straCH

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Re: straCH

Příspěvekod pentagramové oko » 25 úno 2011, 20:19

jo já měla jsednou velký strach ve vaně,měla jsem tam vizi a
vytáhly mě jen dvě ruce,žádné tělo ani hlava to jsem měla strach.
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Příspěvekod Gatts » 17 srp 2011, 02:15

Strach je vždy zapotřebý nutí nas přemýšlet... jde o to v jaké je to situaci... tohle je slozitější téma já sem za svůj strach vděčný :) mnohdy kvůli němu neudělam hloupost.. ale je pravdou že i přez strach bych riskoval kdyby šlo např. o život někoho pro mě důležiteho (bratr,kamarád atd..) jinom opravdový srab by neriskoval ani v tuhle chvíli..
Gatts

Školák

Na ruce: 26.67

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 17 srp 2011, 03:46

Srab, no nevím. Mě riskování v tomhle ohledu už dávno přešlo, dávám přednost při stresových záležitostech přemýšlet racionálně, daleko lepší, než tvý riskování.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Symb1 » 22 srp 2011, 12:59

Podla mna je strach uplne zbytocna emocia, ked sa clovek boji, je nervozny, rozpacity, nedokaze poriadne premyslat, ak strach potlaci, (prekona, postavi sa mu ) dokaze sa na danu vec pozriet z uplne inej perspektivy
Symb1

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 srp 2011, 14:21

Nesouhlasím, bezestrachu by jsi se stal sebevražedným stvořením, ničím jinným.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod honzafon » 22 srp 2011, 15:37

Strach je složitá téma. Je hodně druhů strachu. Strach může být i na obtíž. Nedávno jsem vyděl dokument, ve kterém měl člověk fóbii z kolen, což je podle mě dost na obtíž :D. Je jasný, že se strach jen tak lehce překonat nedá. Člověk musí mít pevnou vůli a důvod k tomu, aby strach překonal. Já měl například dlouho strach ze tmy, ale stačilo být venku. Nejdřív s přisvíceným světlem před domem, pak postupně dál od domu, pak jen s baterkou, pak bez baterky a nyní není žádný problém, abych šel v noci kamkoliv mimo město.
Enjoy music. honzafone eas nomine mea at skype.
honzafon

Učeň

Na ruce: 93.57

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 srp 2011, 15:42

Počkej nepleť si klasickej strach s fóbiema, sice taky druh strachu, ale svým způsobem "porucha". POkud je člověk bezestrachu, tak není ničím než jen "otupeným" tvorem. Strach je potřeba, jak by dopadli děti, kdyby se o ně matky nestaraly, jak by dopadl život a sociální sžití se a to beze strachu z uživení se. Povymírali by jsme tu všichni hlady a bez dětí.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Symb1 » 22 srp 2011, 15:44

Ale to nieje pravda ked sa clovek neboji napr skocit z budovy nevidim dovod preco by mal skocit ked z toho strach nebude mat ak ma zdravy rozum tak ten mu to nedovoli, alebo ked uvidi nejakeho jedovateho hada, tak to neznamena ze ked nema strach tak sa naschvalal necha kusnut tym hadom.
Symb1

Školák

Příspěvekod honzafon » 22 srp 2011, 16:25

Nemít strach neznamená být sebevrah. Moje sousedka se už 3x pokusila o sebevaždu a byla to psychycká porucha, nikoliv to, že neměla strach. Strach je reakce našeho těla na nebezpečí. Například když se malé dítě popálí o troubu, nebo kamna, tak to příště neudělá, protože má strach. Když nemáš strach ze smrti a někdo ti řekne, aby jsi skočil, tak neskočíš, pokud máš rozum, jsi inteligentní a máš pud sebezáchovy.
Enjoy music. honzafone eas nomine mea at skype.
honzafon

Učeň

Na ruce: 93.57

Příspěvekod Symb1 » 22 srp 2011, 17:03

Suhlasim s honzafonom len by som trochu poupravil tu definiciu strachu pretoze strach nemusi byt stale spati s nebezpecim taktiez moze byt aj strach napr s neznameho ktore nemusi bezprostredne predstavovat nebezpecie
Symb1

