Spirituálny satanizmus

Veškere vyřešené temata

Spirituálny satanizmus

Příspěvekod Miyame » 08 zář 2013, 13:00

Zdravím,

mal by som len menšiu otázočku, vie niekto čo je to spirituálny satanizmus alebo sa oňho zaujíma?

Je to len taký prieskum na začiatok, ak by sa niekto našiel, tak by som rád tému s niekym rozoberal. :D
Miyame

Školák

Na ruce: 278.30

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Spirituálny satanizmus

Příspěvekod Sam Tektzby » 09 zář 2013, 14:44

Nic než satanizmus jako náboženství, ale pochybuju že by s tím normálně přemýšlející jedinec kdy souhlasil.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Miyame » 09 zář 2013, 17:51

Tak ja som sa o spirituálnemu satanizme dozvedel pred pár mesiacmi, keď som sa nudil na nete.

Spirituálny satanizmus nie je satanizmus v normálnom slova zmysle. Ide o spirituálny rast, rozvíjanie a posilňovanie samého seba cez meditácie, jogu, otváranie a posilňovanie chakier, prácu s elementmi, astrálne cestovanie, astrálny zrak, sluch, čuch a hmat a veľmi ďalších vecí.

Klasické kontrastné zobrazenie zlého Lucifera a dobrého Boha v spirituálnom satanizme neexistuje. Spirituálny satanizmus nemá nič spoločné s diablom a už vôbec nič s kresťanskou bibliou alebo s akoukoľvek svätou knihou.

Je to celkom zaujímavá téma, takže keby bol záujem tak by som sa tu o tom rád rozpísal, je to dosť obsiahla téma a nebojte nevnucujem nikomu tieto "cvičenia". Ja sám v spirituálnom satanizme nie som nejako extrémne pokročilý. :D
Miyame

Školák

Příspěvekod Drapi » 09 zář 2013, 19:25

Takže se dá říct, že to je zbytečně pojmenování něčeho, co už pojmenováno je... A hlavně ten název nedává smysl...
Drapi

Školák

Na ruce: 189.04

Poděkoval za: 2 příspěvky

Příspěvekod Miyame » 09 zář 2013, 20:05

Nie tak úplne, je to satanizmus ale nie taký satanizmus ako je verejne známy alebo ako je väčšinou prezentovaný v médiách. (filmoch, hrách, knihách...)
Lebo celkový obraz "satanizmu" je prekrútený v očiach verejnosti. Stačí povedať "satanizmus" a človek si hneď predstaví krv, smrť, obetovanie, diabla atď., čo nemá nič spoločné so spirituálnym satanizmom.

Zajtra tu o tom napíšem dlhší článok, už je neskoro. :)
Miyame

Školák

Příspěvekod Drapi » 09 zář 2013, 20:27

No, při mých omezených znalostech vím, že původní myšlenka satanismu pouze odmítala křesťanské hodnoty. Ale nechápu jak někdo může asociovat víru a duchovní rozvoj. To jsou podle mě 2 oddělené věci. Duchovně rozvíjet se můžeš, ať jsi jakéhokoli vyznání o.o
Drapi

Školák

Na ruce: 189.04

Poděkoval za: 2 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 09 zář 2013, 22:33

Ten kdo tohle naspal musí být upřímě dost mimo. Satanismus je odvracení se od křesťanství, kdo si myslí že je to jinak by měl začít se základní Teosofií a Teologií v globálu. Spirituální statnismus není nic jiného, než uznávání sobeckosti a to formou náboženství, kdo tvrdí opak je jenom rádobytemnořící zaslepenec. Takže souhlas s Drapim, k duchovnímu růstu a osobnímu rozvoji se nemusíš schovávat za nějaké pokřivené modly a nepravdy uvedené kvasifilosofiema, když to jde i bez nich. Popravdě je mi napováženou, ze se ptáš co to je, když pak i sám odpovídáš. Porpavdě se mi hnusí tenhle způsob reklamy!!
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Miyame » 09 zář 2013, 23:05

Toto nebolo myslené ako reklama, pýtal som sa či to niekto nepozná lebo som chcel vedieť či by som o tejto téme nemohol s niekym pokecať a pre ostatných by to mohlo byť zaujímavá teória. Nikdy nezaškodí vedieť niečo aj keď si možno myslíš, že je to hlúposť.

Satanizmus ako ho poznám ja nemá vôbec nič spoločné s kresťanstvom lebo sa datuje dávno pred kresťanstvo a pokladá samotné kresťanstvo za urážku. Ale ako som povedal o tom napíšem viac zajtra.

A tá veta o sebeckosti je pre mňa naozaj urážlivá už len vo svojej podstate. Či kresťanstvo, islam alebo akékoľvek iné náboženstvo je sebecké v istom aspekte. Modlíš sa, prosíš, uctievaš (akékoľvek iné sloveso) aby si sa prihovoril k danému bohu a požiadal ho o niečo. Žiadaš TY niečo pre seba (pre niekoho) od neho. Robíš (väčšinou) sebeckú žiadosť. Ľudia sú sebecký, sebeckosť je všade a sebeckosť je do istej miery absolútne normálna, nikto nie je nesebecký a každý je niekedy sebecký. To nemôžeš poprieť ani ty Same, ja, ty aj ktokoľvek iný je občas/niekedy/často sebecký!
Miyame

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 10 zář 2013, 06:22

Můžu, z hlediska původu slova satanismus, vychází to ze slova Satan. Což je podle křesťanství exilový anděl, podle islámu anděl zla a podle judaismu padlý anděl. Takže je to odnož křesťanství, nepleť si pojmy s dojmy a nastuduj to. Za druhé nepodsouvejmy svž teze o tom jaký je kdo. To je jenom slovíčkaření a to opravdu nesnáším. Tohle je jenom proklamace otázkou, takže reklama a napadání svobody náboženství-viz urážka. Přesouvám do archívu.
Sam Tektzby

Site Admin

Zpět na Archiv