Šotek

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Šotek

Příspěvekod wendyK » 06 říj 2013, 10:32

Opět nevim kde toto téma začlenit ale napíšu to sem . Nejenže mně to zaujalo ale taky docela pobavilo :-D Nevíte mi někdo vysvětlit co jsou nebo čím se vyznačují šotci ? Já sem se jen dočetla že jsou to škodolibí skřítci, nejméně nebezpeční ze všech démonů a přeskakují se a plazí se ze stínu do stínu . Že se jim připisují postrácené nebo přemístěné věci v bytě např. ponožky klíče...Celkem sranda !smejesa! Ale zaujala mě věta o nejméně nebezpečních démonech :-D To by chtělo vysvětlení... 'netoptr'
wendyK

Školák

Na ruce: 270.21

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Šotek

Příspěvekod Pietko » 06 říj 2013, 10:51

wendyK píše:Opět nevim kde toto téma začlenit ale napíšu to sem . Nejenže mně to zaujalo ale taky docela pobavilo :-D Nevíte mi někdo vysvětlit co jsou nebo čím se vyznačují šotci ? Já sem se jen dočetla že jsou to škodolibí skřítci, nejméně nebezpeční ze všech démonů a přeskakují se a plazí se ze stínu do stínu . Že se jim připisují postrácené nebo přemístěné věci v bytě např. ponožky klíče...Celkem sranda !smejesa! Ale zaujala mě věta o nejméně nebezpečních démonech :-D To by chtělo vysvětlení... 'netoptr'

Najskor to bude nasa skleroza. Je lahke zhodit vlastnu neschopnost, alebo nedostatok na vonkajsie sily.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 06 říj 2013, 20:20

šotek a nejmíň nebezpečný, to bych netvrdil.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Pest » 23 led 2014, 21:18

Snad nevadí, že oživím dlouho nepoužívané vlákno.
Co to tedy onen "šotek" vůbec je?
A bylo by možné, aby někdo znalý sestavil třeba něco jako "přehled démonů" (např. dle stupně nebezpečnosti)? Byl bych mu velmi vděčný. :)
Pest

Školák

Na ruce: 833.24

Poděkoval za: 4 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 úno 2014, 23:14

Proč sestavovat myslím, že ve spisech de Spiny je popsaný. Myslím, že to byla práce se jménem kompletní kniha démonů a andělů, nebo nějak tak. vyšlo to v anglickém vydání. Kde byl šotek mezi goblinstvem. Dále pokud to vezmeme podle Gauzza (compendium maleficarum), tak tam by to měl být démon země. Ale nejsem si moc jistý, protože tam jsou i démoni temnoty (v českém překladu špatně přeložení noci) a to jsou také škoolibci, ale bojící se tmy (tu vycházel s připodobnění ke Trollům, kteří při světle kamení podle folklóru). Proto si mysllím, že Alfonsova (A. de Spina) je nejvěrnější, jen bych varoval aby si čítající nepletl s démonstvem zlotřilým, což je také jedna z rodin, které jsou uvedeny.
Prapůvod ale musíme hleat dál, ono těhle škodilů je celá řada. Co se týče démonologie, to jsem vypsal výše. Co se týká ale jeho původu, tam můžeme hádat. Já se samozřejmě přikláním k démonologickému výkladu, protože beru v potaz to, že to býval služebník nižší úrovně a to povětšinou vtělovaný jakožto pomocník čarodějnitva a černokněžnictva. Jsou tu ale další se kterými si to nesmíme plést, jako irští Leprechauni, Pookové, nadále pak plivníci etc.
Ti mají ale spůvodním Šotkem pramálo společného, spíše naopak dochází k jejich zaměňování.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod wendyK » 11 bře 2014, 17:17

A co tak napr. Polednice? ono ja temhle skritkum a vilam a podobnym postavam zprvu neverim .Jenze na necem tyhle pribehy a povery musi mit zaklad. Jen tak si nekdo bytost podle mne nevymysli.Trolove, elfove , vodnici, vily atd...Mamka dokonce zna chlapka ktery nasledkem jedne nehody tyhle bytosti vidi (neuderil se do hlavy). A to je celkem zajimave vypravani :)
wendyK

Školák

Na ruce: 270.21

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 19 bře 2014, 15:58

No ono možná kdyby jsi začala víc číst o vílách, spíše jak o lidech z lesů co unášejí lidská nemluvňata a nahrazují je vlastním potomstvem a nebo o vodnících coby andělech padlých z nebes do vodstev a nebo o Trollech co za nocí odtahávají děti do svých jeskyní, kde je následně pojídají. Možná by jsi to začala brát o něco víc vážně.
Ono o že to nevidím stále neznamená, že to není.
Sam Tektzby

Site Admin

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy