Proč se dnes nestaví gotické katedrály?

Zde můžete probírat prakticky vše co dovolují pravidla tohoto fóra.

Re: Proč se dnes nestaví gotické katedrály?

Příspěvekod Arpaix » 14 zář 2011, 00:00

Arpaix Pereilha je ma i sestra v katarske vire, ne vlastni, i vypadame kazda jinak, zije v Ariége a je ode mne o 3 roky mladsi. Ale u nas Arpaix je bezne jmeno. Sestra je tez viry katarske a tez zajima se o paranormalni jevy. Muzete ji napsat na FB, ona zajima se predevsim o katarismus, a je aktivni v ruzne akce na jihu Francie / Motségur, Carcassonne), je vdana, ma deti,a ve Finsku jeste ani nebyla. Jsme sestry ve vire. Arpaix je velmi stare Occitanske jmeno,a mnoho zen na jihu Francie se tak jmenuje. Podivejte se na me FB na Guy Peyre- vi o katarismu velmi mnoho a je tez aktivni, Eric Poux, Angelique Poux, Jean Louis Lavigne je Occitansky patriot. Asi 90% mych pratel ve Francii je katarske viry.
Arpaix Pereilha je sestra ve vire. Muzete ji napsat, umi mozna i neco anglicky. Nevim jak mnoho,ale neco snad se ucila.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 20 bře 2011, 14:30
Bydliště: Siilinjärvi

Na ruce: 8,168.88

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Karma: -1
Re: Proč se dnes nestaví gotické katedrály?

Příspěvekod Arpaix » 14 zář 2011, 00:35

My jsme i na FB bratry i sestrami ve vire katarske a ja patrim k katarske " cirkvi" oblast Terre d´Aude. My si davame stara occitanska jmena,a snad jen ja vystupuji pod pravym jmenem nebot ziji ve finsku. Moji pratele jsou: Corba Pereille, Sophie de Montségur, Arpaix Pereilha, Ivan de Castres, Djedge le Faidit...pouzivame i jmena ze 12-14. stoleti. Zabyvame se i srazy ve kterych pouzivame dobove kostymy, i hrajeme si na stredovek, hrajeme i rekonstrukce inkvisicnich tribunalu. Asi 99% mych pratel jsou z Francie, Finove mi nejsou tak blizci. Ale v mem FB najdete i katarskeho historika Bertrand de La Farge, Jean-Louis Gasc 8 je tez pruvodce pro mesto Carcassonne), ale mam mezi prateli i radu Occitan aktivustu, jako Jacme Delmas, Le Catharisme aujourd´hui...ja sama jsem katarske viry jiz asi 22 let a snazim se zit jako Parfait.
Mezi me pratele patri i katari z Katalanska, z Barcelony, jako Theo Salvador, znam i katary z Italie, jako Marco Moretti z Lombardie. Marco Moretti je muj velmi dobry kamarad a ma stranku http://catarismo.splinder.com/
nebo Simone Pozzi, tez z Italie. Ja znam katary z Francie, Spanelska, Katalanska, italie, i Ruska..sama patrim k cirkvi Terre d´Aude, ale delam i ruzne preklady pro katary, nebot mluvim francouzsky, occitan, gasconhá, catalá, spanelsky, cesky, rusky, finsky, i norsky,a neco malo anglicky. Jsem velmi mezinarodni a sirim katarskou viryu i zde v 90% lutheranskem Finsku.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 20 bře 2011, 14:30
Bydliště: Siilinjärvi

Na ruce: 8,168.88

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Karma: -1
Re: Proč se dnes nestaví gotické katedrály?

Příspěvekod Sam Tektzby » 14 zář 2011, 12:38

Achááá oki
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9306
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Předchozí

Zpět na Všeobecný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkZásady ochrany osobních údajů