Určitá posloupnost náhod

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Určitá posloupnost náhod

Příspěvekod MI-KO94 » 11 zář 2016, 23:22

Zdravím,

v poslední době čím dál víc mám určité osobní problémy sám se sebou. Ty bych nechtěl moc rozebírat, spíš mi jde

Ve čtvrtek jsem měl jet na seznamovačku (nástup na VŠ) do jedné vesnice v Ostružnu. Jelikož jsme měli možnost jet autobusem z Hradce Králové, což se mi nevyplatí, rozhodl jsem se jet vlastním autem (kdyby to někoho zajímalo, Škoda Felicia, r. v. 2000, tmavě modrá, z části opravená). Měl jsem to časově vypočítané, abych byl na místě včas. První problém nastal v momentě, kdy jsem ještě chtěl odnést odpad do popelnice a potřeboval jsem zavřít dveře od bytu. V momentě zavření dveří se mi zlomil v ezpečnostním zámku klíč a snažil jsem se dostat zpět do bytu. Naštěstí zlomek klíče byl ve fabce doražený, takže se mi jím povedlo tak nějak otočit a dostal jsem se do bytu. Rychle jsem se snažil vyndat klíč z fabky a byl jsem ve stresu, abych přijel včas a taky se zároveň dostal domu. Přijel jsem včas.

Měl jsem takový menší "předsevzetí", že během seznamováku opravím prahy a lemy, abych je neměl tak zrezlé (je to přece starší auto), což se mi docela povedlo. Během čtyřdenního seznamováku (3 večery = 3 párty) jsem měl vždy po půlnoci dvakrát na začátku určitý psychický problém, týkalo se to především jednoho hlavního problému.
Byly jsme rozděleni do nějakých dvaceti týmů v rámci teambuildingu, a já jsem byl zrovna v týmu, který "náhodou vyhrál", i když jsem si to v ten moment těsně před vyřčením výhry naší skupiny myslel, nebo čekal, že to někdo nademnou zařídí...
Výsledek byl takový, že jsem dostal nějaké věcné ceny, a přemýšlím, jestli to mám brát jako znamení, že to jsou nějaké body, které bych měl podniknout, nebo udělat. Ten večer (poslední) jsem na tom byl psychicky nejlíp a nějak jsem moc nehrotil ty zásadní problémy.

Během seznamováku jsem zjistil, že mi nefunguje klakson (předtím normálně fungoval) - nevím, než jsem jel, nechal jsem měnit všechna ložiska, nevím, jestli to nemělo náhodou nějaký vliv při opravě. Při cestě zpátky, těsně předtím, než jsem dojel domu (cca 2-3 km) jsem zjistil, že při čištění zadního skla mi odešly pojistky takže mi nefungovaly stěrače. Jel jsem tedy ke známému, který mi auto opravuje, tak mi stěrače zprovoznil. Když jsem jel tedy konečně domu, zjistil jsem pro změnu, že mi nefunguje klimatizace.

A aby toho nebylo málo, ve středu jedu do Hradce Králové a plánoval jsem jet svým autem a bavil jsem se o tom se svým otcem. Byl velmi panický snažil se mi rozmluvil (dá se říct, že i zakázat), což jsem mu musel slíbit, že autem v žádném případě nejedu, kvůli pravému zadnímu kolu, že bych se nemusel už vrátit, že to auto už tentokrát nebude schopné do Hradce (nebo zpátky domu) dojet.

Nevím proč, ale mám takový dojem, že těch "náhod" (záleží, jak si to každý přebere), není nějak málo. Jenom nevím, proč by mi nefungoval kvůli tomu klakson, a teď i klimatizace. Co si o tom myslíte? Děkuji vám za vaše názory a rady, jsem docela v rozpacích :(
MI-KO94

Školák

Na ruce: 47.65

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: Určitá posloupnost náhod

Příspěvekod pes » 13 zář 2016, 05:35

16 let starý auto, co bys chtěl?

Jnak samozřejmě, opatrnosti neni nikdy dost a pokud chceš brát rozbitej klakson jako znamení smrti z nebes, tak asi můžeš, ale zas bych nebyl ze všeho tak ve stresu, věci se prostě dějou ...
pes

Školák

Na ruce: 407.29

Poděkoval za: 2 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Re: Určitá posloupnost náhod

Příspěvekod Razorka Tektzby » 17 zář 2016, 15:39

Pokud někde nemáme být, nemáme se tam dostat včas, tak tam prostě nedojedeme/přijdeme pozdě. Většinou to právě funguje na principu ztracených klíčů, nepojízdnýho auta, zácpy (dopravní :p ) atd. Možná máš na danou cestu použít bus/vlak a auto dát do servisu :p

Ještě mrkni na téma Synchronicita

Razorka Tektzby píše:V podstatě si začneme všímat souvislotí kolem sebe, který ale spolu nesouvisí do momentu než je začneme spojovat. V tom okamžiku si uvědomujeme, že náhoda není náhoda. Dáváme nahodilé souvislosti kauzálnost.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy