Sebepoškozování

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 úno 2013, 00:58

Nemocný člověk, to se pak dá pochopit.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod lina » 11 úno 2013, 09:45

Tak toto téma mi hneď bilo do očí. Priznám sa, mala som s tým problém. Zo začiatku to boli len škrabance od nechtov alebo pero (na perách sú také držiaky aby sa dali prichytiť niekam, tie kovové) ale postupne sa to stupňovalo. Nejak prebiť ten stres v hlave a všetko tým že som potrebovala cítiť bolesť na tele. A chcela som mať nejakú pripomienku asi, vždy som sa snažila poškriabať alebo porezať sa tak, aby mi zaručene zostala jazva. U mňa boli príčinou výčitky svedomia alebo nervy, v škole bola aj dáka šikana takže to sa k tomu pridalo. Momentálne je už všetko ok, ale jazvy nejaké ostali. Bolo len nutné predebatovať to s kamarátmi a potom som si uvedomila že to netreba brať tak vážne a vyrovnávať sa s vecami iným spôsobom.
Človek začne chápať život až keď začne premýšlať o smrti
lina

Školák

Obrázky: 0

Na ruce: 682.25

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Grace » 04 dub 2013, 17:07

I já mám zkušenost se sebepoškozováním. Předem musím říct, že nejsem žádnej blázen, vedu normální spořádaný život jako máma a manželka...
U mě to pravděpodobně začalo asi mým vztahem s matkou. Otce znám, ale viděla jsem ho 2x v životě, takže jsem žila jen s ní. Vždy mi dávala najevo, že jsem byla nechtěná, že mě nesnáší, že má raději svýho psa, než mě a já se za to trestala. Bylo mi asi dvanáct let, takže jsem moc nechápala, že jsem to nezavinila. K tomu jsem nikdy nebyla průbojná, od spolužáků jsem si nechala všechno líbit a tak se k tomu přidala i šikana. A já se zase potrestala...
No, nadobro mě vyléčilo to, že jsem v devatenácti otěhotněla. To mě zastavilo. Už jsem to nebyla jen já, ale i nový člověk, kterému jsem nechtěla ublížit. Momentálně je to víc jak 2 roky, co jsem se neřízla. Neříkám, že to bylo jednoduchý, ale motivace byla velká. Nyní už frustraci umím ventilovat jinak a jsem spokojenější. V krizových situacích jsem si sice vzpomněla, jaká to byla úleva (kdo nezažil, nepochopí) a ta touha tam byla, ale prostě jsem měla důvod, proč to neudělat a šla se třeba jen vybrečet do ložnice... Jinak jizev mám docela dost, některé vybledly, některé ne, ale zas tak viditelné nejsou. Leckdo si jich nevšimne...
Grace

Školák

Na ruce: 413.45

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 04 dub 2013, 23:20

Popravdě řečeno jsi si protiřečila a to silně, ty jsi si terapii zvolila sama a to znamená, že něco asi v nepořádku bylo, když jsi se musela rozhodnout.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Grace » 05 dub 2013, 11:24

Hele, já nechtěla, aby to vyznělo, že si vymýšlím. Tohle by jsi přece jen tak někdo vymyslet nemohl, jelikož to není zrovna něco, čím se člověk chlubí na potkání... A nevím teda, čím si protiřečím. Začala jsem to dělat pro to, abych se potrestala, ale později jsem zjistila, že mi to pomáhá a uklidňuje... Nevím, jak jinak ti to vysvětlit.
Napsala jsem sem ten minulý příspěvek pro to, že by to třeba mohlo někomu pomoct, že existuje z tohohle pekla cesta ven... A věř, že to peklo je!
Grace

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 05 dub 2013, 13:00

Řekla jsi nejsem blázen a zároveň jsi to dělala. Podle obecných měřítek psychologie u tebe došlo k nerovnováze, takže svým spůsobem něco špatně bylo (schválně neříkám, že jsi blázen). To jestli si vymýšlíš o tom nikdo nemluvil, mluvil jsem o tom, že jakmile dijde k psychické instabilitě, tak se "bláznem" stává každý. Ono kdo je bez viny ať hodí kamenem, že. Jinak mi nic vysvětlovat nemusíš a to ani osvětlovat. Mám s tímhle nemalý zkušenosti.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Grace » 05 dub 2013, 13:19

Aha, tak jsem tě asi jen špatně pochopila :) Ano, k nerovnováze určitě došlo, když jsem tohle dělala, vím, že "normální" člověk by tohle dělat nezačal... Ale pro mě je důležité, že jsem se naučila frustraci ventilovat jinak a že jsem to nakonec prostě dokázala ovládnout. Je to jako regulérní droga, takže pro mě je to osobní vítězství...
Grace

Školák

Předchozí

Zpět na Životní zkušenosti