Spirituálny satanizmus - čo to je?

Magie konkrétně i všeobecně

Spirituálny satanizmus - čo to je?

Příspěvekod Miyame » 10 zář 2013, 16:08

Keďže môj pôvodný topic bol uzamknutý pred tým než som sa mohol rozpísať, tak som založil nový a teraz si dám záležať, že všetko popíšem dostatočne zrozumiteľne aby nenastali ďalšie neporozumenia.

Predslov:

Keď Vás čitateľov môžem poprosiť, keď budete čítať o spirituálnom satanizme nepozerajte sa na to z pohľadu vášho vierovyznania alebo či to pokladáte už od začiatku za hlúposť, či skáčete ku unáhleným záverom predčasne. Všetko čo napíšem čítajte ako nezainteresovaný čitateľ, ktorý len príma informácie a logicky nad nimi rozmýšľa, či to dáva zmysel alebo je to absolútny blud. Obraz o spirituálnom satanizme si spravte až keď všetko prečítate alebo keď dostanete odpovede na otázky, ktoré Vás napadnú. (a verte, že ak to budete čítať svedomito tak aj napadnú!) Keď ja som o tom sám začal čítať tak som na to pozeral absolútne neveriacky ale čím viac som o spirituálnom satanizme zistil, tým viac mi to všetko začalo dávať zmysel. Takže dúfam, že neskočíte ku unáhlenému záveru, tak užite si čítanie, skúsim to udržať čo najstručnejšie lebo o spirituálnom satanizme je DOSŤ veľa materiálu a prepísať všetko by bolo nad moje sily.

Všetko čo viem mám od ostatných satanistov, sociálnych group a stránok o SS. Viem znie to pochybne a strašne podozrivo ale dajte tomu šancu. Ako som povedal nebudem tu vypisovať všetko o spirituálnom satanizme, pretože vypísať všetko čo viem o spirituálnom satanizme by bolo naozaj na dlho! Takže urobím Vám úvod a ak vás to zaujme tak si budete môcť čítať ďalej. Škoda ale, že len po anglicky. Texty o spirituálnom satanizme sa nikomu do CZ/SK prekladať zatiaľ nechcelo.

Ale bol by som rád keby ste sa do tých článkov začítali, je to naozaj zaujímavé čítanie, aj keď tomu neveríte. ;)

Spirituálny satanizmus:

Na začiatok uvediem jednoduché fakty, čo som sám pochopil o "spirituálnom satanizme". (od teraz už len SS - nie, nejde o nacistické zložky!)

• SS nie je odnož alebo odpoveď na kresťanstvo a ani na žiadne iné náboženstvo.
  • SS predchádza všetky ostatné náboženstvá.
  • SS nemá nič spoločné so zlom.
  • SS nie je o smrti, o krvavých/ľudských obetách, o sebatrýznení a neviem čo ešte.
  • SS nie je anarchia a spirituálny satanisti sa riadia zákonmi.
  • SS nie je o slepej viere v niečo.

Spirituálny satanizmus nemá nič spoločné so žiadnymi sektami, skupinami, frakciami atď. Nemá nič spoločné s LaVeyovím satanizmom a ani s ničím čo ste mohli vidieť o satanizme vo filmoch/hrách/knihách, lebo väčšinou vyobrazenia satanizmu v nich, sú nesprávne!

• SS je o posilňovaný našej duše.
  • SS je o spirituálnom rozvoji.
  • SS je úzko spätý s vedou.
  • SS povzbudzuje v hľadaný vedomostí a rozvíjaní sa.
  • Spirituálni satanisti môžu komunikovať so svojimi bohmi.
  • Jedným z najhlavnejších cieľov SS je dosiahnutie božskej úrovne - "Godhead".

Satan:

• Najvyšším bohom SS je Satan/Lucifer/Enki. (má mnoho mien)
  • Satan je pôvodne Sumerský boh! Áno, boh, nie žiaden "padlý anjel".
  • Satan nie je žiaden diabol s červenou kožou, rohmi a chvostom. Biblické označovanie za "temného/zlého" je absolútne nepravdivé. Satan je výzorom nordickej rasy, s blond vlasmi, modrými očami a bielymi krídlami, oblečený v bielej róbe. (takto ho opisujú všetci satanisti, ktorý ho stretli)

Nenapísal som toho veľa, prakticky som popísal len okrajové veci ohľadom SS ale dúfam, že to pochopíte, nemám v úmysle prepisovať texty a informácie, ktoré sú už dávno na internete a predpokladám, že väčšina z Vás tu po anglicky vie. :)

Už len tak na záver a potom vám dám všetky odkazy s textami o tejto téme:

• SS pokladá kresťanstvo za urážku. (po prečítaný všetkých odkazov a preskúmaním tých stránok a troške logického uvažovania pochopíte)
  • SS nediskriminuje v sexuálnych preferenciách.
  • V SS preberáte sami za seba zodpovednosť!
  • SS nepodporuje ale ani nezakazuje používanie drog, lebo je to vaše aj keď hlúpe rozhodnutie.
  • SS nechce slepú vieru od svojich vyznávačov a ani nechce aby ste sa slepo modlili v kostoloch každú nedeľu. SS chce len každodenné posilňovanie samého seba a neustály rozvoj našich osobností. (nebudem vysvetľovať, pochopíte zo stránok)
  • V SS nie sú žiadny kňazi ani sprostredkovatelia medzi vami a bohmi. Všetko je medzi vami a daným bohom.

SS je tak rozsiahla vec, že už sa oňho zaoberám viac ako 3 mesiace a stále neviem ani polovicu o SS. Viem, že keď sa trošku začítate narazíte naozaj na prekvapivé a možno aj zdrvujúce info a budete si vravieť: "Toto je totálna blbosť, neverím tomu!", to je absolútne normálne, každý spirituálny satanista tým prešiel. Pokiaľ nechápete a chcete vedieť čo mám na mysli, tak len študujte tie stránky a po čase zistíte čo som myslel. :P

Tak dúfam, že to bude pre vás zaujímavé čítanie, pre mňa bola (keď som ho našiel) a aj stále je, dúfam, že to budete čítať s čistou mysľou a nebudete hneď od začiatku nadmerne skeptický. Tak ja idem teraz meditovať, tak si to užite, mne prečítanie trvalo niekoľko dní a to ešte stále som neprečítal všetko. Stránka je niekedy dosť zle napísaná, lebo niektoré informácie sa opakujú alebo so trošku rozhádzané ale určite pochopíte to. Dúfam, že sa nájde niekto s kým by som mohol na túto tému diskutovať, rád filozofujem o takýchto veciach.

Keď sa budete chcieť na niečo opýtať tak s radosťou odpoviem, keď som ja začínal s SS, tak som mal viac ako 20 otázok hneď po prečítaný pár strán. :D

EDIT:

Zabudol som povedať, že obrovské množstvo informácií o SS som vôbec ani nespomenul.

Nepovedal som koľko je bohov, kde sa nachádzajú, ako sa nazývajú, ako vyzerajú? Čo je to "strážca"? Aké výhody má SS? Aké učenia a cvičenia má SS? Ako dlho trvá zvládnutie učenia? Čo je to "kundalini serpent"?

A mnoho mnoho ďalšieho, rád by som tieto témy rozobral aj tu, ale je toho naozaj veľa a pokiaľ by nebolo s kým o týchto veciach filozofovať tak sa mi to neoplatí.

Edit.: by Sam pro odkazování na stránky s urážlivým obsahem, viz porušování práv a svobod jedince ve směru vyznání + sebeproklamace (varování první)!!
Naposledy upravil Miyame dne 10 zář 2013, 16:35, celkově upraveno 1
Miyame

Školák

Na ruce: 278.30

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Spirituálny satanizmus - čo to je?

Příspěvekod martink » 10 zář 2013, 16:35

Jestliže je odkaz vložen v logickém kontextu a správně (CODE) nic nebude mazáno.
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Drapi » 10 zář 2013, 18:15

Takže zaprvé. Enki, neboli sumérský Satan, jak jsi ho popsal výše je pouze ekvivalent Satana z bible. To znamená, že se skutečným satanismem něco opravdu něco společného má. A pak zadruhé. Nechápu, proč se "prachobyčejný" duchovní rozvoj musí skrývat za tak až zbytečně složitou mytologií. To, co jsi zde popsal je obyčejný styl života s prvky duchovního rozvoje. Ať už to má něco společnýho se satanismem, nebo ne, tak nechápu proč to dělat složitější.
Drapi

Školák

Na ruce: 189.04

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 zář 2013, 20:41

Koukám, že tady se obchází kde může oki, z tohohle tématu jsem out a nebo počkat. Když má tedy mnoho jmen, dokaž mi že se jedná o stejnou entitu. jeden jedinej důkaz, Etymologie slova například. Odpovím za tebe. Je to celé jenom nesmysl, co si vymyslel někdo, kdo partně teologii zahlédl jenom z vlaku. Jmenovat Luxfera a Satana jakožto stejné je nesmysl do nebe volající. Takže příště se drahý Miyame neptej, zda o tom něco někdo neví a nedělej tu reklamu, pokud dojde k jakémukoliv napadnutí jiných věrouk, budu nemilosrdně mazat a to i s příhlednutím toho, že mě Webmaster poprosil o ponechání tématu, pro tentokrát jsem se uchýlil pouze k editaci!! Podobné obcházení a nestání si za příčinou toho, co jsi napsal tu nebudu trpět, protože jak jsem napsal kdysi:

KAŽDÉMU MĚŘÍM STEJNÝM DÍLEM!!
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod martink » 10 zář 2013, 21:00

by Sam pro odkazování na stránky s urážlivým obsahem, viz porušování práv a svobod jedince ve směru vyznání + sebeproklamace (varování první)!!

tak to jsem nevěděl, tak potom jak říká Sam
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 12 zář 2013, 20:22

Tohle je článek, resp. informace, na jejichž základě si dokážu představit něčí zapálení nebo zaujetí tématem. Nicméně právě při dalším nastudovávání informací zapálenej jedinec (nemá to souvislost s napalmem :p ) nebo zaujatej jedinec (nemá to souvislost s podjatostí :p ) dojde k tomu, že jsou tu mírně řečeno nesrovnalosti, jak koneckonců už bylo nemírně a trefně poznamenáno :D :-*

"Není nic snadnějšího v manipulaci než skutečnost, že to není/je logické".
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 13 zář 2013, 00:19

Nejradši mám tu část s "fakty", jenž jsou za fakta prosazované nesrovnalosti, jak trefně podotkla má předrahá polovička :-* :-*
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Zpět na Magie