouchali př. Gagu, kdyby se jim nelíbila její hudba, takže je stále to nejdůležitější na prvním místě.
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj

Na ruce: -10.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 17 črc 2011, 00:57

Kiss, ani Lady Gaga, neni o musice,ale pretvarce. Z rockovych legend mam nejradeji Janis Joplin, tak krasny hlas!!, krasna musika,a ona zila tim co delala, zila tak, jak zpivala. Grogy ji znicily. Ale nebyla to zadna "kapitalista", ale opravdu proni byla dulezita musiak, sex a drogy,a ne zadna pseudokrestanska moralka s palacem, rozmazlenymi potomky a navstevami kostela. Nebyla nijak hezka,ale byla pridodni, dite prirody s neuveritelnym talentem!
Poslouchejte Janis Joplin, ctete o ni jak zila a pak pochopite co myslim. Janis Joplin byla prava a narozdil od Simmonse oprvadu umela zpivat a zila svoji musiku, dala vse,a zemrela v 27 letech. Opravdovu umelci daji vse do toho co delaji.
Umelec byl Jimmy Hendrix, nebo Kurt Cobain- vsichni opravdovy umelci zemreli mladi.
Z zadneho z nich neni stary unudeny tlusty kapitalista s nakupy, rodinou a nedelnimi vychazku na msi.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 17 črc 2011, 01:53

Tak lidi, klid zbraní. Každej máme o muzice jiný mínění a tohle se mi přestává líbit, pěkně si podáme ruce a obejmout se. Tohle nemá smysl, kolik lidí tolik chutí a BASTA. Jsme tu jedna velká rodina a takovéhle rozmíšky přeci mezi sebou nemusíme trpět. Každýmu se líbí něc jiného, mě se třeba Lady Gaga zamlouvá, někdy si to pustím z Youtube, stejně jako si na to pak pouštím různý chóry a nebo Rokec (i když teda preferuju Ambient). Tak co?!
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod kllara02 » 17 črc 2011, 11:58

Přesně tak. .. Každý to vidí jinak, navíc, každý máme právo si vybrat to, co budeme poslouchat, a co se nám nelíbí ignorovat. Ale nevidím důvod, proč to rozebírat, spoustě lidí se to líbí a spoustě zase ne. Bojovat by se mělo proti týrání, drogám, dětské práci .. a né kvůli ,,špatné" hudbě nebo té přetvářce. Musím ale uznat, že Janis Joplin, Jimi Hendrix i Kurt Cobain byli skvělí umělci, stejně tak jako Kiss, Eminem, Christina Aguilera, Karel Gott, Luciano Pavarotti nebo Jarek Nohavica. Někomu se líbí modrá, jinému zas zelená ..
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj

Na ruce: -10.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 17 črc 2011, 13:05

To je pravda. Jeden v hudbě uznává absoutní "odpoutanost", zatímco druhý chápe její možné finanční využití. Kolik hlav tolik mozků a kolik mozků tolik myslí.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 18 črc 2011, 00:30

Ja uznavam musiku jako absolutni odpoutanost, jako odevzdani se,a delani musiky pro radost svoji i ostatnich. Ne vsak pro penize. Sama hraji na klavir, elektronicke varhany, kitaru, skladam texty, basne, hraji, zpivam, ale delam to pro radost, ne pro vydelek. Kdybych zacala brat penize, tak to bude jiz zamnestnani a uz mne ani by nic nenapadalo.
Kdyz jsembyla v Lapomsku, v Saariselkä, zimnim centru a prijeli turiste z Francie, tak jim hrala na kitaru a zpivala v baru, ale jen za snaps, pivo, ale nikdy ne za hotovost. Kdyz neco chteli platit, tak jem jim rekla at mi poslou z Francie karton Gitanes, nejaka CD, DVD filmy,ale nikdy jsem nebrala zadne "vstupne".
Ja udelala sama mnoho textu v mnoha jazycich. Zde jsem psala i me ceske vytvory co slozila rychle "opila zena evokuje".
Musika, hrani,zpev, texty..to je me hobby, ne zivobyti.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 črc 2011, 03:48

Existujou holt lidi, kteří místo Gitanes vezmou i peněžní obnos. Tím nechci přirovnávat, ale prostě to existuje.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arta » 18 črc 2011, 07:51

Jestli oni neberou ty prachy, aby měli na cigára, jídlo, na nájem...
Arta

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 črc 2011, 10:27

Jde tu o to, že jeden má názor takovej a druhej makovej. Holt zatímco jednomu je jedno, co mu za to lidi daj, tak druhý to může mít jako zdroj obživy. Proč ne, když má malíř talent, tak svý obrazy taky prodává.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arpaix » 21 črc 2011, 23:54

V tom mate pravdu. Z ceskych interpretu se mi asi nejvyce libi texty Petra Novaka, jako Nahrobni kamen, Klaunova zpoved, Detsky oci, Pokoj cislo 26..a jiste Novak zil tak, jak tvoril a byl to opravdu bohém s dobrym srdcem a hodny clovek,a ne zadny "pseudokrestansky kapitalista".
Dale mam rada ze starsich ceskych textu Karla Kryla, jako pisen Salomé, Velicenstvo kat, Nevidoma divka, Duchodce, Jerabiny..ale i jine texty. Koupila jsem si radu ceskych CD.
Pak se mi libi hlas Jany Kratochvilove z 80.let a pisne jako Copanky, Stin kapradin.
Z rockove hudby mam nejradeji jiz zemrelou Janis Joplin.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 črc 2011, 14:32

Janis měla krásnej hlas, ono to bylo i tím že ráda Southern Comfort (který jí byl i osudným), ohledně tý český muziky. Osmdesátý léta, málokdy a snad jen z "nostagie", nerad vzpomínám.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arta » 23 črc 2011, 09:29

Tenhle výběr mě u tebe Arpaix překvapuje.
Hlavně ten Novák. I když - Náhrobní kámen - není zast tak od věci.:D
Arta

Příspěvekod Arpaix » 24 črc 2011, 00:59

Dekuji Arta, mne se libi i od Novaka Klaunova zpoved, to je tez o smrti.
Ja vice sleduji text,a toto je pomale i dobre rozumim,ale sama to zpivat neumim, mam jiny accent.
Ja zpivam casto pisne od: Francis Cabrel, Renaud Séchan, Jean Ferrat. Ja hlavne jsem na text.
Sama tez hraji i zpivat i delam sve texty.
A velmi se mi libi texty od E. Piaf,ale jeji pisne moc nezpivam, ja mam vice hluboky hlas a vice mi jde Cabrel.
Dnes jsem hrala v mistim baru a zpivala od Cabrela "Je l´aime á mourir", "L´hiver"-
ale i jine.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

PředchozíDalší

Zpět na Hudba