Víra v Boha

Lochnesská príšera, Bermudský trojuholník...atd

Re: BOH

Příspěvekod Darddy » 30 pro 2008, 15:10

Biblia je ozaj nástrojom cirkvi ovládať ľudí. Posledne, keď som bol cez Vianoce s babkou v kostole, zamýšľal som sa nad tým kam idú peniaze, ktoré som vhodil do pokladnice. Na kostol, sotva, to je farárov plat. Na kostol platia dobrovoľníci v tisícoch, aby im požehnali a dôkaz ich vernosti cirkvi je ten dar kostolu.

Ďalšia vec, čo je zarážajúca. Myslel som si, že keď kážu o Ježišovi Kristovi a Božej láske, že vzdelávajú a učia veriacich tam, ale celý rok kecajú o tom istom. Môj strýko, ktorý neverí v cirkev, a vie o tom jej postavení. Vie veci, ktoré sa babka v kostole nenaučila, a to je história z obdobia Kristovho, pripadá mi to akoby, sa tam farár len postavil a hovoril do prázdna o tom istom, čo už dávno pochopili, ukazujú zábavné scénky mládeže, dorastu. Spokojne chodia do kostola a počúvajú, ale keby som vnikol do ich hláv, na čo pritom myslia, keď ho počúvajú, predsa to už toľkokrát počuli, a akoby zaslepení čakajú, že on "nehodný služobník, ich môže s pomocou Božej moci, vyslobodiť z hriechov a očistiť(tentoraz zadarmo)". Nejak tak to hovorí, ja pritom stojím a hľadím na ľudí okolo mňa, skláňajú hlavy a myslia si, že im pomôže.

Páči sa mi, že je to dobrovoľné, ale je to troška na hlavu, moja babka je ochotná vraziť do kostola mnoho peňazí, a nedávno sme sa bavili na tému eura, ktoré má na Slovensko prísť do obehu. Potom nebudú mať papierové dvacky(20 eurovky) rovnakú cenu, potom na kostol minie aj celý dôchodok.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Darddy

V.I.P

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Re: BOH

Příspěvekod panter » 18 led 2009, 23:16

To, že Ježiš povedal, že je Syn Boží, nie je nič zvláštne. Indovia vraj uznávajú 5 vzťahov k Bohu, sluha k pánovi, syn k otcovi, otec k synovi, priateľ k priateľovi, a milenka k milencovi. To, že biblia bola prekrútená je detail. Je zázrak, že po 2000 rokoch ešte existuje kresťanstvo.
Nikdo jiný za vás neodtančí váš tanec.
Nikdo jiný neodzpívá vaši píseň.
Nikdo jiný nenapíše váš příběh.
panter

Čaroděj

Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Re: Víra v Boha

Příspěvekod dominikos92 » 09 dub 2009, 04:46

NO ja si myslím toto:

Buh stvořil vesmír to znamena že mohl začít fungovat zakon přitažlivosti.
A pak nevím no !no1
dominikos92

Školák

Příspěvekod aumirek » 12 čer 2009, 19:39

No já v boha nevěřím připouštím ale že je něco mezi nebem a zemí.A pokud by náhodou nějakej existoval stejně bych s ním nechtěl mít nic společného.Poněvadž něco co by mělo takovou moc a přesto nechalo dělat svým jménem zvěrstva po celá tisíciletí a nechá je dělat i dnes není vubec hodno jména buh.Až si udělá pořádek mezi svými zástupci zde na zemi pak bych uvažoval
aumirek

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod ataira » 13 čer 2009, 07:58

No ja si myslím, že ľudia veria v Boha, lebo dúfajú, že im pomôže vyriešiť problémy. Keď zalomia ruky a začnú sa modliť...Podľa mňa je to úplne zbytočné..Bolo by dobré keby sa nespoliehali na niečo čo možno ani neexistuje...Je to také ospravedlnenie skutkov...dačo sa stane a už sa hovorí: ,,To bola Božia ruka čo ma viedla..."......proste ak chcú ľudia veriť nech veria ale nech sa tým nenechávajú ovplyvňovať, lebo cirkev na nich zarába...
ataira

Školák

Příspěvekod aumirek » 13 čer 2009, 10:12

ataira souhlasím s tebou má to ale háček v tom že pokud někdo věří a neobtěžuje s tím druhého je to jeho věc.Bohužel já osobně považuji církev za nejhorší zločineckou organizaci v dějinách kam se hrabou fašisté včetně komoušu.Ne náhodou dost papežu mělo co do činěni s hitlerem.Církev je dost bohatá přesto já jako nevěřící musím platit platy farářu a provoz celé této církve.I když opravu kostelu musí platit stát a chamtivá církev se třebas u nás soudí o chrám svatého víta kterej si postavil stát jako klenotnici tak první věc kterou udělala když ho chvilku vlastnila bylo zavedení 100 kč jako vstupné.A ta její láska k bližnímu nedávno v cíkevní škole v africe kněz nechal povraždit žáky s jiného kmene když se na to přišlo vatikán ho za trest povolal do vatikánu a vzal pod svá ochrané křídla.A takovejch případu je mnoho a nemusíš chodit daleko od nás.Je to asi tak 3 roky v polsku ukřižovali kněží jeptišku že byla posedlá dáblem když se na to přišlo a zemřela papež se jich zastal že to je jejich interní věc.
aumirek

Příspěvekod ataira » 13 čer 2009, 14:23

presne..cirkev je len fraška...hm..o tých udalostiach čo si písal som vôbec nevedela...a je to trochu šialené, že kážu tak a robia inak...hriechy proti ktorým bojujú sa snažia ututlať...podľa môjho názoru by mali byť súdený príslušníci cirkvi rovnako ako obyčajní ľudia a nie aby mali imunitu...je to svinstvo...
ataira

Školák

Příspěvekod aumirek » 13 čer 2009, 14:45

kéž by to byla fraška ale ona je to krutá pravda a proto nevěřím a pokud by přesto existoval tak s ním nechci nic mít.Navic pokud je buh tak jeho největší nepřítel je sama církev a snažím se chovat slušně a lidsky takže nemám zdaleka tolik hříchu jak běžnej věřící.Je fakt že on to má mnohem jednoduší jako já on muže krást vraždit ale v neděli zajde do kostela pomodlí se a je zase jako lilie jen nesmí mít smulu a zemřít v sobotu to by na tom byl horší jako já.A vím o čem mluvím jednoho takového vypatlance mám v rodině.Jak byla válka v jugošce ukazovali tam jak povraždily děti.Ptám se ho a kde byl ten tvuj buh jsou to neviné děti.Řekl mi on ten buh dobře ví proč to dovolil třeba by z nich vyrostli gauneři.
Ps tu je odkaz na tu jeptišku sice jsem to popletl nebylo to polsko ale rumunsko ten masakr v africe nemohu najít ale nedávno toho bylo plno v telce a novinách
A ještě dodám ten kněz byl souzen jak to dopadlo nevím vím jen že papež se ho zastal že to je normální postup ale že to mohli nejprve konzultovat ve vatikánu s lékaři jestli je opravdu posedlá nebo nemocná
http://www.blisty.cz/2005/6/20/art23807.html
aumirek

Příspěvekod panter » 13 čer 2009, 19:47

aumirek píše:Jak byla válka v jugošce ukazovali tam jak povraždily děti.Ptám se ho a kde byl ten tvuj buh jsou to neviné děti.Řekl mi on ten buh dobře ví proč to dovolil třeba by z nich vyrostli gauneři.

Boh nenechal tie deti zomrieť, pretože by z nich vyrástli gauneri. Každý človek má slobodnú vôľu, a je zodpovedný za svoje činy. Takže, aby mohol byť niekto odsúdený, musí najprv niečo urobiť. Tie deti boli nevinné v tomto živote, ale mali karmu z minulých životov, a tak im bol vymeraný čas pre tento život. Väčšinou si každý svoj osud vyberá ešte pred narodením. Po ukončení jednej etapy vývoja, začína dalšiu.
panter

Čaroděj

Příspěvekod aumirek » 13 čer 2009, 20:11

hele panter nic jim nebylo vyměřeno prostě je ve jménu toho svého boha povraždily to dle tebe asi ten papež žehnal nemeckým tankum také jen proto že povraždily jménem hitlera lidi co v minulém životě nebyli dobří.Možná i ten farář co zneužívá děti dělá vlastně správně neb v minulém životě zlobily zvrácená taková víra
aumirek

Příspěvekod panter » 14 čer 2009, 07:56

Farár je taký istý človek, ako ostatní. Keď porušuje zákon, má byť za to odsúdený. Kľudne sa pýtaj, čo ťa zaujíma.
panter

Čaroděj

Příspěvekod aumirek » 14 čer 2009, 10:16

No ačkoliv s tebou nemohu souhlasit musím uznat že oproti tomu mojemu vypatlanému bezmosku v rodině říkáš že farář je také člověk a i stejně má bejt souzen.Faráře má soudit zase jen buh a ne lidi.Na otázku co by dělal bylo by to jeho dítě řekl to mě nezajímá to budu řešit až se to stane mi.Byl tp případ že farář zneužíval studenta teologie.Když se o to začala zajímat policie studenta vyloučily poněvadž ho bonzl ty babky v dědině by ho upálily pokud by to šlo teda toho studenta a církev faráře za trest přeřadila na lepší místo.Podotýkým že farář měl štěsti že student nebyl nezletilej.Osobně je mi přijatelnější dábel než buh.Dábel pokud se mu neupíšeš tak te nechá na pokoji na rozdíl od boha.Mimochodem co je dábel anděl co ze zprotivil bohu.Začal totiž používat svuj vlastní mozek a dovolil si s ním nesouhlasit.Tudíž buh jako každej správnej diktátor tohle nemohl dovolit a zatratil ho.
Ps ale trošku si odporuješ s tím že farář by měl bejt třebas za vraždu potrestán jako každej jinej.On je přeci boží sluha a tudíž muže vědět že dle tebe třebas to dítě v minulém životě byl hromadnej vrah a tudíž ho musí potrestat stejně tak jako ti věřící povraždili ty děti
aumirek

Příspěvekod panter » 14 čer 2009, 17:43

Každý má v živote svoje povinnosti, a povinnosťou farára je hlásať slovo božie a nie trestať. S tým diablom by si to asi nevyhral, pretože aj on je syn boží, ibaže robí špinavú robotu. Jeho úlohou je odvádzať falošných veriacich od stáda, a ničiť ich duše. Ani diabol si nemôže robiť, čo chce. Vždy sa najprv spýta boha, než niekomu ublíži. Prečítaj si knihu Jóbovu.
panter

Čaroděj

Příspěvekod aumirek » 14 čer 2009, 18:12

souhlas s tím farářem ale přesto myslím že hlavně by se měl podle toho chovat a jít příkladem na druhou stranu ho chápu poněvadž vezme li si příklad z vatikánu i samotného papeže tak on je ješte svatej.S tim dáblem že je mi bližší jak buh tak tím myslím že je lidštější a spravedlivější jak buh.A hlavně nejevím li o nej zájem a nespolčím se s ním tak na mě nemá žádnou moc a nezajímám ho.Horší je to s diktátorem co nazýváte buh pokud se o něj nezajímám a nemodlím se k němu tak sice chápu že po smrti se nemohu hlásit k němu do nebe Ale chce mne uvrhnout do pekla ač jinak jsem žil slušně a mnohem slušněji než kdejaká svíčková bába co se vyzpovídá a má vystaráno.Popravdě nevěřím ani na jednoho.A i mne mrzí pokud po smrti nic není poněvadž bych rád viděl vaše kyselé ksichty jak po smrti se budete cpát do nebe a tam bude stát aláh a se slovy celej život si žil v hříchu vás vhodí do pekla.Pak je tu také možnost že tu na zemi každej správnej křestan se snáží ohnem a mečem případně upálením zlikvidovat co nejvíce muslimu a každej muslim se zase snaží podříznout případně ukamenovat co nejvíc křestanu a oboje tyto skupiny zase společně co nejvíce nevěřících.A nechceš mi snad namluvit že jak ten křestan tak muslim se po smrti sejdou u nebeské brány kde buh a alah maj koalični dohodu a společné nebe nebo peklo
aumirek

Příspěvekod panter » 15 čer 2009, 06:43

Je len jeden boh, a ten má mnoho tvárí a mnoho mien. Je to preto, že každý boha vníma inak. Aj ty môžeš mať svojho vlastného boha a vlastné náboženstvo. Otázka je, či toho boha potrebuješ. Niektorí ľudia sa modlia k bohu, pretože sú v ťažkej situácii, a cítia sa sami. Potrebujú, aby im niekto pomohol. Boh má neobmedzené schopnosti, a viera v neho nám pomáha zvládnuť to, čo by sme inak nedokázali.
panter

Čaroděj

Příspěvekod aumirek » 15 čer 2009, 07:00

Aha krásná to víra takže muslim i křestan se modlí k jednomu bohu a přitom ten jedinej buh nabádá vraždit toho druhého děkuji tohle opravdu nemusím .Ale ono na tom asi něco bude to vysvětluje bibli.Ač možná ta první byla užitečná tak tedkom milionkrát přeložená a upravená tyto zločiny umožnuje a podporuje.On každej ten zločinec se prohlásí za svatého založí nějakou odnož své nové církve nechá bibli přepsat k obrazu svému a 10 sítky zvrácených náboženství z nichž každé tvrdí že ono je to jediné správné je na světě.
aumirek

PředchozíDalší

Zpět na Záhady a nevysvětlitelné jevy