Prosba o radu

Magie konkrétně i všeobecně

Prosba o radu

Příspěvekod buclik » 10 črc 2012, 01:07

Zdravím,
potřeboval bych radu od zkušenějších, proto se obracím na Vás.
Možná to nic nebylo, ale mě se to stalo poprvé a nijak mě nenapadá co by to mohlo být.
Po velice dlouhé době jsem se pokoušel o magii, začal jsem meditací, soustředil se na svůj problém, aplikoval pár postupů na to jak se uklidnit. Dělal jsem to ve tmě, v tichu.
Naštěstí jsem si vzpomněl na to, že je ochranný kruh důležítý a jeden jsem si vytvořil.
Potom jsem "meditoval" začal se soustředit na proudy okolo mě a pak se mi začala trochu motat hlava a cítil jsem velký tlak uvnitř hlavy, zničeho nic. Řekl bych, že to bylo silou, ať už to bylo silou čehokoliv.
Po chvilce soustředění jsem uviděl v levém koutku oka červené světlo. Po chvilce se dostalo přede mne a a ze světla se vyklubal červený pulzující obláček, který poletoval kolem mne. Nevím jak to popsat...
Každopádně mě to trochu vyděsilo, ale s vidinou co všechno bych mohl přivolat se strachem, jsem se radši uklidnil vzpomínajíc na ochraný kruh a červenou "věc" zapudil, ať už to bylo cokoliv.

Proto se chci zeptat jestli to mohlo něco skutečně být, nebo to byly jen halucinace? - Ikdyž z čeho, nemám psychické problémy, neberu žádné prášky ani drogy ovlivňující mysl.
Mohlo to být tím, že jsem se upřeně díval do tmy? Ikdyž střídavě se zavřenými oči a potom co se objevilo to červené světlo jsem měl pocit, že vidím svoje ruce skrz zavřené oči.
Jenom nastírám, že problém byl související s jednou blízkou osobou a já jsem se o tom snažil rozjímat s občasnou konzultací s bohy.

Děkuji mnohokrát.
buclik

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Prosba o radu

Příspěvekod DarkLady » 10 črc 2012, 10:03

Zdravím , určite budeš počuť viacej názorov na tvoj problém, podľa môjho je tu viacej možností čo by to mohlo biť .
Čo sa týka tvojich tlakov v hlave dalo by sa to prirovnať aj astrálnemu cestovaniu alebo inak povedané vytlačenie s tela von. Je to normálny jav u začínajúcich meditantov alebo keď niekto po dlhšej dobe sa snaží meditovať a nevie jednoducho udržať energiu pod kontrolou vtedy sa tzv. vytlačí. Čo podla môjho názoru je dosť normálna vec. Osobne keď som začínala s meditáciami často sa mi stalo že som sa vytlačila poprípade som padla do lucidneho sna.
Čo sa týka "červeného obláčika " mohlo to biť spôsobené tmou a žmurkaním ale tak isto si mohol začať skúmať svoju auru. Vlastne napol tu napol tam. To je to keď človek vníma stále že s časti je vo svojom tele ale s časti už vníma svoj obal. Nie každý hneď pri vycestovaní vidí svoje telo povečšina vníma iba svoju auru a hlavne pri vycestovaní na pol.

No ale ako som povedala je veľa možnosti.
Je možnosť že si si skutočne privolal niaku energiu alebo niečo čo s tebou chcelo komunikovať a jednoducho niektorý radi vytláčajú von s tela alebo to bola energia ktorú si jednoducho nemohol ovládnuť, myslím to tak že tvoj energetický systém to nezvládal. Keď si mal ešte aj hnev ako opisuješ je to najpravdepodobnejšia možnosť. Jednoducho si sa vyčistil a pustil to zo seba von . Skutočne je tu veľmi veľa možností.
Asi som ti moc nepomohla ale ty sám musíš zistiť čo to vlastne bolo. Musíš skúšať a zistovať. Skús si pomeditovať a skús vytlačiť tvoj problém zo seba a možno červený obláčik sa zjaví späť
DarkLady

Školák

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Pietko » 10 črc 2012, 11:23

Ahoj
Tak pohlad z mojej strany. Svetlo bude asi skor artefakt. Niekedy sa spaja s migrenou... Ale to nevidim ako dolezite v tejto chvili. Predne nevidim to ani na meditaciu, ci pokus o nu.(Ale to je zasa slovickarenie, pre mna je definicia meditacie zotrvavanie v existencii, koncentracia na nic, prazdna mysel. Neexistencia myslienok, vnemov. Ciste bytie.)
Moze to byt zaciatok koncentracie. I ked koncentracia podla mna ma znamenat totalne sustredenie sa na jednu vec, ziadne postranne myslienky ci vnemy... pri koncentracii ostava len koncentrujuci sa a vec(idea), na ktoru sa koncentruje. Pri zaciatku koncentracie este bocne myslienky nie su rozplynute.
Robil si to sustredenie nasilim? Niekedy skusam nasilu zo seba vyslat spravu, do astralu, ked este nie som tam. Skusam, aby sa tam moja myslienka zhmotnila, a vytvorila nosic nieco ako konstrukciu, co by mohla cestovat v casovych prudoch... Ale to je mimo tuto diskusiu, ide o to, ze ked tlacim, ked to robim sice som uvolneny, ale snazim sa dostat nasilu co najviac emocii zo seba, co najviac energie. A to vytvara dost neprijemne napatie hlavne v celovej a spankovej oblasti hlavy, akoby sa nieco tadial tlacilo von. Da sa to samozrejme skusat aj celkom uvolnene, nenasilne, bez neprijemnych pocitov... neviem preco skusam oba sposoby... asi sa mi to v danu chvilu javi ako rozumne.
Ochranny kruh, ci pole- kedysi som to s tym skusal, potom som prestal. Podla mna to nikdy nemalo a ani nebude mat zmysel. Nevsimol som si nikdy ziadneho rozdielu, ci uz pri pouziti, alebo bez tohoto "stitu".
Konzultacia s "bohmi" isto nema na toto vplyv. Problem s blizkou osobou? Nesnazil si sa nahodou o spojenie sa s nou? Je ti ta osoba blizka, ale ty jej nie?
Naposledy upravil Pietko dne 10 črc 2012, 13:22, celkově upraveno 1
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 10 črc 2012, 12:59

Ja v tomto vidim vice vec fysiologickou nez mystickou. Pokud se divate do tmy, myslete na neco, snazite se soustredit, i Vase podvedomi pracuje- oci reaguji. Je to vice fysiologicka vec. Unava oci. Nema to spolecne s magii.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod Arta » 11 črc 2012, 09:22

souhlas s Arpaix.
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Arpaix » 11 črc 2012, 12:33

Ano, Arta. Pokud clovek se soustredene diva do tmy na jedno misto, oci se unavi,a zacnou videt vse mozne. To same kdyz se divate do slunce, take vidite ruzne barevne tecky. Ci kdyz si trete oci, tak vidite ruzne znaky, pricina je fysiologicka, neni v tom zadna mystika.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod skupina EPRV777 » 11 črc 2012, 22:16

Souhlasím s Arpaix a dodávám že by jsi se měl naučit jak se správně dýchá.
To co popisuješ vypadá na to že jsi zapoměl dýchat. Takže nežli se pustíš do nějakých rituálů tak se uč býti moudrým a až se to naučíš tak potom teprve začni s nějakou magií.
Jarda EPRV777
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 11 črc 2012, 22:42

Ano pane Jaroslave. S tim dychanim je dulezite se i uklidnit. Pokud clovek je vzrusen, neklidny, nevyrovnany, tak by nemel do niceho pustit se ale uklidnit se dychanim. Posadit se, a nadechnout se hluboko,a napocitat treba do 5, a vydechnout, toto opakovat pokud mozno v sede tak dlouho, dokud neni mysli klidna. To plati i kdyz mame vztek, - nemluvit, nehadat se, radeji ustoupit, uvazovat,a uklidnit se. Lepe nez rici nekomu sproste slovo, je mlcet, nadechnout se zhluboka, uklidnit svoji mysl a vydechnout- toto opakovat tak dlouho, dokud mysl nebude klidna!
Pokud chcete zacit s meditacemi- to same. Nejlepe je rano po probuzeni,ale dychat zhluboka, uklidnit se, nemyslet na nic jine nez na to dychani, zbavit se vsech problemu, klidne dychat. Pak az kdyz mysl se uklidni, mohu doporucit treba nejakou prijemnou relaxacni meditacni musiku, zapalit doma myrhu,a soustredit se na meditaci. K soustredeni tez pomaha vune myrhy,a je dobre doma rano i vecer zapalovat myrhu, ci vonne tycinky. Vune myrhy pomuze nam uklidnit se a soustredit se. K tomu musika jako napriklad gregoriansky choral, Dies Irae,ale ze soucastnych take napriklad poslouchat potichu Dark Sanctuary, Nox Arcana, Artésia, Ordo Funebri- ci jinou temnou gosticko-mtstickou musiku.
To je zacatek. Tato musika pomaha i navodit klid, uklidneni, premysleni, zklidneni mysli, soustredeni. Musika musi byt samozrejme ticha, jen jako kulisa.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Zpět na Magie