Vidíte zrnitě?

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Vidíe zrnitě?

Ano
104
65%
ne
56
35%

Celkem hlasů : 160

Re: Jiskry na nebi

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 srp 2012, 20:05

Světlo ze žárovky :D no do tý nekoukej, přesvícení sítnice může vést až k slepotě. Jinak pokud máš zrak zdravej, tak není co řešit. Ale popravdě, pořád nevím co si pod pojmem "kolečka na obloze" představit. Vidíš to když koukáš to světla, určitého bodu, nebo jen tak. Další věc pohybují se, nebo jsou stálé a poslední je to v zaměřeném, nebo volném pohledu?! Pokud přeskakují a mají různé tvary, může to být normání nečistota na sklivci a čočce. Ale ty neběhaj čistě po nebi, ale i když se díváš volně. Zkus to popsat trochu zevrubněji.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,208.21
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Skarohlid » 18 srp 2012, 20:27

Dobře,zkusím ti to trochu víc objasnit. Já se nesoustředí na žárovku ani do ní dlouhodobě nezírám.Ležim v posteli a kouknu se na lampu a hned v ten moment vidím okolo žárovky duhový kruh.Vidím ho kolem každé lampy a okamžitě.
Nevím jak bych ti vysvětlil ty jiskry na obloze..Namaloval bych to,ale jak :D ? Ani se na to nebe nemusím soustředit,abych viděl ty kolečka.Těch koleček je tam plno,jsou malé a stojí na místě,ale když se kouknu na jiné místo na obloze,tak přeskočí.Když zavřu oči nebo mrknu,pořád tam jsou.Zkus si to představit-koukneš se na nebe a vidíš obrysy koleček,které jsou po celém nebi.Stojí na místě ale jakoby jiskří a vevnitř toho kolečka je malá tečka stejné barvy jako je obrys.Zní to,jako když vyslýcháš pacienta z bohnic,ale chtěl bych vědět,jestli to něco znamená.A duhu okolo žárovky jsem začal vidět někdy teď,jak otevírám třetí oko,nikdy předtím jsem to neviděl.
Skarohlid

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 srp 2012, 20:57

O žárovce a zírání do ní jsem nic nepsal, jen jsem řekl že by jsi do ní neměl koukat, nic víc. To že vidíš korónu kolem svítících bodů je absolutně normální, zeptám se ještě na něco. Řekl jsi očnímu při tý prohlídce, co tě trápí a nebo jsi si nechal jen přeměřit ostrost zraku a sítnici?! Jinak mi to pořád nahrává na nečistoty na sklivci, pokud by se body zvětšovaly a stávaly se neprůhlednýma, tak požádej očního o vyšetření na zákal.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
Sam Tektzby

Site Admin

Re: Vidíte zrnitě?

Příspěvekod Nicknack » 18 srp 2012, 21:00

Přidám i svou zkušenost.

Jsem jedna z těch, kterým Koubič dloubal třetí oko. Já si hodně stojím na vedení, takže zpočátku jsem toho moc nevnímala. První, co jsem viděla, byly právě ty zmíněné jiskřičky na nebi. Jsou maličkaté, bílé, je jich strašně moc a rychle poletují, hemží se jako hodně velká spousta mušek. Nejlépe jsou vidět, když civíte takzvaně "do blba".
Od té doby jsem na svém třetím kukadle pracovala a pomalu se dostavovaly další jevy. Jiskřičky už nevidím jen na nebi, vidím je všude ve vzduchu. Ale jen za jasného světla, nejlépe je to vidět třeba na bílé zdi u okna. Když jsem venku, můžu je občas pozorovat i jak mi létají kolem ruky. Nemyslím si, že si mě to nějak všímá, nejspíš je to prostě všude ve vzduchu.
Nějaké to zrnění také vidím, ale jen jemně. A když koukám v noci do tmy, vidím ji jako hemžení mrňavých černých a jasně modrých bodů. Občas jen civím a přemýšlím, jestli je tma černá, nebo modrá.
Kromě jiskřiček a zrnění jsem začala pozorovat ještě něco, o čem si nejsem tak docela jistá, co to má být. Myslela jsem, že by to mohl být náznak aury, ale kohokoli jsem se ptala, nikdo nic takového nevidí. Kromě průhledného bezbarvého proužku kolem lidského těla, což náznak aury asi skutečně bude, vidím i barevné proužky. Jsou úplně kolem všeho, kolem lidí, zvířat, rostlin, předmětů, čehokoli. Zvláštní je ovšem toto: ta linka je kolem celého předmětu, ale polovina je vždy jasně modrá přecházející v zelenou a druhá polovina je oranžová přecházející ve žlutou. Vidím je nejlépe koutky očí a ty různobarevné poloviny se prohazují podle toho, jakými koutky očí se dívám (např. koukám na nějakou kouli levými koutky očí a vidím oranžovo-žlutý pruh po levé straně koule a modro-zelený po pravé. Pokud se podívám pravými koutky očí, barvy se okamžitě prohodí.) Pruhy jsou jasnější a širší čím více na ně svítí denního světla. Slyšela jsem, že aura reaguje na světlo podobně a také je lépe vidět koutky očí, ale jestli je aura i tohle, to nemám tušení. Pokud někdo vidí něco podobného, budu ráda, když se podělí o svou zkušenost.
Kromě těchto věcí se u mě s dlouhodobou a pravidelnou prací na třetím oku začalo celkově rozvíjet vnímání. Umím občas poznat přítomnost nějaké potvory podle různých pocitů a vjemů jako je brnění, mravenčení, pocit tlaku v hlavě, pocit ohrabávání na kůži atd. Taky začínají pomaličku přicházet i vjemy sluchové a rozvíjí se zrakové. Zrakové ale jdou ze všech nejpomaleji a celkem ztěžka.
Úroveň vnímání není stabilní, reaguje na to, jak moc se třetímu oku věnuji nebo nevěnuji. Když nevěnuji, tak po čase začne upadat. Když věnuji, pomalu se zlepšuje a zlepšuje. Každopádně je to práce dlouhodobá, asi na celý život.
Nicknack

Školák

Příspěvekod Nicknack » 18 srp 2012, 21:11

O jiskřičkách na nebi tu už řeč byla, vyhledej si téma "Vidíte zrnitě?" a zkus si to pročíst. Sice tyhle jiskřičky jako kolečka nevypadají, ale jiskry jsou to také, tak třeba je to něco obdobného.

S tou duhou kolem světla: zrovna jsem na výše zmíněné téma napsala svou zkušenost, která obsahuje mimo jiné také popis podobného jevu. Nevidím to jen kolem světel, ačkoli tam je to hodně jasné a široké, vidím to kolem všeho. Nemyslím si, že to je oční vada, protože pravidelně chodím na vyšetření k očaři a navíc jsem to začala vidět také po dloubání do třetího oka.
Nicknack

Školák

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 srp 2012, 21:17

To že vidí korónu kolem stevělných bodů, není nic magickýho. Jiskry na nebi můžou být i normální fyziologickej projev. Například nízký tlak a nebo vysoký vnitrooční. Oční vada to být může a nemusí, každopádně bych to nenechal na základním očním vyšetření, ale pokud mu to stačí, tak prosím. Ono ztrátu zraku díky zákalu by se neměla podceňovat. Jinak přesouvám do vidíte zrnitě.
Sam Tektzby

Site Admin

Divné vnímanie okolia ?

Příspěvekod psychy » 26 říj 2012, 23:02

Ahoj, chcel by som vysvetlenie. Občas keď sa pozerám na oblohu vidím milióny častíc, či už podobajúc sa iskrám alebo malích gulôčok z bodkou uprostred a vkuse sa pohybujú. Čo to je ?

Ďakujem vopred.
psychy

Školák

Na ruce: 52.74

Re: Divné vnímanie okolia ?

Příspěvekod Sam Tektzby » 27 říj 2012, 04:50

Nic podivýho, šel bych přesto radši za očním (pro sichr přeměřit vnitrooční tlak) a za osobákem, pro přeměření tlaku krevního. Jinak se může jednat, nízký krevní tlak (ve většině případů), nečistoty na kornee a nebo finálně poškození sklivce. Co se týče parapsychologie, tak to můžou bát orby, ale obávám se, že to opravdu bude jen ten tlak.
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod psychy » 27 říj 2012, 12:47

Ďaukejm za odpoveď.
psychy

Školák

Na ruce: 52.74

Příspěvekod Razorka Tektzby » 27 říj 2012, 13:42

Ještě doporučuju si pročíst téma Vidíte zrnitě?
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 27 říj 2012, 15:48

Vlastně jo, slučujeme :P
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod Porcepoque » 15 led 2013, 21:02

Ahoj. I já vidím zrnitě už od narození. Nejvíc "zrn" vidím když je tma.
Porcepoque

Školák

Na ruce: 77.31

Příspěvekod Sinue » 17 led 2013, 23:44

Ty "jiskřičky na obloze" je zcela normální jev, který vidí každý. Jmenuje se Blue field entopic phenomenon nebo také Scheerer's phenomenon. Vidíte své bílé krvinky, které se pohybují kapilárami v sítnici blízko místa nejostřejšího vidění. Tohoto fenoménu se užívá i v lékařství, když lékaři u diabetiků zkoumají průchod krve sítnicí. Technika se jmenuje blue field entoptoscopy. viz http://www.visualsnow.wz.cz/fqo.htm

Zrnění mi zní jako klasický VS.
Sinue

Školák

Na ruce: 10.21

Příspěvekod Sinue » 17 led 2013, 23:49

chmatak píše:tak já ne, já jediný co vidím tak když se zaměřím na nějakou čistou plochu a soustředím se, tak mám v pravém oku takového jako by červíka, který je průhledný pár milimitrů malý a jako by vždycky padá a hned se zase vrátí na svojí původní pozici a tak furt dokola, ale někde jsem se dočetl, že to prý mají lidé co trpí migrénama, což já jako malý trpěl hodně.

To je zákalek ve sklivci
Kód: Vybrat vše
http://www.visualsnow.wz.cz/galerie.htm
Zákalky jsou ty spodní obrázky. Můžou být i průhledné.

edit.:Samem pro porušení stanov fóra
Sinue

Školák

Na ruce: 10.21

Příspěvekod FaLounX » 03 dub 2013, 21:33

Tohle se mi taky stává ale nevím co to je. Každej večer když se podívám třeba na bilou zeď tak ji mám plnou zrnek. i když mám ve sklivci mžitky který mi občas brání ve vidění tak nevím jestli by stím něco nemohlo souviset. Ale prej je to jen psychická záležitost.Vnímání člověka okolí. Nezamýšlet se nad tím.
" Když už člověk jednou je, tak má koukat a by byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je. " Jan Werich
FaLounX

Školák

Na ruce: 44.90

Příspěvekod Sam Tektzby » 04 dub 2013, 23:30

Mžitky nemáš na ani ve sklivci, to za prvé :P za druhé jakékoliv patvary vyskytující se při koukání mohou i napovídat o rozvíjejícím se zákalu, to jen pro info. Psychika to není, je to jen dlouhodobá distorze působená okolím a vlivy, co ti můžou krátkodobě poškodit oko (jde o námahu). Ale neboj, jednalo by se opravdu jen o krátkodobou věc, oko má nejsilnější regenerační schopnosti z celého organismu.
Sam Tektzby

Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy