RADY-vše o psychologii

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

RADY-vše o psychologii

Příspěvekod hypperbola » 12 lis 2011, 22:44

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o pár rad, kde kromě studia čerpáte vědomosti. Jaké internetové stránky máte nejraději (nelépe v češtině), jaké knihy čtete (žádné příběhy), jaké dokumenty stojí za to. Filmy, které máte nejraději a jsou opravdu záhul pro mozek. Děkuji za jakoukoliv radu nebo tip. Určitě nejsem sám, kdo by ocenil, kdyby se tady něco užitečného dočetl. A bylo by to dobré i pro začínající psychology :)
Člověk je tím, o čem přemýšlí po celý dlouhý den.
hypperbola

Školák

Na ruce: 786.29

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Re: RADY - vše o psychologii

Příspěvekod Sam Tektzby » 12 lis 2011, 23:14

Stránky jsou k ničemu, protože jsou povětšinou zamknuté pro uzavřenou komunitu praktiků. Doporučil bych klasický učebnice psychologie pro školy :) ale problém je v tom, že musíš mít všeobecný pohled "na věc", takže k tomu přibrat i teosofii a filosofii v globálu :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Re: RADY - vše o psychologii

Příspěvekod Razorka Tektzby » 13 lis 2011, 15:50

Mít všeobecnej přehled je dobrá rada :-* Na to se dají pak pěkně nabalovat další info. Dělám to tak, že si z učebnic (skutečně ty klasický) nebo materiálů ze školy přečtu třeba, jak jednat s agresivním člověkem a pak to zkouším v reálu. Ale abych byla upřímná, tak hodně mi dávají situace ze života a po čem jsem vždycky na přednáškách šla, byly osobní zkušennosti a zajímavosti našich profesorů. Dokonce se mi stalo u státnic, že jsem polovinu otázky stejně okecala ne z učebnice, ale ze zkušennosti :D. Tak abych taky něco konkrétního doporučila, tak to jsou pořady typu Big Brother, dalo by se to považovat za laboratorní psychologickej experiment. Nakonec i třeba pořady typu Show Jana Krause, když je hostem přímo psycholog, tak je to nej, ale i tak se tam dá dobře sledovat psychologie hostů, jak třeba reagují, když je Kraus nenechá domluvit, jestli to třeba sedí s pyknickým typem apod. (Kraus si sahá často na nos a vytěsňuje tím klam, nebo pokud se zakloní v křesle, tak pak vypálí nějakou ošidnou otázku :D). Tím chci říct, že k učení psychologie se hodí i pozorovat :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Re: RADY-vše o psychologii

Příspěvekod hypperbola » 13 lis 2011, 17:30

Tak Show Jana Krause je sranda sledovat :D Reakce, když je Kraus nenechá domluvit jsou na trénink perfektní, protože to je v každém díle xkrát! :D Já taky jsem spíše přes ty vlastní zkušenosti a věcí co jsem prožil. Vždy když jsem v nové větší skupině, třeba v nové třídě, kterých jsem díky zdraví dost prošel, tak skoro vůbec nekomunikuju a několik týdnů se jen dívám kolem a zkoumám je. Teď mám ve třídě o dost mladší lidi a nejvíce mě baví sledovat jejich pomlouvání. Kde jedna pomlouvá druhou, že je krává, protože pomlouvá. To je úžasné prostě! :D Sám si taky právě půjčuní takové ty učebnicové knihy, ale doufal jsem, že mi poradíte nějakou vážně zajímavou, pro mě dosud neznámou knihu. S těmi internetovými stránkami to je špatné, ale i tady jsem doufal, že jsem jen špatně hledal a něco se dovím. Ano, všeobecný přehled je dobrý, ale zrovna u nás v knihovně jsem doposud o teosofii nic neviděl, tak jestli nějaký typ na koupi nebo něco, děkuji za názory :)
Člověk je tím, o čem přemýšlí po celý dlouhý den.
hypperbola

Školák

Na ruce: 786.29

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Re: RADY-vše o psychologii

Příspěvekod Sam Tektzby » 13 lis 2011, 20:48

Kraus je "showman", docela mě pobavila story, kdy ho štáb překvapil a on začal prý vyšilovat. Holt situace se někdy může "krásně" otočit a to i k nelibosti "místního pána" :D každopádn je i pro mě zajímavý pozorovat. I když jsem spíše pozorovatelský typ, než konfrontační ty kterým je Pan Kraus :P ale zase shoda, má předrahá :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Zpět na Životní zkušenosti