ROZPOLENÝ KAMEŇ

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

ROZPOLENÝ KAMEŇ

Příspěvekod Calypsó » 15 dub 2014, 19:17

Zdravím. Tu je ďalší z mojich podivných príbehov.
Tento príbeh sa mi stal už poriadne dávno, ale keď si naň spomeniem, stále nad ním hľadám vysvetlenie. Bol nádherný slnečný deň a ja som bola u starkej. Nudila som sa, a tak mi napadlo, že si zoberiem bedmintonovú raketku . Vzala som si teda spomínanú raketku a keďže košík mi kdesi zaletel, postupne som si na raketke len nadhadzovala kamienky a strieľala som ich, do čo najväčšej diaľky. Postupne som si brala väčšie a väčšie, až som si napokon našla taký ťažší, cca 6x4 cm, krásny hladký, sivý kameň. Skúšala som sa točiť do kruhu, počúvala som ten bzučavý zvuk pri odrážaní a pritom som si nadhadzovala ten kameň. Nevšimla som si ale, že podo mnou sa motá náš kocúr a ako som si ten kameň poslednýkrát vyhodila, spadol kocúrovi rovno na hlavu a hoci to znie smiešne (ale prisahám, že je to pravda), v tom momente, ako kocúrovi spadol na hlavu sa zlomil na dve presné polovice. Presne v tej istej chvíli sa obloha zatiahla, neďaleko udrel blesk a začalo strašne pršať. Od toho dňa sa kocúr správal veľmi čudne. Stále za mnou chodil a mal strašne desivý, priam šialený pohľad. Keď na mňa pozeral, mala som zimomriavky. Uši mal úplne pritlačené k hlave a zvláštne chrčal. Dokonca, raz, keď som spala – bolo to poobede - zaspala som pri pozeraní TV, mala som počas spánku taký desivý pocit, čosi mi hovorilo, aby som otvorila oči. Keď som otvorila oči, s hrôzou som zistila, že kocúr sedí vedľa mojej postele a uprene na mňa pozerá. Nebol to normálny pohľad. Pozeral na mňa bez mihnutia oka a z očí mu sršalo niečo hrozné, ako keby to nebola mačka čo na mňa pozerá, ale akoby v ňom bolo ešte niečo iné...S mačkami som vyrastala, mali sme ich veľmi veľa, preto viem rozoznať „prirodzene – nervózny“ mačací pohľad. Toto však bolo diametrálne odlišné od mačacieho pohľadu. Všicla som naňho, nech zmizne, ale sedel tam ďalej a vrčal do mňa. Rýchlo som vstala z postele a utekala som von. Ten čudesný pocit ale zostal na mne doslova nalepený celý deň. Ešte sa mi stalo, že bola u nás kamarátka a hladkala ho. Ako sa tak naňho zadívala, preľakla sa a povedala, že „Nehnevaj sa moja, ale ja sa vášho kocúra bojím, ten kocúr vyzerá čudne“. Povedala som jej, že aj ja sa ho bojím.
Po nejakom čase som opäť zaspala pri telke. Zrazu som sa zobudila s pocitom, že nemôžem dýchať a keď som otvorila oči, kocúr mi ležal na hrudi. Mal neuveriteľne veľké, desivo čierne oči – ÚPLNE ČIERNE a zízal na mňa. Mala som pocit, že mi vidí rovno do duše. Zľakla som sa a zhodila som ho na zem. Jedna zaujímavosť – posledné dni svojho života veľmi schudol, mal hlavu vykrivenú do jednej strany a čudesne mňaučal. Znelo to ako dvojhlasné chrčanie a často sa len tak krútil dokola. Neviem čo to malo byť, ale bol to jeden z najdesivejších zážitkov v mojom živote...
Calypsó

Školák

Na ruce: 270.43

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: ROZPOLENÝ KAMEŇ

Příspěvekod thechosenone729 » 16 dub 2014, 04:04

Zopár otázok:
1. Kocúr je už po smrti ?
2. Sama pravdepodobne vieš že mačky/kocúriky su duchovne zvieratá a môžu na seba nalepiť hocičo a hocjaká silnejšia duša ich môže ľahko ovládať, preto sa ta spýtam či si nemala niekoho kto ta nenávidel alebo tebou opovrhoval a zomrel ?
3. Boli s tou mačkou problémy aj pred tým či sa to začalo tou dobou presne ako jej ten kameň dopadol na hlavu ?
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Příspěvekod Calypsó » 16 dub 2014, 13:20

1. Áno, kocúr je už po smrti, už dosť dávno. Začal chradnúť, strácal sa pred očami a odmietal žrať. V poslednom štádiu mu išla na ústa pena a tak mama zavolala jej brata, aby ho zabil. Ja som tam vtedy nebola, ale mamin brat ho vraj ubil železnou tyčou. Vraj ho dlho nemohol zabiť :-(
Nenávidím týranie zvierat a keď som o tom počula, bolo mi do plaču :-(
2. Jediný, kto zomrel a to, presne v deň, keď som mala 4 mesiace bol môj dedko a mama mi vravela, že on ma veľmi ľúbil, že nedal na mňa dopustiť. Neviem o žiadnom duchovi, ktorý by ma mal dôvod nenávidieť. Viem akurát ešte toľko, že kedysi na tom istom dvore, kde býva starká, stál ešte jeden dom – pôvodne bol spojený s tým starkiným a mladá žena, ktorá tam bývala sa ako 44 ročná zabila skokom do studne. Mama mi vravela, že tá žena bola zaľúbená do môjho starkého.
Ale neviem, či v tom hľadať nejakú súvislosť...
3. Čo sa týka toho kocúra, do toho osudného dňa s ním nikdy neboli žiadne problémy. Vždy bol milučký a prítulný. Od toho dňa sa však zmenil o 180 stupňov.
Calypsó

Školák

Příspěvekod pohroma » 16 dub 2014, 20:36

Asi bych nehledala nic zvláštního v tom, že se kocour změnil poté, co mu na hlavu spadl kámen. Mohlo dojít k vnitřnímu poškození mozku - změna chování i pohledu, agresivita, nechuť k jídlu, pěna u tlamičky - to jsou dostatečně výmluvné příznaky.
pohroma

V.I.P

Na ruce: 1,030.26

Poděkoval za: 17 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 18 dub 2014, 07:12

pohroma je tam síce šanca ale pochybujem, je to veľmi divné a naviac ako by si vysvetlila tie sny a to dusenie.
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod pohroma » 20 dub 2014, 09:49

Proč hledat nadpřirozeno tam, kde se nabízí i celkem logické vysvětlení? Pokud jde o sny - mozek přece ve snech často pracuje s informacemi, které přes den zpracovává. A protože kocoura měla často na očích, i v mysli se jí honily myšlenky, že by kocoura mohlo něco ovládat. Navíc Calypsó v té době byla ještě dítě a tudíž po psychické stránce na ni mnohem více než na dospělého negativně působily takové negativní změny v chování kocoura. Já netvrdím, že by se nemohlo jednat o nějakou mystickou záležitost, chtěla jsem nabídnout jen druhý (pragmatický) pohled na věc. Calypsó píše, že už je to dávno a ve vzpomínkách často převažuje subjektivní pocit.

S čím ale opravdu nesouhlasím, je způsob utracení nemocného kocoura. Měl být utracen mnohem dříve - ne ho nechat tak dlouho trápit a mělo to být provedeno humánnějším způsobem (ideálně návštěvou veterináře a uspáním).
pohroma

V.I.P

Příspěvekod Calypsó » 21 dub 2014, 18:42

Ospravedlňujem sa, bola som odcestovaná, preto reagujem až teraz.
Pohroma - začnem tým, čo sa týka mojich “snov“. Tie som nezažila ako dieťa, ale ako dospelá. Ten odohrávajúci sa v kúpeľni som zažila nedávno, asi pol roka dozadu a ten so škrtením asi ako 20 ročná. A som si viac než istá, že to NEBOLI sny. To škrtenie som cítila, aj to, ako na mne čosi ťažké sedí. Viem, že to bol nejaký duch, alebo čosi nepochádzajúce z tohto sveta. Tá bytosť mala veľmi studené, priam ľadové ruky ! Jasne som cítila na krku niečie ruky !!!
Čo sa týka utratenia kocúrika Pohroma s tým s tebou súhlasím, mne ho bolo taktiež ľúto, ja by som toto nikdy zvieratku nedokázala urobiť, mama mi to povedala až keď bolo po tom :-( Zvieratká milujem. Ja som sa ho ale veľmi bála, aj moja kamarátka. To mňaukanie znelo zvláštne a desivo preto, že v ňom bolo počuť dva hlasy, nie jeden. Ťažko to opísať…
A celkom dieťa som nebola, mohla som mať tak 15 rokov.
Calypsó

Školák

Příspěvekod pohroma » 22 dub 2014, 10:14

V příspěvku jsem měla na mysli sny, které se ti zdály ještě v době, kdy byl kocour naživu. Asi jsem se špatně vyjádřila. Pokud ti v té době bylo patnáct let, jedná se o období, kdy bývá člověk opravdu mnohem citlivější, nežli dospělý. Je to období puberty a adolescence. Samozřejmě vůbec nevylučuji možnost, že se jednalo o něco mystického, ale to už teď stejně nezjistíme. Já to beru pouze ze stránky psychologické. A pak na mystiku jsou tu odborníci, kteří vědí, jaké následky by to mělo i pro tvůj budoucí život. V tomhle se nevyznám, ale asi by to usmrcením kocoura neskončilo. Ale to je opravdu jenom moje domněnka. To musí posoudit jiní. Snad se někdo ozve, kdo tomu rozumí.
pohroma

V.I.P

Příspěvekod thechosenone729 » 22 dub 2014, 14:03

Myslím že za tým niečo bolo viac, jednak ľudom ktorý sú citilivejší na energiu sa takéto veci stávajú častejšie.

Pohroma: Neviem či sa dá vôbec hovoriť o nejakých odborníkoch alebo majstroch či čosi podobné každý sa ešte v tejto oblasti učí a má čo učiť, ťažko povedať.
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Calypsó » 23 dub 2014, 16:52

Pohroma, rešpektujem tvoj názor, máš naň právo, ako každý. Ja som po celý život veľmi citlivá, mala som veľmi ťažký život a milión dôvodov na to, prečo som taká citlivá. Celá naša rodina má neustále smolu...Vážne mám také tušenie, že moja rodina je prekliata. Ešte keby sa to dalo nejako zistiť :-(
thechosenone729 ďakujem za prejavenú dôveru, vážim si to ! :-)
Calypsó

Školák

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy