spánková paralýza

Chcete se přidat do naší komunity a něco o nám o sobě sdělit? Tady máte možnost!
Pravidla fóra
Název topicu = Váš nick
V topicu uveďtě o sobě nějaké info, jako např. co posloucháte za kapely, , kolik Vám je, co studujete nebo čím se živíte, z kama jste, co děláte ve volném čase, odkud víte o tomto fóru ..atd. Klidně jakékoliv další info (samozřejmě žádné z těch co jsem vypsal není povinné, vše je dobrovolné, je čistě na Vás jak se představíte.

spánková paralýza

Příspěvekod Olinka80 » 24 zář 2009, 19:37

Dobrý den,jsem zde nová a chtěla bych se svámy podělit,jaké mám zážitky.Poslední dobou se mi stává,tedy jen ve spánku,jakoby na mě někdo mluvil.Párkrát jsem cítila jak mě někdo hladí po tváři nebo fouká do ucha.V tomto okamžiku se vždy snažím probudit,ale dostanu se jen do nějakého polospánku a pořád si říkám,že musím otevřít oči a zvednout se.Snažím se ze všech sil,ale prostě to nejde a čím víc se snažím,tak tím větší pocit mám,že v pokoji někdo je a snaží se na mě mluvit.Nevím co říká,nedokážu to vnímat a soustředím se jen na to,abych rychle otevřela oči,protože mě to děsí.Taky slyším třeba jak se v kuchyni po dlažbě posouvá židle nebo jak se otevírají dveře,když se mě podaří jen na vteřinku pootevřít oči,tak ty dveře dokonce vidím jak se otevírají.Chtěla bych se toho nějak zbavit nebo se to naučit ovládat,protože mám z toho strach.Nikdy před tím se mi nic podobného nedělo,až ted' posledního půl roku a vždycky v tehdy,když jsem sama doma,pokud je doma nějaký člen rodiny,tak nikdy.Pokud máte někdo podobný zážitek nebo alespoň názor,tak prosím napiště,budu se těšit.S pozdravem Olina.
Olinka80

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: spánková paralýza

Příspěvekod panter » 26 zář 2009, 00:06

Ahoj. Nechcem hovoriť o tom, čo spôsobuje tvoje pocity, podstatné je, že sa bojíš, a nemôžeš sa prebudiť. Toto sa môžeš naučiť tak, že si pred spánkom budeš hovoriť sama pre seba, že to dokážeš zvládnuť. Povzbudzuj sa, a predstav si, že keď sa prebudíš, budeš oddýchnutá, a plná energie. Prebudíš sa, kedykoľvek si na to pomyslíš. Toto si opakuj každý večer, až kým to nezačne fungovať. Prajem ti sladké sny.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
panter

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 27 zář 2009, 08:29

Spankova paralyza je celkem casty jev.
take mam podobne zazitky.
Byt Tebou, tak se uvolnim a proziju si to plne.
jednou to skonci a pak mozna Ti bude chybet.
Ten, kdo k Tobe chodi v noci Ti pomaha.
Jsem si celkem jista, ze je to typ andela.
Uvolni se. uzij si to a nez pujdes spat, pomodli se.
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Olinka80 » 27 zář 2009, 11:16

Ahoj,děkuji vám za komentáře,ale nemůžu souhlasit s názorem,že je to něco co mě pomáhá,nebo nějaký typ anděla.Já z toho rozhodně žádné dobro necítím a je to něco co mě opravdu děsí,cítím z toho spíš nějaký druh zla.Proč by mě děsilo něco co má dobré úmysli?Zjistila jsem,že co mě opravdu pomáhá je myslet před spaním na pozitivní věci,tímto se to dá trochu omezit,aby se to pak neopakovalo tak často.Když se toho zbavím,tak chybět mě to rozhodně nebude,je to zatím nejhorší zážitek co jsem kdy poznala.S pozdravem Olina.
Olinka80