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 srp 2011, 22:21

Nesmysl, nemít strach a nemít strach je jen slovíčkaření, z čistě psychologického hlediska by absence strachu vedla k psychózám a absolutní nepoužitelnosti v životě. Jak mi drahý Honzafone a Symbe vysvětlíte například zálkadní instinkty jako zvracení a tlukot srdce, bez mozku pumpujícího stresové látky by k takovýmto věcem ani nedošlo.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Arta » 23 srp 2011, 12:11

Stejně tak i přehnaný strach vede k nepoužitelnosti.
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Sam Tektzby » 23 srp 2011, 13:55

Přehnaný tu nikdo neuvedl, jedná se o strach jako takový, psychózy a fóbie, to je samozřejmně jinná. Ale strach jako takový musí být, jinak by jsme ani žít nemohli.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Symb1 » 23 srp 2011, 15:10

To co pises je pravda ale to je podvedome (nikto si neuvedomuje ze mu bije srdce a ani to nevnima a bere to ako samozrejmost ), vedome podliehat strachu alebo mat strach z niecoho je uplne nieco ine a ako som uz pisal strach je zbytocna emocia ale viem naco narazas aj ked si nemyslim ze strach a stres musi byt stale spati. Poznam jednu chorobu neviem presne ako sa vola ale priznaky su take ze clovek neciti stres a ani nema strach ( jeho mozog neprodukuje stresove hormony, uz si nepamatam co vsetko tam o tom bolo pisane ale malo to velmi negativny vplyv na organizmus a cloveka to pomaly zabija ) ale to je nieco ine ked vies ako vyzera strach a dokazes ho potlacit a tak isto aj stres ked ho dokazes mat pod kontrolou to neznamena ze v tele nemas stresove hormony len sa ich odnaucis vnimat
Symb1

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 23 srp 2011, 15:17

Tyhle absence strachu jsou způsobený nefunkčností amygdaly, může to bejt PTS a nebo od narození, každopádně už kdysi tu byli experimenty s touhle "věcičkou" v mozku a nedopadlo to vůbec dobře, během operací pouštní bouře se zvýšil počet sebevražd a insomnie, všechno jen díky nemožnosti se bát.
A i když je to, jak ty říkáš podvědomé, tak co pořád je to strach co nás nechává žít, nic víc. Slovíčkaření o podvědomí a fóbiích je zbytečný, beze strachu by jsi stratil jeden ze základních lidských podmětů a potom by jsi byl nahranej.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Razorka Tektzby » 23 srp 2011, 22:11

Tak já bych začala možnou definicí strachu. Strach je reakcí na současný nebo hrozící nebezpečí. Příkladem by mohl být útěk před nebezpečím (pudovej projev pro záchranu života, reakce na bolest apod.). Strach vlastně zvýší výkonnost člověka pro útěk nebo vůbec pro akci, a proto si myslím, že to zbytečná emoce rozhodně není. Ještě bych uvedla, že může být i příjemnej strach, když se díváme na horor apod. Psalo se tady o nemožnosti se pohnout, to bych zařadila do formy strachu - zděšení (extrémní projev strachu, kdy člověk není schopen mít situaci pod kontrolou, proto se třeba někdo nemůže ani hnout), na jeho konci by mohla být další forma - obava (mírnější projev strachu). Čili když je to "zdravá" dávka strachu, tak by to mělo vést k optimální reakci.
Ještě si neodpustím formu strachu a tou je úzkost. Narozdíl od strachu nevzniká z něčeho konkrétního. Příklad: mám strach, že za půl roku nezaplatím nájem, to vede k tomu, že se budu snažit si najít práci nebo v práci podám vyšší výkon. Prostě strach i úzkost vedou k vyšším výkonům, pokud jsou v "normální" míře.
S amygdalou máš naprostou pravdu, drahý :-*

Jo a líbil se mi jeden citát - "Odvaha není absence strachu. Je to akce navzdory strachu."
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

PředchozíDalší

Zpět na Životní zkušenosti