Vegetarián/Vegan

Vegetarián/Vegan

Příspěvekod hypperbola » 28 bře 2014, 13:37

Zajímá mě, jak se stavíte k této nové módě. Každou chvíli frčí něco jiného, ale mně osobně přijde vegetariánství/veganství jako nejotravnější móda, co pamatuji. Lidé, kteří si před půl rokem dopřávali cheesburger a olizovali se od ucha k uchu, najednou lidi kolem sebe nazývají vrahy. Já nemám nic proti ničemu a nikomu, dokud mi ten někdo nezačne násilím nutit, že jeho cesta či víra je ta správná a všichni ostatní jsou blbci (-vrazi).

K zamyšlení je otázka, jak by vypadal pro ně dokonalý svět za několik let. Od začátku věků jíme maso a být jen na kopřivách a špenátu, tak už jsme dávno zanikli, ale dle nich je proti přírodě jíst zvířata. Ročně se kvůli jídlu pozabíjí několik desítek miliard zvířat. Představte si svět, kde nikdo zvířata nejí a všichni žijeme v dokonalé harmonii... rok... pět... deset let... dvacet let. Je o dvacet let více, nikde žádná zeleň, země uvadá pod tíhou mrtvých hnijících zvířat, která pošla hlady. Lidé ve městech uhýbají všem druhům mrtvých zvířat, výkalům a v ruce drží zbraň, protože zvěř hladoví, je zoufalá a tak útočí. Prezident všech veganů, který si na zahrádce pěstuje špenát a který může za tu dokonalou harmonii člověka a přírody, dostal zrovna hlad. Jde si pro svůj špenát a zjistí, že mu jej jí zvířata, která se na jeho zahradu dostala. O pár dní později umírá a jeho poslední myšlenka směřuje směrem k těm zvířatům, která mu snědla ten špenát. Leží a představuje si, jak lahodný hamburger by z nich byl.

Možná by to trvalo déle než dvacet let, ale přišlo by to. Upřímně mě to už štve, třeba dnes jsem byl označen za vraha člověkem, který ještě vloni maso jedl a pořád jí ryby. Zamyslete se nad harmonickou apokalypsou nebo mi jen někdo dejte naději, že nejsem sám, koho tahle nová móda štve.
Člověk je tím, o čem přemýšlí po celý dlouhý den.
hypperbola

Školák

Na ruce: 786.29

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 14 příspěvky

Re: Vegetarián/Vegan

Příspěvekod Martin108 » 28 bře 2014, 19:35

Jsem pro, aby každý jedl to co chce, v množství, které potřebuje.

Na vegetariánskou inkvizici mám vždycky v rukávu vyprávění o tom, kolik půdních a jiných organismů zemře, aby se půda mohla provzdušnit, rozrýt, obrátit a všelijak jinak upravit, než jim tam vyrostou ty milující brambory, ředkvičky, nebo třeba čaj.

Ve skutečnosti by snad ani nemohli jezdit nikam autem, protože jen to, co je na předním skle, stojí vždycky za pozornost.

Pokud někdo nechce jíst maso, je v mých očích stejně dobrým člověkem jako ten, co maso jí a dělá něco smysluplného pro ostatní.
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Grace » 28 bře 2014, 20:32

Je mi jedno, kdo co jí a jaké důvody ho vedou právě k té jeho volbě. Spíše mi vadí ta netolerance mezi oběma tábory. Nemám ráda odsuzování a přesvědčování o té jediné pravdě. Každý má právo volby, ostatní by jí měli respektovat, ale ne za tu jeho volbu odsuzovat. Druhá věc, která mi vadí je ta, když jsou rodiče například vegetariáni, tak většinou automaticky nedají maso ani svým dětem. A zase jsme u té volby. Rozhodli za dítě, ale nedali mu možnost si vybrat, nehledě na to, že do určitého věku maso a bílkoviny z něj dítě potřebuje(sama jsem máma, takže trochu o tom vím). Mám ten názor, že dítě (až na to bude zralé) by se mělo rozhodnout samo, jestli chce také být vegetarián, nebo vegan, či vitarián...
Grace

Školák

Na ruce: 413.45

Poděkoval za: 1 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 3 příspěvky

Příspěvekod Razorka Tektzby » 29 bře 2014, 04:35

Bylo to hezky zodpovězený, takže si jen poděkuju, dodám, že všeho s mírou a nic nenutit, a přidám vtip z pro vegetariány akceptovatelných surovin :D

Obrázek
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 29 črc 2014, 12:59

Jé houba XD
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Zpět na Příběhy k zamyšlení