Teogonie

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Teogonie

Příspěvekod Tony » 18 čer 2008, 06:19

ZDravim, může mi někdo vysvětlit, jak může někdo trpět Teogonii? kdyby někdo nevěděl, tak je to strach z Boha. Jak může mít někdo strach z někoho, kdo je hodný?
Tony

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Teogonie

Příspěvekod aldaron » 18 čer 2008, 13:51

ahoj... tak o tomto som naozaj nepočul ešte, ale ako môže niekto? Ľudia sa už od dávna boja toho čo nemôžu vidiet, toho čo sa nemôžu dotknúť alebo niečoho čomu nemôžu ublížiť. "Jak může mít někdo strach z někoho, kdo je hodný?" no takže... v dnešnej dobe je aj otázka, či ten dotyčný verí v boha. Ty zrejme veríš, keď ho obhajuješ. To je samozrejme v poriadku, kažrdý si môže vybrať, v čo chce veriť.

Ale ak existuje "Teogonia" tak to mohlo byť hlavne v minulosti. Dám príklad : 1. Kveštári- neviem či si o nich počul, ale boli to žobravý mnísi, ktorý chodili od domu ku domu a žiadali od ľudí peniaze alebo jedlo ako OBEŤ alebo DAR bohu a keď im nič nedali, poslali na nich božiu kliatbu.(sami mnísi napríklad mohli podpíliť ich stodolu a povedať, že to bol boh)

2. staré grécko, nepriniesli ste obeť alebo ste nedali dari nejakému bohovi, bola to urážka a mohli ste čakať trest. (nedali ste dar poseidonovi, mohli ste očakávať potopu alebo podobne)...

Záver: takže keď si zobereš koľko je na svete bláznov divíš sa, že si nevymislia dačo také ako toto ? Ľudia sa boja toho kto má moc a preto aj cirkev a kresťanstvo tak dlho vládla .

dufam, že som pomohl...pekný deň
aldaron

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Re: Teogonie

Příspěvekod Tony » 18 čer 2008, 16:14

čus,

dík, s pár věcmi si mi pomohl. Ono to je asi fakt z dob minulích, kde pršení byly slzy Boha atd. atd. Ale tak by měla být nějaká aktualizace. Já to normalně našel v jedné učebnici, a tak jsem si neuměl představit člověka, který tímto stihomamem trpí

ještě jednou děkuji !no1
Tony

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Zpět na Životní zkušenosti