Rituály/Seance - odkud čerpat inspiraci

Veškere vyřešené temata

Re: Rituály/Seance - odkud čerpat inspiraci

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 zář 2011, 20:46

No podle tvé proklamace starých básníků/spisovatelů, nevím jestli bylo pak na místě to co jsi psal výše, ale jo necháme toho :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod skupina EPRV777 » 16 zář 2011, 07:01

Pájo Pájo.
Uvědom si že pokud tě nezajímají názory druhých a pokud odmítáš jiný pohled na věc, tak kde je tvoje pokora?
Nejsi příliš pyšný na to co znáš? Ale to není život sám, jakmile odmítáš nějaký jiný názor je v tobě příliš mnoho pýchy a velikášství, myslím si že to co ti zde píše Sam a ostatní, tak je zapotřebí se nad tím zamyslet, a né hned vystartovat jako čert z krabičky. Byla zde řeč o Budhismu. Budhismus není nějaký styl ale především síla soucítění, která nás učí vcítit se do sebe a snažit se pochopit druhé lidi. Je to život sám a ten je jako řeka, když plyne krajinou. Může být řeka bez peřejí a peřeje bez řeky? To je stejný s názory. Kdyby neexistovaly názory druhých na náš názor, jak by jsme došli k pravdě? Učíme se jeden od druhého, a tak se nad tím zamysli. I umění magie je pokora a né pýcha a zaslepenost.
Pamatuj si. Pravý mistr se nepozná podle toho co umí a co ví, ale podle toho kolik stvořil mistrů svým příkladem v životě.
A strom se pozná teprve po ovoci.
Vše v dobrém.
!no1 !no1 !no1
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod pája » 16 zář 2011, 09:33

skupina EPRV777 píše:Pájo Pájo.
Uvědom si že pokud tě nezajímají názory druhých a pokud odmítáš jiný pohled na věc, tak kde je tvoje pokora?
Nejsi příliš pyšný na to co znáš? Ale to není život sám, jakmile odmítáš nějaký jiný názor je v tobě příliš mnoho pýchy a velikášství, myslím si že to co ti zde píše Sam a ostatní, tak je zapotřebí se nad tím zamyslet, a né hned vystartovat jako čert z krabičky. Byla zde řeč o Budhismu. Budhismus není nějaký styl ale především síla soucítění, která nás učí vcítit se do sebe a snažit se pochopit druhé lidi. Je to život sám a ten je jako řeka, když plyne krajinou. Může být řeka bez peřejí a peřeje bez řeky? To je stejný s názory. Kdyby neexistovaly názory druhých na náš názor, jak by jsme došli k pravdě? Učíme se jeden od druhého, a tak se nad tím zamysli. I umění magie je pokora a né pýcha a zaslepenost.
Pamatuj si. Pravý mistr se nepozná podle toho co umí a co ví, ale podle toho kolik stvořil mistrů svým příkladem v životě.
A strom se pozná teprve po ovoci.
Vše v dobrém.
!no1 !no1 !no1

Promiň prosím, pokud mé příspěvky takto vyznívají, ale občas se snažím upozornit na to, že to co píši je to můj názor, který je odlišný a můžete jej odmítat. Diskutuji právě proto, abych se střetával s cizími názory a prezentoval ten svůj. Nemíním nijak zle, když kritizuji cizí názor a beru jako něco přínosného, když někdo provede dobrou kritiku mých názorů, která je může rozvrátit a vyvolat důvodné pochybnosti, takže můžu svůj názor přehodnotit. Někdy mé kladení argumentů působí jako ideový boj, já tomu říkám myšlenkové šachy, ale to je pro mě jen hra a ne něco emotivního a agresivního. Něco napíšu, druhý řekne proč to tak není a odůvodní to, já najdu protiargument, ten další vyvrátí a já se musím snažit, abych vymyslel další tah a nemusel položit krále, ale i z takové prohry se poučím, protože ukázala, že všechny mé tahy byly založené na špatných předpokladech. Některé věci mě nezajímají z toho důvodu, že jsou pro mě prostě nezajímavé a nesouvisí s tím, čím se zabývám. Nemám pocit pýchy a ani nějaký podstatný důvod k ní, ani u sebe nespatřuji výraznější prvky egoismu, ale myslím že na nich není nic prvořadě špatného. Budhismus je náboženství, ke kterému nemám blízko a dost dobře jej neznám, proto se ostatně debat o Buddhismu neúčastním. Můj názor je ten, že na okultismu je překrásnou věcí pestrost, že by ezoterika měla být bohatá a mělo existovat mnoho směrů, které se dokáží ideově vymezit. V poslední době jsem dokonce začal jako formu krásy obdivovat i faktické chyby, které jsou logicky nesprávné, ale zvyšují pestrost okultního folkloru. Ostatně myslím, že velká část některých okultních tradic je vybudována na něčem co nemá faktickou hodnotu, ale tím neříkám že to na čem jsou vybudovány není správné.
pája

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 16 zář 2011, 13:35

No promiň, ale z tvých reakcí je spíše cítit absolutní negace a co si budeme říkat, používání jen toho, co se ti hodí. Alpha Omega, použiješ a následně zavrhneš. Takže si nejsem jistej, zda to co tu popisuješ výše jednoduše neděláš. Protiargument jsi nepoložil ani jeden a to nemluvím o tom, že jsi místo toho jen negoval a z toho mi nemálo osobní pýchy kouká. Proto mi to tu přijde jako další protiřeč, kterej ke konci podkládáš tím, že nic není na faktickém základu a nsledné hodnotě, ono světe div se povětšinou je a má hodnotu.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod skupina EPRV777 » 18 zář 2011, 08:46

Pájo.
Je vidět že se chceš učit, a to je dobře. Hlavně aby jsi neskončil někde v oblasti fanatismu a anarchie. Vždy měj na paměti, že to co jsi dosáhl není nic proti tomu co ti dává učení života a setkávání s Pravdou!
Hledej Pravdu Přijmi Pravdu Žij v Pravdě
skupina EPRV777

Mysterian

Na ruce: 573.91

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod martink » 18 zář 2011, 09:47

jakmile někdo z vás zamkne téma přesně jak to udělal Sam, už prosím nereagujte, jelikož téma je zamčené a zakladatel nemá šanci reagovat. Reagovat může pouze moderátor a mysterian, děkuji
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Předchozí

Zpět na Archiv