Veteráni z války v Zálivu mají zvýšené riziko ALS

Veteráni z války v Zálivu mají zvýšené riziko ALS

Příspěvekod martink » 29 srp 2013, 23:14

New York (Reuters Health) 11.12.2001 - Američtí veteráni, kteří sloužili v jihozápadní Asii během války v Zálivu, jsou dvakrát častěji postiženi ALS než veteráni, kteří v této oblasti nasazeni nebyli; zjistila to předběžná studie US Department of Veterans Affairs.

"Zjistili jsme zvýšenou frekvenci výskytu ALS mezi vojenským personálem, který byl umístěn do Perského zálivu během války v této oblasti," řekl Reuters Health vedoucí výzkumný pracovník, Dr. Ron Horner z Veterans Administration Medical Center v Durhamu (Severní Karolína).

Studie zahrnovala 700.000 vojenských pracovníků, kteří byli posláni do Zálivu, a kontrolní skupinu 1,8 milionu vojenských zaměstnanců umístěných v jiných oblastech světa. Bylo zaznamenáno 40 případů ALS u veteránů ze Zálivu a 67 v kontrolní skupině, řekl Dr. Horner.

Pracovníci vzdušných sil mají 2,7krát a armádní personál dvakrát vyšší riziko rozvoje ALS ve srovnání s veterány, kteří nebyli v Zálivu nasazeni. Nicméně riziko ALS bylo statisticky stejné u námořnictva a kontrolních osob, poznamenal Dr. Horner.

Důvody, proč někteří veteráni mají vyšší riziko rozvoje ALS, nejsou dosud známy. "Toto byla teprve první fáze naší studie," řekl Dr. Horner. V druhé fázi vědci vyhodnotí údaje získané z pohovorů, aby zjistili specifické vlivy okolí, kterým byli vojáci vystaveni. Ve třetí fázi budou analyzovat DNA veteránů, aby nalezli genetické markery pro ALS v této skupině populace, dodal.

Na základě výsledků předběžné studie budou odškodněni všichni veteráni ze Zálivu, u kterých dojde k rozvoji ALS, řekl v prohlášení Anthony J. Principi, Secretary of Veterans Affairs (nevím, jestli je to ministr nebo ne, takže to radši uvádím v původním znění).

"Musíme připustit, že v dnešních válečných konfliktech mohou být choroby a zranění nezpůsobená úrazem stejně smrtelné jako rána kulkou. A kde můžeme přinést vědecké důkazy souvislosti mezi vojenskou službou a nemocí, musíme za tuto chorobu veterány odškodnit," řekl Principi.

"Zajistíme kompenzaci již nyní, přestože studie ještě nebyla potvrzena dalšími výzkumy, vzhledem k progresivní a smrtelné povaze ALS. Ti veteráni, kteří tuto nemoc dostali, nemohou čekat, až bude přezkoumání dokončeno," dodal.

Kód: Vybrat vše
zdroj: www.ereska.cz
martink

Webmaster
 
Příspěvky: 1699
Obrázky: 0
Registrován: 18 srp 2007, 11:39
Bydliště:

Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

 Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Karma: 3
Zpět na všeobecné informace o ALS

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníkůZásady ochrany osobních údajů