Principy reiki

Magie konkrétně i všeobecně

Principy reiki

Příspěvekod soyss » 03 led 2011, 12:42

Co je Reiki

Slovo Reiki je složeno ze dvou japonských slov. Rei znamená „předání“ životní energie a slovo ki znamená již zmíněnou „energii“, stejně jako v čínštině „chi“, nebo v sanskrtu „prana“. Reiki je vesmírná, životodárná energie, kterou dostáváme darem. Přístup k této univerzální energii má naprosto každý člověk.
Reiki je pozitivní energie přicházející z univerza, již dostáváme darem, když o ni prosíme. Reiki lze využít pro všechny účely, za všech podmínek a ve všech situacích. Je zcela bezpečné ji užívat kdekoliv, kdykoliv a pro cokoliv. Reiki je ta nejjednodušší přírodní uzdravovací metoda. Reiki léčí tím, že se energie dostává do nemocných částí těla a nabíjí je pozitivní energií. Zvyšuje vibrační hladinu energetického pole ve fyzickém těle a okolo něho, tedy všude, kde jsou negativní myšlenky nebo pocity připoutány. To způsobí, že se negativní energie rozpadne a zmizí.
Jakmile vás jednou Mistr Reiki znovuprobudí k průtoku této energie, bude Reiki vašima rukama proudit přirozeně a vy si udržíte tuto schopnost už po celý svůj život. Po zasvěcení do Reiki I. se tedy stanete „kanálem“ pro tuto energii. Přiložením ruky na jinou osobu se nebudete vyčerpávat, ale budete prostředníkem vysílání této energie.
Při zasvěcení do Reiki Vám budou aktivovány čakry a Vy získáte schopnost uzdravovat sebe i druhé. Přiložením svých rukou na zraněná či nemocná místa ztlumíte bolest a nemoc postupně odstraníte. Zbavíte tělo škodlivin, jste schopni odstranit i blokády.

II. stupeň Reiki rozvíjí a prohlubuje tuto schopnost působením na dálku a pronikáním až za hranice času a prostoru. Umožňuje mentální léčbu a hlubinné terapie.

Stupně Reiki

STUPNĚ REIKI:

I. stupeň Reiki

nám dává schopnost, abychom pomáhali sobě a druhým léčivou silou svých rukou. Na semináři I. stupně Vám Mistr Reiki vyčistí kanál pro tok a znovu naladí vaše tělo pro příjem energie Reiki. Tento kanál běží souměrně s Vaší páteří. Po tomto kurzu můžete pomáhat bližním, rostlinám, zvířatům a neživé přírodě přikládáním svých dlaní na nabíjená místa. Jak už jsem zde jednou popsala, při zasvěcení do Reiki I. Vám budou aktivovány čakry a Vy získáte schopnost uzdravovat sebe i druhé. Přiložením rukou na zraněná či nemocná místa ztlumíte bolest a nemoc postupně odstraníte. Zbavíte tělo škodlivin, jste schopni odstranit i blokády.

II. stupeň Reiki

následuje nejdříve za 3 měsíce po kurzu I. stupně. Při kurzu II. stupně dojde k rozšíření stávajícího kanálu a k předání tří základních symbolů Reiki. Až se naučíte tyto symboly používat, získáte schopnosti mentálního přenosu energie Reiki (na dálku), a to dokonce i mimo čas a prostor. Budete léčit nemoci na úrovni příčin (mentální terapie). Budete umět posílat Reiki na dálku, do budoucnosti i minulosti, lesu, planetě, pro zdárné vyřešení nějaké situace apod. Techniky II. stupně Reiki mají zesílenou formu a tím se délka léčení zkracuje. II. stupeň Reiki tedy rozvíjí a prohlubuje již získané schopnosti působením na dálku a pronikáním až za hranice času a prostoru. Umožňuje mentální léčbu a hlubinné terapie.

Reiki II. – pokročilá

Zde se detailněji seznámíte s technikami Reiki II, s vedlejšími čakrami, naučíte se nabíjet vodu, různé předměty i elektrické přístroje, naučíte se otevírat a zavírat čakry a provádět vlastní uzemnění. Seznámíte se také s dalšími léčivými symboly. Na závěr bude provedena velmi účinná meditace.

Andělské Reiki

je určeno pro absolventy II. stupně Reiki. Na tomto semináři se naučíte komunikovat se svými duchovními průvodci a jinými jemnohmotnými bytostmi. Naučíte se provádět andělské rituály a uvolňovat karmu s pomocí andělů. Při zasvěcení vám bude předáno andělské Světlo a symbol pro odvádění přivtělených a zbloudilých duší.

Rainbow Reiki

Tento seminář je určen pouze absolventům druhého stupně Reiki. Poznáte mnoho velmi zajímavých a především účinných metod, naučíte se využívat silové koule a silových míst, léčit pomocí drahých kamenů atd. Poznáte nové techniky, které systém Reiki rozšiřují o mocné spirituální schopnosti. Seznámíte se s vedlejšími čakrami, s barevnými a zvukovými vibracemi, s energiemi andělů, prvků, rostlin a hvězd. Naučíte se vyrábět tzv. „energetické esence“ (mísit energie aury s energií od nějaké jemnohmotné bytosti, např. od anděla, od dévů rostlin nebo od silových zvířat). Naučíte se s pomocí Rainbow reiki čistit karmu a využívat dalších pomůcek (kyvadlo, Tarot, I-ting). Na semináři složíte světelnou přísahu a budete zasvěceni do energií bytostí Světla.

III. stupeň Reiki – (Přípravný mistrovský stupeň)

Historie reiki: Terapie reiki pochází z Japonska. Vznikla z odkazu a zkušeností dr. Miko Usuiho, profesora teologie, který v 19. století vyučoval křestanství na Univerzitě Došina . Jednoho dne se ho jeden z žáků zeptal "jak vlastně Ježíš předával svou léčivou moc "? Když dr. Usui viděl že na otázku nedokáže odpovědět, rozhodl se cestovat a nalézt odpověd. Po letech studia nalezl doma v japonsku v buddhistickem klášteře na rukopis s léčitelskými symboly . Protože nikdo nedokázal význam symbolů vysvětlit, rozhodl se, že bude meditovat na svaté hoře. Dvacátý první den se prý dostal do stavu vědomí v němž pochopil význam symbolů, ale navíc si plně uvědomil sebe sama a schopnost používat hojivou moc u sebe i u druhých. Dr. Usui po zbytek života pomáhal všem kteří měli fyzické nebo psychické potíže a učil metodu kterou nazval "Reiki" .

Zde Vám bude rozšířen kanál pro tok energií na nejvyšší možnou mez, co člověk bez následků může snést. Pracuje se s celým systémem čaker, budou Vám tedy iniciovány i 1., 2. a 3. čakra. Naučíte se i různá dechová a vizualizační cvičení. Tento stupeň Reiki je spojen se sérií dalších školení zaměřených na odblokování a čištění čaker, čištění karmy, vidění aury, meditaci a kombinaci různých technik Reiki.

MISTR REIKI - učitel

Tento stupeň je možno absolvovat nejdříve za dva roky po absolvování III. stupně a měl by jej absolvovat pouze ten žák, který cítí, že jeho posláním je učit a předávat umění Reiki ostatním. Měl by mít také již kus duchovní cesty za sebou společně s přáním i nadále na sobě pilně pracovat. Získání tohoto třetího – mistrovského – stupně Reiki přináší velké změny v životě a znamená i velký závazek: žít Reiki, plně se oddat Reiki, nechat si od Reiki vést svůj život a ke všemu přistupovat s bezpodmínečnou láskou a pochopením. Mistrovský stupeň Reiki je tedy určen těm lidem, kteří se prací s Reiki chtějí zabývat profesionálně a předávat ji dál.
Čas je len ilúzia, lebo stále je teraz...
soyss

Učeň

Na ruce: 19.59

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Principy reiki

Příspěvekod pentagramové oko » 03 led 2011, 20:12

Po pravdě hodně jsem o tom slyšela,ale nikdy jsem to nevyhledávala.
Jsem vždycky ve všem těžký samouk,a zatím se mi to vyplatilo.
Mám kamaráda,který má mistra reiky až z moravy,moc se divil,že já
žádného nemám.
pěkný článek. !no1
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod soyss » 03 led 2011, 20:59

ja som tiež o tom strašne vela počul ale dosť som sa o tom dozvedel vo filme celestínske proroctví... inak odporúčam si to pozrieť je to skvelý film. Ale potom som našiel tento článok ten som prečítal a je to dosť zaujímavé. No a čo sa týka samouka to je asi najlepšie, lebo kto sa učí sám, naučí sa najviac :) ...aj keď ohladom reiki by bolo dobré počuť aspoň nejaké prednášky :)
soyss

Učeň

Příspěvekod shewolf » 04 led 2011, 18:39

Já jsem to zkusila,ale pak mě to nebavilo.
Brzy jsem přešla na jogu,ta mě baví víc.
čarování s láskou má vždy otevřené dveře.
shewolf

Středoškolský čaroděj

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod soyss » 04 led 2011, 21:17

to je ok :) každý ma svoj názor :)
soyss

Učeň

Příspěvekod lykantrop » 04 led 2011, 23:47

Na tomhle mi vadí jenom ty stupně a ohodnocení.
lykantrop

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod soyss » 04 led 2011, 23:59

tak nabudúce najdi niečo lepšie a možno to ohodnotím aj ja ako dobrý článok :)
soyss

Učeň

Příspěvekod pentagramové oko » 05 led 2011, 00:24

Lynkantrop-tak to upřesni co vadí??? Takhle je to useknuté.
Reiky?
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 05 led 2011, 12:46

Reiki je výborný systém svépomoci i pomoci jiným,
v dnešní době se k ní přidává Shambala, Ra-scheeba a jiné.

Zasvěcení do Reiki mám a musím říci, že jsem tomu moc ráda.
Opravdu cítím změnu na sobě,poté, co jí aplikuji.
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod soyss » 05 led 2011, 13:16

:wink:
soyss

Učeň

Příspěvekod lykantrop » 05 led 2011, 14:09

syoss: nekritizuju článek, stupně jsou známé jakou dobu, to prostě bude v každým článku o reiky. Ono je pěkný, že je ten nějakej stupeň, teď si ho zaplať.
po: Co na tom nechápeš? Já to napsal v jedné větě.
lykantrop

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod soyss » 05 led 2011, 15:31

veď ok ok
soyss

Učeň

Příspěvekod mystic8963 » 04 led 2015, 15:21

Pekný deň prajem : ) mám možnosť dať sa zasvätiť do reiki .. viem že u reiki sa zasväcuje aj korunná čakra , 3 oko atd .. rozmýšľam že asi do toho pôjdem ale na druhej strane mám strach pretože som sa dočítal že reiki pochádza od diabla .. dokonca som videl aj dokument kde jeden pán hovoril že po zasvätený nemohol byť v blízkosti kostola lebo mu tam bolo strašne zle .. potom vraj uvidel aj diabla a diali sa mu zvláštne veci .. čo si o tom myslíte môže byť niečo na tom pravda ? pretože nechcem ísť do niečoho čo by mi zničilo život .. za odpovede vopred dakujem :)
mystic8963

Školák

Na ruce: 370.67

Poděkoval za: 3 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Still_I » 30 kvě 2015, 15:19

mystic8963 píše:Pekný deň prajem : ) mám možnosť dať sa zasvätiť do reiki .. viem že u reiki sa zasväcuje aj korunná čakra , 3 oko atd .. rozmýšľam že asi do toho pôjdem ale na druhej strane mám strach pretože som sa dočítal že reiki pochádza od diabla .. dokonca som videl aj dokument kde jeden pán hovoril že po zasvätený nemohol byť v blízkosti kostola lebo mu tam bolo strašne zle .. potom vraj uvidel aj diabla a diali sa mu zvláštne veci .. čo si o tom myslíte môže byť niečo na tom pravda ? pretože nechcem ísť do niečoho čo by mi zničilo život .. za odpovede vopred dakujem :)

Zasvěcením do Reiki si určitě život nezničíš. :-) Spíš naopak, můj život se po něm úplně změnil (ovšem v dobrém slova smyslu:)
Že se pánovi v dokumentu děly "zvláštní věci" je pravděpodobné. A že viděl ďábla v okamžiku, kdy nebyl připraven mu nezávidím. Mně se jasnovidění otvírá nádherně pomaloučku polehoučku. Když vstoupíš do duchovna upozorníš na sebe ostatní bytosti, dáš o sobě vědět. Proto je důležité si to rozmyslet, není cesta zpět. Jak tam jednou jsi, tak tam prostě jsi. :-) Není to tak snadné, ale řekla bych, že to stojí za to. Já nelituji. :-)
A Reiki rozhodně nepochází od ďábla :D A mimochodem prý Ďábel funguje tak, že poukazuje na tvé chyby. "Ty máš s klon k... Ty si dej pozor na.." (osobní zkušenost nemám, ale pochází z důvěryhodného zdroje:)
Takže pokud se na duchovní cestu vydáš, přeji ti na ní mnoho krásy. :-)
Still_I

Školák

Na ruce: 64.80

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Zpět na Magie