Čtyři Dohody

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Čtyři Dohody

Příspěvekod Akyana » 09 pro 2008, 18:37

Miguel Don Ruiz

První dohoda: Nehřešte slovem. Hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. Vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.

Druhá dohoda: Neberte si nic osobně. Nikdo nedělá nic kvůli vám. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.

Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky. Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikujte s ostatními tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.

Čtvrtá dohoda: Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete. Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku; bude vypadat jinak, když jste nemocní, než když jste zdraví. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete, a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.

První dohoda vás ochrání od toho aby jste vy někomu způsobili bolest, případně si vytvářeli negativní spojení s jinými lidmi.

Druhá dohoda vás ochraní od toho se zaplétat do negativních vztahů, pokud třeba druhá osoba nerespektuje první dohodu.

Třetí dohoda vás ochrání si v sobě vytvářet Vaše interpretace a soudy událostí, skutků o kterých nemáte nikdy tolik informací aby jste je mohli činit. Většinou je všechno jinak, než jste si mysleli. :)
První tři dohody Vám pomohou uchovat si Vaši mysl čistou.

Čtvrtá dohoda Vám pomůže využít této pročištěné mysli k dosažení lepších výsledků Vaší práce a činností.
http://www.branadoticha.net
Akyana

Mysterian

Na ruce: 517.64

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Re: Čtyři Dohody

Příspěvekod leospavlic » 03 bře 2009, 08:53

A co kdyz ne??
leospavlic

Ban

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Akyana » 03 bře 2009, 09:52

Hmm? Co když ne?
Jak to myslíš, zkus to troch rozvést.
Akyana

Mysterian

Příspěvekod pudingg » 04 čer 2009, 01:31

zdravím tě:)))tuhle knihu jsem četla,moc pěkná a pravdivá...zvlášt ty první dvě dohody,byli pro mě jak dělaný..ted od něj čtu Hlas poznání...taky velice poučné:))když si čtu jeho knihy mám pocit jako by stál vedle mě...rada bych si přečetla i ty ostatní knihy:))))
Nikdy neměj strach ze stínů.Prostě znamenají,že někde nablízku svítí světlo:)))))))
pudingg

Školák

Příspěvekod Apollo78 » 30 bře 2012, 17:35

Don Miguel Ruiz? Tak od tohohle chlapíka jsem četl knihu Láska, vztahy, přátelství. Moc knihy nečtu, ale tahle mě tak chytla, že jsem jí měl za dva dny přečtenou. Kdo jí četl, jistě mi dá za pravdu. Měla by být ve školách jako povinná četba. Já jí půjčuju lidem co mají problémy se svým okolím a myslím si, že to je lepší než návštěva u psychologa. :-)
Ať mě má cesta vede kamkoli, obloha je mi střechou, slunce se vrací každý den a hvězdy drží stráž.
Apollo78

Školák

Příspěvekod Akyana » 31 bře 2012, 01:51

Obrázek
;)

"Každý člověk je umělec.
Sen tvého života je vytvořit nádherné umělecké dílo."
Don Miguel Ruiz
Akyana

Mysterian

Příspěvekod Seraph » 27 bře 2013, 12:17

Moudrá kniha, kdysi jsem ji dostal jako dárek k narozeninám od přítelkyně, a můžu říct, že na mě měla silný a pozitivní efekt.
Nechť Vaše světlo osvětluje Vaši i tu okolní temnotu, aby jste se sami sobě neztratili.
May LIGHT iluminate your way.
Seraph

Školák

Na ruce: 81.39

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Zpět na Životní zkušenosti