Záhadné úkazy na fotografiách

Máte nejaké zážitky?

Příspěvekod BuCCi » 01 pro 2008, 18:11

Tí z vás, ktorí radi fotografujú, si už určite na svojich fotkách niekedy všimli kruhové úkazy bielej alebo mliečnej farby. Málokto sa nad nimi pozastaví, a len mávne rukou. Položili ste si niekedy otázku, aký úkaz ste to objektívom fotoaparátu zachytili? Našli ste na to uspokojivé vysvetlenie? Profesionálni fotografi vraj áno.

Odborníci dali týmto kruhovitým objektom názov „orb" - v angličtine to znamená kruh alebo prstenec. Fotografie, na ktorých sú tieto biele kruhy zachytené, môžu vzniknúť kdekoľvek, či už pri fotografovaní vonku alebo vo vnútri. Vyznávači paranormálnych javov tvrdia, že ide o duchov alebo duchovné bytosti, ktoré boli fotoaparátom náhodne zachytené. Vraj nám majú niečo dôležité naznačiť - podľa toho na akom mieste boli biele kruhy zaznamenané.

Čo na to hovoria profesionálni fotografi?

Podľa nich je vysvetlenie veľmi jednoduché, a netreba za tým hľadať nič paranormálne. V prvom rade amatérski fotografi nemajú kvalitné fotoaparáty, a to môže byť prvou príčinou bielych kruhov na fotkách. Týmto kruhom sa však nevyhnú ani profesionáli, a preto prišli s hodnovernejším vysvetlením.

Pri fotení sa veľmi často v blízkosti objektívu nachádzajú čiastočky prachu, peľu alebo vody. Pokiaľ sa tieto čiastočky dostanú do blízkosti objektívu, ktorý je zaostrený na väčšiu vzdialenosť, blesk ich osvieti tak, že odrazené svetlo sa vráti naspäť do fotoaparátu a vznikne biely kruh alebo prstenec. Vysvetlenie majú tiež pre väčšie biele plochy zachytené na snímkach, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako duchovia. Vo väčšine prípadoch sa s určitosťou jedná najmä o dych fotografa, či už v chladnom alebo vlhkom prostredí, prípadne to môže byť aj dym z cigarety.

Profesionálni fotografi tieto teórie vyskúšali aj v praxi a nespochybniteľne to potvrdili. Stačí vyprášiť pred objektívom handru na prach, fotiť v daždi alebo keď padá sneh. Každý amatér môže nafotiť veľké množstvo takýchto „duchov".

Samozrejme nemôžme odbiť ani iné príčiny bielych kruhov, ktoré môžu vzniknúť aj iným - neprirodzeným spôsobom. Už veľakrát boli na fotkách zachytené priesvitné postavy alebo iné úkazy, ktoré boli odborníkmi vyhodnotené ako záhadné objekty, pre ktoré sa len ťažko hľadá uspokojivé vysvetlenie. Fotografovaním preto môžeme veľakrát zachytiť aj to, čo sme cez objektív vôbec nevideli.

============================================================================

Je to nazor ludi...ale podla mna to je nieco paranormalne
[url]Obrázek[/url]
BuCCi

Školák

Na ruce: 0.00

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Re: Záhadné úkazy na fotografiách

Příspěvekod martink » 01 pro 2008, 18:22

To je přesně ono, dnešní doba je holt nevyzpytatelná a dnešní lidé taktéž, víš ono je to velice jednoduché najít na tyto věci velice jednoduchou a přesvědčivou věc.

Proč né, že ano, zkus se zamyslet nad tím, co dnešní svět zajímá, peníze, kariera, majetek.
O čem to je, o ničem – někteří lidé v mé blízkostí kteří se setkali z MDE, jsou nyní jiného názoru a pohledu na svět.
Já třeba věřím že jsou to energie rozptýlené v našem prostoru.
Zkus se třeba zamyslet nad větou „ ach můj bože „ proč to používají lidé v krajních situacích které jim naskýtá dnešní svět tudíž i život?
Myslíš si že to říkají jenom proto že se to prostě říká, zkuste se zamyslet.
martink

Webmaster

Obrázky: 0
Na ruce: 18.12
Banka: 0.00

Poděkoval za: 11 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Darddy » 01 pro 2008, 19:15

Ďakujem za vysvetlenie, no dá sa aj to povedať, že je to spôsobené podmienkami počasia, ale neviem čo na to povedať, ak sa mi vyskytne možnosť fotiť.

"Ach Bože", hovorím to preto, že je niečo blbé, niečo sa pokašlalo...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Darddy

V.I.P

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod BuCCi » 01 pro 2008, 22:00

Darddy píše:Ďakujem za vysvetlenie, no dá sa aj to povedať, že je to spôsobené podmienkami počasia, ale neviem čo na to povedať, ak sa mi vyskytne možnosť fotiť.

"Ach Bože", hovorím to preto, že je niečo blbé, niečo sa pokašlalo...

BLBOST..pozri....pocasim to urcite byt nemoze.....orbi nafotis v chate trebars...ako ja.... nebolo tam horuco,vlhko ani tma ci svetlo.....v chate som mal 3 orbi...jeden velky a dva male....z jakeho uhlu som fotku spravil,tak pocet orbov ostal....je to neuveritelne....ale na kazdej foto mam 3 orbi..jeden velky a dva male.....lenze sa presuvaju....skusal som davat ruku do toho orbu...potom svakli fotak a orb sa presunul.....kruzil na strope v smere hodinovych ruciciek...nikdy nie naopak...

ked otvoris okno alebo dvere,orb sa vie presunut.....zistil som ze orb nevie chodit cez stenu ! ...mam dokazy... testoval som
[url]Obrázek[/url]
BuCCi

Školák

Příspěvekod Darddy » 02 pro 2008, 15:49

Je zaujímavé, a to čo si cvakal môžeš sem niekde umiestniť nech sa pozriem? Na jednom videu, kde kamera snímala priestor(chodbu) starej nemocnice sa objavilo pohybujúce sa svetlo, to svetielko nemohol byť orb?
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Darddy

V.I.P

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod BuCCi » 02 pro 2008, 16:25

Darddy píše:Je zaujímavé, a to čo si cvakal môžeš sem niekde umiestniť nech sa pozriem? Na jednom videu, kde kamera snímala priestor(chodbu) starej nemocnice sa objavilo pohybujúce sa svetlo, to svetielko nemohol byť orb?

samozrejme hodim sem fotky...
ano svietiace svetielko mohol byt orb......ono sa taky rchlo pohybuje...su ako svetlusky..kamery s bleskom.....na normalnej kamere som nevidel.....
[url]Obrázek[/url]
BuCCi

Školák

Zpět na Duchové a poltergeist