Symboly v mágii

Magie konkrétně i všeobecně

Symboly v mágii

Příspěvekod Jem » 24 úno 2016, 11:43

Dobry den.

Chcel by som sa opytat otazku ohladom symbolov pri magii.

Ja sice niesom mag, aj ked magia ma zaujima.Venujem sa vsak duchovnym veciam, zatial zda sa na jednoduchej urovni.

To co mi vsak uz dlhsi cas neda pokoj je jedna vec - serioznost symbolov v magii.Neviem sa stotoznit s tym ze maju nejaku hodnotu.Pride mi to ako nejaka rozpravka alebo nieco take.Videl som uz vela symbolov, no vzdy som k nim apaticky.Naco su dobre, ked magiu predsa prvotne musia vykonavat ludia prostrednictvom myslienok, energie, koncentracia, duse apod.K comu magom pomahaju symboly?Este by som chapal, ak by sa snazil niekto ovplyvnit niekoho, a na pomoc by si zobral jeho fotku aby si ho vedel napr. co najlepsie predstavit, ale co napriklad jeden z najznamejsich symbolov - pentagram?Ako pomoze v ritualy?Ide tu o to, ze ked budem verit, ze ma silu, ktorou mi moze zlepsit zivot tak sa to naozaj moze stat?Ale take nieco mozem robit aj bez symbolov nie?Fakt sa v tejto problematike neviem posunut dalej, preto chcem poprosit tych, ktori sa vyznaju o pomoc,

Dakujem.
Jem

Školák

Na ruce: 920.80

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Symboly v mágii

Příspěvekod Pest » 24 úno 2016, 17:08

V knihovnách, nebo na internetu si můžeš najít spoustu informací o jednotlivých symbolech a jejich významu. Já si však myslím, že pokud v ně nebudeš věřit a budeš si myslet, že se jedná třeba o pouhou dekoraci, tak je pak možné, že Tě asi nijak neovlivní. Toť můj názor.
Pest

Školák

Na ruce: 833.24

Poděkoval za: 4 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 7 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 25 úno 2016, 10:09

V magii se pentagram neužívá, užívá se pentakl kvůli elementálnu, který je přímým odvozením na ochrané kruhy.
Pentagram je výmysl církevnický (respektive okultní) a proto by se s magií neměl spojovat.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 26 úno 2016, 17:43

Jen stručně. Symboly bych řekla, že působí spíše na naše podvědomí, vytváří u nás asociace a otevírají naši mysl. Vnímám je jako spojení mezi vědomím a podvědomím, a jak víme, tak vědomí je jen špička ledovce. Ono podstatou asi je uvědomění si, že díky symbolům můžeme energii směrovat/usměrňovat a následně rezonovat :p Je taky potřeba je vnímat v širších souvislostech, ale to platí globálně o všem. Symbolem může být nejen geometrickej útvar, ale třeba i gesto při provádění rituálu atd. Pentagram objasnil Sameček :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Zpět na Magie