Regrese

Za její pomocí možné řešit všechny případy, kdy příčinou potíží je nějaké trauma prožité v minulosti.

Regrese

Příspěvekod pohroma » 06 bře 2014, 22:44

Asi nejsem jediná, kdo by chtěl odhalit svou minulost, tedy přesněji - nahlédnout do některého ze svých minulých životů. Zajímalo by mně, jakému způsobu byste dali přednost, zda hypnóze či hlubinné terapii? První způsob vyjde levněji, druhý mi přijde bezpečnější, ale je finančně i časově náročnější.

Ještě mám k tématu několik dotazů a budu moc ráda, pokud se najde někdo, kdo se v této oblasti orientuje a chtěl by na ně odpovědět:
1. mohlo by se stát, že bych se nevrátila správně do současné reality?
2. své minulé životy si z nějakého důvodu nemáme pamatovat. Je přesto možné nějak si zapamatovat to, co se mi v průběhu regrese vybaví?
3. je možné, že dojde alespoň částečně ke zlepšení psychického (případně také zdravotního) stavu, jestliže si díky regresi uvědomím karmické souvislosti?

Děkuji za vaše odpovědi a názory
pohroma

V.I.P

Na ruce: 1,030.26

Poděkoval za: 17 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Re: Regrese

Příspěvekod Grace » 07 bře 2014, 00:43

Já to chtěla podstoupit kvůli migrénám, které nemají fyzickou příčinu. Zatím jsem to neudělala z toho důvodu, že jsem si stále nevybrala terapeuta. Chtěla jsem hlubinnou terapii. Jedna známá to podstoupila, tudíž ti zkusím odpovědět z toho, co mi vyprávěla.

1. Myslím, že by se to mohlo stát (jen můj dojem), ale jelikož tě vede terapeut, tak při správném výběru by se to stát opravdu nemělo. Dej na vlastní pocit a při sebemenším náznaku pochybností raději vyber někoho jiného...
2. Kamarádka si vše pamatuje. Viděla při terapii několik svých životů. Tedy spíš jen to, co bylo důležité v jejím problému. Terapeutka jí to nechala prožít několikrát za sebou, protože zpočátku nechápala, kde je vlastně ta chyba. Po několikáté konečně pochopila proč se tak stalo a jak to ovlivňuje její nynější život.
3. Její stav se výrazně zlepšil. Šla tam s psychickými problémy, takže nemůžu říct, jestli by se zlepšil i fyzický problém, ale jí to vážně pomohlo. Pochopila, proč má tak špatný vztah s určitou osobou, proč jí ta osoba nemá ráda. Ona jí v minulém životě ublížila a ta osoba jí to teď nevědomky vrací. Takže kamarádka se jí vnitřně omluvila a jejich vztah je myslím na dobré cestě...

Snad ti to k něčemu pomůže :)
Grace

Školák

Na ruce: 413.45

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 07 bře 2014, 15:02

Ono s hypnózou v globálu je problém, že nikdo pořádně neví, zda Vám nejsou otázky podsouvány. 4etl jsem jaký boom tohle podsouvání mělo v devadesátých letech v US, kde každý z hypnotizovaných byl najednou unesel UFO a vyplynulo to z nesprávně vedených otázek samotným hypnotizérem. Takže tu hypnózu bych bral stále padesát na padesát.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod pohroma » 07 bře 2014, 22:02

Přesně tak, Same. O podsouvání myšlenek vhodně kladenými otázkami, o kterém píšeš, jsem také četla, když jsem si zjišťovala pro a proti. Obecně je docela problém najít opravdového psychiatra, který se zabývá minulými životy. Je jich opravdu minimum. Mně ho po dlouhém hledání nakonec poradila psycholožka, ordinaci má v Praze, ale jinak jezdí po celé republice - přednáší, a to i na téma regrese do minulých životů. Jenže jeho zkušenostem také odpovídá cena každého sezení a jedno zdaleka nestačí. V situaci, ve které se v současnosti nacházím, tolik peněz nemám. Na druhou stranu bych se nerada svěřovala do rukou nějakého "rádoby odborníka", kterých je naopak jak máku. Tak jak píše Grace, je potřeba najít zkušeného terapeuta, který v člověku dokáže vzbudit důvěru.
pohroma

V.I.P

Příspěvekod Sam Tektzby » 19 bře 2014, 15:54

Horší pak je, když žena zjstí že opravdu nebývala Kleopatrou a u muže, že opravdu býval ženou :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod pohroma » 22 bře 2014, 16:24

Já nepotřebuji zjistit čím jsem bývala. Spíš potřebuji vědět příčinu toho, co už několik měsíců prožívám, a ta podle mého názoru právě souvisí s karmou. Pokud nezjistím, proč se to děje, nebudu moci vyřešit problém v tomto životě a mám docela i obavu, že si nevyřešený problém ponesu ještě do dalšího. A ne jenom já, ale všichni zúčastnění.
pohroma

V.I.P

Příspěvekod Martin108 » 22 bře 2014, 20:50

pohroma píše:Já nepotřebuji zjistit čím jsem bývala. Spíš potřebuji vědět příčinu toho, co už několik měsíců prožívám, a ta podle mého názoru právě souvisí s karmou. Pokud nezjistím, proč se to děje, nebudu moci vyřešit problém v tomto životě a mám docela i obavu, že si nevyřešený problém ponesu ještě do dalšího. A ne jenom já, ale všichni zúčastnění.

A jsi si jistá, že příčina určitě není v tomto životě?
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod pohroma » 23 bře 2014, 07:51

Těžko říct, je více možností a to, že bych měla vyřešit nějakou záležitost z minulého života je jenom jednou z nich. Ale myslím si, že člověk má určitou intuici, a já cítím, že regrese by mohla být to pravé. Přiznám se, téměř rok jsem navštěvovala psychiatra a psycholožku. Psychiatr vždy ochotně napsal léky a já jsem se díky tomu, ž jsem si jich vzala místo jednoho předepsaného několik, alespoň na krátkou dobu dostávala do stavů, kdy mi bylo všechno jedno. Ale právě psycholožka, jako jediný člověk z mého okolí má podobný názor - že by se mohlo jednat o něco, co jsem si sebou přinesla. Ona mi dokonce dala kontakt na svého kolegu, který pracuje s hypnózou a minulými životy, dokonce obojí vyučuje. Jenomže právě proto, že ve svém oboru vyniká nad ostatními, je návštěva u něj nad mé finanční možnosti.
pohroma

V.I.P

Příspěvekod Martin108 » 23 bře 2014, 10:58

Na to abych ti mohl nějak poradit jsi příliš neurčitá a mlhavá v tom, co tě vlastně trápí. Tak přeju hodně štěstí - třeba zrovna skrze ty regrese :)
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod pohroma » 23 bře 2014, 13:57

Děkuji Martine. Ono, ne vždy je možné veřejně dopodrobna rozvádět některé problémy, zejména, pokud se netýkají jen jedné osoby. Proto jsem také toto téma založila pouze za účelem zjištění, co je lepší - jestli hlubinná regresní terapie, nebo hypnóza. Protože pro některou z těchto dvou metod se potřebuji rozhodnout, jen stále nevím pro kterou. A možná že nakonec budeš mít pravdu - zkušenost mně bude stát peníze a nakonec zjistím, že příčina je ve mně, je tady a teď. No uvidíme.

Kdyby tady byl někdo, kdo už někdy jedno nebo druhé podstoupil a chtěl by se podělit o zkušenosti, budu moc ráda. A nemusí se týkat jenom otázek, které jsem uvedla ve svém prvním příspěvku. Zajímalo by mně například zajímalo i to, jaké má člověk pak pocity - třeba jestli se mu nějakým způsobem uleví, cítí se lépe, jestli pocítí změnu nálady, apod. Jestli ho to ovlivní i třeba ve způsobu vnímání souvislostí.
pohroma

V.I.P

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 zář 2014, 15:11

Já se popravdě tohohle bojím, kolikrát se může stát že člověk narazí na hypnoterapeuta (nebo jak se to jmenuje) a ten ho může naprogramovat aby se problém vyřešil vždy po sezení.
Samozřejmě je to jenom dohada jako z thrilleru, ale nemálo podobných situací se událo v US za minulý půlrok.
Většina paradoxně byla zase ohledně únosů UFO XD
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod pohroma » 01 říj 2014, 19:53

Ano Same, mohlo by se to stát. Od té doby, co jsem založila tohle téma se postupně učím pracovat sama se sebou. Určitě jsem vnímavější ke všemu, co se ve mně i v mém okolí odehrává. Mnohem lépe dovedu pracovat s emocemi, nejen těmi svými, ale i lidí kolem mne. Více jsem se začala zajímat o psychologii. Tak trochu jsem s ní pracovala ve svém původním zaměstnání, ale jen hodně povrchně. Stýkala jsem s nezaměstnanými a bez psychické podpory to nešlo. Pokud jde o to, dozvědět se podrobnosti ze svých minulých životů, to se nezměnilo. Ráda bych to podstoupila. Ale už pro mne není prioritou zjistit karmické souvislosti. Tak nějak, snad díky postupnému uvědomování si sebe sama i díky tomu, že mnohem lépe poslední dobou dokážu vnímat okolí, vyplouvají na světlo určité souvislosti. Stačí si jejich střípky jen postupně skládat do mozaiky. Určitě se cítím vyrovnanější a k životu přistupuji s mnohem větší pokorou.
pohroma

V.I.P

Příspěvekod Sam Tektzby » 20 říj 2014, 15:23

Tak to vyzkoušej, schválně bych ale přizval třetí stranu jako záznam.
Byl bych zvědavej, co z toho vyjde.
Sam Tektzby

Site Admin

Zpět na Hlubinná abreaktivní psychoterapie