Vsťahy-škola,rodina,priatelstvo,láska...

Podelte sa zo životnými skúsenosťami,neviete si rady ,alebo viete poradiť ,pomôcť, prežili ste niečo s čím sa neviete vyrovnať-niekedy je dobré porozprávať sa o tom s ľudmi ,ktorý vás osobne nepoznajú a budú nestranný . Skúsme sa rozprávať o maličkostiach ,ale aj o vážnych veciach .

Vsťahy-škola,rodina,priatelstvo,láska...

Příspěvekod Majka » 29 srp 2007, 11:38

Máte problém vo vsťahu -rodine , v škole , s priatelmi ,alebo láskou ? Skúsme to tozobrať zo všetkých strán ,možno to pomôže .A možno aj nie ,ale aspom si vypočujete názory iných .
Naposledy upravil Majka dne 05 říj 2007, 10:43, celkově upraveno 1
Majka

Učeň

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Tony » 30 srp 2007, 10:30

no, já mám problem se svým otcem. On je na velkém postavení a chce abych pokračoval v jeho šlápějích, ale pro ně není život, kde musím uspořádavat drinkpárty, chodit neustale v kravatě, a neužívat si života. A nechce to prostě přiznat, a že takhle ze mě nic nebude a další kr***
Tony

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Majka » 30 srp 2007, 14:39

Tony píše:no, já mám problem se svým otcem. On je na velkém postavení a chce abych pokračoval v jeho šlápějích, ale pro ně není život, kde musím uspořádavat drinkpárty, chodit neustale v kravatě, a neužívat si života. A nechce to prostě přiznat, a že takhle ze mě nic nebude a další kr****

Rodičia chcú pre deti to najlepšie,a preto aj tvoj otec v domnení ,že to čo je dobré pre neho ,bude zákonite dobré aj pre teba,chce aby si sa dostal tam kam on.A práve preto má takýto postoj.Ty však máš iné plány a cieľ ,aj on to pochopí ,keď bude vidieť že sa ti darí a si spokojný -bude spokojný aj on.

My, rodičia sme jednoducho taký , od malička sa staráme o deti,riadime ich život , a niekedy sa stáva ,že tú hranicu ,kedy si začínate riadiť život sami ,jednoducho nezbadáme ,alebo nechceme vidieť.
Ale ty máš šťastie ,máš rodičov ktorý sa zaujímajú o tvoju budúcnosť.Mnoho detí to šťastie nemá .

Tak nám to prepáč ,a maj s rodičmi trpezlivosť ,a choď si za svojim ,oni to pochopia. :wink:
Majka

Učeň

Re: Vsťahy-škola,rodina,priatelstvo,láska...

Příspěvekod luca555 » 07 pro 2008, 19:59

Majka píše:Máte problém vo vsťahu -rodine , v škole , s priatelmi ,alebo láskou ? Skúsme to tozobrať zo všetkých strán ,možno to pomôže .A možno aj nie ,ale aspom si vypočujete názory iných .
ahojky , mám takový docela vážný problém. Už se nedokážu bavit, smát a normálně komunikovat s mými vrstevníky. Ani nevím kdy nastal takový ten zlom. Snažila sem se to přehlížet a normálně se s nimi bavit, ale bohužel stále jako by mi připomínali že sem se nějak změnila... U dospělých takový problém nemám. Spíž naopak... nemáte na to nějakou radu jak se nenechat potopit až na dno?!
luca555

Školák

Příspěvekod martink » 07 pro 2008, 20:54

Ahoj, tak nejdříve bych tě chtěl zde přivítat.
Nyní potřebujeme vědět tvůj věk , jestli někde studuješ, jestli jsi na koleji atd.
No prostě co nejvíce informací
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Darddy » 07 pro 2008, 21:30

luca555 píše:
Majka píše:Máte problém vo vsťahu -rodine , v škole , s priatelmi ,alebo láskou ? Skúsme to tozobrať zo všetkých strán ,možno to pomôže .A možno aj nie ,ale aspom si vypočujete názory iných .
ahojky , mám takový docela vážný problém. Už se nedokážu bavit, smát a normálně komunikovat s mými vrstevníky. Ani nevím kdy nastal takový ten zlom. Snažila sem se to přehlížet a normálně se s nimi bavit, ale bohužel stále jako by mi připomínali že sem se nějak změnila... U dospělých takový problém nemám. Spíž naopak... nemáte na to nějakou radu jak se nenechat potopit až na dno?!

Ja by som povedal, že ťa prešla puberta a zábavy s tvojimi priateľmi už nie sú dostačujúce. Ja mám tiež situáciu, keď ma nebaví sa baviť so známymi. Mňa zaujímajú vážnejšie veci. Ale neodsudzujem zábavu, ale zábava v podaní alkoholu a fajčenia je naozaj vrchol drzosti.

Život ti ukázal ozajstnú voľbu, možno myslíš nad vážnejšími vecami. Skús sa venovať niečomu, keď od kámošov si sa akoby upustila. Nejaká záľuba sa nájde. No nezabudni, všetkého veľa škodí. Nesmieš preháňať všetko, ale s dostačujúcou dávkou budeš spokojná. Treba vedieť si naservírovať presný diel. Troška už hovorím odveci. Tak to je posledné slovo.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Darddy

V.I.P

Příspěvekod Majka » 07 pro 2008, 22:30

Lucka,neviem koľko máš rokov, ale je zjavné ,že dospievaš rýchlejšie ako tvoji vrstovníci. Nevidela by som v tom problém , veď mať "triezvy" pohľad na život okolo seba je skôr výhoda. To, že si skôr rozumieš s dospelími ,ťa môže posunúť dopredu, a nebrala by som to ako potápanie sa na dno.Časom určite stretneš aj rovnako starých kamarátov,s ktorými si budeš mať čo povedať a zabaviť sa na takej úrovni,ktorá ti bude vyhovovať.

Ľudia sa menia, dospievajú a menia svoj rebríček hodnôt, no a u teba to prišlo možno o niečo skôr ako si čakala. :grin: Tak si z toho vyber to pozivtívne a neber to ako pohromu,alebo velký problém.

Držím ti palce ,aby si sa s týmto stavom a sama zo sebou čím skôr vyrovnala. !no1
Obrázek
Majka

Učeň

Příspěvekod Darddy » 08 pro 2008, 11:43

Niektorí rýchlo starnú, druhí rýchlo dospievajú, tretí sú stále deťmi. Ty asi to druhé. Ťažkosti v neporozumení, nechápavosť témy a rôzne veci ťa môžu čakať pokiaľ to dobre odhadujem. No vlastne ľudia, ktorí žijú na zemi, to je jeden veľký boj. Nevzdaj sa aj keď ti povedia, že už k nim nepatríš. Dúfam, že niekto z ľudí na fóru bude mať naozaj dobrý život, a vlastne. Život by mal byť taký ako si ho človek vytvorí a zaslúži. Každý podľa svojho.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Darddy

V.I.P

Příspěvekod luca555 » 08 pro 2008, 15:24

Moc vám všem děkuji. Tak rychký a velký zájem sem fakt nečekala :grin: a moc děkuji za rady které jste mi dali. Konečně mi totiž někdo řekl co je důvod mého trápení...Nebo aspoň přibližně... chodím do 9 třídy tak snad na střední najdu lidi s kterýma si budu rozumět. :wink:
luca555

Školák

Příspěvekod martink » 08 pro 2008, 20:54

Ahoj, ale od toho jsme tady, klidně piš, budeme rádi když ti budeme moci pomoci.
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 31.16
Banka: 0.00

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod luca555 » 08 pro 2008, 21:24

A já sem za to moc ráda :wink:
luca555

Školák

Příspěvekod luca555 » 20 pro 2008, 15:32

Takže ahoj , mám taky ještě takovou malou připomínku... Byla sem se dneska podívat na moji budoucí školu. Řekla bych že sem si vybrala dobře škole se postupně zrenovovává učení prej taky neni těžký a intr je víc než super... Ale k tomu hlavnímu... Měla sem tam takový dobrý pocit že sem konečně našla svoje lidi:-)... Takže si myslim že střední bude velká změna nejen v tom že změnim školu ale taky kámoše a bydliště;-)...
luca555

Školák

Příspěvekod Majka » 20 pro 2008, 16:04

To je super, vidíš- ani to tak dlho netrvalo a pomaly začínaš nachádzať sama seba , prostredie a ľudí, ktorí ti budú vyhovovať.Držím ti palce ,aby si bola v tej super škole spokojná a aby sa ti darilo. A ešte jedna otázka :smile: akú školu si si vybrala?
Obrázek
Majka

Učeň

Příspěvekod luca555 » 08 led 2009, 11:26

Vybrala sem si zahradnickou školu v Litomyšli obor zahradní architekt :wink: ... Takže se tam snad budu mít dobře :grin:
luca555

Školák

rodinný problém

Příspěvekod kllara02 » 06 čer 2009, 10:58

mám nudný život : když prijdu domu , tak si udělam ukoly a počkám až přijde mamka z práce.Ta se mně zeptá na pár otázek a pak jdu na PC.za 2-3 hodiny jdu ven a večer přijdu domů , podívám se na televizi a jdu spát.Tohle se opakuje každý den a už to nehodlám trpět , ani nevím , jak to vyřešit !
Ooh, we're the kids of the underground .. there's a riot in everyone !
kllara02

Čaroděj

Na ruce: -10.00

Příspěvekod pentagramové oko » 20 kvě 2010, 23:50

kllaro-zamyslela jsi se někdy sama nad sebou?tvoje mamka chodí do práce aby poplatila všechno co má a mohla ti koupit co potřebuješ.najdi kroužky které tě budou bavit ,nebo začni výrabět něco doma.nebud sobecká a nemysli pořád jenom na sebe.mysli i na ostatní z tvé rodiny.trpět ani nevíš co to znamená!!myslím jediný kdo opravdu trpí je asi tvá maminka,ty se nudíš a kopeš okolo sebe.začni u sebe změn se k lepšímu a zase tolik se nelituj.a uvidíš,že všechno pak bude fajn. 's220'
munera,crede mihi,capieunt hominesque desque
dárkem,to věř mi,si získáš každého z bohů i lidí.
pentagramové oko

Mág všech čarodějů

Obdržel poděkování za: 5 příspěvky

Další

Zpět na Životní zkušenosti