Red Lights (2012) - Aneb Víra vs. Sebepoznání

Vše okolo filmu

Red Lights (2012) - Aneb Víra vs. Sebepoznání

Příspěvekod Sam Tektzby » 08 dub 2013, 00:04

"Opravdu věříme, jeliž jde Víra ruku v ruce s realitou a nebo proto, že se reality strachujeme?!"
Přesně toto je pomyslná Alfa a Omega tohoto snímku.
Tento film se svojí kvalitou, hereckými výkony, námětem, ale i filosofickou stránkou prostě musel (u mé maličkosti) zařadit a to do úrovně, nejoblíbenějších možných. Ale k plotu, film natočil režisér a scénárista Rodrigo Cortéz, který je v tomto oboru poměrně mladinký. Jeho kinodebut jménem Enterrado/Pohřben zaživa svojí až dokumentární formou okouzlil kritiku a byl přirovnáván k bijáku Telefonní Budka. Avšak teď na nás solí příběh, na který bych asi opravdu obsypal pokoj a všechny jeho možné vstupy nejedním pytlíkem soli.
Červená světla vypráví příběh dvojice, jenž se zabývá paranormálním vyšetřováním, ale zapoměňte na legrační krotitele duchů a nebo na senzacechtivé graveencourtery, tato dvojka není z těsta, jenž je smířeno s parapsychologií v úplnosti. Paradoxně se jedná o vědecké kritiky a hledače pravdy, kteří ořezávají každý případ na čistou kost vědění. Doktorka Margareth Matheson (bravurně zahraná mojí oblíbenkyní od dob vetřelce Sigourney Weaver - série Vetřelec, Avatar, Krotitelé duchů) a její pomocník Tom Buckley (výtečně stvořený hercem Cillianem Murphym - 28 dní po té, Tron: Legacy, Vyměřený čas, Temný Rytíř)nabourávají jednu šarlatáninu za druhou a osvětlují pravdu parapsychologie v takovém měřítku, že po pár minutách filmu člověk opravdu přestává věřit, dokud se však ve městě neobjeví slepý mysticista, médium a senzibil Simon Silver (výtečně a až mistrovsky manipulující Robert de Niro).
Dvojice se pouští do velkého boje, kdy proti sobě budou mít nejenom Silvera samotného, ale i vlastní kolegy v podobě parapsychologa Dr.Paule Shackletona (hrajícího dokonale dosazeným Tobym Jonesem). To co v základu samotném. Film se mi vryl do paměti nejenom zajímavým tématem, kterým tu je osvětlení paranormalit jevů, ale i dokonalým stvárněním postav a i co se týče veldejších a hlavně absolutní oddanosti v "běhu za pravdou", ve které exceluje Cillian Murphy, jenž svojí vyzáží i neverbálním projevem pomyslně ozařuje celý film až k rozuzlení, ze kterého mi osobně přeběhla husí kůže a to po celém těle.

Na stupnici, jsem se s Razorečkou schodli na stupni 10/10 a statutu nezapomenutelný, což vzhledem k tomu, že film měl velmi malou prezentaci ještě víc vyvyšuje cenu tohoto díla.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9306
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Zpět na Film

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


cron

Zásady ochrany osobních údajů