úspěšnost v ovládání živlů

Čtyři Nožky pomyslné židličky magie, a vše co by vás o nich zajímalo...

úspěšnost v ovládání živlů

Příspěvekod ten kdo tě vidí » 27 zář 2014, 07:35

Mohla bych se zeptat jestli se vám zatím povedlo ovládnout alespoň jeden živl.
Za odpověď předem děkuji
ten kdo tě vidí

Školák

Na ruce: 13.18

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: úspěšnost v ovládání živlů

Příspěvekod thechosenone729 » 28 zář 2014, 01:08

Podľa všetkého mam prirodzene k dvom živlom najbližšie a to zem a vzduch. Či sa mi ich podarilo ovládnuť, no tažko neviem to opísať pretože živly miešať do toho čo robím sa mi okrem vzduchu snáď podarilo len raz dva krát. Proste tam cítim že je to moje len tažko to zvládať a má to celkom vpliv na môj život. No a tu zem no neviem tiež ju občas cítim ale žeby som ju vedel využiť to asi nie ale asi to raz skúsim. Čo sa týka ostatných tam je to jeden "big fail" tam necítim momentálne nič.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Příspěvekod ten kdo tě vidí » 30 zář 2014, 17:17

ja bych měla mít zem ale nic k ní necítím. Voda je podle mě živel který mě ají celkem vystihuje ale nedaří se mi ovládnou ani jedno přitom na živly myslím prostě furt ve škole, doma, když se dívám na televizi a před spaním a dokonce se mi o nich furt zdá a nemůžu si pomoct ale nedokážu je ovládnou dokonce si zalezu k řece (pod barákem nám teče) cítím tam spoustu energie ale prostě nic zkoušela jsem to nejmíň milionkrát. JE MOŽNÝ ŽE MÁM V SOBĚ NĚCO CO MI NEDOVOLÍ JE OVLÁDNOUT :(
ten kdo tě vidí

Školák

Na ruce: 13.18

Příspěvekod thechosenone729 » 01 říj 2014, 07:31

Ja si myslim že jedna vec je energiu cítiť a druha zase ovládať, zas by som to nepovažoval za niečo ľahké pretože kým som sa dostal k takým fatálným veciam ako je očista jedla pomocou energie aby som to naozaj cítil tak mi to trvalo skoro pol roka. U živlou neviem ako to je pretože nemám páru zatiaľ ako natiahnuť nejaký živel alebo poprípade energiu transformovať na to na čo potrebujem. Chcel by som aby sem niekto napísal kto sa do toho vyzná.

Čo sa týka toho že asi máš niečo v sebe tak by bolo vhodné niekoho navštíviť kto by sa na teba pozrel. Ale môžeš to byť aj ty, len nejaký blok ktorý máš v hlave ktorý je potrebne prekonať.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,433.41

Poděkoval za: 7 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 26 příspěvky

Příspěvekod Martin108 » 16 lis 2014, 01:35

Pro zajímavost přidávám buddhistický pohled na vznikání a zanikání světů. Někomu to třeba pomůže líp pochopit co nás vlastně obklopuje.

Když shoří nějaký svět (popis se mimochodem velmi podobá představám astrologů o zániku naší galaxie za 10 miliard let) proud vědomí všech neosvobozených bytostí, které dosud nezrealizovaly vlastní podstatu, se připojí k obyvatelům jiného pomíjivého světa někde v nekonečném prostoru. Sejde-li se pak dostatečné množství psychických dojmů - karmy - dojde ke zhmotnění nového světa. Vše probíhá spontánně. Prázdnota není žádnou černou dírou, ale potenciálem, který obsahuje všechny možnosti. Proto zde není zapotřebí nic, co by odporovalo zdravému rozumu, jako třeba nějaký tvůrce, který za vším stojí. Tento proces můžeme vidět dvěma způsoby - "čistým" a "nečistým". První přináší osvícení a je nadčasově pravdivý, zatímco druhý vychází ze základní nevědomosti mysli. Moudrost ukazující bohatství všech věcí - společná pýcha všech neosvícených bytostí - vytvoří vše pevné a moudrost podobná zrcadlu, která je esencí jejich hněvu, vše tekuté. Rozlišující moudrost - základ připoutanosti bytostí - se projeví jako teplo a moudrost zkušenosti - jejich žárlivost - se stane vším, co je v pohybu jako vítr. Všepronikající spontánně se objevující moudrost, jež se objeví v okamžiku rozpuštění základní nevědomosti, nám umožní místo pocitu oddělení a odstupu vnímat prostor. Ten pak vidíme jako nádobu, která vše obsahuje, a chápeme, že mnohem více místa je vždy za věcmi než mezi nimi. Zatímco se zhmotňuje vnější rámec, svět vyrůstající ze společného vědomí bytostí, jejich karma - nashromážděné zkušenosti - se projeví jako těla a způsob vnímání. Učení, že mysl vše vytváří, je hlavním pilířem buddhismu. Mysl není pouze naším prožíváním světa, ale i světem samotným.

Lama Ole Nydahl - Velká pečeť
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 17 lis 2014, 01:18

Hezký :) Zatím jsem se nad prázdnotu jako potenciál obsahující všechny možnosti nezamýšlela. Když se ale zamyslím, tak bych ji pak přirovnala k DNA, která dle mě taky obsahuje vše, akorát pak vše není aktivní, ale potenciál tam je :) Mysl by měla být i našim světem samotným, chápu ji jako limitující faktor, což má ale svůj důvod. No, ale asi to bude chtít se zamyslet bez statusu únava :D
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 21 lis 2014, 01:19

Nekonečnost je to co mě dělá bezradným a ztraceným
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod astrid » 21 pro 2015, 23:21

ten kdo tě vidí píše:ja bych měla mít zem ale nic k ní necítím. Voda je podle mě živel který mě ají celkem vystihuje ale nedaří se mi ovládnou ani jedno přitom na živly myslím prostě furt ve škole, doma, když se dívám na televizi a před spaním a dokonce se mi o nich furt zdá a nemůžu si pomoct ale nedokážu je ovládnou dokonce si zalezu k řece (pod barákem nám teče) cítím tam spoustu energie ale prostě nic zkoušela jsem to nejmíň milionkrát. JE MOŽNÝ ŽE MÁM V SOBĚ NĚCO CO MI NEDOVOLÍ JE OVLÁDNOUT :(

Najprv si musíš uvedomiť že elementy nemôžeš ovládnuť . To oni ti vdychujú život a vďaka nim existuješ ak sa ich snažíš skrotiť silou tak to nepôjde zo začiatku vôbec. Na začiatku proste len medituj a sústreď sa na seba na ten najsilnejší element v tebe , keď ho máš tak sa snaž ku nemu prihovárať v tvojom okolí , pochopiť ho precítiť ten element v sebe . Je to na veľmi dlho ale uvidíš že tá harmonia a nával energie ktorý budeš dostávať ti bude stáť zato. Keď si budeš myslieť že si pripravený tak začni s tréningom napr. zhromaždenie elementárnej energie do psi gule . Pri ohni je dobré napríklad trénovať zo sviečkou a snažiť sa ohýbať plameň , čo po vytrvalóm tréningu s formovaním psi gule dokážeš . To isté môžeš robiť aj z vodou , zemou , vzduchom len sa to netrénuje ako z ohňom . Napr. zo zemou som trénoval že som podporoval svojou energiou rastlinku v raste najlepšie nejakú ktorú uvidíš aj rýchlo rásť napr. steblá trávy v črepníku . Asi štyri mesiace som to na rozličných skúšal a sprvu som nevidel rozdieľ , teraz vždy keď podporujem jednu rastlinku tak sa posúva ku tvorbe semien napríklad o dva týždne popredu. Ale trvalo to . Zas tiež ďalší tréning na element zeme čo robím je že si zoberiem tri jablká a jedno sa snažím obnovovať a napĺňať silou aby vydržalo čo najviac čerstvé , tiež mi to na začiatku nešlo ale teraz tiež vidím rozdiel. Osobne sa mi stalo že tri jablka z toho istého stromu a otrhnuté naraz som takto pozoroval a jedno z nich nabíjal tri mesiace zatial čo dve zhnili a zhnedli to jedno len zmäklo a keď boli obe plesnivé tak to jedno som ochutnal a bolo fantastické ! Len tomu treba dať vytrvalosť a tieto schopnosti môžete pomaly natrénovať aj na ľuďoch a potom môžete rozmýšlať v krotení elementov a v zúžitkovaní ich sily .
astrid

Školák

Na ruce: 103.88

Příspěvekod maromadus » 03 led 2016, 13:02

Najprv si musíš uvedomiť že elementy nemôžeš ovládnuť.......

Tak, tak.Na samotné živly pohlížej jako na Bohem stvořené prazákladní síly, jejíž prostřednictvím se manifestuje fyzický svět. Pokus se je spíše aktivně řídit, než bys je kontrolovala. Prvně se nauč s těmito elementy komunikovat a naslouchat jim. Vytvoř si k nim určitý osobní vztah. Některým lidem byl dán do "vínku" přirozený sklon k magii živlů. Téměř okamžitě se jim začíná dařit a mají velké pokroky. Ale tito jedinci jsou výjimky . U ostatních platí, že to chce určitou dávku trpělivosti. Držím palce !no1
maromadus

Školák

Na ruce: 125.74

Poděkoval za: 3 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Trisha » 03 led 2016, 13:13

Moj zivel je vzduch. Podarilo sa mi ho ovladat. No nieje to zalezitost 5minut ani 1mesiaca. Naucit ho pocuvat a zaroven snim preniknut bolo dost obtiazne. Mne samotny trening trval 4roky neustaleho nevzdavania sa. Ale vsetko ide ako sa hovori trpezlivost ruze prinasa :) no chce to vela sustredenia a dokonca este ja sama potrebujem poriadnu davno koncentracie.
Trisha

Školák

Na ruce: 592.45

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Zpět na Elementární Magie