Sebepoškozování

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Sebepoškozování

Příspěvekod lykantrop » 07 črc 2009, 22:30

Co je to sebepoškozování?
Sebepoškozování je složeno ze dvou slov a to ze "sebe" a "poškozování". Je to poškozování sebou samým a to z psychických důvodů.

Sebepoškozování souvisí se slovy: úzkost, napětí, agrese, psychika, problém, bolest, negace, zážitek a mnoho dalších, jenž jsou základem dění našeho jednání.

Proč se poškozujeme aneb co nás donutí začít, nebo stále pokračovat
Existuje nesčetně důvodů, které k sebepoškozování jedince dožene.

Mezi nejčastější důvody, nebo-li příčiny sebepoškozování patří:

1) fyzické, či psychické týrání, nebo poškozování (znásilnění, šikana, výsměch společnosti, spojitost s fóbiemi -> vysvětleno níže, a další...).
2) nesnesitelná psychická úzkost nebo bolest vyvolaná z mnoha příčin (pohádání se s rodiči, rozchod s partnerem, problémy s prospěchem ve škole).
3) chuť to vyzkoušet (trend, touha po poznání...)
4) návyk bolesti (stále a stále nutnání pociťovat bolest)

Pročetl jsem jeden iternetový portál, kde se diskutovalo o sebepoškozování a mé předpoklady se potvrdily. Diskuze čítala více jak 300 příspěvků (odpovědí), přesto překvapen jsem byl tím, že se někteří jedinci řezají i v intimních oblastech.

Jak tomu předejít?
Předejít se tomu vlastně ani nedá, ledaže by Vás doháněla k šílenství představa na bolest, nebo proud krve vytékající z rány, či snad modřiny a popáleniny po těle. Další možností, která není až tak ve Vašich možnostech k ovlivnění jest mnoho dobrých zážitků a málo negativní energie. Pokud má někdo silný pud sebezáchovy, což se projevuje i neochotou si ublížit i v malé míře a to hlavně z nelogického důvodu, může ho toto odradit od sebepoškozování. Přesto lidské myšlení je složité a nepředvídatelné, proto nemůžeme určit, zda-li člověk s silným pudem sebezáchovy nezmění názor a nebude ochoten ignorovat tento pud na určitou dobu s určitými následky.

Projevy napětí, vzteku (negativní energie) a sebepoškozování
- Cukání s sebou (zejména u mužů, jenž hodně využívají vizualizaci)
- Třes (nejčastěji celého těla)
- Deprese (nechuť ke všemu)
- Požadování samoty (souvisí s depresí)
- Citové projevy (pláč, zuření)
- Psychické vydírání (žádost o pomoc, povšimnutí si (pozornosti), nebo neúmyslné čerpání energie - "Ty mě nemáš rád.", "Kdyby jsi mě měla ráda, uděláš to pro mě")
- Tělesné poškození (modřiny, jizvy, zlomeniny)
- Zvýšená agrese vůči okolí i sobě
- Zhoršená komunikace s okolím
- Depresivní hudba

a další...

Sebepoškozování a spojitost s fóbiemi
Často může být sebepoškozování vyvoláno pomocí fobie. Například sociální fobie, která se týka společnosti a strachu z ní, zdrženlivosti, studu a samoty, může zapříčinit vznik napětí. Taková pro někoho úsměvná příhoda, kdy se jedinec ztrapní před společností může být právě pro oného člověka silně traumatizující, což má za následek vznik stresu, napětí a vzteku, jenž mohou být součástí vzniku sebepoškozování jedince. Více o fobiích v chystaném článku!

Když už, jak si pomoci?
Popíši zde pár metod, jak ze sebe dostat ten obrovský vztek, napětí, jenž s Vaším tělem cloumá a s chuť si ublížit. Metody jsou seřazené podle nejlepšího účinku od 1. metody až po 5. metodu.

Ještě předtím, než Vám popíšu metody obsahující postupy uklidnění se, musíte se naučit základní postup, který je užívám u veškerých metod. Jedná se o metodu, kterou jsem nazval "vyvolání negatice", nebo také "vyvolání negativního zážitku". Aby Váš vztek odešel rychle, efektivně a pokud možno bez většího poškození, musíte vždy před vykonáním nějaké metody, i kdyby se jednalo o Vaší metodu, provést právě metodu "vyvolání negace".

Metoda "vyvolání negace"
Když se chcete zbavit napětí, musíte v sobě vyvolat nashromážděné napětí, onu negaci, jenž Vás nutí dělat to, co nechcete. Onen zážitek, který Vás do stavu, ve kterém se právě nacházíte dohnal. Nejlepší metodou, jak si přehrát vše, co se stalo je pomocí vizualizace. Vraťte se zpět, vraťte se tam, kde Vás to udeřilo a poznamenalo a to v myšlenkách. Přehrajte si to jako video, vše i se zvukem. Nejlépe nic neopomenout. Je potřeba zmínit, že tuto psychickou újmu prožijete znovu a s největší pravděpodobností stejně silně a to za předpokladu, že jste správě vizualizovali příhodu, jenž Vás trýzní. Pokud vizualizace není dostatečná, bude Vám z toho pravděpodobně špatně, motat se nebo bolet hlava a v neposledním případě to ve Vás stejně jako při vyvolání jakékoliv jiné vzpomínky a s ní spojeným zážitkem vyvolá menší negativní energii, což se může projevovat lehkým napětím, které by mohlo být základem pro jednodušší nashromáždění negativní energie (navodění), která by mohla přerůst přes rámec Vaší únosnosti neustálým opakováním si negativního zážitku a to by způsobilo nutkavé sebepoškozování. Když se Vám povede vizualizace z větší míry, můžete se dostat dál. Energii, kterou v sobě vyvoláte musíte vést tam, odkud má také odejít, nebo odeznít. Nejlépe do oblasti středu hrudi mezi prsa a také do rukou, do dlaní. Střed hrudi je centrem negativní energie, proto ji tam shromáždíme, abychom s sebou vzali i tu, která může být uložena, která čeká na vhodnou chvíli k útoku a spojíme jí s energií vyvolanou ze zážitku. Tím pádem ze s sebe dostaneme všechnu negativní energii. Když máte připraveno toto, můžete se vrhnout na níže popsané metody. Nejlepší je, když tu negativní energii nejen vidíte ve své představě, ale i cítíte ve Vašem těle, což se může projevovat různými projevy, které jsem výše popsal.

Metoda 1. - Křik
Křik patří mezi nejúčinejší formu odstranění negativní energie. Nejedná se o pištění, které například žena zaječí při napadnutí. Musíte to ze sebe vykřičet a dostat pryč. S křikem si představujete, jak negativní energie odchází a to v podobě barvy, hmoty, elementů (např oheň) a jiných. Je jen na Vás, jaký vzhled přiřadíte negativní energii. Osobně doporučuji tmavě fialovou v podobě kouře. Ideální pozice je v kleče s lehkým záklonem, odtaženými pažemi a sepnutými pěstmi. Při křiku musíte cítit, jak z Vás odchází to zlé. Při správnéJe však stejně jako u ostatních metod mít aplikovanou metodu "vyvolání energie". Pokud se do toho vžijete a pořádně zakřičíte, což je správné, pravděpodobně zatnete svaly a zatnutím ze sebe dostanete část zlé energie. Také Vám může pomoci křičení vzhůru, směřované do nebes symbolizující prosbu boha.

Metoda 2. - Ničení
Vůbec není na škodu, když něčím zničíte něco. Rozhodně nepoužívejte jako ničící nástroj části svého těla (pěsti, hlavu, nohy). Nejvíce Vás "uspokojí", rozumějte uklidní něco, co udělá velký nepořádek a velký, nejlépe dlouho trvající hluk (například sklo hozené na zem). Něco, jehož destrukce má dlouhé známky projevu. Talíř se rozbije na pár kousku, to není tak uspokojující. Mlácením koštětem do stěny Vám moc nepomůže, jelikož budete mít pocit nenaplněnosti a napětí neodejde. Musíte vidět, jak se něco ničí a dělá to velký hluk. Nestačí pouze hluk, musíte to ničit a když říkám ničit, není na škodu i ničení na delší dobu. Například rozbíjení staré skříně, kterou nezničíte jen tak. Společně s ničením vkládejte do své představy (vizualizace) ublížení a negativní energii, kterou jste vyvolali pomocí metody "vyvolání negace". Vhodné je si i před každým útokem zakřičet a nebo proměnit ničenou věc v toho, kdo Vám ublížil.

Metoda 3. - Fyzická námaha
Pokud už nevíte jak jinak a nebaví Vás obývat domov, začnete sportovat. Vyběhejte ze sebe tu zlost. Zrychlete vždy, když si vzpomenete na ten špatný zážitek. Negaci ze zážitku převeďte na energii, kterou využijete pro běh. Druhů fyzických námah je nesčetně.

Metoda 4. - Vizualizace
Další velmi účinná metoda, kde proměnujete toho, kdo ublížil v terč a ve Vaší představě se stáváte Vy tím, kdo trestá. Nejčastěji se role otáčí, ale scénář nedodržuje. Mnohdy oběť uteče svému mučedníkovi, nebo dojde k ospravedlnění.

Metoda 5. - Zatínání svalů
Tato metoda je vhodná pro vyvolání negace. Samotné zatínání málokdy odstraní napětí, ale spíše ho probudí, nebo na chvíli utlumí.

Metody 1, 2 a 4 nejsou ohrožující. Metody 3 a 5 mohou lehce ovlivnit Váš zdravotní stav a to za předpokladu často opakovaného zatínání svalů (dostávání se do křečí) a nebo časté námahy.

Nedoručuji aplikovat pouze jednu metodu, ale střídat to. Lidské tělo si zvykne na vše a proto je dobré si jednou zakřičet, podruhé zničit a tak dále a tak dále.

Před závěrem, asi nejdůležitější částí před aplikováním metody 1. až 5. a po aplikování metody "vyvolání negace" je správné načasování. Je lepší se pustit do úkonu tehdy, pokud si myslíte, že Vaše negativní energie je opravdu vyvolána.

Závěrem
Záměrně jsem zde neužil metody, které by Vás měli ohrožovat na zdraví. Předmětem tohoto článku jest pomoc a né informovat. Sebepoškozování pramení ze špatných zážitků, jenž si nesou negativní energii a zážitky jsou tvořeny vzpomínkami. Proto vše, co přišlo ze vzpomínek (negativní energie, třes, vztek, napětí...) musí také přes vzpomínky odejít a to pomocí vizualizace a metod.

Na veškeré Vaše otázky rád odpovím a pro případ soukromého problému se obraťte na emailovou adresu blogu.

Děkuji za pozornost.
lykantrop
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Sebepoškozování

Příspěvekod verca029 » 07 črc 2009, 22:42

Proč to opisuješ z knížek?
verca029
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Sebepoškozování

Příspěvekod lykantrop » 08 črc 2009, 20:10

Nerozumím, nic jsem neopsal. Znásilnění a psych. problémy jsem věděl, ten bod 3. trend zkusit si to mne upoutal díky EMO no a pak návyk... vím o čem mluvím.

Nic, ani projevy jsem neopsal. Vím o tom své.

EDIT
Popravdě, důvod proč jsem napsal tento článek jest takový, že se mi nelíbilo to, co psali, nebo tedy tam nebylo to co jsem chtěl na jiných www.

Všude radí stylem:

"Nebuďte smutní, buďte štastní. Všichni nejsou *CENSORED* a život je krásnej. Jednou budete mít děti a budete je mít rádi a o tom ten život přece je. Tak to nevzdávejte, hlavu vzhůru. Držím Vám palce.
lykantrop
 

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno


Re: Sebepoškozování

Příspěvekod baruskaska » 22 lis 2010, 17:19

V teorii se to zdá být jednoduché a krásné,protože se to dá lehce vyřešit, ale v praxi se to může táhnout dlouhou dobu, nebo se to může stupňovat. Já jsem ze sebepoškozování vyléčená, a do dneška toho lituju, jenže už je pozdě, emoce byli silnější a potřebovali ukájit. Jen jedno chci říct: nikdy s tím nezačínejte, raději hledejte pomoc u lidí, kterým věříte. Ty vás z toho dostanou tisíckrát líp.
baruskaska

Školák
 
Příspěvky: 25
Registrován: 16 lis 2010, 14:27

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Akyana » 25 lis 2010, 15:44

Díky za článek, Lykane, pěkně napsané.

Další možnost, jak předejít řezání se je dát si silnější gumu okolo zápěstí
a v případě touhy se říznout natáhnou tu gumu a prásknout se jí do zápěstí.
Uspokojí to touhu po bolesti a přitom nezanechá trvalé následky.
http://www.branadoticha.net
Uživatelský avatar
Akyana

Mysterian
 
Příspěvky: 1858
Registrován: 20 zář 2008, 19:25
Bydliště: Stín jogína

Na ruce: 517.64

 Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Karma: 1
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod KillerLP » 23 lis 2011, 16:08

Pravdivé téma, díky za článek. A to s tím, jak lidi řeší tohle stylem: "Nebuďte smutný...." tos vystihl dokonale. Ono tohle, když slyší smutný, ho ještě víc začne nutit k sebevraždě.
"Kdo trpí sám, ten trpí mnohem tíž, že vidí štěstí druhých přes svůj kříž."
Uživatelský avatar
KillerLP

Středoškolský čaroděj
 
Příspěvky: 357
Registrován: 30 bře 2011, 19:13
Bydliště: V chybě v matrixu.

Na ruce: 34.82

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Karma: 0
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod thechosenone729 » 12 pro 2011, 23:34

Možno budem hnusný ale k samovražde sa doháňajú len psychický slabý ľudia a niektorý kôli zbytočnostiam ako "dostal som v škole za 5" mať na to dôvod naozaj niekomu stačí obyčajná blbosť ako možno pochopím situáciu keď niekomu niekto zomrie a zrazu si povie že už to nemá zmysel ale tam je ta chyba človek si často krát povie to čo nemá, ale tieto veci sa dajú predsa liečiť u psychológa veď na to tam sú ja viem že večšina si povie a kašlať na to veď ja nie som predsa žiaden psycho , ale ak sa nemáte s kým o tom porozprávať tak to na vás dopadne. Aj ten trend rezanie sa žiletkami je len preto že človek sa nemá s kým porozprávať s niekym kto by ho počúval a povedal mu že nech sa tým netrápi a možno mu aj nieako pomôže. Ale inak dobrý článok :P - Ako nechcem nič vravieť ale ja som si sam prešiel niektorými situáciami ktoré neboli ľahké a po jednom úraze som si myslel že ostanem na vozíčku do konca života preto som sa rozhodol vstať a niečo s tým robiť. Ako fakt život sa z vami nebude babrať pokiaľ mienite sedieť na jednom mieste a obviňovať sa alebo niekoho iného.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
Uživatelský avatar
thechosenone729

V.I.P
 
Příspěvky: 490
Registrován: 16 črc 2011, 02:35

Na ruce: 2,333.04

 Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Karma: 0
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Dreckstuck » 13 pro 2011, 07:03

Pěkný článek, líbí se mi, že dáváš návod, jak ze sebe to napětí dostat...no jo, někdy to pomůže a někdy ne.
Soudím, že Pánbůh tvoříc člověka, přecenil svoje možnosti. (Wilde)
Dreckstuck

Školák
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12 pro 2011, 13:53

Na ruce: 0.00

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Sam Tektzby » 13 pro 2011, 12:00

Hlavně to chce i realistický pohled na věc, pokud se jedinec bude utápět nad svojí nicotností, tak nepomůže nic. Prostě smířit se sám se sebou a okolí brát, že to holt tak je, hlavně nestrácet hlavu zaskřípat si zubama a jít dál :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9303
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod KillerLP » 19 pro 2011, 21:19

Jo no, tyhle lidi nechápu. Ale když si to tak vezmeš, slabí jsme všichni, jen ne všichni tomu dají průchod a nebo to řeknou nahlas. Nikomu přece nevidíme do hlavy. A s tou pětkou. Co když je dítě, které má velmi přísné rodiče, kteří ho za to mlátí, ponižují, psychicky týrají nebo tak nějak? V tom případě bych nad tím přemýšlela taky. To máte individuální. Jen je nejhorší pocit, že není motivace, a nebo, že všichni na světě jsou slepé nechápavé a sebestředné *CENSORED*. :) To už je pak rovnou na sebevražedné teroristy :D
"Kdo trpí sám, ten trpí mnohem tíž, že vidí štěstí druhých přes svůj kříž."
Uživatelský avatar
KillerLP

Středoškolský čaroděj
 
Příspěvky: 357
Registrován: 30 bře 2011, 19:13
Bydliště: V chybě v matrixu.

Na ruce: 34.82

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Karma: 0
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Sam Tektzby » 19 pro 2011, 22:50

No já ti nevím, mám svý zkušenosti a sebestředný sebemrskačství nikdy nepomohlo. Jedniný co pomohlo je přenýst se nad situací a když to nejde tak se situaci přispůsobit a to ke svý výhodě.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9303
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Razorka Tektzby » 20 pro 2011, 00:11

Velikost problému se nedá určit, nejde říct, že tohle je banalita a tohle je opravdu vážný. Co jeden vidí jako "kravinu", tak pro druhýho to je velký trápení. Někdo, když je smutnej, tak jí čokoládu, nebo se přežírá nebo nejí (můj případ) nebo se prostě sebepoškozuje, uleví se tím, pomůže to a co pomohlo jednou může i podruhé, takže je z toho pak zvyk, závislost. Tvoje přenesení se nad situací drahý, je samo nejlepší způsob, jen si myslím, že určitý % lidí to nedokáže a bez pomoci odborníka skončí špatně...
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Razorka Tektzby

Mysterian
 
Příspěvky: 3631
Obrázky: 1
Registrován: 10 čer 2011, 10:10
Bydliště: Doma :D

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

 Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Karma: 12
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Sam Tektzby » 20 pro 2011, 02:04

To samozřejmě, má přemilá, chápu a ve všem můžu, s tebou má nádherná, jen souhlasit :-* :-*
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9303
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Safira » 10 úno 2013, 22:39

Je velmi jednoduché říct že člověk co se sebepoškozuje nebo se chtěl zabít je slaboch, zbabělec a blázen. O co těžší to mají tito lidé oproti ostatním, kteří si tím nikdy neprošli. Je hodně povrchní říct: Všechno bude v pořádku neblbni. Když člověk sejde z cesty a neví kudy kam, zeptá se na cestu. Ale když se ztratíte ve svém vlastním světě a myšlení máte v hodně husté mlze ani leckdy nevíte, jestli je to skutečné a ničemu nevěříte.
Když se z takových to problémů dokážete vyhrabat ač ne bez duševních i tělesných jizev, jste jiní. Jste někde jinde než vaši vrstevníci, kteří jsou vychechtaní a koukají na vás jak na mimozemšťana.
Zkoušíte se zařadit zpět do života, ale není to vůbec lehké. Budete se sebou bojovat asi celý život.
"Pravda byla vždy vítána kamením. Není snadné ji hlásat: ti, kdo ji vyslechnou, se změní ve vaše nepřátele a chopí se klacků. Nejsou ve skutečnosti proti vám, jen chrání sebe a své lži."
(Osho)
Uživatelský avatar
Safira

Školák
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 0
Registrován: 08 úno 2013, 18:24
Bydliště: Praha

Na ruce: 135.14

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Sam Tektzby » 11 úno 2013, 00:13

Jejich fyzické jizvy jsou ale jejich volbou, takže potom nechápu dovolávání se co je pro koho složitější. Ať je to zaobaleno jakkoliv básnicky po ořezu vychází jedinné, on se zranil protože mu to tak přišlo v hodné, je to jeho volba a pokud se dovolává okolí, tak jenom proto aby to ukázal a ne proto aby hledal cestu. Problémy nejsou o náhledu ostatních, ale o tom aby si je dotyčný vyřešil sám a ostatníma se nezaobíral. Pokud dává své jizvy na obdiv, tak jen proto že je na obdiv dávat chtěl. Alfa Omega.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9303
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Re: Sebepoškozování

Příspěvekod Safira » 11 úno 2013, 00:40

Nemluvím o vychloubání typu ,,hele všichni koukejte, nevšímali jste si mě tak jsem se pořezal" O tom to není, nemocný člověk nedokáže sám rozlišit co je dobré a co ne. Sám tak hledá cestu, protože neví komu může věřit spoléhá jen na svou zmatenou mysl. Je to kruh.
"Pravda byla vždy vítána kamením. Není snadné ji hlásat: ti, kdo ji vyslechnou, se změní ve vaše nepřátele a chopí se klacků. Nejsou ve skutečnosti proti vám, jen chrání sebe a své lži."
(Osho)
Uživatelský avatar
Safira

Školák
 
Příspěvky: 69
Obrázky: 0
Registrován: 08 úno 2013, 18:24
Bydliště: Praha

Na ruce: 135.14

 Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Další

Zpět na Životní zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníkůZásady ochrany osobních údajů