Shoppingaddict

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Shoppingaddict

Příspěvekod Arpaix » 07 pro 2012, 02:21

O zavislosti na nakupovani. J amam velmi rada stribro, antique,ale i kosmetiku a obleceni. Miluji nakupovani, sbiram stribro snad vice jak 20 let,a jsem i zavisla na nakupovani. Nemohu ve meste jit kolem obchodu se starozitnostmi,abych nekoupila neco ze stribra, nejcasteji svicny, kalichy, sperky, to same i znackova kosmetika, obleceni, boty.
Doma mam jiz v kpupelne snad 100 parfemu, kolinskych vod, vod po holeni (jsem transgender a pouzivam vyhradne panskou kosmetiku), skrine plne obleku znacek: Cartier, Davidoff, Hugo Boss. Bot mam vice jak 100 paru, ani to neunosim. Sportovni obleceni on: Levis Strauss, Calvin Klein, Dolce Gabana, Adidas, Nike, Puma...a stale jen nakupuji.
I kdyz ziji daleko od mesta, tak nyni je snadne nakupovat po internetu, napriklad net-drazba ve Finsku s nazvem Huutonet, kde se da kupovat stribro, starozitnosti, obleceni, kosmetika.
Neni snad jediny den, abych nekoupila neco ze stribra po netu,a nyni pred vanoci to maskuji"nakupovanim darku".
Je to snadne, vyvolavam cenu tak dlouho, dokud zbozi nedostanu, zaplatim kreditni kartou po netu a zbozi mi poslou domu, mohu utratit tisice euro, aniz bych musela opustit dum kde bydlim.
Muze toto jiz byt zavislosti? Nastesti mne to financne neruinuje, mela jsem drive soukromou firmu, pracovala pak jako vedouci pohrebniho ustavu, nyni pracuji+studuji v jinem oboru,ale uz se nad tim zacinala zamyslet.
Je toto zavislost?
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Shoppingaddict

Příspěvekod Drake » 07 pro 2012, 15:49

Dá se říct, že každý má nějakou svou "závislost" a určitě nejste sama, kdo je závislý na nakupování, já osobně znám minimálně 20 lidí, kteří jsou na tom úplně stejně :)
Já jsem například závislý na adrenalinu, zbožňuju zejména rychlou jízdu a podobně :) Jak říkám, každý má tu svou závislost, někdo jich má více.
The will to conquer is the first condition of victory....
Caelitus mihi vires....
Drake

Čaroděj

Na ruce: 842.88

Poděkoval za: 4 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Re: Shoppingaddict

Příspěvekod cora.n » 07 pro 2012, 20:46

Tak závislost na nakupování nepochybně existuje a může se to týkat i vás. Ale pokud vás to nijak neomezuje (zejména finančně), tak asi není důvod to nijak drasticky omezovat :o) (leda snad k procvičení vlastní vůle)
cora.n

Školák

Na ruce: 105.44

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Zpět na Životní zkušenosti