Satan/Lucifer/Ďábel

Magie konkrétně i všeobecně

Satan/Lucifer/Ďábel

Příspěvekod Kazeyasha » 26 led 2017, 12:44

Tato bytost má mnoho jmen. Podle bible je to padlý anděl, podle některých protiklad Boha. Zlo. Já se o něho zajímám už nějakou dobu a utvořila jsem si vlastní názor na onu bytost. Prvně si musíme uvědomit, jak tato bytost vznikla. Lidé si ve středověku vymysleli Ďábla, protože některým věcem zkrátka nerozuměli. Vše "špatné" označovali za Ďáblovo dílo. Upřímně, podle mě to není padlý anděl, ale egregor. To je bytost, stvořená z lidí samotných. Mágové si v astrálním světě tvoří své služebníky "egregory" a čím víc lidí na tuto bytost věří, tím silnějším je. Takže je blbost, když církev říká, že Satan chce abychom na něj nevěřili. Tím nám otvírá bránu, abychom věřili. Taky si nemyslím, že je tak zlí, tak si všichni myslí. Byl stvořen díky nám, čili má ego. Vlastní vůli. Podle toho se také chová. Může pomoci, ale taky vás utrápit k smrti. Já osobně s ním nechci mít nic společného. Pro jistotu ;)
Můj závěr? - Nic jako Satan neexistuje. Ne takový, jak si myslíme. Je to bytost, kterou jsme si stvořili sami. Není ani zlo "démoni", ale ani dobro "andělé". Já mu říkám Pán Stínů, protože to zvýrazňuje jeho postavení.
Kazeyasha

Školák

Na ruce: 83.80

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Satan/Lucifer/Ďábel

Příspěvekod Saviour » 26 led 2017, 20:34

Tiež si to myslím nie nadarmo sa v jednej pesničke spieva-There is a Hell, believe me I've seen it.
There is a Heaven, let's keep it a secret :)
Saviour

Školák

Na ruce: 153.38

Příspěvekod lina » 27 led 2017, 08:52

Je to zaujímavý postoj. Každopádne neverím, že je to len vymyslená entita. Čítala som množstvo kníh o posadnutí démonmi, ktoré sa rozhodne nedajú vysvetliť ako psychické poruchy či epilepsia. Páčil sa mi výrok v jednom filme na túto tému, kde skeptik zaryto tvrdil, že podobné veci sú výmysel. Kňaz mu na to veľmi príznačne odpovedal: "To, že na diabla neveríš, ťa pred ním neochráni." Nie som zarytý kresťan, netrávim hodiny a hodiny modlením a pôstom, ale v tomto sa prikláňam k tomu, že Lucifer je padlý anjel. Bytosť, ktorá chce ľudí odvrátiť od Boha s pomocou ďalších démonov. Ako sa hovorí - neveriaci ho nezaujímajú, pretože už sú dávno na jeho strane. Ak by niekto mal záujem si z tejto sféry niečo prečítať, odporúčam knihy od exorcistu Gabriela Amortha.
Človek začne chápať život až keď začne premýšlať o smrti
lina

Školák

Obrázky: 0

Na ruce: 682.25

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Kazeyasha » 27 led 2017, 11:03

lina - Ale to jsou démoni. Démoni jsou stvořeni z lidských špatných vlastností a čili je nemůžeme porovnávat se Satanem. Démoni mohou člověka posednout, stejně tak duchové. Podle mě může člověka posednout i Pán Stínů, protože je entita žijící v astrální rovině. My jsme ji stvořili, takže existuje. :) Nepíšu že ne, jen ne takový, jak si ho všichni představujeme, jako protiklad Boha. Každopádně je na tobě v co věříš :)
Kazeyasha

Školák

Příspěvekod lina » 27 led 2017, 11:40

Ako konkretne sme ho mohli stvoriť? Ak totiž ľudia dokážu myšlienkami stvoriť bytosť, potom by sme boli ako Boh. Neberiem ti tvoj názor len mne osobne to príde ako hlúposť. Nemôžeš niečo stvoriť myšlienkou. Iste, sugescia funguje občas,ale nie v tomto. Aspoň podľa mňa
Človek začne chápať život až keď začne premýšlať o smrti
lina