Školák

Příspěvekod kajra » 27 zář 2009, 21:01

Milá Olinko, to, co popisuješ se podobá jednomu druhu děsivých snů, které většinou způsobuje podvědomý strach ze smrti. Setkala jsem se s klienty, kteří popisovali dokonce, že se jim vrací sen o tom, že leží, nemohou se pohnout, ale všechno kolem cítí a slyší. Vědí, že si všichni myslí, že ten dotyčný zemřel. Slyší jejich nářek, slyší přípravy na pohřeb. Jeden pán dokonce věděl, že leží na pitevně, vnímal okolní chlad a slyšel jak se patolog chystá do něj řezat. Jsou to opravdu děsivé noční můry. Všichni je popisují jako velmi živé a intenzivní. Prožívají obrovský strach a zoufalství. V té chvíli si myslí, že je to všechno pravda a skutečně se to právě děje. Jedna mladá dívka se kvůli tomu bála usnout a užívala povzbuzující prostředky, aby vydržela být vzhůru. Nakonec se ocitla v nemocnici po kolapsu z vyčerpání a po zotavení přišla ke mně a prosila o pomoc. Věřím ti, že to, co prožíváš je hodně nepříjemné. Pokus se používat metody hlubokého uvolnění (autogenní trénink) a před spánkem si říkej, že prožiješ klidnou noc, bez zlých snů, tělo i mysl si odpočine, ráno budeš svěží a v dobré náladě. Je dobré si pořídit nějakou relaxační hudbu a uvolňovat se při ní. Pokud ti to bude činit potíže, ozvi se a já ti mohu poslat vzorový text, který si můžeš namluvit na CD a před spaním si jej pouštět do sluchátek. Nebo ti mohu i takové CD namluvit já. Jak budeš chtít. Ovšem mohlo by se stát, že ani metoda autogenního tréninku moc nezabere. Pak bude potřeba najít příčinu těchto snů. Mohla třeba vzniknout díky nějakému zážitku, na který si již dávno "zapomněla", tedy zasunula jsi jej hluboko do podvědomí. Ve spánku se ale tento zážitek dostává ze skrýše ven a mění se v cosi naprosto odlišného. Pokud se podaří příčinu najít, lze jej jednoduše, pomocí hypnózy znovu navodit, prožít a nechat odeznít. Neboj se vyhledat psychloga. Ráda bych ti pomohla, ale asi nejsem z tvého regionu. Každý jiný psychlog to ale zvládne stejně dobře. Držím ti palce.
kajra

Školák

Příspěvekod Olinka80 » 01 říj 2009, 16:14

Dobrý den,děkuji vám za příspěvky.Paní Kajro bylo by prosím možné aby jste se mi ozvala na e-mail okoliskova@seznam.cz?Moc mě zaujal váš příspěvěk a pokud možno,tak bych se chtěla dozvědět více o metodě kterou jste mi doporučovala,mám namysli autogenní trénink.Děkuji.S pozdravem Olina.
Olinka80

Školák

Příspěvekod sweetgirl1 » 04 lis 2010, 23:17

taky si nemyslím,že je to nějaký druh anděla bo co ?dobro?už vůbec ne!nemyslím si že kdyby to bylo dobré určitě by mi to nepůsobilo něco z toho co mi to působí! to že se nemůžu pohnout,nemůžu křičet a jako by mě ještě někdo držel za ruce.jednou jsem viděla i osobu v plášti s kapucí na hlavě,sedl si ke mě,a škrtil mě?náznak dobra?ani náhodou.nebo když ležím na boku a cítím že za mnou někdo je a jezdí mi nejspíš nožem po zádech?náznak dobra?taky ne!
sweetgirl1

Školák

Příspěvekod Ronins Tiger » 05 lis 2010, 12:31

sweetgirl1 píše:taky si nemyslím,že je to nějaký druh anděla bo co ?dobro?už vůbec ne!nemyslím si že kdyby to bylo dobré určitě by mi to nepůsobilo něco z toho co mi to působí! to že se nemůžu pohnout,nemůžu křičet a jako by mě ještě někdo držel za ruce.jednou jsem viděla i osobu v plášti s kapucí na hlavě,sedl si ke mě,a škrtil mě?náznak dobra?ani náhodou.nebo když ležím na boku a cítím že za mnou někdo je a jezdí mi nejspíš nožem po zádech?náznak dobra?taky ne!

A poprosil jsi anděly o svou ochranu? Jestli ne,tak to budeš mít těžký do té doby než budeš schopen uvědomit proč se tohle děje.Vše má svůj smysl i když to člověk někdy,nebo dost často nechápe.Zkus se spojit s anděli na úrovní ducha a měj víru :-)
Ronins Tiger

Školák

Zpět na Jste tady noví? Představte se nám..