Sila mágie

Magie konkrétně i všeobecně

Sila mágie

Příspěvekod soyss » 23 led 2011, 09:40

Biela mágia:

Znie to veľmi jednoducho a možno dokonca až neuveriteľne, že reč človeka môže mať veľkú moc. A práve naša schopnosť rozprávať je veľmi mocným prostriedkom, ako pôsobiť na seba a iných. Nanešťastie je oveľa jednoduchšie slovom ublížiť, ako pomôcť. Veď stačí nešťastníkovi povedať len pár povzbudivých slov a jeho osud sa môže celkom zmeniť stačí povedať v nevhodný čas nevhodné slová a môžu zapríčiniť nešťastie.

Toto je jeden z dôvodov prečo človek musí pestovať sebaovládanie a dosiahnuť vnútornú rovnováhu, aby jeho slová nepôsobili zlo, aby vravel vždy len to čo je potrebné vravieť a aby vravel naozaj len vtedy, keď chce a nie keď ho k tomu ženie nejaký popud. Nie nadarmo Ježiš povedal: "Nie to čo jete, ale to čo z vás vychádza vás špiní."

Tajomstvo mágie poznali už starí Egypťania, kde bolo náboženstvo doslova na nerozoznanie od mágie. Poznali nie len silu slova, ale aj písma a tie tvorili základ pre magické praktiky. Mágovia tých čias sa museli veľmi dobre vyznať nie len v zaklínadlách, ale práve že aj v písaní, ktorému pripisovali nesmiernu cenu. Pre mágov, hermetikov a alchymistov je to doslova základ.

Zvláštne slová za zvláštnych podmienok môžu pôsobiť na ľudí stimulujúco a otvárajú bránu k ich vnútru, a mantry sa opäť používajú na zamestnanie mysle, aby človek dosiahol "iný" stav vedomia. Slová sa teda dajú využiť ako kľúčová praktika pri snahe o sebazdokonalenie a pochopenie vyšších právd.

O gestách, reči tela a polohách

Mágia môže byť založená aj na gestách a reči tela - to ako sa správame, čo sa snažíme nejakým spôsobom oznámiť alebo vyjadriť, to všetko sa môže zmeniť aj na magickú činnosť. Už len svojim správaním vysielame k okolitému svetu signály, čo sme zač a o čo sa snažíme.

Pri magickej činnosti sa často krát využíva aj táto "tichá" forma komunikácie. Môžu to byť gestá, ktorým rozumie každý (od tých nepekných ako je vztýčený prostredník až po zložité obrazce či pohyby), ale môže to byť aj naše vnútorné vyjadrenie, ktorému nikto okrem nás rozumieť nebude. Na tom vlastne ani nezáleží - dôležité je, aby sme mi rozumeli tomu, čo tým chceme dosiahnuť. Čím viac z našej cielenej idei zviditeľníme, tým viac jej dopomôžeme k realizácii.

Mágia totižto funguje aj na jednoduchých princípoch - existuje svet neprejavený, ktorý sa prejavuje vo svete prejavenom. Ak urobíme zmenu v svete neprejavenom, prejaví sa nutne v tomto svete. Jednoduchšími slovami - najprv existuje len myšlienka, ktorá sa môže, ale nemusí zrealizovať. Všetky javy sveta hmotného majú základ v svete nehmotnom.

Čo sa týka polôh, ide o ďalšiu zaujímavú vec, ktorej niektorý nerozumejú. Najmenej pochopené sú v tomto smere asi východné náboženstvá. Podľa mienky mnohých sú to darmožráči, ktorý celý deň presedia v tureckom (či lotosovom) sede namiesto toho, aby pracovali na poli, alebo boli nejako inak užitočný. Vec sa má tak, že v týchto krajinách si oveľa viac zakladajú na duchovnom živote človeka oproti životu materiálnemu. Tým, že človek ktorý pracuje so svojim vnútrom vykonáva veľmi dôležitú činnosť - pretože objavuje, že on sám je celým vesmírom a nachádza svoju pravú podstatu. Takže, pri rôznych magických cvičeniach či meditácii sa naozaj vyžadujú rôzne zaujímavé polohy. Slúžia na to, aby sme sa ľahšie naladili na svoje vnútro, aby nás čo najmenej rozptyľovalo okolie a aby sme ľahšie ukľudnili zmysli, až príliš zamerané na vonkajší svet. Samozrejme, nie sú povinné, ale rozhodne majú svoj zmysel.

A teraz to najdôležitejšie. Pri mágii nám hrozia všelijaké nebezpečenstvá, ale toto je asi najväčšie - hrozí, že človek sa stane egoistom.

Keď sa niekomu podarí poodhaliť niektoré tajomstvá mágie a dotyčný si uvedomí svoju moc, je veľmi ľahké sklesnúť k tomu, aby ju začal využívať na svoje (zväčša svetské) veci. Ono by na tom nebolo v celku nič zlé, ale pár háčikov to má. Predovšetkým je dobré pamätať na to, že za všetko sa platí a nič nie je zadarmo. S tým úzko súvisia myšlienky na karmu a to, že za všetky svoje činy ponesieme zodpovednosť, takže je dobré držať sa starého známeho - dva razy meraj a raz strihaj. Taktiež tým komplikujeme schopnosť Karmy realizovať sa v našom živote, čo pri troche nešťastia môže viesť až k tomu, že život nakoniec premárnime, hoci na vonok vyzeráme ako tá najduchovnejšia bytosť na svete.

Rozhodne je však dobré držať sa určitých zásad:

* Nezasahovať do cudzej slobodnej vôle
* Nesnažiť sa získavať "niečo" na úkor niekoho iného
* Čo najviac minimalizovať svoje túžby. Čím menej vecí nám chýba, tým sme šťastnejší a tým viac sa môžeme sústreďovať na to, aby sme pomáhali aj iným, čím sa paradoxne sami stávame lepšími.

Zvláštne však je aj to, že existujú veci, ktorým by sme sa mali rozhodne venovať, či už magickým, alebo iným spôsobom. A tým je myslené, že si máme navzájom pomáhať a hlavne liečiť chorých a zranených, pomáhať prekonávať ťažké životné obdobia či rozvíjať svoje duchovné cítenie. Ako hovoria tí, čo prežili klinickú smrť - nebudú sa vás pýtať, kým ste boli a či ste chodili pravidelne do kostola, ale či ste sa naučili milovať. To je najdôležitejšie.

Používanie mágie vôbec nemusí byť zlé, ale odporúčam myslieť na jednu vetu z Corpus Hermeticum - a to, že múdry človek by nemal príliš mágiu používať, pretože všetko je tak, ako má byť...

© by: http://www.carodejnictvo.sk/magia/biela ... magie.html
Čas je len ilúzia, lebo stále je teraz...
soyss

Učeň

Na ruce: 19.59

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Sila mágie

Příspěvekod mira8565 » 23 led 2011, 16:29

To vše je pravda.Magie je mocná a krásná.Znám případy,vyzkoušeno i na sobě.Magii lze použít i na rostliny.Pokud budete mít doma květinu a budete k ni promlouvat zkrze magii.Bude s Vámi komunikovat.Ale pokud praktikujete jiný druh magie.Květina to pozná a začne chřadnout.Některé druhy jsou na to zvlášt citlivé.Dále klinickou smrt jsem prožil.A hodně to člověka změní.A stáva se že je i potom na určité věci citlivější.
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod pentagramové oko » 23 led 2011, 20:50

dobrý článek !no1
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod sochornik » 23 led 2011, 21:39

mira8565: a mohl bys nám víc přiblížit ten zážitek klinické smrti?a také to jak se změnil tvů pohled?
sochornik

Školák

Na ruce: 12.23

Příspěvekod mira8565 » 23 led 2011, 22:29

Nevím co by jste chtěly slyšet.Každý kdo tím prošel říka že letěl tunelem.V tom jim dávám za pravdu.Jenže můj tunel nebyl mnohobarevný ale měl teplou růžovou barvu.Byl to pocit nepopsatelný slovy.Vůbec se mi nechtělo nikam.Krásně a lehce jsem plul tim tunelem.Je to sice už třicet pět let ale pamatuji se na to jako by to bylo včera.Z velké dálky jsem slyšel známy hlas.Volal mě zpátky.Byla to má maminka.Nevím jaká síla mě přitáhla zpět na zem.Ale bylo to jako když vás odněkut vytrnou.Opravdu se to slovy nedá popsat slovy musí se to zažít.Ale bylo mě tam nádherně.Stalo se mi to na kole.Boural jsem a měl jsem proraženou hlavu deset sentimetru na dva.Myslím lebku a krvácení do mozku.Rok upoután na lůžku.Ještě když jsem byl na lůžku.Začali se mi dostavovat zvláštní stavy.Viděl jsem utržky toho co se v blizké budoucnosti stane.Jenže jsem tomu moc nerozumel.Až později když se ty vize začaly plnit jsem vědel o co jde.Po rozhovoru s maminkou mi navrhla že navštívíme doktora.Chodil jsem k němu dva roky.A že se to v pubertě ztratí stále zdůraznoval.Ale nestalo se tak.Mám je do dnes.A zjistil jsem že už na tomto foru jsme dva.Ještě jsem chtěl dodat nevidím do budocnosti jak chci já.Ale přichází to ve vlnách spontálně.

A jak to změnilo můj život?Začal jsem si ho vážít.Dříve mi bylo všechno jedno co se kolem mě děje.Po tomto zážiku se vše změnilo.Nahlížel jsem na dary od života jinak s patřičnou ůctou.A to co normální člověk bere jako nadpřirozeno.Já mám jako uplne normální.Bydlely jsme v dome kde "strašilo".Takže jsem se tomu naučil porozumět.Někdo řekne mám doma ducha.Ale už nehledá příčinu.Hned se jich snaží zbavit.Tak jsem o tak ve zkratce popsal.Protože by to bylo na dlouho.
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Příspěvekod chmatak » 23 led 2011, 23:28

mira8565 píše:Nevím co by jste chtěly slyšet.Každý kdo tím prošel říka že letěl tunelem.V tom jim dávám za pravdu.Jenže můj tunel nebyl mnohobarevný ale měl teplou růžovou barvu.Byl to pocit nepopsatelný slovy.Vůbec se mi nechtělo nikam.Krásně a lehce jsem plul tim tunelem.Je to sice už třicet pět let ale pamatuji se na to jako by to bylo včera.Z velké dálky jsem slyšel známy hlas.Volal mě zpátky.Byla to má maminka.Nevím jaká síla mě přitáhla zpět na zem.Ale bylo to jako když vás odněkut vytrnou.Opravdu se to slovy nedá popsat slovy musí se to zažít.Ale bylo mě tam nádherně.Stalo se mi to na kole.Boural jsem a měl jsem proraženou hlavu deset sentimetru na dva.Myslím lebku a krvácení do mozku.Rok upoután na lůžku.Ještě když jsem byl na lůžku.Začali se mi dostavovat zvláštní stavy.Viděl jsem utržky toho co se v blizké budoucnosti stane.Jenže jsem tomu moc nerozumel.Až později když se ty vize začaly plnit jsem vědel o co jde.Po rozhovoru s maminkou mi navrhla že navštívíme doktora.Chodil jsem k němu dva roky.A že se to v pubertě ztratí stále zdůraznoval.Ale nestalo se tak.Mám je do dnes.A zjistil jsem že už na tomto foru jsme dva.Ještě jsem chtěl dodat nevidím do budocnosti jak chci já.Ale přichází to ve vlnách spontálně.

A jak to změnilo můj život?Začal jsem si ho vážít.Dříve mi bylo všechno jedno co se kolem mě děje.Po tomto zážiku se vše změnilo.Nahlížel jsem na dary od života jinak s patřičnou ůctou.A to co normální člověk bere jako nadpřirozeno.Já mám jako uplne normální.Bydlely jsme v dome kde "strašilo".Takže jsem se tomu naučil porozumět.Někdo řekne mám doma ducha.Ale už nehledá příčinu.Hned se jich snaží zbavit.Tak jsem o tak ve zkratce popsal.Protože by to bylo na dlouho.

doporučuju knihu Raymonda A Moody život po životě, v té se přímo věnuje tématu provokující otázky a fascinující odpovědi na téma zážitků blízkosti smrti a přežití tzv. klinické smrti, jezdil po státech a mluvil s lékaři, pacienty, atd atd, myslím, že je to první nejserióznější výzkum vedený na toto téma.
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Příspěvekod mira8565 » 24 led 2011, 00:30

Díky četl jsem ji sice je to už nějaký pátek.Ale znovu se do ni podívam.Mám jí v knihovně.Tohle byl muj zážitek.A byl trochu odlišný od těch co popisují jiní.Ale podstata je stejná.Obrázek
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Příspěvekod pentagramové oko » 24 led 2011, 01:19

Míro píšeš ze života a moc hezky,máš spoustu zkušeností jsem
ráda že tu jsi. !no1 !trio!
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Příspěvekod soyss » 24 led 2011, 16:47

mira8565: Pekne si to napísal :) je vidieť, že si život vážiš, lebo si si prešiel svojim. A každý kto toto číta, by si mal s toho zobrať príklad, aj keď je to z časti veľmi smutný príbeh :/
Čas je len ilúzia, lebo stále je teraz...
soyss

Učeň

Na ruce: 19.59

Příspěvekod pentagramové oko » 26 led 2011, 00:37

souhlasím míra je ok a ví o čem mluví. !no1
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Zpět na Magie