Školák

Obrázky: 0

Na ruce: 682.25

Příspěvekod Kazeyasha » 27 led 2017, 12:53

Samozřejmě, že něco můžeš stvořit myšlenkou. Všechny naše myšlenky, pocity a touhy se odrážejí v astrálním světě. A s poznámkou, že jsme jako Bůh souhlasím. :) Stvořil nás podle obrazu svému. My stejně jako Bůh tvoříme. Všechno, co na tomhle světě je (medicína, technologie, teorie) všechno jsme stvořili my lidé. Vše začíná nejdřív myšlenkou.
Problém je, že člověk jednu myšlenku dlouho neudrží, proto se v astrálním světě ihned rozplyne. Pokud však mág udrží svůj cíl, svou myšlenku, dokáže ji zrealizovat. Například přivolat lásku, štěstí, určitého člověka, určitou věc. Taky se tomu říká Zákon přitažlivosti.
A teď zpátky k Pánovi Stínů. Když jeden člověk může ovlivnit, co, nebo koho do svého života přitáhne a drží tu jednu myšlenku, co si myslíš, že se stane, když jednu myšlenku drží několik tisíc nebo miliónů lidí. Taková dlouhodobá, silná myšlenka dokáže nevídané věci. A ta stvořila Pána Stínů.
Kazeyasha

Školák

Příspěvekod Batole » 28 led 2017, 19:10

Ono asi bude vše o něco složitější. Existují různé duchovní bytosti a lze je pomocí různých technik přimět aby se tomu kdo je volá viditelně projevily, otázečky zodpověděly i přáničko splnily. Jsou volně na netu celé knihovny s postupy. Jen pro příklad Arbatel, Z magie starých; Klíčky šalamounovy (Claviculae salomonis); Johannes Faust, Magia innaturalis; Petr z Abanu, Heptameron..... a mnoho dalších. Existují jak bytosti démonické, tak andělské a ještě bytosti "středu" tedy neutrální, viz pro příklad planetární duchové, viz Arbatel. Existují samozřejmně i pekelní démoni, viz Faustův spis. Ale nemyslím že existuje cosi na způsob Satanáška. To je bych řekl křesťanská konstrukce které se akorát chytili satanisti. Jiné věrouky nic podobného nemají.
Kdo má trochu odvahy a zvědavosti a samozřejmně trpělivosti může takovou vyšší bytost sám vyvolat a přesvědčit se že jde o skutečnou bytost a ne nějaké "myšlenky".
Batole

Školák

Na ruce: 293.87

Příspěvekod Sam Tektzby » 31 led 2017, 20:30

Jak já miluju tohle míchání jablek s hruškama.
Spíše bych se otázal originálního postera, proč zahrnuje rozdílné archetypy do jednoho.
Míchat našeptávače, exilovýho anděla a opak dobrého, to chce opravdu silnej žaludek :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 31 led 2017, 22:51

Věděla jsem, že se ti to bude líbit Samečku :D *ironie* Když teda pomineme míchání ovoce, tak myšlenka, že můžeme myšlenkou stvořit bytost je diskutabilní. Myšlenka je sice mocná, stojí na počátku a má energii, ale spíš bych ji viděla jako "akcelerátor" a "směrovač" k určitýmu chování v rámci dosáhnutí cíle.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 úno 2017, 01:52

Ono usměrňování je v poho, ale výše vypsané zavání spíše navádění mimo směr XD
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 14 úno 2017, 22:01

Tohle je nebezpečný podobně jako konspirační teorie, ke kterým jsou "náchylnější" lidé s vyšším IQ. Není se čemu divit, protože hodně teorií dává smysl, pokud jsou ověřený "seriózními" informacemi :))
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod tyci » 19 úno 2017, 18:54

Když jsem začal mít duchovní potíže tak jsem se začal ptát lidí co to je? Kdo to na mě sahá a čí hlasy slyším? Kdo mi doma hýbe s věcmi? Psychiatr mi řekl ať vubec neřeším že jsou to věci který mě mužou tak fascinovat až pohltit. Zajímavé názory mi ale řekli i kněží kteří se s tím taky setkali osobně.
Duchovní bytosti jsou tak inteligentní a mocný že je lepší neřešit jestli je to démon nebo anděl neboť nikdy nevíš kdo to je a kam tě dovede.
V Bibli nevím už kde je psáno jak na nebi nastal boj a archanděl Michael se zástupy andělu svrhli padlí anděly kteří nesouhlasili s Božím plánem což podle církví mělo být narození Ježíše. Satan měl být ve své píše tak rozezlený že Buh chce v budoucnu obětovat jediného syna kvuli takovému cajku jako lidi že se postavil proti němu . Ptal jsem se taky kněžích proč když jsou tak mocný padlí andělé tak jestli se mužou vrátit k dobru a naopak. Řekl mi zajímavou myšlenku " Oni jsou tak dokonalí že jim to jejich dokonalost a vule nedovolí ".
Zajímavý je úryvek z Bible v knize Job který dává pohled který tu už padl v debatě i z hlediska křesťanství ohledně určité rivality. Už dál asi nebu nic rozvádět aby jste neřekli že jsem pošahaný agitační *CENSORED*. Jen jsem chtěl něco taky přihodit z pohledu církví. úryvek dole

6Jednoho dne, když synové Boží přišli, aby předstoupili před Hospodina, přišel s nimi i satan. 7„Odkud jdeš?“ zeptal se Hospodin satana.
„Toulal jsem se po zemi sem a tam,“ odpověděl mu satan.
8„A všiml sis mého služebníka Joba?“ řekl mu na to Hospodin. „Na zemi mu není rovného – ten muž je bezúhonný a poctivý, bohabojný a prostý všeho zla.“
9„Copak Job ctí Boha zadarmo?“ namítl satan Hospodinu. 10„Copak jsi kolem něj, kolem jeho domu a kolem všeho, co má, nepostavil hradbu ze všech stran? Všemu, co dělá, žehnáš a jeho stáda se množí po kraji. 11Zkus ale vztáhnout ruku a sáhnout mu na všechno, co má – uvidíš, že ti pak bude do očí zlořečit!“
12„Tak dobrá,“ řekl Hospodin satanovi. „Všechno, co má, ať je ve tvé moci. Jeho samotného se ale nedotkneš!“
A s tím satan od Hospodina odešel.
tyci

Školák

Na ruce: 204.63

Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 23 úno 2017, 20:38

Maličko chybové.
Padlý andělé, no ono to bylo maličko jinak.
Máš z toho konečně i sektu luciferiánů, ale zbytek nechám lidem aby si o tom pěkně početli ;)
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 23 úno 2017, 21:48

Narazila jsem na tématickej obrázek :p
Obrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 24 úno 2017, 20:22

Přesně jak popisuje Razoreččin post :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Vea BM » 27 úno 2017, 14:34

tyci píše:Když jsem začal mít duchovní potíže tak jsem se začal ptát lidí co to je? Kdo to na mě sahá a čí hlasy slyším? Kdo mi doma hýbe s věcmi? Psychiatr mi řekl ať vubec neřeším že jsou to věci který mě mužou tak fascinovat až pohltit. Zajímavé názory mi ale řekli i kněží kteří se s tím taky setkali osobně.
Duchovní bytosti jsou tak inteligentní a mocný že je lepší neřešit jestli je to démon nebo anděl neboť nikdy nevíš kdo to je a kam tě dovede.
V Bibli nevím už kde je psáno jak na nebi nastal boj a archanděl Michael se zástupy andělu svrhli padlí anděly kteří nesouhlasili s Božím plánem což podle církví mělo být narození Ježíše. Satan měl být ve své píše tak rozezlený že Buh chce v budoucnu obětovat jediného syna kvuli takovému cajku jako lidi že se postavil proti němu . Ptal jsem se taky kněžích proč když jsou tak mocný padlí andělé tak jestli se mužou vrátit k dobru a naopak. Řekl mi zajímavou myšlenku " Oni jsou tak dokonalí že jim to jejich dokonalost a vule nedovolí ".
Zajímavý je úryvek z Bible v knize Job který dává pohled který tu už padl v debatě i z hlediska křesťanství ohledně určité rivality. Už dál asi nebu nic rozvádět aby jste neřekli že jsem pošahaný agitační *CENSORED*. Jen jsem chtěl něco taky přihodit z pohledu církví. úryvek dole

6Jednoho dne, když synové Boží přišli, aby předstoupili před Hospodina, přišel s nimi i satan. 7„Odkud jdeš?“ zeptal se Hospodin satana.
„Toulal jsem se po zemi sem a tam,“ odpověděl mu satan.
8„A všiml sis mého služebníka Joba?“ řekl mu na to Hospodin. „Na zemi mu není rovného – ten muž je bezúhonný a poctivý, bohabojný a prostý všeho zla.“
9„Copak Job ctí Boha zadarmo?“ namítl satan Hospodinu. 10„Copak jsi kolem něj, kolem jeho domu a kolem všeho, co má, nepostavil hradbu ze všech stran? Všemu, co dělá, žehnáš a jeho stáda se množí po kraji. 11Zkus ale vztáhnout ruku a sáhnout mu na všechno, co má – uvidíš, že ti pak bude do očí zlořečit!“
12„Tak dobrá,“ řekl Hospodin satanovi. „Všechno, co má, ať je ve tvé moci. Jeho samotného se ale nedotkneš!“
A s tím satan od Hospodina odešel.

Prošla jsem si tím nedávno také....nemyslím si, že bys to vše, co jsi napsal....:). Také jsem hledala informace, pomoc....nakonec se pomoci dostane každému, kdo o ní požádá :D ...(připomnělo mi to úryvek z Harryho Pottera :D). No bohužel tohle moc sranda není...Protože jsem se tím nikdy nezabývala a nezajímalo mne "to dole", žila jsem skopojeným životem ve světle...., tak já tomu prostě říkám "temnota".
Vea BM

Školák

Na ruce: 173.42

Další

Zpět na Magie