sebevrah

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

sebevrah

Příspěvekod Albrecht » 30 bře 2014, 19:55

Dobry den,dlouho jsem uvažoval jestli mam tady napsat nebo ne, jsem tady novy,ani nevim jestli sve trapeni pišu do spravneho tematu.Nedavno mi zemřel blizky rodiny člen,neunesl tihu života a spachal sebevraždu provazem.Docela dost mě to vzalo a musim stale na něho myslet,a něco mi řika,"že neni tady mezi nama a ani tam,kde po smrti patři.Něco mi řika, že sebevraždou jeho duše stejně nema klid.Jak to vlastně je? Diky Albrecht
Albrecht

Školák
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 bře 2014, 19:30
Bydliště: ostrava

Na ruce: 9.40

 Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Karma: 0
Re: sebevrah

Příspěvekod thechosenone729 » 31 bře 2014, 01:11

Podľa mňa je to tak že ak sa máme na tejto planéte ako duše zlepšovať v niečom tak smrť spôsobená sama sebe nič nerieši, takého to človeka nečaká nič aj tak sem bude musieť prísť znovu a znovu pokiaľ sa nedostane na istú úroveň. Akurát že týmto činom si v ďalšom živote pridal trošku viac problémov, a tak snáď to nebude tak zle. Ale ak si myslíš že bol veľmi pripútaný je možnosť že stále tam niekde poletuje ale vzhľadom na to že spravil to čo spravil by to nemalo byť ono.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
Uživatelský avatar
thechosenone729

V.I.P
 
Příspěvky: 490
Registrován: 16 črc 2011, 02:35

Na ruce: 2,333.04

 Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Karma: 0
Re: sebevrah

Příspěvekod Martin108 » 31 bře 2014, 23:54

Existuje celá řada názorů a teorií. Já zastávám ten, že každý má právo na sebevraždu, ale měl by si být vědomý toho, kolik starostí a smutku ostatním způsobí. Sebevraždy jsou mnohdy nejen projevem toho, že člověk už nemůže dál, ale do velké míry taky sobeckosti. Rozhodně bych nikdy neskákal pod vlak, ani u toho nenadělal zbytečně moc nepořádku. Jednoduše bych to vzal nejschůdnější cestou, která ostatním nepřidá moc práce a starostí.

Abych navázal, tak z mého pohledu sebevražda není žádné ultimátní řešení. V životě se stále znovu setkáváme v různých obměnách s tím, co musíme vyřešit a odžít a pokud to teď usekneme, budeme se s tím muset stejně vypořádat zase jinde a jindy.

Jednoduše lidi co tohle udělají nesoudím, ale ani jim moc nefandím. Z mého úhlu pohledu je to smutné, pokud společnost nebo okolnosti člověka dovedou k tomu, aby si sáhl na život a přeji vědomí tvého blízkého příbuzného, aby se znovu zrodilo v dobrých podmínkách, ve kterých se mu nebo jí snadněji podaří vypořádat s tím, s čím má. :)

Pokud je to pro tebe přijatelné a není ti to vyloženě proti srsti, můžeš v mysli zformulovat pár dobrých přání pro vědomí toho člověka a například jeho jménem věnovat nějakou menší částku na charitu, nebo udělat za něj nějaký prospěšný skutek.
Rozhodně mu v mysli odpusť všechno, co jste v minulosti "špatného" spolu prožili a pokud ucítíš pocit vnitřní úlevy, pak si buď jistý, že to přineslo užitek :)
OM MANI PEME HUNG
Uživatelský avatar
Martin108

Moderátor
 
Příspěvky: 703
Registrován: 12 srp 2011, 20:43

Na ruce: 945.70

 Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Karma: 1
Re: sebevrah

Příspěvekod Sam Tektzby » 01 dub 2014, 12:50

Jak řekli kolegové, nic to neřeší a hlavně to nabourá rovnováhu v tom, že podle všemožných mytologií důše je buď upoutána tu a nebo hůř, že ani neví c se stalo. Což může mít hrůzné konce.
Doporučil bychvyhledat všechno co dotyčnému patřilo a nechat to zakopat na posvěcené půdě, pokud to není možné tak vysvětit místo, kde dotyčný zemřel (rituál je na vás, podle náboženství/směru, co zastáváte a nebo je Vám nejblíže).
Pokud ojde k nějakým rejdům, neboj se nás kontaktovat. Něco tu už vymyslíme.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sam Tektzby

Site Admin
 
Příspěvky: 9303
Obrázky: 3
Registrován: 10 čer 2011, 12:57
Bydliště: Sídhe

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Karma: 7
Re: sebevrah

Příspěvekod pohroma » 03 dub 2014, 19:45

Duše sebevraha bývá velmi zmatená. Ve většině případů k ukončení vlastního života dochází ve chvílích, kdy je člověk v obrovském psychickém vypětí a často si v té chvíli ani není schopen uvědomit všechny následky, které sebou takovýto čin nese. A jeho duše ještě zpravidla nebývá připravena na odchod. Neví, co má dělat, kam po smrti odejít a zůstává často v blízkosti své rodiny. A neskutečně trpí. Stále dokola znova a znova prociťuje vše, co prožíval od chvíle rozhodnutí svůj život ukončit. Taková duše potřebuje odpuštění od svých blízkých, ale ti to ve většině případů netuší. A po čase to může dojít tak daleko, že svým blízkým může začít odčerpávat energii, kterou také on sám potřebuje. Odpusť tedy svému příbuznému, opravdově a z hloubky svého srdce. Pokud bude duše moci odejít tam – za světlem, může se s tebou přijít rozloučit ve snu. Pokud po probuzení pocítíš nevysvětlitelný klid a úlevu, věř, že duše odešla tam, kam patří. Do světla.
Uživatelský avatar
pohroma

V.I.P
 
Příspěvky: 269
Registrován: 09 črc 2009, 19:30
Bydliště: Středočeský kraj

Na ruce: 1,030.26

 Poděkoval za: 17 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Karma: 0

Zpět na Životní zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníkůZásady ochrany osobních údajů