Rituály/Seance - odkud čerpat inspiraci

Veškere vyřešené temata

Re: Rituály/Seance - odkud čerpat inspiraci

Příspěvekod Martin108 » 15 zář 2011, 00:29

Zen je japonský buddhismus.
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 zář 2011, 00:32

No ne, počkej počkej Zen a klasickej tibetskej budhismus to je trošku rozdíl, nemyslíš si?!
:P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod nanuqcz » 15 zář 2011, 00:42

O čem že bylo původně tohle téma? :-D :-D

Ok, co třeba takhle :-) Víte o nějakých bezpečných / málo nebezpečných rituálech? Prostě něco, co by se dalo zkusit ve skupince čtyřech lidí, a zároveň co tady lze zveřejnit, aniž by si někdo ublížil ;-)
nanuqcz

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Martin108 » 15 zář 2011, 00:42

Myslím si že a) klasickej tibetskej buddhismus není o tom narvat hlavu do krabice s tímhle popiskem a zapomenou na všechno okolo. To by se mohlo rovnou jmenovat klasickej pštrosí buddhismus :D
a b) totálně jsme se odklonili od tématu tohohle vlákna.
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 zář 2011, 01:30

Já tu žádnej rituál prostě nepošlu a basta :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod nanuqcz » 15 zář 2011, 01:38

Sam Tektzby: Ok :-D
nanuqcz

Školák

Příspěvekod skupina EPRV777 » 15 zář 2011, 06:27

Vážení a milí mladí přátelé.Důrazně vás varuji před uskutečńováním jakýchkoliv rituálů a seancí na vyvolávání entit!
Hrozí zde poškození zdraví a vaší psychiky. Jednoznačně souhlasím se Samem.
Nedělejte to! Za těch let praxe jsem již viděl mnohé hrdiny, kteří skončí nakonec s depresemi nebo různými psychickými poruchami na psychiatrii. To co je psáno v literatuře nikdy nevystihne podstatu! :krec: :krec: :krec:
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod pája » 15 zář 2011, 12:34

skupina EPRV777 píše:Vážení a milí mladí přátelé.Důrazně vás varuji před uskutečńováním jakýchkoliv rituálů a seancí na vyvolávání entit!
Hrozí zde poškození zdraví a vaší psychiky. Jednoznačně souhlasím se Samem.
Nedělejte to! Za těch let praxe jsem již viděl mnohé hrdiny, kteří skončí nakonec s depresemi nebo různými psychickými poruchami na psychiatrii. To co je psáno v literatuře nikdy nevystihne podstatu! :krec: :krec: :krec:

Já bych nebyl až tak striktně proti, ale s riziky souhlasím. Ta musíte mít na paměti a buď vás vyděsí, nebo vás neodstraší a vy přikročíte k praxi. Právě strach by zde mohl být nebezpečný, ale nechci psát propagandu, protože je více než pravděpodobné, že se s nějakým negativním důsledkům neubráníte. Jsem jen proti frázi:,,Nedělejte to!" Řekl bych, dělejte to, ale uvědomte si rizika. Jeden z pilířů magie je odvážit se.
Za těch pár let praxe jsem zažil mnoho zajímavých stavů. Některé by se daly označit za hraniční, extrémní a velmi nepříjemné. Dvakrát jsem skončil na neurologii, přičemž mám po spiritistické seanci stálý "hitlerovský" třes v levé ruce. Literatura může být přínosná, ale také uvažujte. Konečné důsledky osobního Tartaru a psychických výkyvů od euforie po úzkostné deprese považuji za pozitivní. To, co subjektivně beru jako osobní magické zasvěcení, bylo velmi hrozné a trvalo mi velmi dlouho, než jsem se z toho vyhrabal. Sice bych to nechtěl prožít znovu, ale nevyměnil bych to za nic. Na začátku jsem byl uzlíček nervů, ale magická praxe na mě v psychické oblasti měla dobrý vliv. Stal jsem se mnohem vyrovnanějším, soběstačnějším, nepropadám záchvatům hrůzy kvůli nesmyslům, moje fobie se zmírnily, stejně jako se zlepšila má sociálnost. Těm věcem jsem se ale musel postavit, takže mé současné rozpoložení, zlepšení života i orientace v něm byly, dá se říci, vykoupeny prožitím osobního pekla. Bez magie bych neskončil tak dobře, jako jsem skončil. Uvědomte si, že náhoda bývá blbec, že bylo hodně možností, abych skončil špatně.
pája

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 zář 2011, 14:42

Pájo a ty by jsi si na svědomí někoho vzal, to asi ne co?! To si tvor uvědomí až potom, že to byl hloupej nápad, kór když jeden zvědavec sebou může stáhnout dost lidí a pak si s tím ty žij. To jen tak naokol, némlich vždyť toho je na netu tolik a stačí jen hledat. Internet, knihovny všude. A v tomhle ohledu neexistuje náhoda, něco někomu pradíš, bude to špatně a co?! Budeš mít na svědomí jeho neštěstí, budeš a jednalo se o náhodu, ne jednalo se otvojí radu!!
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod pája » 15 zář 2011, 15:01

Sam Tektzby píše:Pájo a ty by jsi si na svědomí někoho vzal, to asi ne co?! To si tvor uvědomí až potom, že to byl hloupej nápad, kór když jeden zvědavec sebou může stáhnout dost lidí a pak si s tím ty žij. To jen tak naokol, némlich vždyť toho je na netu tolik a stačí jen hledat. Internet, knihovny všude. A v tomhle ohledu neexistuje náhoda, něco někomu pradíš, bude to špatně a co?! Budeš mít na svědomí jeho neštěstí, budeš a jednalo se o náhodu, ne jednalo se otvojí radu!!

