Zivot,a lpeni na nem

Zde můžete probírat prakticky vše co dovolují pravidla tohoto fóra.

Zivot,a lpeni na nem

Příspěvekod Arpaix » 21 úno 2012, 20:52

Dnes lide ziji velmi zdrave a zde ve Finsku i dozivaji se 90 let bezne,ale ne ve zdravi. Proc ti lide tak lpi na zivotu na teto zemi i kdyz jiz trpi demencemi, neudrzi ani stolici, ani sami se nenaji? K cemu takovy zivot? Nebylo by lepe aby clovek, pokud jiz sam o sebe nepostara se, odesel? Finove mi strasi nemocemi, kratkym zivotem, nebot kourim a ten snaps mi tez chutna denne. Ale co zde mam co strsit 90 let? Na co dlouhy zivot,a zbytek zivota v plenach nekde v ustavu, kdyz clovek muze opustit svet mladsi a dustojneji. J a se konce zivota nebojim,a tak jak pisi zde, moc se chci po smrti setkat s Bernardem Gui a Nicolau Eymerickem, tez s Jacquesem Fournierem, Geoffrey d´Ablis, Jeanem Galandem..(tito panove byli inkvisitory v Languedocu ve 13-14. stoleti,a uz se tesim az se s nimi setkam.
Na co zit do 100 let,ale lezet poslednich 10 let zivota nemohouci a treba i podelany? Proc ti lide lpi tak na zdravem zivote a dlouhem ziti? 100 let se nikdo ve zdravi akrase fysicke nedozije. 100 leti lide jiz vypadaji jako mrtvoly.
EXVRGE DOMINE ET IVDICA CAVSAM TVAM.PSALM 73
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Na ruce: 8,168.88

Poděkoval za: 0 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 8 příspěvky

Re: Zivot,a lpeni na nem

Příspěvekod Inqisitor » 21 úno 2012, 22:03

Mám také stejný názor nač lpět nad něčím co si člověk stejně stěží ohlídá radši si pěkně užívat životo do sytosti než pak ležet na lůžku trpět tím že člověk pod sebe prostě pustí to jestli se mi někdy stane tak bych byl radši aby mi daly injekci a hurá na "pekelnou párty" stejně by mně zajímalo kolik tam potkám přátel protože brány nebeské jsou na mé kosti přece jen vysoko............... stačilo mi když jsem viděl babičku po mrtvici bůh jí žehnej snad se dostala do nebe.
Inqisitor

Školák

Na ruce: 67.56

Obdržel poděkování za: 0 příspěvky

Příspěvekod Inqisitor » 21 úno 2012, 22:12

A pokud de o kouření atd. je občas lepší prostě si říct že člověk na něco umřít musí jen tak mimo sem si vzpomněl na píseň od Karla Kryla píseň se jmenuje důchodce kde náš milej Karel zpívá "Když vidím tyhle lidský vraky třesu se strachy před přízraky že jednou ze mně bude taky důchodce"
Inqisitor

Školák

Na ruce: 67.56

Příspěvekod Arpaix » 21 úno 2012, 22:24

Tu pisen od Kryla znam, Duchodce. Proc trvat na spatnem zivote do 100 let, kdyz muze odejit ze sveta dustojneji. Lide strasne trpi na zdravem zivote,ale do 100 let nikdo zdravy neni- noo, ja se chci potkat s temi historickymi osobnostmi, o ktere se zajimam cely zivot. Proc tu strasit 90 let? Divim se ze nekdo jeste v 90 letech leta po doktorech s kazdou malickosti, kdyz v tomto veku by tento svet mel jiz opustit. Opravdu lide zde se boji kazde malickosti, lide se strasne boji smrti, nechapu proc? Ja k doktorum nechodim vubec, az prijde konec, prijde konec a konecne setjkam se stemi mymi vzory ze stredoveku.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Razorka Tektzby » 21 úno 2012, 22:29

Pro zajímavost, kolik si myslíte, že je člověk "naprogramovanej se maximálně dožít let?
Každopádně souhlasím s tím, že buď bude i ke konci můj život plnohodnotnej a nebo radši bych to utla. Nadruhou stranu vím o lidech, co po úraze mohli stěží pohnout malíčkem, a když se dostali z toho "šoku", byli dostatečně psychologicky zpracovaný, tak svůj život považovali za plnohodnotnej.
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1£µ_|µ $4|\/|3č|{4 73|{72ߥ |\|4\/žÐ¥
ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek
Razorka Tektzby

Mysterian

Obrázky: 1

Na ruce: 8,971.06
Banka: 2,637.23

Poděkoval za: 54 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 115 příspěvky

Příspěvekod Sam Tektzby » 21 úno 2012, 22:50

Zase tu máme shodu, moje přemilovaná :-* :-*
Na začátku bylo slovo, pak těch slov už bylo mnoho, ruka byla v rukávu a Sam s Razorkou pomálu, čekajíc co řekl jejich text by, stali se Razorkou a Samem Tektzby :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod thechosenone729 » 21 úno 2012, 23:23

Prečo sa tak držia života ? myslím si že je to už genetický dane a je to ľudský pud udržať sa na žive čo najdlhšie. Inak áno máš pravdu časom ti už pribúdajú zdravotné problémy a fakt to že 90 ročný ležať niekde a čakať kedy končne už nieje to najpremnejšie ale potom už ti začne aj vynechávať pamäť a začneš sa správať ako dieťa zo škôlky.
Každý je strojcom svojho šťastia. - Faber suae quisque fortūnae
thechosenone729

V.I.P

Na ruce: 2,333.04

Poděkoval za: 6 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 25 příspěvky

Příspěvekod JakubCZECH » 22 úno 2012, 06:03

Můj názor na tohle je podobný. Nač žít do 90 let,když pak o sobě stejně nebudu vědět? Podle mě se tyto lidě bojí smrti jako čert kříže. A dlouhý život s problémy je pro ně jakési řešení.
"Je to jen škrábnutí!" procedil skrze zuby Ten druhý a hystericky se rozesmál.
JakubCZECH

Čaroděj

Na ruce: 420.25
Banka: 316.59

Poděkoval za: 3 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 2 příspěvky

Příspěvekod Lenka.S » 22 úno 2012, 06:14

Taky si říkám,že než skončit v plenkách a být odkázaná na pomoc druhých,raději se toho nedožit. Většinou ale s příchodem stáří a plenek klesá i mentalita a starý člověk si pak nepřijde jako ,,přítěž" a myšlenky na ukončení života ho nenapadnou. Snad by o tom měli mít právo rozhodovat i jiní.
Lenka.S

Školák

Na ruce: 2.26

Příspěvekod Arta » 22 úno 2012, 12:04

Lenka. S - no to si snad děláš srandu? Chceš rozhodovat za jiné, jestli mohou žít, či ne!!! To je teda síla.

Je fajn, že se těšíte s kým se setkáte po smrti. Mě stojt za to být tady s těmi které miluju. Chci mít děti, chci vidět vyrůstat jejich děti. Chci se svým partnerem zestárnout. Chci prožívat to, co mi život přináší, být součástí celého životního cyklu. Co nejdéle. Být s lidmi - živými.

Arpaix, nemyslím, že lidé chtějí žít "zdravě" aby leželi léta v ústavech, ale aby si udrželi zdraví co nejdéle. Ale nejde ani tak co budeš jíst, jestli budeš kouřit, je to o tom mít se rád. Mít rád i své tělo. Bylo ti dáno, zdravé - nemocné, hezké - ošklivější... Nejen o ducha ale i o tělo je třeba pečovat.

ještě Lenko- není to zas tad dávno, někteří lidé ho ještě pamatují, tady byl takový týpek s knírkem, co rozhodoval za jiné, jestli mají právo na život.
Arta

