Strach ze zrcadel

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Re: Strach ze zrcadel

Příspěvekod Sam Tektzby » 24 srp 2011, 16:22

Zase to můžre být i obsesivní fóbie, kdy se dotyčný bojí určitých předmětů.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Angelguard » 20 lis 2011, 21:29

Tiež ako tu niekto opisoval, sám mám rešpekt pred zrkadlami... Ale niekedy práve, keď som napríklad cez víkend už sám hore, okolo 0:00 - 2:00 a umývam si zuby, tak ja sa ani nie že bojím zrkadla, ale toho, že mám dvere otvorené, a vidím tmavú chodbu, a vždy mám potom taký mierny vnútorný strach že či sa tam niečo neobjaví... A niekedy samozrejme, aj sa bojím pozrieť do zrkadla keď si napríklad umývam zuby alebo oplachujem tvár, že či sa tam niečo nezjaví, keďže tiež máme zrkadlo nad umývadlom... Toho, či niečo sa na chodbe neobjaví sa bojím odvtedy, keď som raz prišiel zo školy, (cca 4-6 rokov dozadu) položil som tašku na zem, zapol TV, išiel do kúpelne že si opláchnem tvár (podotýkam, bol deň a bol som sám doma) a ako si ju idem opláchnuť, som nahnutý nad umývadlom, a zrazu niečo ako keby prebehne cez celú chodbu, strašne som sa zľakol, neviem si to dodnes vysvetliť čo to mohlo byť... Jednoducho ako keby taký vietor prebehol rýchlo cez chodbu, vážne ma to vydesilo, srdce mi strašne búšilo.... A prievan to nebol, ani únava... Netuším dodnes. Viacmenej, čo si myslíte? Ja keď spím v normálnej polohe vystretej, tak na ľavej strane odo mňa mám veľkú vytrínu, cca 40 CM od postele vzdialenosťou, a tam je veľké sklo , tam máme poukladané nejaké keramické veci, vázy a podobné veci... Má to nejaký vplyv na mňa, keď v noci spím? Alebo na moje sny? Čo si myslíte? A nad posteľou, kúsok za mnou mám ešte okno plastové, čiže keď v noci spím, tak mám priamy odraz seba v tej vytríne, aj keď sa tam viacmenej nezvyknem pozerať. Neviem prečo, ale doteraz som sa zle zvykol vyspať aj keď som spal dlho, bol som vyčerpaný a málokedy som sa vyspal do sýta ... a posledný týždeň, neviem naozaj prečo, sa vyspím každý jedeň deň naozaj do sýta, či už spím 6-12 hodín, proste naozaj sa čerstvo zobudím... Myslíte, že to može byť tým, že teraz medzi posteľou a vytrínou mám takú sedačku ktorá sa dá rozložiť na postel? Je to také na sedenie... Ale na vytrínu mám stále dobrý výhľad, nemyslím že by tá sedačka tým niečo menila... Každopádne zaujímal by ma váš názor :) Ďakujem.
Angelguard

Školák

Na ruce: 56.06

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 20 lis 2011, 23:11

Víš v čem je problém s lidskou psýchou?! Při malém přístupu světla vyplňuje tmu automaticky, koukni se do jakýkoliv příručky psychologie :) jde o to, že lidská mysl vyplňuje chybějící "článek" v tomhle případě nedokonalé oko, takže bych se přikláněl, že to je reakce a strach ze "sebeklamu", kterej si náš mozek jednoduše vyrobí. Je to ten samý princip, jako když v dlouhé samotě začne jedinec mluvit sám k sobě, nebo přemýšlet nahlas..jedná se o vytěsňování "chybějícího článku" :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Předchozí

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy