Vsťahy-škola,rodina,priatelstvo,láska...

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Re: Vsťahy-škola,rodina,priatelstvo,láska...

Příspěvekod kllara02 » 31 kvě 2010, 16:07

pentagramové oko píše:kllaro-zamyslela jsi se někdy sama nad sebou?tvoje mamka chodí do práce aby poplatila všechno co má a mohla ti koupit co potřebuješ.najdi kroužky které tě budou bavit ,nebo začni výrabět něco doma.nebud sobecká a nemysli pořád jenom na sebe.mysli i na ostatní z tvé rodiny.trpět ani nevíš co to znamená!!myslím jediný kdo opravdu trpí je asi tvá maminka,ty se nudíš a kopeš okolo sebe.začni u sebe změn se k lepšímu a zase tolik se nelituj.a uvidíš,že všechno pak bude fajn. 's220'

Víš ... moje mamka sice chodí do práce, ale taky, jak víš, že mi něco kupuje ?? Kupuje jen ty nejdůležitější věci - jako je jídlo a hygienické potřeby .... jak se nemám nudit, když mně otravuje stereotyp ?? Každý den to samé, taky .. jak se mám odvděčit mamce, že se o mně stará, když jí nemůžu vydělávat ?? ... Já beru jako povinnost chodit do školy, umývat nádobí, žehlit, vynášet koš, uklízet v pokoji a mýt okna ... moje mamka zase vydělává peníze stará se o mně ... ale o to nejde ,,, nevím jak změnit stereotyp :-/
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj

Na ruce: -10.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod shewolf » 25 čer 2010, 22:03

stereotyp změníš když budeš mít svoje zájmy,já tancuji,šrotím se ve škole,a ve volném čase trávím s přáteli na chatě.
necítíš se osamělá ?chtělo by to mít dobré přátelé potom je z nudou konec. :razz:
čarování s láskou má vždy otevřené dveře.
shewolf

Středoškolský čaroděj

Na ruce: 0.00

Příspěvekod Katherinet » 17 zář 2011, 19:21

kllara02 píše:

Víš ... moje mamka sice chodí do práce, ale taky, jak víš, že mi něco kupuje ?? Kupuje jen ty nejdůležitější věci - jako je jídlo a hygienické potřeby .... jak se nemám nudit, když mně otravuje stereotyp ?? Každý den to samé, taky .. jak se mám odvděčit mamce, že se o mně stará, když jí nemůžu vydělávat ?? ... Já beru jako povinnost chodit do školy, umývat nádobí, žehlit, vynášet koš, uklízet v pokoji a mýt okna ... moje mamka zase vydělává peníze stará se o mně ... ale o to nejde ,,, nevím jak změnit stereotyp :-/

Doma mám něco podobného. Až na to, že moje máma je človék s kterým si moc nerozumím a je mi to moc líto. A s tou nudou a stereotypem ti naprosto rozumím. Jedna věc je najít si kamarády, ale ani to často nemusí pomoct pokud nenajdeš věc, která tě opravdu naplňuje. Já osobně jsem se už nudu naučila přehlížet. Teď si dokážu užít i koukání do zdi :). Nejsem moc samotářský člověk, ale poslední dobou samotu vyhledávám. Asi to není úplně dobře, ale někdy si prostě žiju svůj vlastní svět ve kterém nepotřebuju žádné speciální zábavy. A myslím, že mamka od tebe nebude očekávat nic víc než nějaké to obětí. Ona má zřejmě také určitý stereotyp tak si ho vyzkoušejte obě nějakým způsobem změnit. Jednou týdenně si na sebe udělejte čas. Hlavně si uvědom, že lidé kteří hledají smysl svého života jsou všude kolem a dřív nebo později na to příjdou. To téžké, nudné období prostě musíš nějak přetrpět ,ale pořád si to můžeš nějak zpříjemnit, Třeba i tím, že si najdeš nové kamarády tady a budeš si s nima vyměnovat zkušenosti :P.
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Robert Lee Fulghum
Katherinet

Školák

Příspěvekod Razorka Tektzby » 18 zář 2011, 16:56

Všechny činnosti se co dělají, opakují delší dobu se stávájí stereotypem. Napřiklad nevyhovuje ti současná práce, pořád je to všechno dokola, jsi nespokojená, chceš ji změnit. Stane se. Změníš ji, ale po čase i v nové práci zjistíš, že zase máš pocit stereotypu. Jako možnou "pomoc" bych viděla naučit se mít stereotyp ráda a být vděčná za to, co je. V tom co máš se naučit vidět tu lepší stránku, když to vztáhnu na ten přiklad, tak ve výsledku se obě práce staly stereotypní, ale kdyby jsi hledala lepší stránka u první práce, tak se ušetří papírování, vyřizování apod pro práci druhou. Všechno je to taky o přístupu. Jinak samozřejmě rady jako si najít zájmy, kamarády apod. jsou správný :)
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 18 zář 2011, 21:49

J8 bych to viděl jako má předrahá :P
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 18 zář 2011, 23:47

kllara viem presne čo tým myslíš tým stereotypom ja som to do nedávna prežíval tiež ale zmenilo to zopár zásadných okolnosti: Frajerka,Tréningy,Priatelia.

Moje dievča mi v súčasnosti dáva veľa síly a povzbudzuje ma vo všetkom čo robím a ja jej za to dávam všetkú lásku.
Tréningy trénujem presne pre to aby som sa vyhol tomu stereotypu. Vieš ako perfektne pomáha meditácia.
Priatelia a nie kamoši preto vravím priatelov lebo sú to ludia ktorým môžem povedať všetko a oni sú my schopný pomôcť popočúvať ma keď ma niečo trápi a podať pomocnú ruku.

Mimochodom nájdi si brigádu tak sa nebudeš nudiť a ešte si aj niečo zarobíš. A robí to aj veľa dnešných školákov.
Ja viem že mi sem teraz môžeš napísať že super ty to už všetko máš ale uvedom si že ja som si to poctivo vydrel !001! a dnes už by som to nemenil, ako tu už niekto písal netreba sedieť pri pc 24/7 a začať niečo s tým robiť.Ak sa ti nepáči okruch ľudí s ktorým sa stretávaš tak im povedz bye bye a nájdi si nových.
Inak ak si myslíš že o teba nikto nemá záujem tak vždy sa najde niekto kto bude o teba stáť a už je len na tebe či si ho všimneš alebo nie.

Razorečka : Ja viem ako to myslíš ale nemyslím si že báť sa stále o to že spadnem dole a niečo sa pokazí je dobrý spôsob života. Ale dám ti za pravdu stále si musíme vážiť aj to čo už máme.
Tá najhoršia vec ktorá nás brzdí je len naše vlastne ego a nedovoľuje nám sa pohnúť dalej.
Neviem či to už SAM niekde aj nespomínal ale bola to pekná veta: Nikdy nemysli do zadu ale do predu čo bolo už sa stalo.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,333.04

Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod Arta » 19 zář 2011, 15:28

Jsou dny, které jen přežíváme a dny, které prožíváme. To je život. Jen si musíme trošičku pohlídat ten poměr.
A taková frajerka, či frajer, to nás dokáže pěkně nakopnout!
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Katherinet » 19 zář 2011, 16:20

Arta píše:A taková frajerka, či frajer, to nás dokáže pěkně nakopnout!

Souhlas no :) Alespoň se můžeme vždy na, co těšit. Já jen tak přežívala dva roky a pak jsem našla jednoho jediného člověka a ten mi dokázal změnit život takže je důležité vázat se na správné lidi ;).
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.
Robert Lee Fulghum
Katherinet

Školák

Příspěvekod Arta » 19 zář 2011, 19:32

Potkat je.
Arta

Příspěvekod Razorka Tektzby » 19 zář 2011, 21:59

thechosenone729 píše:Razorečka : Ja viem ako to myslíš ale nemyslím si že báť sa stále o to že spadnem dole a niečo sa pokazí je dobrý spôsob života. Ale dám ti za pravdu stále si musíme vážiť aj to čo už máme.
Tá najhoršia vec ktorá nás brzdí je len naše vlastne ego a nedovoľuje nám sa pohnúť dalej.
Neviem či to už SAM niekde aj nespomínal ale bola to pekná veta: Nikdy nemysli do zadu ale do predu čo bolo už sa stalo.

Možná ten můj příklad nebyl vhodnej, nemyslela jsem to tak, že by jsme se měli obávat, že někde jinde bude hůř nebo stejně blbě, a proto radši nic nezkoušet a vážit si toho, co máme. Naopak jsem toho názoru, že vážit si toho co máme je namístě, ale zároveň nikdy nic nepromarnit a chopit se každé příležitosti. Jít stále kupředu. To mě přivádí na otázku, kterou položím nakonci.
A ano máš pravdu, drahý někde psal, že cca žít minulostí nemá smysl. Podle mě by jsme se měli z minulosti poučit, žít přítomností a trošku myslet do budoucna :)

Teď ta otázka: Je lepší litovat toho, co jsme udělali nebo toho, co jsme neudělali? (já rovnou odpovím za sebe, že je lepší litovat toho, co jsme NEudělali)

Jinak najít si frajera, frajerku je to nej....víc vzrušující :D Co se týče potkání správných lidí, tak moje osobní zkušennosti jsou takový, že potkávám lidi, resp. si pustím k tělu lildi, kteří jsou mně nějakým způsobem podobní, čili i podle přátel se dá o dané osobě udělat obrázek. Jasně, potkáváme hodně lidí, ale třeba jen jeden z padesáti bude k tělu připustěn :D :D
Naposledy upravil Razorka Tektzby dne 19 zář 2011, 22:17, celkově upraveno 2
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 19 zář 2011, 22:10

Razorečko, to mi potom budeš muset vysvětlit :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod thechosenone729 » 21 zář 2011, 00:06

Možno to vyznie hlúpo ale ja som jednoznačne za to že radšej ľutovať to čo som spravil ako to čo som nespravil. Samozrejme pokiaľ ide o určité rozhodnutia typu : Škola príklad: Viem niečo ale neprihlásim nechám si to pre seba a potom keď to povie niekto iný za mňa tak jemu možno dajú známku a mne nie. Ak si mam za niečim isť tak rozhodne musím premýšľať čo prinesie môj čin a aký bude následok. Možno som divný alebo čo ale ja nedokážem niečo nespraviť a potom ľutovať hups možno keby som pomohol tak by ma tí ľudia zobrali inak ako človeka. Ale trošku zákerná otázka XD u niekoho je sa ťažšie sa rozhodnúť.

Ako si písala o tom koho si pripustiť k telu a koho nie na jednej strane máš pravdu že o niekom sa dá vytvoriť obraz hneď na prvý pohľad ale spýtam sa ťa ako vieš že dobre vyzerajúci gentleman ktorého si pripustíš k telu môže byť niekto zvráteni a ešte by ti niečo skúsil spraviť vravím o tom že spáliť sa dá jednoducho , u mňa treba najmenej aspoň rok aby som si niečo vytvoril nieaký ten základný obraz o človeku a to aj tak nemusí byť presný lebo niektorý sú nevypočitateľný.Teraz samozrejme nechcem vypadať že sa tu hrám na múdreho ale stalo sa to už pomerne veľa krát ale na druhej strane existuje aj láska na prvý pohľad.
Tiež aj moja frajerka s ktorou chodím nezabuchol som sa do nej hneď aj keď sa mi páčila začalo sa to pekne kamarátstvom a postupne som ju spoznával a po nie akých tých 2-3 rokoch sme začali spolu chodiť.
Ale máš pravdu frajer/ka je jedná s veci ktoré ti otvoria srdce a možno aj oči XD
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Razorka Tektzby » 21 zář 2011, 15:26

Nevyzní to hloupě, naopak. Jsem předchozí příspěvek dvakrát vyeditovala, jak je vidět, a výsledek je ten, že jsem připsala NE u udělali (NEudělali), a to je blbě :D :D Jak jsem psala, jsem pro chopit se každé příležitosti a nic nepromarnit, z toho je logický, že nechci litovat toho, co jsem neudělala :D Když už litovat, tak toho, co jsem udělala...fakt zákeřná otázka, do které jsem se sama předtím zamotala :D
K tomu připuštění k tělu, nepsala jsem, že hned na první pohled nebo za měsíc. Stává se mi, že i z člověka, co mi na první pohled nesedí, se časem vyklube člověk sedící :D Kdybych si puštěla k tělu hned po prvním dojmu, to bych byla asi pěkně nevím co, naivní, hloupá, neopatrná?
Btw., mám trošku potíže se slovenčtinou, tak se může občas stát, že ti budu odpovídat třeba nesmyslně, ber to v potaz pls :D
Razorka Tektzby

Mysterian

Příspěvekod Sam Tektzby » 21 zář 2011, 19:32

Myslím, že jsi to vystihla dokonale, má přemilá :-* :-*
Sam Tektzby

Site Admin

Příspěvekod thechosenone729 » 21 zář 2011, 21:11

Razorka úplne v pohode ak máš niekde problém niečo pochopiť len napíš a ja to napíšem kludne aj v CZ len neviem ako to potom bude vyzerať XD Samozrejme že takéto veci sa stávaju a nie sme v škole takže nemám dôvod tu robiť bordel okolo toho :D

Ono máš pravdu sú aj ľudia ktorý sa zdajú byť ako ... nechcem nadávať ale po čase zistíš že sú lepší ako hociktorý iný.
thechosenone729

V.I.P

Příspěvekod Arta » 22 zář 2011, 20:07

thechosenone729 - "dobre vyzerajúci gentleman" - nohy na ramena a pryč :D
Arta

PředchozíDalší

Zpět na Životní zkušenosti