Zdravim z Finska

Veškere vyřešené temata

Zdravim z Finska

Příspěvekod Arpaix » 15 úno 2013, 17:52

Vim, ze ja sem jiz nepisi nic nekolik mesicu,ale ja na vas vsechny myslim, jak se vam vede.
Jinak zmenila jsem si prijmeni oficialne na Inger de Torquemada, pod tim jmenem jsem i na facebooku. Trvalo to, Finske urady delaly problemy,ale nakonec se povedlo. Ja musela zduvodnit proc chci takove jmeno,a v luteranske zemi nemohu psat ze jde o meho duchovniho Otce. A tak musela jit na to diplomaticky: s tim ze velmi ctim vesnicku s nazvem Torquemada 21km od Palencie v kraji Valladolid. Bylo to pretahovani, zmena prijmenimi stala i hodne penez,ale podarilo se.
Ja jsem sem prestala psat, ale rada bych zase zacala, pokud budu vitana.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Zdravim z Finska

Příspěvekod Sam Tektzby » 15 úno 2013, 18:41

Jsi tu vítána, jen tě poprosím o jedno. Snaž se nebýt tak "ohnivá" vůči lidem s jiným vyznáním a nebo názory.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 15 úno 2013, 18:51

Dekuji Vam. Ja vim ze mam velmi silny temperament,a jsem asi opravdu intolerantni,ale ja se budu ovladat,a nebudu napadat lidi jineho nabozenskeho vyznani, ci bez vyznani!
Dekuji Vam a zdravim Vas uprostred teto zimy. Ja se ted smeji, cele Finsko mi zna zde pod jmenem ktere jsem si dala oficialne,ale ja se bavila jak na magistratu ty zenske protahly obliceje kdyz jsem jim rekla o zmene jmena a na jake.
Hned jsem musela vyplnit dokumenty z jakeho duvodu se tak chci jmenovat. Kdybych napsala ze po svem duchovnim Otci, tak by ti luterani se zblaznili,a tak ja zacala nevinnym pribehem o lasce k vesnicce zvana Torquemada.
Kamarad ale rikal ze mne zde stejne vsichni znaji,a magistrat potrebuje jen penize v dobe krize. Ona totiz zmena na takoveho prijmeni mi stala 400 euro. Nebot zde ve Finsku bezne neni forma "de".
Kdyz me se ptali proc zrovna takove jmeno, ktere ma spatnou reklamu, tak ja se musela ovladat abych meho duchovniho Otce nezacala mnoho chvalit. Jeste by snad me zalovali.
Ja s tim ze "to je ma prezdivka jiz vice jak 20 let" a tak si to davam oficialne.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Razorka Tektzby » 16 úno 2013, 15:58

Vítej zpět :) Mám zkušenost s drobnější změnou příjmení a stálo to 1000Kč. Dovedu si představit, že forma s de by stála 10 000Kč a plno obstrukcí kolem toho, typu "a próóóóč?"
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 16 úno 2013, 17:46

Ale dovedete si predtavit takove jmeno v tak luteranske zemi? Uz mi lide od nas pisi maily a mezi nimi i luretansti duchovni. Jsou ti lide u nas jak kdyz do nich streli. Proc? Ja jim nic nedelam, a stale nejake skandaly! Kamarad rikal jak se o mne bavili v hospode ve meste, 30km od meho bydliste. Ja tu prezdivku mam mnoho let,ale az ted se rozhodla to udelat oficialne. Strasne tezke bylo v teto zemi si vymyslet historku proc se chci jmenovat de Torquemada.
Oni zkoumali, neverili ze vesnice s takovym nazvem existuje,ale existuje 21km od Palencie ve Spanelsku. To, ze se tam narodil Tomás de Torquemada jsem nerozvadela. Stejne ale se mne stale ptali,a musela vyplnit radu papiru,a nakonec zaplatit 400 euro v hotovosti na miste! No a vecer slavili s kamaradem u mne doma.
Pak otevru net,a plno sprostych mailu od luteranu, ateistu a to nejen z Finska ale i Francie,a Spanelska.
Proc jsou ti lide tak hystericti?
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Razorka Tektzby » 16 úno 2013, 18:55

Ano, dovedeme si to představit a není to nic co by se nedalo předpokládat.
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 9,023.06
Banka: 2,648.23

Poděkoval za: 55 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 117 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 16 úno 2013, 19:35

Kamarad Jouni mi vcera i dnes nakoupil,abych nemusela zde mezi lidi, dokud se situace neuklidni. Jeste ze bydlim v lese, 30km od mesta, zadni sousede. Vcera jsme slavili do 5 rano, mam zde ve celem Finsku jen 1, ano jednoho kamarada, jinak mam opravdu snad jen same nepratele. Muj kamarad Jouni i odepisuje mym nepratelum, i mi opravi auto, kdyz se mi stalo ze mi i nejaci anarchiste znicili auto. Pokud kamarad neopravi, odveze opravit. Mam si ho vazim,stara se o dum, uklizi, nakupuje, brani mne pred neprateli, zastava se mne.
Uz mam zase vymenene auto, mne nekolikrat nekdo nacouval na auto, a ted mam zase vymenene.
Nikomu nic spatneho nedelam, jen ze hovorim o historii, delam prednasky, pisi verejne zde,ale nikomu neublizuji!
Nekdy mi ta samota nebavi, Finove jsou zvlastni narod! Noo,oni samozrejme prskaji i francouzsti a spanelsti katari kteri mne znaji jiz z Carcassonne a Girony. Od nich take prisly zpravy,a nadavky.
Mam ted jet do Francie do katarskeho centra Terre d´Aude? I v me vlasti ja prisla o pratele,ale zase znam mnoho silne konservativnich katoliku, kteri mi fandi, vetsinou ze statu jizni Ameriky, Spanelska,a 2 mam ve Francii,a 2 v Anglii.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Albireo » 17 úno 2013, 20:10

To je velmi smutné, jak se tam k vám chovají. Neuvažovala jste o návratu do Čech, nebo o odstěhování se někam jinam?
Albireo

Školák

Na ruce: 148.49

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 17 úno 2013, 21:35

V Cechach jsem zila zacatkem 90. let,a to jeste nebyl takovy marast co je ted. Ted pri tech platech v CR rozhodne neuvazuji o CR! Vim jak jsou u vas strasne platy. Z toho se neda zit, co jsou u vas za platy. Tady se da vydelat 5-6 krat vice.
Uvazuji o Francii, ci Spanelsku- to jsou nejlepsi zeme z hlediska meho historickeho vyzkumu,ale ta krize tam je ted take velka. Kdyby mi ve Finsku dali duchod,. tak jsem do mesice ve Spanelsku,ale ja v 41 letech nemam sanci.
Zde ve Finsku je dobry vydelek, slusna zivotni uroven, lepe nez na jihu,a tak mohu alespon 1-2 krat v roce na jih.
Finove jsou luterani,a ja obhajuji Inkvisici,a z toho mam problemy! Verejne zde pisi a Svate Officium propaguji.
Problemy bych mela i v CR, v teto dobe pseudohumanistniho tresteni, neoliberalismu jsou problemy vsude.
Jen z hlediska historie pro mne neni Finsko zajimava zeme,ale zase ve Skandinavii se da bejlepe vydelat.
Rika se o svobode projevu, vyznani,ale ta neni, pokud nekdo zije jinak nez 99% lidi, ma jine nazory nez 99% lidi,a zastava jednu pravou cistou viru, tak ma v dnesni dobe problemy.
Revisionismus je tabu,a neplati to jen pro II.svet.valku,ale i u dejin Svate Inkvisice.
V teto dobe, kdy EU je jako zapadni Sovetsky svaz, uz je jedno kde clovek zije,a materialne se da vydelat nejlepe v te Skandinavii.
Proc mam s temi lidmi problemy? To je jasne: snazim se ocistit jmeno Tomáse de Torquemada.
Kdyz tak se podivejte na muj facebook pod "Inger de Torquemada", i tam snazim se o tomto mem duchovnim Otci psat, vetsinou pisi francouzsky, spanelsky,ale zacala jsem i anglicky. Na FB mam stranky: Le temps de l´Inquisition, La Sainte Inquisition"- francouzsky,a spanelsku "Instrucciones Antiguas", vse o historii Svate Inkvisice.
Podivejte se.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Albireo » 18 úno 2013, 09:44

Děkuji za odpověď, máte asi pravdu. Taky děkuju za tip, s franc. a špan. si neporadím, ale anglicky ano. Je pravda, že s někým kdo má názory jako vy jsem se snad nikdy nepotkal a i když bych asi v mnohém nesouhlasil, tak není sebemenší důvod vás napadat, ale naopak pozorně poslouchat a hledat přínos. Hodně štěstí.
Albireo

Školák

Na ruce: 148.49

Obdržel poděkování za: 1 příspěvky

Příspěvekod Arpaix » 18 úno 2013, 13:58

Moc mne tesi Vas zajem o historii Svatych Tribunalu! O tematu si moc rada povidam a top ve vsech recech ktere ovladam. Vim,ale ze na toto forum takove tema mnoho nepatri,a tak Vam dam muj soukromy mail,a napiste mi:
pikkuirwin1@luukku.com
Moc rada Vam veci kolem historie Svate Inkvisice vysvetlim, muzeme i polemisovat,ale ja zde jiz mela trochu problemy, neb mam 99.9% jine nazory na tuto organisaci nez vetsina lidi.
O svatych Tribunalech,a kanonickem pravu stredovekem i soucastnem mam i web stranku,ale nebudu zde toto propagovat, neb vim ze propagace Svatych Tribunalu zde neni vitana.
Jinak tez o Inkvisici pisi na katolickych forech, vetsinou v anglictine. Tematem se zabyvam jiz 30 let.
Nejsem profesionalni historik,a zadny historicky ustav v teto dobe by mi ani nezamnestnal, pisi velmi netendencne a mozna "drsne" i pro katoliky. Soucastna sekularni spolecnost by to neprijala, nebot nerozumi zakladnim principum techto Tribunalu. Vice Vam ale napisi v mailu. Na facebooku mi nefunguji soukrome zpravy.
Tesim se na Vas mail, vzdy si rada na tema Svatych Tribunalu popovidam. Je to takova moje laska. Mohu poslat i fota z cest..Zdravim Vas.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Arpaix » 09 bře 2013, 18:47

Dekuji ze jsem prostrednictvim tohoto fora poznala tak vyborneho pritele jako je uzivatel Albireo, ktery ma zajem o svate Tribunaly jako ja,a rozumime si perfektne. Ja uz myslela ze na svete nenajdu snad nikoho, komu imponuji svate Tribunaly,a pevne verim ze ja mohu prijet do CR a setkat se a popovidat si na toto tema. Cloveka, s ktery si mohu hodiny psal o Svate Inkvisici,a ktery bude mit na tuto organisaci nazor jako ja, ja hledala cely zivot,a modlila se k Panu,abych nekoho s timto zajmem i nazorem nasla. Zde jiz na tema nepisi, kdyz se nesetkala s porozumnenim.
Dekuji uzivateli Albireo.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Arpaix » 09 bře 2013, 19:10

Jinak k tematu historie, mne prosim kontaktujte na mem mailu: pikkuirwin1@luukku.com
Dekuji.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Martin108 » 29 kvě 2013, 20:18

Kampak nám Arpaix zmizela? Už jsem o Tobě dlouho neslyšel a nic od Tebe nečetl :)
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 30 kvě 2013, 00:21

Arpaix odešla po tom, co jí byl odňat VIP status a byla kárána za dost nevybíravé názory okolo postižených, svobodných matek, homosexuality etc.
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,264.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 74 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Martin108 » 30 kvě 2013, 00:24

Aha, to mi uteklo. Škoda, myslím, že by měla k mnoha tématům co říct.
OM MANI PEME HUNG
Martin108

Moderátor

Na ruce: 945.70

Poděkoval za: 19 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 16 příspěvky

Další

Zpět na Archiv