Svatý Oheň

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Re: Svatý Oheň

Příspěvekod kajra » 25 říj 2009, 19:11

Aumirek - Jestli v Boha nevěříš, je to tvoje věc a máš na to samozřejmě právo. Jen stále spojuješ nespojitelné - Boha a člověka. To církve říkají, že Bůh nad námi bdí, vše vidí, řídí a vše trestá. To je právě jedna z těch demagogií. Bůh nic z toho, co si tu tropí lidé, neřídí, nic nedopouští, nic netrestá. Bůh není žádný strejda, který sedí někde vysoko a pozoruje, co se tu děje. Je to nejvyšší inteligence, která stvořila svět, všechny jeho zákonitosti a předurčila jeho vývoj. Od této inteligence zkrátka pochází "pouze" jakýsi systém. Všechno to zlo je dílem jen a jen lidí. Bůh nic nedopustil, to lidé se dopouštějí nestvůrných hanebností sami proti sobě. Že si Bůh neudělá pořádek ve svých řadách? No právě proto, že nemá žádné "své řady". Tím méně by k nim patřly církve. Jednoduše řečeno - Církve nemají vůbec nic společného s Bohem. Když toto pochopíš, můžeš pak také připustit i to, že nejvyšší inteligence, kterou můžeme nazývat Bůh, samozřejmě existuje. Podívej se kolem sebe, odmysli si činnost lidí a zbyde ti čistá příroda ve které je úžasný řád. Co takový vesmír? Může všechno toto být dílem pouhé náhody? Mohlo to vzniknout jen tak, samo od sebe? Když si uvědomíš například, že z malého semínka dokáže vyrůst obrovský strom, který je tak silný, že je i po staletích krásně zelený a svěží. Nebo samotný systém rozmnožování - není to úžasné a dokonalé? Jsem přesvědčená, že i naše Země má nejvyšší inteligencí předurčen svůj vývoj a jeho součástí je i toto "slzavé údolí" kterým procházíme. Jednou třeba mají lidé dostat rozum, až prostě poznají, kudy všady cesta nevede. Přes všechny hlouposti, které lidé tropí, jsou to úžasné bytosti, které neustále rozvíjí své schopnosti a ve svém vědění se dostávají dál a dál (mimichodem objevují stále jen to, co už dávno existuje, jen to dosut neznali). Jednou tedy musíme všichni dojít i ke skutečné pravdě o smyslu života. Zatím ale na to nejsme připraveni, nejsme dostatečně moudří, a ještě asi dlouho nebudeme. To, co píše Rychrad22 je velice moudré a myslím, že i přesné. pokud tomu ale nechceš věřit, nemůže tě k tomu nikdo nutit. Ani já tě nepřesvědčuji, jen dávám námět k zamyšlení. Ke skutečnému zamyšlení.
kajra

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod kajra » 25 říj 2009, 19:19

Omlouvám se, za chybu. Napsala jsem Rychard22. Nějak mi prst sám píše po r tvrdé y. Samozřejmě jsem myslela jméno Richard22
kajra

Školák

Příspěvekod aumirek » 25 říj 2009, 20:43

Kajra ale já psal že sRichard22 celkem souhlasím teda alespon na 90 procent taktéž v podstatě i s tebou.Budu souhlasit s každým kdo má za to že církev a to kterákoliv boha znásilnila a zdiskreditovala a je v podstatě zločinecká organizace.Budu s kýmkoliv diskutovat o tom jak nebo kdo stvořil život.A nazveme li to pracovně bohem nemám problém.Bohužel pravdy se stejně nikdá nedopátráme.Jako jednu možnost vidím že život na zemi zanesli mimozemštané.To ale vubec neřeší problém kdo stvořil potom je.Ale pokud něco nevíme není řešení svalit odpovědnost na boha.Co když uplně náhodou vznikl život někde ve vesmíru a dostal se sem.Na druhou stranu jak vznikl ten vesmírnej prach a následně velkej třesk atd.Pokud to opravdu stvořil buh a ne náhoda teda inteligence jak je možné že to všechno tak perfektně stvořil a nakonec to všechno zmršil tím že stvořil člověka.Vždyt i ten obyčejnej strom je hotovej zázrak a když vemeš celou přírodu plus zvířata tak ten člověk je to nejhorší co se na zemi pohybuje a kdy žilo.Snad jediná možnost že ten buh stvořil člověka jako takovej autodestruktivní prvek aby si planeta po určité době odpočala a vše začalo znovu.Pak i ta církev má svou ulohu jako takovej katalizátor a urychlovač té destrukce.
aumirek

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod PalinoBA293 » 26 říj 2009, 15:59

Ten ohen tam ten knaz kazdy rok zapali . Je to normalna vec , nechcem spochybnovat nikoho vieru , ale zidia su vy*rbany narod . Mimochodom hlavnou architektonickou dominantou Jeruzalema ( najsvatejsieho krestanskeho miesta na svete ) je moslimska mesita ... 'Sorry'
PalinoBA293

Školák

Příspěvekod kajra » 26 říj 2009, 20:25

aumirek - Vím, že na úlohu církví máme v podstatě stejný názor. Souhlasím s tebou, že zřejmě náš rozum není schopný vypátrat a pochopit skutečnou pravdu a můžeme ji tedy neustále hledat. Život určitě mohl přijít z vesmíru. Je dokonce docela pravděpodobné, že Země není jediná planeta, kde život existuje a nemusela být první, kde se cosi živého objevilo. Já však myslím na inteligenci, která ještě před tím stvořila i ten vesmír, se vším co je v něm a která určila, kde a jak má život vzniknout, kolik má být sluncí, kolik galaxií, jak má ve věsmíru vše fungovat a pak v podstatě na tom samém principu, v daleko menším měřítku, se vše stále opakuje. Není snad například organismus živočichů také zmenšeným "vesmírem", kde má každá buňka své místo a vše funguje podle řádu? Je jedno, jak stvořitele, nebo tedy tvořivou inteligenci, nazýváme. Pro mne je Bůh, docela krásné Jméno. Bezpochyby existují i miliardy dlaších vesmírů a vše je obestřené neproniknutelným tajemstvím. To tajemství zná právě jen Bůh a lidé jsou příliš nicotní na to, aby mohli vše pochopit. "Kdyby se Bůh nestal Stvořitelem, nebylo by ale vůbec nic, ani vesmír, ani hvězdy, ani Země, ani lidé. Bůh by spočíval sám v sobě a byl by neprojevenou silou, která by byla tak ohromně mocná, že by jej samotného zničila. A stvoření, která si říkají lidé, jsou tak hloupá a zaslepená, že jim dělá problém Boha poznat a věřit v něj. Je to tak absurdní, jako by džbán nevěřil v hrnčíře. Lidstvo díky tomu kráčí do záhuby, aniž by o tom vědělo, protože místo skutečného Boha vzívá, s pomocí církví, Ďábla." To není z mé hlavy, jen se mi tento citát docela líbí. Proč tedy Bůh stvořil i toho hloupého člověka? Myslím, že prostě do toho systému, který panuje na Zemi, patří. Musí projít svým vývojem a má svůj úkol. Zatím se zřejmě ta bytost, která má být jednou dokonalým člověkem, vyvíjí. Jednou lidstvo dospěje do stádia, kdy jeho rozum bude natolik dokonalý, že dokáže pochopit, o čem život skutečně je. Pak třeba budou lidé schopní žít mnohem déle. Zatím je lidský život jen krátký. Nemá smysl, abychom tu zacláněli dýl. Ale určitě žijeme mnohem déle, než naši předkové třeba před pěti sty lety. Pokud si lidé svou planetu před tím, než budou dokonalí, stihnou zničit, jejich smůla. Co když je Země pouze zkušební planetou a dokonalý svět, který se vyvaruje chyb, vzniká někde jinde? To už je ale opravdu jen fantazie. Nevěřím, že by nejvyšší inteligence musela něco dělat jen na zkoušku. Život na Zemi má jistě svůj smysl a člověk má svou nezaměnitelnou úlohu, ať se nám to zdá jakkoli nelogické.
Víš co mi připadá zvláštní, ale zároveň i krásné? Fascinuje mne, že lidé, kteří nepatří do žádné církve a chtějí bý ve svých názorech naprosto svobodní (jako třeba ty, já, richard22 a mnoho dalších), museli ty své názory nějakým způsobem získat. To znamená že museli, a musí, hodně přemýšlet, hledat, číst a opět přemýšlet a hledat, polemizovat, diskutovat, atd atd, ale nakonec se jejich názory v mnohém shodují. Stoupenci církví prostě jsou k nějaké víře vychováni, nebo se k církvi přidají a kněží do nich nějaké učení prostě nahustí. Takzvaně jim vymyjí mozky. Myslím, že nidko z nás nechodil poslouchat nějaká kázání, s tím, aby vše bez výhrad přijal. Já například jsem si své názory na toto téma utvořila s pomocí meditací, četbou a usilovným přemýšlením snad nad každou větou v Bibli. Tak mi došlo, že to v žádném případě nejsou slova od Boha, ale jestli někdo vedl ruce lidí, kteří Bibli psali, musel to být leda ďábel. Není zajímavé, že se vůbec neznáme, každý jde jinou cestou a přesto nakonec dospějeme k poznáním, která se v mnohém shodují?
kajra

Školák

Příspěvekod aumirek » 26 říj 2009, 21:10

kajra hezky napsáno nemám s tím nejmenší problem ač teda nevěřím ani v toho boha v tvém podáni ale to je celkem jedno.Ale jak ten vesmír vznikl a jak vše začalo to je vše nad mé chápáni přesto buh v tvém podáni by se mi zamlouval i když jak ty tak já bychom ještě nedávno za svuj názor skončily na hranici.A několikrát jsem již řekl pokud by existoval buh teda ten v podáni církve pak by musel existovat i dábel a ten je mi milejší.A to z toho duvodu že buh je diktátor tudíž i když se budu chovat slušně ale nebudu se k němu modlit a vyznávat ho zatratí mne do pekel.Zato dábel pokud mu nesloužím nevšímám si ho nemá nade mnou žádnou moc.Ještě jak říkáš že lidé jako ty já a pod museli své názory někde získat.Ano mám svuj rozum přemýšlím a uvažuji ja to všechno je.Bohužel tohle se lidstvo asi nikdá nedoví jedině na co mohu přijít je to že ta církev zneužila boha ke svojím zločinum.A církev znásilnuje lidskej rozum od samého začátku.Ono už vž v ráji jak byli andělé slepě oddáni bohu tak jeden začal používat svuj mozek a přemýšlel což se bohu teda dle církve jako pravému diktátoru znelíbylo a mrštil s ním na zem čímž vznikl dábel
aumirek

Příspěvekod kajra » 26 říj 2009, 21:53

PalinoBA293 píše:Ten ohen tam ten knaz kazdy rok zapali . Je to normalna vec , nechcem spochybnovat nikoho vieru , ale zidia su vy*rbany narod . Mimochodom hlavnou architektonickou dominantou Jeruzalema ( najsvatejsieho krestanskeho miesta na svete ) je moslimska mesita ... 'Sorry'

Podotýkám, že nikdy jsem nedělila lidi podle toho, k jakému patří národu. Pro mne existují pouze lidé slušní a špatní, a to se ještě mnohokrát přesvědčuji, než si o někom myslím, že je skutečně špatný. Pokud ale slyším, že je nějaký národ k něčemu vybraný, trochu se to ve mě pere. Židé jou možná vybraní, ale kým? Bohem? Židé říkají Bohu Jahwe. V Bibli, která od něj údajně pochází, se tento Jahwe prohlašuje za jediného opravdového boha a říká, že je spravedlivý, milosrdný, ale i krutý. Já na jeho činech ale nic spravedlivého ani milosrdného nevidím. Vždyť poroučel svému vyvolenému národu, tedy Židům, aby povraždili mnoho lidí, včetně nemluvňat, jen proto, že v něj nevěřili. Jaký Bůh by vyžadoval tak kruté lidské oběti? Mojžíše si vyvolil za svého mluvčího. Předal mu ohromnou moc (ovšem podle dějin, byl Mojžíš mág a vrah. Pěkný boží mluvčí). Když Jahwe vytušil, že v něj Židé pomalu přestávají věřit, dal Mojžíšovi do rukou zákon (desatero). To však nestačilo, a proto vzniklo mnoho dlaších "zákonů", které Židé zapisovali do knih (tóry). Prý jim Jahwe vedl ruce. Tyto zákony například přikazují takový nesmysl, jakým je obřízka nebo pojídání košer masa bez krve. Možná také proto, že krev ze zvířat chtěl Jahwe pro sebe, proto ji Židé vylívali ze zvířat přímo na zem. Když Židé v boji porazili Medičejské, dělili si kořist a Jahwe Mojžíšovi přikázal - vezmeš jednu duši z každých pěti set mých bojovníků, buď z lidí, hovad oslů nebo ovcí a ty mi obětuješ. Za oběť tedy Mojžíš vybral 32 duší ze svých řad (z řad lidí vyvoleného národa). Jahwe, podle Bible, nějak moc usiluje o krev a oběti a nemilosrdně trestá všechny, kdo se mu odmítají podřídit. Každá maličkost je podle Mojžíšových zákonů, které mu vnuknul Jahwe, hříchem. Lidé se neustále trápí, aby nezhřešili. Přitom jsou to samé nesmysly. Uvařit si v sobotu na ohni čaj je strašnější hřích než třeba zabít psa. Na svůj vyvolený národ Jahwe klidně sesílá kruté pohromy, které berou šmahem všechny. Vinné i nevinné. V podstatě vyvyšuje nespravedlnost, velebí vrahy a stíhá spravedlivé. Kdo je tedy Jahwe? Kým jsou, podle Starého zákona, Židé vyvoleni? Já v tom nevidím Boha, ale pravý opak. Ono ze "svatého písma" se dá také vytušit, že se Satan nabízel, coby bůh, mnoha jiním národům, ale pouze Židé jej bez výhrad přijali. Nepovažuji ale proto Židy za špatné lidi. Je mi jich líto, jako těch, kteří z nevědomosti a ze strachu vzývali a vzývají zlo. S ostatními církvemi je to podobné. Křesťané si přidali Nový zákon a ve svazku se zlem vesele proplouvají staletími. Neustále se přitom odkazují na "svaté písmo", všichni se dušují, že věří v jediného boha, ale nejsou schopní se po celá staletí dohodnout, který bůh to vlastně je. To jejich "písmo svaté" ale přece napsali lidé a nesčetněkrát jej přepisovali. Někdo pochopil jen část, někdo třeba vůbec nic. Také došlo k mnoha vypuštění textů a k záměrným úpravám. Podle toho také Bible vypadá. Má mnoho podob, ale nikdo vlastně nerozumí, tomu, co v ní stojí. Ani nemá rozumět. Záměrně je v ní vše napsáno tak, aby existovalo mnoho výkladů, jak se to právě někomu hodí.
Pokud tedy já hledám Boha, jsem si jistá, že jej nenajdu v žádném náboženském učení. Vidím jej ve všech projevech života, v lidech, zvířatech, rostlinách, ale i v každém kameni. Jeho zákony jsou v našem svědomí. Jako myslící bytosti máme dokonce svobodu. Můžeme se rozhodnout žít podle zákonů přírody a vesmíru, nebo velebit zlo. Na to máme svědomí. Není třeba se modlit a odříkávat nějaké nesmysly , spovídat se kněžím, dostávat od nich oplatky, s tím, že je to Kristovo tělo (Který bůh by svým lidem kázal, aby obřadně pojídali něčí tělo a pili jeho krev?) Pokud máme čisté svědomí, jsme čistí i pře Bohem. Pokud máme čeho litovat, nemůže nám od toho přece pomoci žádný kněz. Vše musíme nepravit sami a odpustí-li nám člověk, kterému jsme ublížili, je to, jako by nám odpustil Bůh. To platí pro každého člověka, ať se narodil kdekoli na světě. Nikdo z nás není lepší, než druhý.
kajra

Školák

Příspěvekod kajra » 26 říj 2009, 22:22

aumirek píše:kajra hezky napsáno nemám s tím nejmenší problem ač teda nevěřím ani v toho boha v tvém podáni ale to je celkem jedno.Ale jak ten vesmír vznikl a jak vše začalo to je vše nad mé chápáni přesto buh v tvém podáni by se mi zamlouval i když jak ty tak já bychom ještě nedávno za svuj názor skončily na hranici.A několikrát jsem již řekl pokud by existoval buh teda ten v podáni církve pak by musel existovat i dábel a ten je mi milejší.A to z toho duvodu že buh je diktátor tudíž i když se budu chovat slušně ale nebudu se k němu modlit a vyznávat ho zatratí mne do pekel.Zato dábel pokud mu nesloužím nevšímám si ho nemá nade mnou žádnou moc.Ještě jak říkáš že lidé jako ty já a pod museli své názory někde získat.Ano mám svuj rozum přemýšlím a uvažuji ja to všechno je.Bohužel tohle se lidstvo asi nikdá nedoví jedině na co mohu přijít je to že ta církev zneužila boha ke svojím zločinum.A církev znásilnuje lidskej rozum od samého začátku.Ono už vž v ráji jak byli andělé slepě oddáni bohu tak jeden začal používat svuj mozek a přemýšlel což se bohu teda dle církve jako pravému diktátoru znelíbylo a mrštil s ním na zem čímž vznikl dábel

