Studie tamoxifenu

Studie tamoxifenu

Příspěvekod martink » 29 srp 2013, 23:13

Tamoxifen zpomaluje progresi choroby u myšího modelu ALS

Westport, CT (Reuters Health), 12.11.01 - Terapie tamoxifenem výrazně zmírňuje příznaky a postup choroby u myší, které byly infikovány syndromem podobným ALS; oznámili to Dr. Benjamin R. Brooks a jeho kolegové z Wisconsinské univerzity v Madisonu.

Důvodem ke zkoumání účinnosti tamoxifenu u myšího modelu ALS bylo zjištění, že pacientka Dr. Brookse užívala tamoxifen při terapii rakoviny prsu a došlo u ní ke zpomalení progrese ALS. Dr. Brooks o tomto případu informoval na setkání Společnosti pro neurovědy, které proběhlo v San Diegu.

U myší, které byly léčeny placebem nebo tamoxifenem (0,2, 0,5 nebo 1,0 mg/kg denně), "byl nejvyšší účinek pozorován u dávky 0,5 mg, která způsobila významné zmírnění symptomů", řekl Dr. Brooks Reuters Health. Dodal, že všechny tři typy dávek tamoxifenu byly účinnější než placebo.

Průměrná doba do začátku rozvoje paralýzy u neléčených myší byla 36 dní, v porovnání s 58 dny u léčené skupiny, řekl Dr. Brooks. Poznamenal, že progrese nemoci začala po 8 dnech u placebo skupiny, oproti 17 dnům ve skupině s dávkou 0,5 mg tamoxifenu. Nebyly zaznamenány rozdíly mezi samci a samicemi v léčené skupině, co se týče oddálení začátku choroby nebo progrese.

Tato zjištění naznačují, že "tamoxifen nejen zpomaluje progresi nemoci, ale může být i účinným lékem" pro ALS pacienty, řekl Dr. Brooks. Dodal, že klinický výzkum již probíhá a jeho cílem je stanovit účinnost léčby tamoxifenem u nemocných s ALS.

Dr. Brooks poznamenal, že tamoxifen má inhibiční aktivitu proteinkinázy C podobnou riluzolu, současnému léku na ALS. Věří, že studie této inhibiční aktivity může vést k nalezení zcela nových spojení s příčinou ALS.

Kód: Vybrat vše
zdroj: www.ereska.cz
martink

Webmaster
 
Příspěvky: 1699
Obrázky: 0
Registrován: 18 srp 2007, 11:39
Bydliště:

Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Karma: 3
Zpět na všeobecné informace o ALS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníkůZásady ochrany osobních údajů