Sarlatanstvi

Zde můžete probírat prakticky vše co dovolují pravidla tohoto fóra.

Sarlatanstvi

Příspěvekod Arpaix » 07 dub 2012, 01:35

Mne psalo mnoho lidi ruzne sz, jak kontaktuji osoby zabyvajici se magii, ruzne kartare, carodeje, lecitele, a tito za sve sluzby nechavaji si tucne platit. Dokonce maji sve web stranky a i cenik! To je neco odporneho takto vydelavat na duverivosti lidi. Pokud nekdo ma schopnosti, a zabyva se magii,a ma dar od Pana videt zivoty minule, a spojeni s druhym brehem, se svetem zemrelych- tak toto je dar od Pana,a my opet musime pomahat nezistne, zadarmo! My nemuzeme zadat penize od lidi, ktere zajima co stalo s jejich pribuznymi ci prateli po smrti. Toto, urcovat si cenu, hrat si na "maga", je druh psychologickeho ovladani lidi, vydelek na utrpeni druhych, na stesku po zemrelem,a brat za to penize? To je odporne!!! Buh nekomu z nas dal DAR videt zivoty minule, mit moznost spojit se s svetem zemrelych, ale to je dat a my musime DAVAT nezistne a pomahat druhym, kteri pomoci potrebuji!! Co kdzy nejaky chudy clovek bude potrebovat pomoci a nebude mit prave u sebe nejakych 500 korun , to ho mag odmitne? Odmitne mu pomoci? V tomto pripade nejedna se o spiritismus a pomoc lidem v kontaktu se zemrelymi, ci statnim uradum v pomoci napriklad najit mrtve telo, mnohdy zavrazdeneho cloveka- ale jde ciste o kuplirstvi! Clovek, ktery vydava se za spiritistu ci necromanta,a bere za sve sluzby penize, jiz ani nema patricne duchovni, spiritualni schopnosti spojit se s "onim svetem", neb jak toto nekdo zacne provozovat pro penize, schopnosti ztraceni se!
At jiz ma clovek jakekoliv schopnosti, musi je vyuzivat k sluzbe lidem a to nezistne!! Prostredky na obzivu musi vydelat jinym zpusobem- coz tak normalni poctiva prace!!
Je mi doslova zle kdyz vidim vse mozne " rastro-poradny, vesteni, ezoterickou cinnost",a na vsem tito lide vydelavaji a nestiti se dokonce ani uvest cenik na svem webu! Jako by prodavali boty, nic duchovniho na tomto neni, tito "ezoterici" jen hledaji snadny a pohodlny zpusob obzivy, vydelavat na hlouposti a duverivosti lidi, kterym napriklad nekdo zemrel, ci jsou nemocni (ruzni lecitele..za penize). Rdaim Vam ridit se ROZUMEM,a ne city. Ti lide kteri takto vydelavaji jsou sprosti podvodnici, kteri byt jina doba skoncili by na hranici,ale v soucastne dobe "demokracie" je mozne i toto. Davejte si pozor! Zadnym kartarkam neplatte!
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 20 bře 2011, 14:30
Bydliště: Siilinjärvi

Na ruce: 8,168.88

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Karma: -1
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Apollo78 » 07 dub 2012, 09:16

Taky jsem měl takovej názor, ale.... Napřed musíš tyto lidi rozdělit na ty, co jen berou peníze a nic neumí a na ty, co něco doopravdy umí a dělají to dobře. První skupinou snad ani nemá cenu se zaobírat. Ke druhé skupině ti řeknu tohle:
Když jsem začal léčit lidi, měl jsem problém si za to něco brát, tak jsem to dělal zadarmo. Jenže lidi si věcí který jsou zadarmo neváží a časem to berou jako samozřejmost. Dělal jsem to při práci, tak jsem neměl finanční nouzi. Jenže při těchto činnostech vydávám svou energii a žádnou jsem nedostával zpět. Tím vzniká nerovnováha. Pokud energii vydáváš, musíš ji i přijímat. Peníze jsou "poukázka" na energii. Když jsem se věnoval někomu ve svém volném čase, tak na mě doma čekala rodina. Co z toho, že jsem měl radost, že jsem někomu pomohl, když z toho byla zase nerovnováha. Ti co to dělají jako svou práci si nemůžou dovolit dělat to zdarma. I když by jim lidi za to budou dávat naturálie, stejně musí platit daně. A ceny? Cena za takové služby není zrovna malá, ale když to porovnám s tím co by člověka čekalo, kdyby šel k doktorovi, ten čas, léky,... , tak je to jen zlomek. Jednou to ale bude zadarmo, až na to budou lidi připravení.
Ať mě má cesta vede kamkoli, obloha je mi střechou, slunce se vrací každý den a hvězdy drží stráž.
Apollo78

Školák
 
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2011, 22:01
Bydliště: Jižní Morava

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Arpaix » 07 dub 2012, 13:31

Ja myslim ze tyto dary jsou od Boha, Pan nam je predal tez zdarma a my nemame pravo za ne brat penize. Nesmime hledet jen na sebe a svoji rodinu,ale pokud mame takoveto dary, tak musime jich vyuzivat k pomoci ostatnim a to nezistne. I ten posledni chudak muze potrebovat pomoc, muze chtit vedet co stalo se s Dusemi jeho blizkych zemrelych. Vsichni by meli mit na toto pravo bez ohledu na to jak plna ci prazdna je jejich penezenka. Toto je dar od Pana,a my o tento dar musime se delit nezistne s lidmi kteri pomoc potrebuji! Nechavat si platit penezi ci dokonce zadat jiste sumy, ci davat na svyj web cenik, je primo nechutne.
Toto NENI ZADNE ZAMNESTNANI!!, prostredky k obzive si clovek musi vydelat civilni praci, ja napriklad v pohrebnictvi. Prace v pohrebnim ustavu s zesnulymi, vyprava pohrbu je jak zamnestnani tak i poslani,ale to je zpusob k obzive. Prace s Dusemi, duchovnem neni zadne zamnestnani, ale pomoc druhym nezistne. Vybiral penize za to ze nekdo potrebuje napriklad vedet o Disi jisteho zemreleho, je sprsote vydirani. Tyto pomoci v spiritualni oblasti musi byt zdarma. Toto ma byt poslani ne profese!
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 20 bře 2011, 14:30
Bydliště: Siilinjärvi

Na ruce: 8,168.88

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Karma: -1
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Apollo78 » 07 dub 2012, 15:54

Na to ještě není doba, aby to bylo zadarmo. Žijeme ve světě, kde vládnou peníze. A s tím darem to taky není tak jednoznačný. Takovej léčitel co se všechno musí naučit, než je z něho profík.... Nemysli si, že jsou to koláče bez práce. Já sám jsem teprve začátečník a učit se budu celej život. To co je ten dar je jen myšlena, kdy ti stvořitel řekne: "Dělej léčitele, ty na to máš". Ostatní se musíš naučit.
Ať mě má cesta vede kamkoli, obloha je mi střechou, slunce se vrací každý den a hvězdy drží stráž.
Apollo78

Školák
 
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2011, 22:01
Bydliště: Jižní Morava

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Razorka Tektzby » 07 dub 2012, 18:12

Souhlasím, jsem toho názoru, že postavit si na tom daru byznys je špatný, ale použít ten dar k obživě špatný není, i když to ale asi právě svádí k tomu byznysu. Jinak nejideálnější je samozřejmě to co píše Arpaix o nezištnosti atd. :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Razorka Tektzby

Mysterian
 
Příspěvky: 3634
Obrázky: 1
Registrován: 10 čer 2011, 10:10
Bydliště: Doma :D

Na ruce: 8,981.60
Banka: 2,637.23

 Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 116 příspěvky

Karma: 12
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod pohroma » 07 dub 2012, 18:27

V roce 1995 - 1997 (někdy v tomto období) jsem byla u léčitele, měl na stole pokladničku a o peníze si neříkal, jen upozornil na to že tam ta pokladnička je. Byla jsem u něho několikrát, vždycky jsem mu do pokladničky dala 200-300 Kč a pak jsem zjistila že on vůbec neuměl léčit! Bylo mi divné že na sobě nic nepociťuju, žádnou změnu a zdravotní stav se horšil. Kolín není velké město a tak se ke mně časem doneslo, že nikomu snad nikdy nepomohl. Dneska už se léčitelstvím nezabývá.
Uživatelský avatar
pohroma

V.I.P
 
Příspěvky: 269
Registrován: 09 črc 2009, 19:30
Bydliště: Středočeský kraj

Na ruce: 1,030.26

 Poděkoval za: 17 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Karma: 0
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Sam Tektzby » 07 dub 2012, 18:55

Souhlas s předrahou, když z toho nedělám byznys, tak mi to nevadí. Nějaký dárek, nebo něco malýho za to přijmout můžu, ale mít to jako obživu mi přijde zcestný :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9306
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Arpaix » 07 dub 2012, 19:02

A uz jsem zase u toho proc by mela obnovit se cinnost Svateho Oficia. Dovedete si predstavit jak by bylo pekne v Praze na Staromestskem namesti usporadat auto de fé? Pochytat vsechny tyto sarlatany,a poradne je potrestat, a pokud by toto delali nekolikrat, tak nejsem proti trestu smrti. Oni vi ze stat se jim nemuze nic, v pripade soudu vyvaznou jen nejakou smesnou pokutou,ani vezeni jim nehrozi,a tak si troufaji.
NIC JIM NEPLATTE!!! Toto je psychologicka manipulace s lidmi, vydelavani na bolesti ci smutku lidi, podvod, sarlatanstvi.
Kdyz chteji penize, at jdou pracovat tak, jak to delaji ostatni,ale tito "lecitele" ziji jako parazite na ukor ,lidi kteri pracuji!! Jka dlouho trva cloveku v CR vydelat tech 300 korun? Asi hodinu prace a mnohdy tezke prace- aby jste ty penize mohli nacpat nejakemu podvodnikovi, ktery jeste muze Vma i ublizit! Kdyz jsem zila v CR , pamatuji na nejakeho sarlatana s jmenem Emil Havelka, ten nikdy poradne nepracoval, zivil je jen hlouposti lidi! Jiz v 90 letech byl bohaty, jak zbohatnul? Nebyl ani obchodnik,ani lekar, ani vedecky pracovnik, technik, NIC. Jak si vydelal penize na kancelare, prodejny tech astro-svinstev, na zivobyti? Tim ze podvadel lidi, za hodinku "lecby" bral jiz v 90.letech 1500-2000 korun ceskych! Jeste chytal lidi na sva "kouzla" v kavarne na Staromestskem namesti u Tyna. Spocitejte si kolik temito podvody vydelal, kdzy tisice lidi "lecil",a tahal z nich penize a nabizel jim sve "zazracne produkty". Mel by byt poradne potrestan, veznen a majetek mu zkonfiskovan, ale to v tehle spolecnosti "demokracie" nikdo neudela. Zit o 500 let drive ve Spanelsku, tak uz by horela s nim hranice. Ted v spolecnosti falesne demokracie se smeje lidem do oci,a dal vydelava a bohatne timto sprostym zpusobem!
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 20 bře 2011, 14:30
Bydliště: Siilinjärvi

Na ruce: 8,168.88

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Karma: -1
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod petr doubravsky » 08 dub 2012, 18:28

no rozhodně nevjeřim těm babkám který se voblíknou do všeho možnýho a řeknou ti něco typu že si měl/a problémi se svou matkou... to se trefí skoro u každýho ale když jí řekneš že ne tak ti řekne že to myslela jinak ale když to opravdu umí a povídá si s tebou o lidech který nemůže znát tak to je dobře odvedená práce a za to bych ty peníze i dal... když nic neumíš tak za to ni nechtěj
petr doubravsky

Školák
 
Příspěvky: 45
Registrován: 24 led 2012, 12:44

Na ruce: 6.57

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Karma: 0
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Arta » 10 dub 2012, 11:55

Kvalitu léčitele si holt musí každý ověřit sám na sobě. A pokud ten dar má, chce pomáhat, z čeho má žít? Příměra energie peněz s Energií se mi sice moc nelíbí, ale souhlasím s Apollo 78. A ať se nám to líbí, nebo ne, nic není zadarmo. Ať platíš penězma, nebo něčím jiným. A co si budem povídat, když ti je ovej, dala bys cokoliv....
Arta
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Arpaix » 10 dub 2012, 19:12

Dar, ktery clovek dostal ma od Pana a zdarma, prostredky k obzive by mel si poridit clovek praci,ale ne nejakym lecitelstvim. Prace lekare je neco jineho, vyzaduje desitky let studia a vse clovek musi se naucit,a jedna se o seriosni zamnestnani,ale nejake "lecitelstvi",a ruzne podobne sarlatanstvi je neverohodne. Pokud mam nejake potize, tak jdu k lekari, zde ani zadni lecitele nejsou. Myslim ze clovek ktery je nemocny by mel navstivit lekare, ktery ma na toto studium a prece vi co dela. Nejake placeni lidem bez medicinskeho vzdelani neni na miste. Jeste sjem zadneho lecitele nenavstivila.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 20 bře 2011, 14:30
Bydliště: Siilinjärvi

Na ruce: 8,168.88

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Karma: -1
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Arta » 11 dub 2012, 07:39

Stejně jako je léčitel a léčitel, je lékař a lékař. A může studovat jak divej. On i ten šarlatán taky něco nastudoval.
Zajímavá jsou i čísla o snížení úmrtnosi při stávkách lékařů.

Myslíš si, že pokud někdo umí léčit, léčitel od boha, měl by se na lidi vybodnout a chodit raději do kolbenky?
Arta
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 dub 2012, 14:35

Čísla jsou vždycky jen a jen hrubej průměr odvozený z dlouhodobé situace, takže to bych sem netahal. Ono všechny tyhle statiskiky se u nás dělají "slhukově", takže to je povětšinou jen a jen zavádějící. Ono kdyby lidi zajímala realita, tak by se nedělaly analýzy explorační, ale konfirmační :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9306
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Arpaix » 11 dub 2012, 18:55

Arta, ten lecitel pokud ma dar od Boha, tak to je dar a mel by oper DAVAT,a ne za to vybirat penize. Ne, nechat lidi byt,ale lecit po praci. Nemusi zrovna chodit do tovarny, muze byt podnikatel, ci prekladatel, jakakoliv svetska profese,ale nemel by vydelavat v oblasti duchovna. Muze zbohatnout, proti tomu nic nemam,ale ne bohatnout na tomto daru ktery dostal od Boha. Muze byt kupec, prodavat nejake veci ci sluzby, muze byt technik, podnikatel v jakemkoliv civilnim oboru,ale nesmi bohatnout na nejakem "vykladani karet, ci jinem sarlatanstvi". Ty sarlatany, kteri vydelavaji na duvere lidi, jejich utrpeni dusevnim ci telesnem, by mel stihnout velmi prisny trest.
Vydelavani na techto praktikach bylo velmi prisne trestano po cely stredovek.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág
 
Příspěvky: 1912
Registrován: 20 bře 2011, 14:30
Bydliště: Siilinjärvi

Na ruce: 8,168.88

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Karma: -1
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Apollo78 » 11 dub 2012, 19:53

To Arpaix: Ti dobří léčitelé jsou skoro nedostupní, pokud potřebuješ nějakej přednostní termín, tak jedině že by někdo před tebou z dlouhé fronty odpadl. Řekni mi, jak by asi mohli fungovat, kdyby se ve 16. hod. vrátili z práce. Kdy by si odpočinuli? Kdy by byl čas na rodinu a na sebe? Na to nemyslíš? Jak by asi takhle dlouho mohli fungovat a kolik lidí by stihli za to odpoledne? Výš jak je energetické působení vyčerpávající? Myslím že nevíš.Pokud má někdo "dar" jak říkáš, tah ho musí rozdávat všem, ale taky musí i brát.
Ať mě má cesta vede kamkoli, obloha je mi střechou, slunce se vrací každý den a hvězdy drží stráž.
Apollo78

Školák
 
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2011, 22:01
Bydliště: Jižní Morava

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Sarlatanstvi

Příspěvekod Razorka Tektzby » 11 dub 2012, 20:20

Mám jen takovou zajímavost z dnešního dne. Před cca dvěma měsíci mě kamarádka "ukecala", že zkusíme jít k věštkyni, kartářce. Nalákala mě hlavně proto, že už u ní byla a "trefila" všechno. Stejně tak i ostatním, se kterýma tam byla. Sezení trvá hodinu a bere si za to 500Kč. Měla jsem k ní jít zítra na 16:00 s kolegyňkou z práce, která si ale nebyla úplně jistá. Dneska nám volal ředitel s tím, že zítra na 16:00 je svolaná mimořádná porada týmu. Pak jsem volala kamarádce, co mě ukecala, jak to vypadá (schválně jsem se zeptala prvně na stav a neřekla jí, že nemůžeme) a ta mi sdělila, že kartářka zítra odpoledne nemůže, to je double náhoda, že? :D Jsme se všechny shodly, že nám věštění asi není souzený :) Jen podotýkám, že to je poprvé, co jsem chtěla něco takovýho zkusit. Když teda nepočítám typologa, u kterýho jsem byla na poradě "kam na střední školu". Seděla jsem naproti němu dlaněma nahoru a on povídal. Za několik let po tom jsem viděla v telce reportář (byl to typ pořadu Na vlastní oči, jestli si pamatujete), kde byl obviněn několika kliety, že je šarlatán. Řekl mi, že bych měla jít na policejní školu a musím říct, že to ale trefil, opravdu jsem k tomu inklinovala :)
Jinak naše "odmítnutí" odpoledního termínu koresponduje s tím, co píšeš Apollo :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Razorka Tektzby

Mysterian
 
Příspěvky: 3634
Obrázky: 1
Registrován: 10 čer 2011, 10:10
Bydliště: Doma :D

Na ruce: 8,981.60
Banka: 2,637.23

 Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 116 příspěvky

Karma: 12
Další

Zpět na Všeobecný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkZásady ochrany osobních údajů