Na ruce: Uzamčeno
Banka: Uzamčeno

Příspěvekod Arpaix » 22 úno 2012, 12:53

Arta, kdyz se podivate pod cast magie, jak pisi o te necromantii a co vse delam abych se priblizila svym idolum ze stredoveku, jako byl Bernard Gui, tak ja se konce zivota nebojim, tesim se az se uvidime, chci se se svymi idoly ze stredoveku setkat. Co zde strasit 90 let, kdyz mne pritahuje prave nejvyce 13-14. stoleti v jizni Francii. Dnesni hnuti kataru a dnesni cirkev katolicka, to uz nebude nikdo to co bylo..
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Arta » 22 úno 2012, 13:22

Arpaix: znám tvé příspěvky, (dokonce se mi o tobě nedávno i zdálo), určitě jsi ze všech tady ta nejpodivnější podivínka - to myslím jako lichotku, ale nic nemění na tom že jsme teď a tady. A máme právo tady žít. A dožít.
Arta

Příspěvekod Arpaix » 22 úno 2012, 13:41

A byl to hezky sen?
Pro mne jako bych nepatrila do teto doby, ctu prace stredovekych Otcu, studuji historii snad cely zivot,a po te dobe se mi styska,a snazim se to evokovat vsemi moznymi zpusoby. Mne se nelibi dnesni cirkev, takova slizka, ekumenicka, vsechna nabozenstvi se spojuji, vsichni se navzajem olizuji. Luterane ve Finsku nemaji iz zadnou spirutualitu, knezstvi je zde jako urad, s vybornym platem, knezi jsou zenati, zadna askese, zadna spiritualita, pastor zije sexualnim zivotem..pak zestarne a dostane duchod, ztloustne jako prase, ani nevedi co je pust. Je mi z dnesniho nabozenstkeho zivota doslova zle,a ted mne asi proklejete- ano, styska se mi po Inkvisici. Nevim ale odkdy, snad jiz od detstvi!!
Po takovych Otcich jakym bel Bernard Gui, Nicolau Eymeric, Geoffrey d´Albis, Jean Galand...ve svych snech i cteni i praktikach, ve vracim k dobe kdy Inkvisice vznikla a strasne se mi styska. Nevim proc,ale to je pocit takoveho stesku,a jeste vetsi samoty. I ted ziji zcela oddelene od lidi, na samote 30 km od mesta uprostred lesu. V noci ctu prace jako Practica inquisitionis haereticae pravitatis,a styska se mi.. nechci aby muj zivot na teto zemi trval 100 let. Chci zpatky 13-14. stoleti a ty me "idoly", setkat se s nimi opet.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Příspěvekod Sam Tektzby » 22 úno 2012, 13:47

Nechci nic říkat, ale nekromanti se v tomhle údobí upalovali, pro tebe by bylo nej renezance, ale tu by jsi nepřežila myšlenkově :D
|\/|1|_µ_|1 .-420.-3č|<µ 73|<728¥ |\|4\/ž|)¥
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Sam Tektzby

Site Admin

Obrázky: 3

Na ruce: 7,176.62
Banka: 0.00

Poděkoval za: 73 příspěvky
 Obdržel poděkování za: 94 příspěvky

Příspěvekod Arta » 22 úno 2012, 14:00

Arpaix: Ani nevím jestli byl hezký, ale rozhodně ti to seklo - dlouhý černý vlasy - vypadala jsi tak trochu jako elf(ice) z pána prstenů.

Každého to někam táhne, nebo k někomu, něčemu... Naneštěstí ani ten posmrtný život není žádná jistota, i když v něj věříš.
Arta

Příspěvekod Arpaix » 22 úno 2012, 14:07

Ja mam dlouhe cerne vlasy na ramena, i kdyz asi 20% je jiz stribrne. Jsem vyssyi a velmi stihle postavy, oci mam hnede. Muzete moje foto videt na facebooku, jako Inger Keränen. Podivejte se, jestli se shoduje Vas sen.
Ja opravdu nechapu jak se mi muze styskat po 700 let mrtvych inkvisitorech?? Pisi o nich i na facebooku, ale i na webu Christ-roi ve Francii, i na francouzskych forech, i prekladam jejich dila. Ve Finsku mi za to nadavaji. Ale ja za to nemohu.
Arpaix

Vysokoškolský Mág

Další

Zpět na Všeobecný pokec