The EVENT

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Re: The EVENT

Příspěvekod Razorka Tektzby » 04 pro 2016, 21:42

Sam Tektzby píše:Vtopná věc, Ateismus je technicky taky náboženství XD

Přesně tak :D To je podobný tomu, když se rozhodneme nedělat nic, tak tím vlastně taky něco děláme, a to to, že nic neděláme :D

Jo on nebyl jasnej Buddhismus. Namátkou: Vždy šlo o vysvobození z nevědomého egoismu: Jako je širý oceán proniknut jen jedinou chutí, chutí soli, je tato nauka proniknuta jen jedinou chutí, chutí osvobození. = všechno je hrózně ovlivněné egem.

Nebo:
Všechny jevy jsou pomíjivé,
Všechny jevy přinášejí utrpení,
Veškeré bytí je iluzorní jako sen.

Nebo:
Iluzornost „já“
Jelikož všechny jevy jsou iluzorní stejně jako sen, jsou také pomíjivé jako sen. Proto bylo pro Buddhu důležité vymanit se z neustálého koloběhu iluzorní existence, který je ve své podstatě strastiplný, jelikož vše budeme muset jednoho dne opustit. Zastavení koloběhu neustálého znovuzrozování se nazývá nirvána. Původní význam tohoto slova neznamenal věčnou blaženost ve smyslu křesťanského chápání tohoto slova, ale pouze stav, kdy člověk realizoval poznání neskutečnosti svého iluzorního "já" a tak se zbavil utrpení, které s sebou přinášelo nekonečné putování dualismem samsáry (= "já" jsem). Nirvána je tedy konečným cílem všech buddhistů, přesto Buddha neučil všechny své stoupence, jak dosáhnout okamžitého vysvobození, jelikož každý není na tuto cestu připraven. Vyjadřoval se proto k mnoha aspektům tehdejšího života. V buddhistických textech můžeme najít návody, jak dosáhnout štěstí v tomto životě, co dělat pro lepší budoucí zrození, jak se správně chovat k manželce či manželovi a udržet si tak šťastný partnerský život v tomto i budoucím životě, jak si zachovat dobré přátele, jak si udržet bohatství atd...zdroj Wiki

Věta: "Ktorého náboženstva veď nám povec o tom viac :D" mi zní podivně, se snahou degradace, doufám, že se mýlím.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 04 pro 2016, 23:15

Si kolikrát říká, že nejlepší vírou je neudědomělost.
Potom člověk nemusí tohle všechno řešit a k problému přistupuje s hlavou bystrou a prázdnou :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Trisha » 04 pro 2016, 23:16

Pekne napísané - vysvetlene.
Lenže aj v tejto viere sa nájdu diery (veď ako v kazdej) mám okolo seba ľudí čo vyznávajú tento štýl bytia aj keď osobne si myslím že občas to už je prehnané. Ono častokrát práve oddeľovanie ega môže byť riadené egom - predstavou, že človek bude lepší.

Razorka, bolo to v dobrom mienene chcela som len vidieť tvoju znalost / postoj alebo nazor. Občas sa zle vyjadrím a vyznie to ako rypnutie ale to tak len vyzerá ;)
Trisha

Školák

Na ruce: 592.45

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 04 pro 2016, 23:22

No ono Trisho popravdě, mi v hodně případech připadáš útočná.
I když to tak možná nemyslíš, tak pak i v nevědomosti můžeš očekávat na to přímměrnou reakci druhé strany.
Minule jsem to byl v jinném vlákně já, a teď to je s Razorkou.
Takže se to snad v dobrém vyřeší, nikdo tu přeci nechce rýpavou náladu.
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Trisha » 04 pro 2016, 23:27

V prvom rade mám zlé vyjadrovanie nakolko doma nerozpravame slovensky pracujem pre zahranicnu firmu kde zas rozpravam inym jazykom a zrejme to potom vyznie vselijako len nie dobre. Dalsi faktor je mozno razantnosť ja sa ospravedlnujem ale je to niaky zvyk mam male deti dve ktoré su naozaj živé a cely den len "nono, toto nerob, a skus to takto" a už mám zrejme niaky syndróm :D
Trisha

Školák

Na ruce: 592.45

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 04 pro 2016, 23:42

Sam Tektzby píše:Si kolikrát říká, že nejlepší vírou je neudědomělost.
Potom člověk nemusí tohle všechno řešit a k problému přistupuje s hlavou bystrou a prázdnou :D

Je to tak, ve výsledku na všechno stejně musíme přijít sami, bez pouček a "dobrých" rad, jak se má žít :)

V dobrém se to vždycky zatím vyřešilo :p
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Předchozí

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy