učeň žiada o radu, úctiví Majstri

Magie konkrétně i všeobecně

učeň žiada o radu, úctiví Majstri

Příspěvekod Qui fert Flamma » 30 črc 2012, 22:50

Zdravím, som Qui fert Flamma alebo Ten čo nesie plameň. Som novým... učňom, ak sa tak môžem nazývať. Mágia ma totiž fascinuje. Už veľmi dlho, aby som pravdu povedal. Ale až teraz som sa konečne odhodlal prejsť od čítania úspechov iných na prax. Aby som nechodil okolo horúcej kaše, vážení Majstri, som človekom ktorý chce dosiahnuť svoje ciele, no nenávidím násilie, a keď chcem niečo dosiahnuť, viem, že to vždy ide aj bez neho. Preto ma v Mágii zaujali isté... miesta. Ide o to že by som chcel vedieť (áno, som pripravený na dlhú dobu štúdia a skúšania) napríklad podhodiť iným ľuďom myšlienku, pocit, emóciu. Napríklad by som svojmu šéfovi podstrčil myšlienku: ,,Nemôžem ho vyhodiť, aj ja som robil hlúposti..." a do toho by som primiešal smútok...
Aby som Vás nezdržoval, napíšem, čo som doteraz skúšal: meditáciu a momentálne hľadám svoje Totemové Zviera (musím podotknúť, že mi to ide horšie ako som pôvodne očakával. Vyčistím si myseľ - aj to ide omnoho ťažšie ako som si predstavoval, no sústredím sa na vlastný dych a ide to, len to chce trochu času - a potom, ako bolo napísané niekde tu na fóre, predstavím si že vchádzam do Zoo, potom do tmavého pavilónu v ktorom je stolička. Na tú si sadnem a začnem svoje zviera privolávať, vyzývam ho, nech príde, nech sa nebojí a zaručujem mu slobodu. No ono sa stále neukazuje, viete mi poradiť? Robím niečo zle?) a v neposlednom rade sa chcem okrem čítania myšlienok a ich podstrčovania iným ľuďom venovať Elementárnej Mágii, konkrétne živlu, ktorý fascinuje snáď každého - Ohňu. Je tu ešte jedna vec (samozrejme že by som najradšej vedel všetky do detailu, ale chápem že na to je jeden život málo) a tou je Ochranná Mágia.
Aby som to zhrnul, chcem pochopiť ako Mágia a jej odvetvia - ktoré som napísal - fungujú a chcem sa ich začať učiť aj keď viem že to nebude jednoduché, a už vôbec nie rýchle.
Vopred Vám ďakujem za odpovede, úctiví Majstri. Viem, že by som mal na veľa vecí prísť sám, no nejaké vodítko, či náznak cesty.... veľmi by mi to pomohlo.

Sila Vôle nech aj naďalej zostane Vaším skvostom.
Qui fert Flamma

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: učeň žiada o radu, úctiví Majstri

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 črc 2012, 23:48

Chyba, totemové zvíře si má vyhledat tebe a ne ty jej :P jinak zajímavej styl psaní, jen ta archaičnost a vzletnost se mi zdá trochu kýčovitá. Tady to funguje jako rodina a ne viktoriánská škola :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Pietko » 31 črc 2012, 08:12

Totemove zviera by som hladal skrz astral... alebo vyssiu dimenziu. Potrebujes viziu. A ano, ono si ta najde vlastne samo, pride k tebe. Na kontrolovany vstup do vyssich dimenzii pouzijes bud Lucidne Snivanie(najlepsia metoda a najsilnejsie vedomie dosiahnes pouzitim WILD metody, najdes na internete), alebo OBE(astralne cestovanie). Osobne si myslim ze lucidne snivanie je lepsie, aspon u mna, ja ked vystupim z tela, tak vacsinou nenajdem nic zive... teda okrem rastlinstva... a ked nieco tak su to skor ludia... nepamatam sa ze by som videl niekedy nejake zviera. Pri lucidnych snoch ale ano. Je tam odlisny sposob vedomia a fantazia asociuje...

Co hovoris o podstrkovani myslienky... asi to nebude tak jednoduche ako pises... Komunikacia z bdeleho stavu naraza na uskalia- ty si pri vedomi a mas bariery, myslienky, pocity... a to vsetko nie je v harmonii zaostrene na jeden ciel. Ciel ma svoj chaos v hlave, takze aj keby si vyslal nieco, narazi to na minimalne barieru nepochopenia a dezinterpretacie. Lahko sa stane presny opak toho, co chces dosiahnut. Ak by som chcel mat aspon aku taku sancu isiel by som na to cisto skrz sny. Sniva kazdy. A nepodsuval by som myslienky... skor jednoduchsie obrazy a emocie. Sam by si mal byt pri tom v stave koncentracie, takej, ze by v tebe postranne myslienky uz neboli(iba jedna a ta zamerana na ciel, co chces dosiahnut) a pocity, emocie boli v pokoji, harmonii... mal by si precitovat lasku k cielu(osobe), objat ho, brat ho ako seba sameho. Ako keby si bol nim. Tym sa neutralizuje vela barier. Nemam s tym vsak skusenosti... Pocit mi vsak hovori, aby som vyskusal tento pristup v pripade ze by som to mal skusit.
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Na ruce: 4,963.23

Poděkoval za: 8 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 31 příspěvky

Příspěvekod Qui fert Flamma » 31 črc 2012, 09:35

Tak pekne poporiadku - Totemové zviera si ma nájde samo? Hm, zaujímavé... totiž, všade čítam ako ho musím vypustiť, dať mu slobodu a pri tom by som ho mal uvidieť. Nechám tomu voľný priechod a možno raz pri meditácii... alebo ako Pietko napísal, možno pri Astrálnom cestovaní, si ma nájde. Sam, ja... veľa a rád čítam, hlavne knihy z čias minulých a rád by som raz svoju aj vydal... No a toto vyjadrovanie mi akosi zostalo, keď som začal písať vlastnú a natoľko sa mi zapáčilo a natoľko ma chytilo že sa ho len ťažko zbavujem a popravde ani sa ho zbaviť nechcem. :)

Pietko, ja sa riadim len jedným - v Mágii je možné všetko. Tým chcem povedať, že aj keď bude mať cieľ v hlave chaos, možno existuje metóda a možno ju len ktosi (a možno aj ja :) ) objaví, možno to bude metóda ktorá cieľu doslova ,,vyzametá myšlienky" a Mág mu do hlavy nasadí svoje... vlastne, cieľ by potom pripadol do moci Mága či by sa mu to páčilo a či nie. Áno, som si plne vedomý toho, že to nieje ani zďaleka jednoduchá cesta, no myslím že aj Tí, ktorí s Mágiou začínali, neverili že raz budú vedieť mysľou ovládať plamene či vietor. (Ak som napísal hlúposť, prosím, ospravedlňte moju nevedomosť). Mágia je z môjho pohľadu nespútaná sila s ktorou treba zachádzať opatrne a veda v ktorej treba ešte veľa objaviť.

Späť k učeniu : včera v noci som skúšal Astrálne cestovanie. Bol to môj prvý pokus, tak som si od toho veľa nesľuboval - ľahol som si na posteľ, zavrel oči a plne sa sústredil na svoj dych. Snažil som sa uvoľniť a potom som myslel na cieľ svojej cesty a na to ako veľmi tam musím... Potom som sa zameral na čelo a snažil som sa opustiť svoje telo. V čele mi začalo...brnieť... chvíľu som mal pocit že to dokážem no zrazu...nič... Aj keď sa mi to nepodarilo, predsa som spokojne zaspával s myšlienkou že to nebol zlý začiatok. Čo vy na to, Majstri?

Ešte k tomu vyjadrovaniu... toto vyjadrovanie používam hlavne keď vediem rozhovor s ľudmi ktorý sú skúsenejší ako ja... V tomto prípade Vás vnímam ako Majstrov, aj keď viem že to cez internet nieje.... plnohodnotný vzťah.
Qui fert Flamma

Školák

Příspěvekod Pietko » 31 črc 2012, 10:28

Neviem ci meditacia je ten spravny sposob... v meditacii je len cista existencia... nevidis, necitis, nepocujes... len si. Pre nic ine tam miesto nie je.

Treba ist do astralu a mat oci otvorene. Skumat, precitovat, skusat... to zviera si ta najde v pripade, ze ma zaujem. Ak nie, tak ho nenajdes. I tak je to mozno len personifikovane podvedomie. Nevyznam sa, neviem, neskusal som. Mozno raz. Nesmies nic robit nasilu. V astrali sa ti to vypomsti hlavne tym, ze ta to odtial vyhodi a ked si take zvyknes robit, tak sa tam ani nedostanes. Su ine cesty ako dosiahnut co chces. Najdolezitejsi je pokoj, mier, prazdna mysel pripravena vnimat okolie... pokial mozno nulovy strach(podporuje negativne fantazie, pripadne privola negativne entity) a pokial mozno co najmenej volnej fantazie. Ta fantazia sice ako taka neskodi, ale primiesava sa ti do vnimania astralu a to je nieco co nechces pokial chces vidiet co najrealnejsie veci okolo seba. Pri lucidnom snivani je fantazia dovolena, tam sa pohybujes v svete obklopeny fantaziami ;)

Mozne vsetko... mozno. Len jedno nie je mozne, byt na to vsetko 100% pripraveny, pripraveny to ovladat, takze aj ked je mozno mozne vsetko, v konecnom dosledku je toho mozneho len velmi malo. Nechcem ti brat iluzie, no skus zo 10-20 rokov cvicit, poctivo, vsetko skumat a kriticky hodnotit. Ked sa pozries potom na svoje zaciatky, uvidis ako si precenoval to, co sa da dosiahnut. Ono je velmi lahke spadnut do iluzie, do nepravdivosti a klamu. Ale tazke sa odtial vyhrabat. Videl som to na viacerych ludoch. Preto sebakritika, analyticke rozoberanie, pohlad z odstupu... skratka vedecke metody su pre mna dolezite.

Astralne cestovanie nerob nasilim, uzenies si akurat tak bolesti hlavy. Precitaj si tu na fore diskusiu- je tam aj moj navod ako to robit(vymyslel som si ho sice sam a trvalo mi to 6-7rokov kym som prisiel na to, ako to relativne spolahlivo robit... a naucil som to i brata). Ine navody najdes po sieti, a ako som tak pozeral niektore spolocne prvky s tym, co robievam, tam su.

Majstrom nebudem ani do smrti :D
Čakám kým padne noc, lebo viem, že nás všetkých zachráni. Keď je všetko tmavé to nás chráni od drsnej... reality.
Čakám kým padne noc, keď je všetko znesiteľné. A tam v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj.
V tichu znie zvuk, niekto prichádza ublížiť. Pritlačím si ruky na uši... Je tu ľahšie jednoducho zabudnúť na strach...
A keď som prižmúril(a) oči zdalo sa, že sa svet sfarbil doružova, a zdalo sa, že sa znášajú anjeli...
K môjmu úžasu, s privretými očami, veci vypadali lepšie, než keď boli oči otvorene...

Čakal(a) som kým padne noc, vedel(a) som, že nás to všetkých zachráni... Teraz je všetko tmavé, chrániac nás od drsnej... reality...
Čakal(a) som kým padne noc... Teraz je všetko znesiteľné... A tu v tichu... Všetko, čo cítiš... je pokoj...
Pietko

Mysterian

Příspěvekod Qui fert Flamma » 31 črc 2012, 10:43

Na tie témy sa tu pozriem, Astrálne cestovanie ma zaujíma. Len jedna otázka ohľadne Astrálneho Cestovania - môžem stretnúť stvorenia, ktoré nemusia byť práve... najpriateľskejšie, je tak? Viem, že keď pocítim strach, vrátim sa späť, no kdesi som čítal že sa s dotyčným vrátilo aj to stvorenie. Teda, niežeby sa mu zabývalo v tele, pochybujem že niečo také sa môže stať, aj keď možné je všetko ale vraj mal po prebratí akýsi zvláštny pocit, že v miestnosti sa s ním nachádza akási... zlá energia. Nemôže sa stať že by to ohrozovalo ostatných ľudí? Netreba také hrozby už v Astrále eliminovať?

Majstrom budeš pokiaľ budeš mať čo svojim žiakom ponúknuť... a Majstrom zostaneš pokiaľ si žiak bude pamätať kto ho učil.
Qui fert Flamma

Školák

Příspěvekod Pietko » 31 črc 2012, 11:43

No ano. Par krat som sa stretol. Pre vyrovnanu mysel je nebezpecenstvo smiesne. Ale zasa... vypada to ze cestujem len do vyssich urovni astralu... takze tam mozno take veci az tak dobre neprezivaju. Tie miesta, v ktorych sa pohybujem, nebyvaju inak nez pokojne, mierumilovne... a takmer prazdne. Prazdnota je forma a forma je prazdnota. :D

Cital som o tom ze niekto sa vratil a v tele mal nieco usadene... alebo ze si nieco pritiahol zo sebou, no z vlastnej skusenosti, po tisicoch vystupoch... Ani ked som zacinal, nemal som skusenosti s negativnymi bytostami. Az neskor ale iba dve stretnutia s energetickymi upirmi - skoncili ich rychlou a nenarocnou likvidaciou... potom... 1x som stretol troch certov, no ti odomna usli. Raz som zostupil do pekla pomoct niekomu... a certi tam... tiez nechceli byt v mojej blizkosti, ked som sa nechal prestupit laskou. Inaksie stretnutie s niecim takym negativnym som za vyse 25 rokov cestovania nemal.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Qui fert Flamma » 31 črc 2012, 11:48

Zaujímavé... Ako presne postupovať pri ničení takéhoto nebezpečenstva ??
A čisto hypotetická otázka - čo robiť pokiaľ to niečo pritiahnem zo sebou?? Inak, som človek ktorého vo veľa prípadoch premôže zvedavosť... preto sa radšej držím ďalej od Nekromancie, teda až do tej doby kým nebudem tak skúsený aby som si poradil s tým čo sa pokúsim vyvolať... ak sa k tomu niekedy dostanem.
Qui fert Flamma

Školák

Příspěvekod Pietko » 31 črc 2012, 12:00

V pripade tych certov som bol v prvom pripade v stave pokoja, mieru... v tom pekle... ked boli neprijemny a zacali sa o mna "trhat" tak som znovu zmenil sposob pohladu na veci, precitil som lasku, pokoj, tuzbu pomoct osobe, co tam bola stratena... a kvoli ktorej som tam zostupoval stale hlbsie. V tej koncentracii na som zacal ziarit modrofialovym prisvitom :D . To sa certom nepacilo a odskocili odomna... A sepkali si ustrasene: "Lucifer sa vratil " :D
Co sa tyka upirov... to bolo zlozitejsie. Bol som vo zvycajnom stave pokoja, mieru prazdnej mysle, nezaujateho pozorovatela... az kym som nevidel ako tam vo svojom hniezde ti upiri nedrzia ludi, aby sa na nich mohli krmit(pravdepodobne ludia co spali). To ma naplnili koncentrovanym hnevom... takym zvlastnym, studenym. To bolo prvy krat, co si pamatam ze som ziaril modrofialovym svetlom... Tych som roztrhal rukami. Pri druhom stretnuti to neboli pravi upiri, ale na upirov premeneni ludia- u nich som citil nedostatok energie tak som ich porazil tym ze som ich energiou nakrmil. Tym sa zmenili spat na ludi... i ked len takych, ako v astrali vidavam- retardovanych a to poriadne. Jednoducho si predstav cloveka, ktoreho preberas zo sna a on reaguje a sprava sa velmi zmateno. Az na jednoho cloveka, ale to je iny pribeh.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Qui fert Flamma » 31 črc 2012, 12:06

Takže sa stačí sústrediť? Sústrediť na pokoj, lásku, túžbu či iné? Inými slovami, postačí keď budem v pokoji a pokiaľ to nezaberie, zmením "uhol pohľadu"... Pochopil som správne?
Qui fert Flamma

Školák

Příspěvekod Pietko » 31 črc 2012, 12:22

Ja viem ze to znie podivne... hovorit o mieri, pokoji, laske... no aspon u mna to funguje. Musi to ale byt cisty cit. Cista emocia. Precitena do tej miery, ze si s nou stotozneny na 100%. Nesmie ostat miesto pre pochybnost, strach. A ked hovorim o Laske-ziadna fyzicka, je to laska o akej hovoril Jezis(aspon podla biblie). I ked nie som nejako velmi veriaci, rozhodne nie tym sposobom ako by chcel nas farar, tu lasku som pochopil... po jednom vystupe do budhickej dimenzie aj zhlboka prezil a nasal do seba.

Zmena pohladu vyplynula z toho co som urobil. Ked som zostupil tak som sa nechal zatiahnut emocionalne do deja. Chytala sa ma bezmocnost, ked som sa nemohol dostat ku mne blizkej osobe, co kricala o pomoc. Nebol som dost koncentrovany na tu a teraz. To "peklo" sa ma "chytalo" ak sa to tak da povedat. No dokazal som to zmenit, zmenil som nahlad na miesto a prinutil som sa nenasilne, prehodil som "vyhybku" v tom co som precitoval na Pokoj, Mier, Lasku... tym sa zmenilo vsetko co som vnimal. Neviem ci chapes co mam na mysli.

Ta tuzba... zasa nie hocijaka, slovo tuzba to nepopisuje moc dobre. Ale neviem to inak vyjadrit.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod Qui fert Flamma » 31 črc 2012, 22:11

A čisto hypoteticky... keby som chcel použiť v Astrále Elementárnu Mágiu? Fungovalo by to??
A je možné aby ma v Astrále napadol... iný cestovateľ ?
Qui fert Flamma

Školák

Příspěvekod Pietko » 01 srp 2012, 00:00

Cisto hypoteticky, moj dojem je, ze ta magia je zalozena na predstavivosti. Astraj je tvarny, reaguje na predstavy a fantazie... ale potom sa ti moze premenit OBE na lucidny sen... a to je nieco, co nechcem. Astralne cestovanie je ovela prijemnejsi zazitok nez lucidne snivanie.
Teoreticky by ta mohol napadnut... ale ublizit ti fyzicky tazko moze, podla mna nemoze. Najprv sa musi vediet naladit na tvoju uroven. Dalsia vec je, naco by to robil? Nic tym neziska, skor strati. Produkovat zo seba negativne emocie, to je nieco co kazi zazitok cestovania. A to nechcem. Naopak chcem sa tam udrzat co najdlhsie a preskumat co najviac.

Pietko

Mysterian

Příspěvekod thechosenone729 » 01 srp 2012, 07:05

Sam Tektzby píše:Chyba, totemové zvíře si má vyhledat tebe a ne ty jej :P jinak zajímavej styl psaní, jen ta archaičnost a vzletnost se mi zdá trochu kýčovitá. Tady to funguje jako rodina a ne viktoriánská škola :)

Sam zasmial som sa a musím povedať že máš pravdu tiež to nemám rád keď niekto niekomú kláňa atď pretože má neviem čo alebo viacej skúsenosti a súhlasim že mali by sme byť ako rodina nie ako to chodí v elitách BOH a poddaný :D.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Příspěvekod Qui fert Flamma » 01 srp 2012, 10:01

V žiadnom prípade sa tu nikomu neklaniam, len prejavujem úctu voči skúsenejším členom. A to pramení z toho že som písal knihu v ktorej som toto dosť využíval. A na druhej strane, nezdalo sa mi zdvorilé nabehnúť sem - ,,Ty mi povedz toto, ty toto alebo toto tam toto...."
Qui fert Flamma

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 01 srp 2012, 11:08

Toi by asi taky nebylo moc chytrý, ale zase jsem se tu už setkal s různejma věcma, ale zpět k tématu :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,237.95
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Další

Zpět na Magie