Skin-walker

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Skin-walker

Příspěvekod Drake » 02 led 2012, 22:26

Podle amerických indiánů se jedná o nějakou osobu se zvláštní schopností přeměnit se ve zvíře jaké ji napadne, ovšem s podmínkou že musí předtím nosit jeho kožešinu. Existuje o nich spousta legend především u kmene Navajů a dokonce i pár svědectví, jedna zajímavá událost se stala ve Wyomingu. Myslím si, že se jedná o velmi zajímavé tvory. Četl o nich někdo něco? A co si o nich myslíte? :)
The will to conquer is the first condition of victory....
Caelitus mihi vires....
Drake

Čaroděj

Na ruce: 842.88

Poděkoval za: 4 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Re: Skin-walker

Příspěvekod Sam Tektzby » 03 led 2012, 01:52

Normální legendy alá vlkodlak, v evropě jsme měli to samý s bersekrama, kteří se oblékali do medvědin, pak vypili něco zmatlávajícího a nakonec šli do bitvy "za mědvědy" :D
Nošení kůží je doložené, ale pozor-pokousání je urbanistickej mýtus co vyšel ve známost skrze B-horrory. Které byly inspirované původně mýtem Wendingo, jinak je možný odkaz na hledání totemového zvířete, ale to už je něco jiného, než tenhle mýtus. Samozřejmě všechno fůzuje, takže se můžeme setkat kooperaci v obou náhledech :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 24 bře 2012, 22:49

Totemových zvířat mám sice víc, ale jedno jsem poznala podle toho, že na mě "zaútočilo". Bylo to tak před osmi roky na koupališti. Byla jsem na dece a začal nade mnou kroužit havran, bylo to spíš ještě mládě, pak šel níž, tak jsem se z deky zvedla a pořád na mě dorážel, dotkl se zobákem mýho břicha, jen jemně, nic mi neudělal. Pak dlouho nic a minulej rok, opět v létě, zase havran, už dospělej a jen seděl někde poblíž, bylo to několikrát. Takže by se dalo říct, že si mě našel sám.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 24 bře 2012, 22:51

Há tu mám taky vždycky jednoho na střeše a navzájem se pozorujeme, jednou na mě "zaútočil" leguán. Takže tu máme další shodu :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod cora.n » 29 bře 2012, 11:51

Jak zmínil Sam, je opravdu spousta legend o různých měničích (povětšinou ve zvířata, ale stát se může kdeco) po celém světě a je spíš výjimka, pokud nějaký národ takovou legendu nemá :o) Někde šlo o prokletí, někde o schopnost od bohů a někde prostě jen o vrozenou (příp. magicky získanou) vlastnost.
Co si o nich myslím... no, to už je další otázka. Musím říct, že mě před pár lety hodně fascinovali, ještě bych asi našla nějaké své zápisky z té doby (bohužel daleko odsud a většinou na papíře). Nemůžu říct, že bych byla přesvědčená, že je to nesmysl (a kdyby by mi někdo dokázal opak, tak bych byla opravdu ráda, vážně), ale nenašla jsem nic, co by nasvědčovalo, že takoví lidé opravdu dnes jsou. Takže tak :o)
cora.n

Školák

Na ruce: 105.44

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy