The Crow / Vrána

Vše okolo filmu

Který díl se Vám nejvíc líbí?

Vrána
10
91%
Vrána: Město Andělů
0
Žádná hlasování
Vrána 3: Návrat
0
Žádná hlasování
Vrána 4: Pekelný kněz
1
9%

Celkem hlasů : 11

The Crow / Vrána

Příspěvekod sheVcza » 30 pro 2008, 17:02

Obrázek

Při pomyšlení na tento film si jistě většina z Vás vybaví nešťastnou nehodu Brandona Leeho, který při natáčení zahynul. Tento topic techť je tedy na jeho památku.
Kdo film neviděl, tak doporučuji sehnat. Na to že je 15 let starý, je podle mě dost propracovaný, jak co se týká příběhu (který nějak poukazuje na to, že pravá láska trvá i po smrti) tak i samotného filmového zpracování.

Vrána (The Crow) je komiksová adaptace uvedená v roce 1994, kterou zfilmoval režisér Alex Proyas. Scénář sepsali autoři hororové a science-fiction literatury David J. Schow a John Shirley. Autorem komiksu The Crow, který se stal podkladem k filmu, je James O'Barr.

Podle staré legendy odnáší duše zemřelých do říše mrtvých vrána. Pokud se ovšem zesnulému přihodilo něco velmi zlého a jeho duše nemůže najít klid, může jej vrána přivést zpět na tento svět, aby dal věci do pořádku. Taková tragédie potká i kytaristu Erica Dravena a jeho snoubenku Shelly Webster. O takzvané Ďáblově noci jsou ve svém bytě přepadeni členy řádícího gangu a zavražděni. Přesně o rok později je Erikova duše vránou přivedena zpět na tento svět, Eric vstává z hrobu a pod ochranou vrány se jako téměř nesmrtelný začíná mstít svým vrahům za sebe i Shelly. Za mstitelem zůstává jedna obět za druhou. Na konec dojde v jednom kostele k velkému finále mezi hlavou gangu a Ericem, kde je vrána poraněna, čímž přichází i Eric o svou nezranitelnost. Přesto se dokáže přemoci a zabít svého protivníka. Konečně může najít svůj věčný klid a vrací se zpět do říše mrtvých ke své snoubence. Kultovní hororový příběh ožívá v rukou vizuálního génia Alexe Proyase, který moderní Detroit zahltil temnou gotickou atmosférou, která na vás dopadne stejně tísnivě jako vědomí, že v průběhu natáčení nešťastnou náhodou zahynul představitel hlavní role Brandon Lee.

Tento film získal zájem veřejnosti ještě před svým uvedením díky nešťastným událostem, které provázely jeho natáčení. Při natáčení finále v kostele, kdy Eric zabije svého hlavního protivníka, byl nešťastně zastřelen představitel Erica Brandon Lee. Dlouho nebylo jasné, jestli film vůbec bude uveden (nehoda se stala v roce 1993 a film přišel do kin teprve o více než rok později). Vedle vyšetřování nehody a právních sporů se muselo pro dokončení několika málo scén, které ještě nebyly natočeny, použít buď dabléra nebo digitální triky, což bylo na tehdejší dobu téměř revoluční - a drahé.

Možná trošku zaujaté hodnocení, jelikož je tohle můj nejoblíbenější film, ale dávám mu s čistým svědomím 100%

To je krátký popis prvního dílu Vrány. Jsou natočené další 3, ale podle mého názoru na první díl zdaleka nemají. Co si myslíte vy?

Trailery
Vrána

Vrána: Město Andělů

Vrána 3: Návrat

Vrána 4: Pekelný Kněz

Další videa, co se týkají prvního dílu a Brandona:
Brandon Lee, poslední Interview

The Cure - Burn (Music video)

Na konec zde dám slavné Ericovo kytarové sólo :)

R.I.P. Brandon Lee!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
sheVcza

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: The Crow / Vrána

Příspěvekod black master » 30 pro 2008, 20:05

Suhlasim na 1.uz tie ostatne nemali a skoda ze Brandon Lee zomrel bol to fakt dobri herec.
<a href="http://fsonline.unas.cz/" target="_blank" title="Simpsonovi CZ a Futurama CZ ke shlédnutí online">Simpsonovi a Futurama ke shlédnutí online</a>
black master

Učeň

Příspěvekod pudingg » 06 čer 2009, 01:08

ůžasnej film....ta atmosféra,herci,příběh....jeden z mých oblíbených filmů:)))))
Nikdy neměj strach ze stínů.Prostě znamenají,že někde nablízku svítí světlo:)))))))
pudingg

Školák

Příspěvekod Gisela68 » 26 srp 2011, 00:32

pudingg píše:ůžasnej film....ta atmosféra,herci,příběh....jeden z mých oblíbených filmů:)))))

nj jasně, všechno na gothicé úrovni,... když mi máma povídala, že ten film už dlouho neviděla, a poté ho viděla, napoprvé se mi nezdál,..až
po několika shlédnutí jsem pochopila, že ten film je úúúúžasný, temno, napětí, vrány,... ale nejenom to. Z filmu vyzařovalo něco, co chápe moje
myšlenky, a nalézá odpověď v to, co jsem čekala. Brandon Lee je sexoš, i na to, jaký podal výkon, mu tleskám,.... ikdyž i se slzama, protože za
svůj výkon položil nečekaně život,....:-(
Ale jinak gut 'tleskon' 'k10'
Gisela68

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 26 srp 2011, 02:03

Prostě dobrej film
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,180.65
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 26 srp 2011, 21:11

Moje hodnocení je cca 99% +/- 1% :D Naprosto mě dostává ponurá, temná atmosféra. Příběh je sice očekávatelnej, ale to mi vůbec nevadilo. Je to ten typ filmu, co ve mně něco zanechal, to něco budou emoce...Asi jste si všimli, že Eric (Brandon Lee) se podobá Jokerovi (Heath Ledger), oba to stálo život, to mi moc jako náhoda nepříjde teda. No a taky jméno Razorka má s Vránou něco společnýho, že :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 116 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 27 srp 2011, 14:25

Jo jo, moje překrásná Razorka, copak má asi společnýho :D :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod lina » 05 lis 2012, 22:02

čo k vám dodať. Vrana sa pre mňa po prvom pozretí stala klasikou. !no1 Atmosféru milujem, rovnako ako Brandona v postave Erica. A príbeh ponurý, ale romantický:) Desím sa remaku ak sa ho dožijeme
Človek začne chápať život až keď začne premýšlať o smrti
lina

Školák

Obrázky: 0

Na ruce: 682.25

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod lina » 08 črc 2013, 20:28

Tak som sa práve dočítala že budúci rok sa začne nakrúcať toľko spomínaný remake Vrany. Hlavnej úlohy sa má zhostiť Luke Evans, uvidíme či sa fanúšikom bude páčiť, ja osobne sa dosť bojím, s Evansom som veľa filmov nevidela tak neviem posúdiť herecké kvality tohto fešáka ale vraj nepôjde celkom o remake ako skôr o novú, vernejšiu adaptáciu predlohy. Tak neviem, neviem...
lina

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 09 črc 2013, 15:15

Jáj hlavně ať z toho neudělají biják podobný ironamnovi a nebo Supermanovi. Ně že by se mi ty filmy nelíbily, ale Vrína měla tak nádhernou gotickou atmosféru a nerad bych aby to nějak porušili. Ono popravdě ten nový herec nevypadá zrovna jako z gotického snu :P
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod lina » 22 bře 2015, 12:30

Tak som sa práve dočítala že našej milovanej Vrany sa síce dočkáme asi tak do dvoch rokov ale nadšenie opadlo s menom hlavného predstaviteľa. Vraj to má byť Jack Huston (Špinavý trik). Nemôžem si pomôcť ale herec mi je vrcholne nesympatický a ako Erica si ho predstaviť neviem. Navyše sa desím že nám vezmú tú krásne ponurú atmosféru ktorá k Vrane patrí, teda aspoň to je môj názor. Čo vy na to?
lina

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 22 bře 2015, 16:56

Thx za info :) Abych byla upřímná, tak toho herce pořádně ani neznám, takže se můžu orientovat jen podle fotek. Na jedné fotce se mi zamlouvá, na druhé nezamlouvá, takže se musím nechat překvapit až jeho hereckým výkonem :D O atmosféru se obávám taky, ale tak buďme optimisté :))

Zamlouvá
Obrázek

Nezamlouvá
Obrázek
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 116 příspěvky

Zpět na Film