Ale ano, už jsem si pár lidí na svědomí vzal. To je můj problém, mé svědomí a s tím já žiji. Neříkám, že lehce a ani že těžce. Většina lidí má naštěstí vlastní rozum, podezíravost a nedůvěřivost, zbytek je podobný takovému zvědavci. Je to takové střílení šípů lorda Henryho od Wildea, většina jich mine a občas se nějaký trefí a dotyčný si prokope cestičku tam, kam neměl a buď se šeredně spálí, nebo se prokope dál, což obojí může být zajímavé a navíc to bude mým přičiněním. Radit někomu, kdo je neschopný a hloupý, to je spíš sadismus. Internet tak překypuje různými okultními praktikami a návody, že považuji za vrchol neschopnosti u člověka vlastnícího přístup k internetu, je nenalézt. Rituály jsem dokázal nalézt v dobách, kdy jsem byl dítě a intenet jsem používal jako úplný začátečník. Schopnost zvládnout vyhledavač je zřejmě obdobou hrozivých zkoušek noviců okultních řádů.
pája

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 zář 2011, 15:17

Není to d toho aby se tu řešily pseudofilosofie padlých spisovatelů, prostě a jasně se jedná o nerozvážnost a tupost vůči okolí, radit s rituály někomu kdo může stáhnout druhé. V kladném náhledu by se tu dalo říct:"Podívej se, rozděluj a panuj." (když teda vytáhneme pseudoválečnou vložku, že :D)
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 15 zář 2011, 16:01

Kdo chce kam, pomožme mu tam. V tomhle případě už pomoženo bylo a to odkazem na net, knihy, knihovnu...Padlo tu i varování, možná rizika, takže vlk se nažral a koza zůstala celá :D Souhlasím drahý, že napsat sem konkrétní postup rituálu(ů) by nebylo rozumný, teda já bych si to na triko taky asi nevzala :-*
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod pája » 15 zář 2011, 16:21

Sam Tektzby píše:Není to d toho aby se tu řešily pseudofilosofie padlých spisovatelů, prostě a jasně se jedná o nerozvážnost a tupost vůči okolí, radit s rituály někomu kdo může stáhnout druhé. V kladném náhledu by se tu dalo říct:"Podívej se, rozděluj a panuj." (když teda vytáhneme pseudoválečnou vložku, že :D)

Kam jinam patří pseudofilosofie, než k magii? !001! Ale vážně tu nejsme proto, abychom je tu řešili, použil jsem to jenom jako přirovnání(parafrázoval jsem Wildem tvoji myšlenku). No ano, ale stejně nám to nic neříká. Z mého hlediska je uplně jedno, jestli ony rituály poskytneme nebo ne. Jediné špatné mi na tom připadá to, že ten člověk je zřejmě velmi neschopný a podstrkávání něčeho skoro všudypřítomného až pod nos se mi nelíbí. Ze sociálního hlediska a filantropství je to samozřejmě špatné. Ale jak jsem už psal několikrát, kdybychom byly sociopatické elementy, tak za chvíli bychom tu museli radit dotyčnému v těch nejzřejmějších maličkostech a ozřejmovat jednoduché. Desítky dalších si to najdou kdekoliv na internetu a stáhnou druhé s sebou, když budou dost schopní.
pája

Školák

Příspěvekod Alvar » 15 zář 2011, 16:44

nanuqcz píše:Sam Tektzby: Ok :-D

A ty si myslíš,že ti stačí jen si něco přečíst? :-)
AŤ to praktikuješ jak dlouho chceš.. myslím,že by se tu nic takového uveřejňovat nemělo. A pokud chceš kontaktovat nějakou entitu dá se předpokládat,že víš co by jsi dělal/a kdyby ti to něco chtělo ublížit,že?
Myslím,že je to opravdu hloupý nápad a kdyby jsi v tomhle byl/a tak zběhlý/á tak by jsi věděl/a na jakých stránkách hledat... a že být za "machra" za to nestojí :-)

Navíc pokud by ti o to opravdu šlo tak by jsi si to našel/la na internetu a určitě by jsi něco objevila a neptal/a se tu.
Nekamenovat pokud jsem se někomu netrefil do noty.
Alvar

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 zář 2011, 17:35

Pájo pájo, určitej rozsíl mezi materií a filosofikou je stanovenej už od starověkýho Egypta :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod pája » 15 zář 2011, 20:07

Doufám, že tě neurazím, ale mě ideová archeologie nezajímá a nejsem až takový fanoušek historie, aby mě něco takového zajímalo. Uvědomil jsem si, že se něčím takovým nechci zabývat, když jsem četl o vývoji strukturární anorganické chemie.
pája

Školák

PředchozíDalší

Zpět na Archiv