Sarlatanstvi

Zde můžete probírat prakticky vše co dovolují pravidla tohoto fóra.

Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Arpaix » 21 dub 2012, 15:17

Divim se jak malou reakci vyvolalo toto zde, nebot na spanelskych a francouzskych webech diskuse o Svatem Oficiu vyvolava hned radu reakci a i na FB mame skupiny, ve kterych bavime se na toto tema. Ten Chalupa se tez jeste neozval. Cim to je ze Cesi jsou k tomuto tematu tak vlazni? Lide, kteri sproste urazi stredovekou Cirkev by nemeli ucit na universitach. Mne na toho Chalupu upozornil jeden z prednich ceskych cirkevnich katolickych historiku. Je mi moc lito co v CR pisi lide a jaci lide vyucuji na universitach. Kontaktovala jsem i ceske dominikany,ale ti s tim take nemohou nic delat. Je mi z te situace k placi, i z te bezmoci ze ani ja nemohu nic delat,a ty sproste panflety o Svatem Oficium se siri po svete,a v CR lide jsou vlazni, nikdo proti tomu nic nedela, nikdo toho Chalupu nenapadne a on muze si svobodne psat a jeste ucit na universite. A vydelavat na psani takovych panfletu. Kdyby zil ve Spanelsku pred 500 lety, mohl by mluvit o stesti kdyby si zachranil holy zivot.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Příspěvekod cora.n » 27 dub 2012, 14:09

S námi to budete mít, pokud jde o náboženství, nejspíš těžké, Arpaix. Většina z našich rodičů jsou nevěřící, popřípadě vlažní křesťané a co tak pozoruji mezi svými vrstevníky, tu duchovní cestu si každý oťukává tak nějak sám, po svém, pomalu a hlavně v soukromí. Já sama k monoteismu vztah nemám (ani nikdo z rodiny už několik generací) a tak nějak nemám důvod zaujímat stanovisko k věcem Církve... Alespoň zatím nemám pocit, že by se mě týkaly.
cora.n

Školák

Na ruce: 105.44

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 27 dub 2012, 15:10

To nevadi, ja o cirkevni historii pisi vetsinou ve Spanelsku a Francii, kde se najdou lide kteri si preji zpatky ty "zlate casy". Ja o tu historii zajimam se jiz od ranneho detsvi atento zajem mne tez privedl k zajmu o necromantii,a navraceni se do dob minulych. Stavu, kdy nase Duse oddeli se od tela amuze putovat i do 15. stoleti. Ja mam nejradeji Spanelsko v 15-17. stoleti. Soucastna doba je jina, ale za pomoci nekromantie se muzeme do techto dob vracet. Tez rada navstevuji mnoho mist ve Spanelsku, ktera maji pestrou minulost, nechavam se zavrit na techto mistech a pokousim se vracet do minulosti. Po jiste dobe, jiste cirkevni organisaci,a Otcich citim takovy stesk, ze zacala zabyvat se necromantii- jen abych se vratila do dob, ktere mne jsou tak mile. Soucastna cirkev mi opravdu nerika jiz nic a tak studuji minulost a i do minulosti se vracim.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Předchozí

Zpět na Všeobecný pokec