Spalovac Mrtvol

Vše okolo filmu

Spalovac Mrtvol

Příspěvekod Arpaix » 30 dub 2011, 19:49

Koupila jsem si po netu film na dvd Spalovac mrtvol, vynikajici cesky film, s VYBORNYM HERCEM v hlavni roli, panem Hrusinskym.
Je to nejslepsi cesky film co jsem videla a je vyborne technicky proveden!
Hlavni "hrdina" pan Kopfrkingl ktery pracuje v krematoriu,a je priznivcem Tibetske knihy, ma zenu zidovskeho puvodu a 2 deti, ktere miluje.Obcas chodi do bordelu,ale o svoji rodinu se stara.
Az pozna pritele z valky ktery se snazi mu nutit nacistickou ideologii. Kopfrkingl se zacne pomalu menit, ale povaha psychopata byla jiz drive v nem, ale az po nastupu nacismu se zacne projevovat.
Tento clovek uda sve zamnestnance gestapu, i sveho chefa, aby sam se stal vedoucim krematoria, ma radost z sebevrazdy zamnestnance na ktere mel i on sam vliv, az nakonec zavrazdi sveho syna, ukladne pri tom kdyz mu ukazoval krematorim, nebot jeho syn je 1/2 zid. Pak zavrazdi i svoji zenu tim, ze ji chadnokrevne obesil v koupelne,a pokusil zavradit i svoji dceru ktera mu unikla.
Film je velmi pusobive proveden, atmosfera pri ktere mrazi v zadech,a vyborny herecky projev vsech hercu.
Velmi doporucuji.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Spalovac Mrtvol

Příspěvekod Mimars » 30 dub 2011, 20:19

Díky za tip, podíval jsem se na ČSFD a vypadá to velice zajímavě... určitě se na to podívám, takové filmy mám moc rád (teď nemyslím brutalitu nebo vraždy :)).
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn... :-)
Mimars

Učeň

Na ruce: 0.00

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod beranyduc » 30 dub 2011, 21:34

Nejlepší český "horor":)
beranyduc

Školák

Příspěvekod mira8565 » 01 kvě 2011, 07:43

Nevim nevim.Mě zaujal film "tma".Je to také český horor.A je slušně natočen.Jinak Hrušínský to byl (PAN herec)!!
Audiatur et altera pars
mira8565

Vysokoškolský čaroděj

Na ruce: 71.24

Příspěvekod Lilit123 » 02 kvě 2011, 06:01

Já nemám pocit, že by spalovač mrtvol byl nějaký moc dobrý film. (Možná už se mi zprotivil kvůli tomu, jak nám to neustále předhazujou ve škole.)
Já teď budu dělat maturitu a máme to mít jako povinnou četbu k maturitě. Paní učitelka řekla, že nám film může dost pomoct, ale že to máme brát s rezervou. Filmy nikdy nejsou úplně přesně podle knihy. Vždy je tam něco jinak než v knize.
Ale to jsem chtěla říct, že jak nás nutí k tomu, abychom se to naučili (i vešekré charakteristiky všech osob; nejen u spalovače mrtvol, ale i u ostatní povinné četby), tak je to nelepší způsob, jak to někomu absolutně zhnusit. Už se nemůžu dočkat, až bude maturita za mnou. Konečně mi nikdo nebude přikazovat, co mám číst a na co se mám koukat, ... Atp.
Lilit123

Školák

Na ruce: 15.33

Poděkoval za: 2 příspěvky

Příspěvekod chmatak » 03 kvě 2011, 17:28

souhlasím s většinovým názorem, že spalovač mrtvol je sračka a p. Hrušinský byl bůh :-)
Memento mori
chmatak

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Zpět na Film