Pokud to bereš podle Bible, máš pravdu. Bibli ale napsali lidé. S tou také namá Bůh asi nic společného. Já to vidím tak, že na Ďáblovi není v podstatě nic špatného, ani podle Bible. Byl jedním z andělů, Světlonoš, tedy Lucifer, který Bohu záviděl jeho moc a chtěl se mu podobat. Bůh ho asi mohl zničit, ale neudělal to. Byl přece mnohem mocnější než jeden z jeho andělů. V podstatě ale, z dosti nepochopitelných důvodů, dal neposlušnému andělovi dost široké pole působnosti. Ďábel je teď vládcem a pánem hmotného světa (podle Bible) Pokud nám někdo vládne, není asi nic odsouzeníhodného na tom, když jej velebíme a modlíme se k němu, když už tu musíme žít. Bůh to (podle Bible) všechno pozoruje a pěkně se baví. A ani ho nenapadne nějak do toho zasahovat. !smejesa! Vždyť je to blbost. Připustíme-li, že je vůbec něco napsaného v Bibli pravda, tak pokud se chtěl Lucifer podobat Bohu, asi by to chtěl i na Zemi, když už ji jednou dostal. Asi by se tedy za Boha vydával a také že to dělá. Ten Bůh, kterého církve vzívají, a ve jménu kterého páchají všechna ta zvěrstva, je tedy sám Ďábel, který se za Boha vydává. Sama Bible o tom na mnoha místech hovoří, jen to umět najít. Já toto vůbec nespojuji. Bible je psána lidmi a jestli jim někdo vedl ruku, nebyl to Bůh ale Ďábel a lidé se tedy nemodlí k Bohu, ale k Ďáblovi. Nejvyšší inteligence přece nemá proč něco přikazovat, za něco trestat a pod. Vždyť jsme ve vesmíru strašně nepatrní, asi jako atomy. Ale právě i každý nepatrný atom má své nezaměnitelné místo. V tom je to všechno tak geniální. Nemusíme si tedy představovat Boha ani Ďábla. V podání Bible jsou to spíš pohádkové bytosti. Představujme si dobro a zlo, jako dva protipóly, které musí existovat kvůli rovnováze. Pak je na každém z nás, čemu chceme být blíže. Dobru nebo zlu?
kajra

Školák

Příspěvekod PalinoBA293 » 26 říj 2009, 23:03

To su tiez nazory :)
PalinoBA293

Školák

Příspěvekod aumirek » 27 říj 2009, 10:17

PalinoBA293 píše:To su tiez nazory :)

dobře tak nám prozrad ten tvuj
aumirek

Příspěvekod PalinoBA293 » 27 říj 2009, 10:44

aumirek píše:

Citat vies ? :) Uz som svoj nazor vyjadril a dost jasne . !no1
PalinoBA293

Školák

Příspěvekod aumirek » 27 říj 2009, 11:34

PalinoBA293 píše:
aumirek píše:

Citat vies ? :) Uz som svoj nazor vyjadril a dost jasne . !no1

no číst umím ale tady ji k tomu nic neřekl jen se divíš jakej má někdo názor a jediné co jsi nám zdělil je že židé jsou vy*rbany narod
aumirek

Příspěvekod PalinoBA293 » 27 říj 2009, 11:57

Tak si to precitaj este par krat za sebou a pochopis ma :)

Nikomu sa nedivim a nikoho nazor nespochybnujem .

Ano zidia su vydr.any narod . To je moj nazor na nich . Oni si vymysleli nabozenstvo . Prvy biznis na svete bol predavanie odpustkov ....
PalinoBA293

Školák

Příspěvekod aumirek » 27 říj 2009, 12:42

to že židé vymysleli náboženství je tvuj největší omyl už pračlověk měl své bohy římané také židé to snad dovedli k dokonalosti no ale to už nemluvím o papeži a jejich nacistické mynulosti
aumirek

Příspěvekod PalinoBA293 » 27 říj 2009, 13:26

ospravedlnujem sa , krestanstvo vymysleli zidia , nie nabozenstvo. Lepsie povedane zalozili cirkev .
PalinoBA293

Školák

Předchozí

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy